Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 132
  1. #16
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.136
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Σιγά τις προσφορές.....

  2. #17
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ευχαριστω ... εε οκ, μετα τους 12 μηνες βλεπουμε ...

  3. #18
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΙΔΑΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    όντως τραγικές οι προσφορές,, οι μόνες που αξίζουν είναι που έχουν και το ote tv που παίζει είτε στα 40Ε με απεριόριστα σταθερά και ιντερνετ είτε στα 30 και κάτι ψιλά για περιορισμένα αστικά - κινητά και τη τηλεόραση πάλι..
    σε επικοινωνία μου μαζί τους για ανανέωση μου προσφέραν την τρομακτική μείωση των 5Ε για το 1ο εξάμηνο και προσπάθησαν να αποκρύψουν οτι στο Β εξάμηνο ξανααυξάνει.... δε σφάξανε.. για 30Ε όλο το έτος δεν αξίζει τον κόπο να δεσμευτείς για 12μηνο.
    Μας τελείωσε ο Αέρας Rulez

  4. #19
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από body125z Εμφάνιση μηνυμάτων
    όντως τραγικές οι προσφορές,, οι μόνες που αξίζουν είναι που έχουν και το ote tv που παίζει είτε στα 40Ε με απεριόριστα σταθερά και ιντερνετ είτε στα 30 και κάτι ψιλά για περιορισμένα αστικά - κινητά και τη τηλεόραση πάλι..
    σε επικοινωνία μου μαζί τους για ανανέωση μου προσφέραν την τρομακτική μείωση των 5Ε για το 1ο εξάμηνο και προσπάθησαν να αποκρύψουν οτι στο Β εξάμηνο ξανααυξάνει.... δε σφάξανε.. για 30Ε όλο το έτος δεν αξίζει τον κόπο να δεσμευτείς για 12μηνο.
    Ιδια και εδώ, αφού πήρανε αιτημα φορητότητας από cyta. Αντε γειά...

  5. #20
    Εγγραφή
    14-07-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Καλησπερα. Θα ήθελα να εκφέρω την δική μου γνώμη. Ο οτε ως πάροχος τηλεφωνίας γνωρίζουμε ότι είναι ακριβότερος απο τις άλλες εταιρίες. Όμως η προσφορά - πακέτο τηλεφωνία - ίντερνετ - tv, είναι πάρα πολυ καλή σε σύγκριση με τα υπάρχοντα πακέτα των άλλων εταιριών. Οπότε ο καθένας βλέπει τι θέλει, αξιολογεί και αγοράζει.

  6. #21
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.136
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Η προσφορα αυτη που λες οτι ειναι πολυ καλη συμφωνω, αλλα ποτε την δινουν? οταν πας σε αλλη εταιρια.....εκτος αυτου ειναι για 12μηνες μετα τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου....οποτε πας αλλου δινεις λιγοτερα εχεις περισσοτερα, too simple.... οπως ειπα ζητησα προσφορα και αρνηθηκαν ειπαν οτι ειναι οτι λεει στην σελιδα τους, οταν πηγα σε 4net nova 3play με το που εβαλα nova με πηραν και εκαναν μια προσφορα καλυτερη ακομα, ομως δεν μπορουσα να κανω τιποτα πλεον γιατι θα πληρωνα την 4net και εκτος αυτου ηταν μονο για 12μηνες, δλδ καθε 12μηνες πρεπει να τους ΑΠΕΙΛΩ για να εχω προσφορα? ή να κανω καθε φορα αιτηση σε αλλον παροχο? για μαζοχιστες μας εχουνε???? το θεμα ειναι να παρεις μια καλη τιμη και να την εχεις συνεχεια οπως με την 4net οχι καθε 12μηνες απειλες και αιτησεις σε αλλους παροχους και αμα σου δωσουν ψιχουλακια ως συνηθως.

  7. #22
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Περιοχή
    Παντου
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Σημερα εγινε η ενεργοποιηση στον ΟΤΕ με το DP 24 απεριοριστα με 300' προς κιν . Περινενω τον λογαριασμο και θα ενημερωσω για την προσφορα και το τιμολογιο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η προσφορα αυτη που λες οτι ειναι πολυ καλη συμφωνω, αλλα ποτε την δινουν? οταν πας σε αλλη εταιρια.....εκτος αυτου ειναι για 12μηνες μετα τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου....οποτε πας αλλου δινεις λιγοτερα εχεις περισσοτερα, too simple.... οπως ειπα ζητησα προσφορα και αρνηθηκαν ειπαν οτι ειναι οτι λεει στην σελιδα τους, οταν πηγα σε 4net nova 3play με το που εβαλα nova με πηραν και εκαναν μια προσφορα καλυτερη ακομα, ομως δεν μπορουσα να κανω τιποτα πλεον γιατι θα πληρωνα την 4net και εκτος αυτου ηταν μονο για 12μηνες, δλδ καθε 12μηνες πρεπει να τους ΑΠΕΙΛΩ για να εχω προσφορα? ή να κανω καθε φορα αιτηση σε αλλον παροχο? για μαζοχιστες μας εχουνε???? το θεμα ειναι να παρεις μια καλη τιμη και να την εχεις συνεχεια οπως με την 4net οχι καθε 12μηνες απειλες και αιτησεις σε αλλους παροχους και αμα σου δωσουν ψιχουλακια ως συνηθως.
    Αν και ειναι σπαστικο καθε 12μηνο να τρεχεις απο δω και απο εκει για προσφορες , εγώ το βλέπω θετικο γιατι παντα εχεις την ευκαιρια να διαπραγματευεσαι για κατι καλύτερο.
    Ενημερωνετε το profil σας!!!

  8. #23
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.136
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Για οσους θελουν κατι σταθερο οπως εγω με καλη τιμη χωρις να αλλαζω εταιρια καθε λιγο και να μου χωνουν μπινελικια οι δικοι μου δεν θα συμφωνησω. Ειδικα οταν ζητας προσφορα και σου λενε δεν εχει τιποτα, ενω οταν πας σε αλλη εταιρια και εχεις ενεργοποιηθει εκει μετα σε παρακαλανε....ενταξει ΕΛΕΟΣ λεμε απλα!!!! περαστικα τους λοιπον. Οχι ευχαριστω δεν θα παρω. Και δεν ειναι και 12μηνες βασικα στο 6μηνο ανεβαινει η τιμη. Βλακειες....

  9. #24
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγω με cyta από όταν εκλεισε η netone όχι μονο εχω σταθερη τιμη αλλα πηρα και εκπτωση 5 ευρω περυσι

    23 ευρω τελικη με εως 24 Internet (πιανω τα 9) και απεριόριστα αστικα υπεραστικα
    Γειτονας διπλα με ΟΤΕ πιανει τα 4

    Φιλικά Γιάννης

  10. #25
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.136
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Ασε μη μου το θυμιζεις, ήμουν και εγω στη Netone απο τις καλυτερες εταιριες ISP ΕVER! στεναχωρηθηκα που εκλεισε δυστυχως. Ηταν τοτε να παμε Cyta με το ιδιο router το 780 που το εχω ακομα, αργοτερα που αρχισα να πεδευομαι με ΟΤΕ + ISDN το μετανιωσα 1000 φορες που δεν ειχα παει Cyta...ενταξει αρκεταααα αργοτερα δεν χρειαζομουνα το 2ο νουμερο και το καταργησα γιαυτο ειμαι τωρα σε 4net και εγω 9-10 σχεδον πιανω, καποτε με Netone ειδικα οταν την πρωτοβαλα ειχα 13,5mbps αλλα με τα χρονια σταδιακα η γραμμη εφτασε στα 9-10mbps και με οτε και με 4νετ τα ιδια.

  11. #26
    Εγγραφή
    14-07-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Κρίνω ότι η προσφορά - πακέτο του ΟΤΕ είναι καλή. Και σε συνάρτηση με το τι δίνουν οι υπόλοιποι πάροχοι αλλα και με τα οικονομιά δεδομένα της εποχής.

  12. #27
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.136
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλή είναι ναι αλλα την δινουν εφοσον εχεις παει σε αλλον παροχο και οχι οταν την ζητησεις, και ειναι για 12μηνο που σημαινει οτι μετα παλι τα ιδια, να γινεσαι μπαλακι απο την μια εταιρια στην αλλη ειναι λιγο δυσκολο....μακαρι να την εδιναν απο την αρχη χωρις να γινεται αυτο το χαλι γιατι η κατασταση ειναι just tragic!

  13. #28
    Εγγραφή
    18-02-2009
    Περιοχή
    ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1,020 / 18,760
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    Η προσφορά με μισή τιμή στην τηλεόραση ισχύει ΜΟΝΟ για νέες συνδέσεις και όχι για υπάρχοντες. Έτσι μου είπαν δηλαδή όταν κάλεσα να ρωτήσω.

  14. #29
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή είναι ναι αλλα την δινουν εφοσον εχεις παει σε αλλον παροχο και οχι οταν την ζητησεις, και ειναι για 12μηνο που σημαινει οτι μετα παλι τα ιδια, να γινεσαι μπαλακι απο την μια εταιρια στην αλλη ειναι λιγο δυσκολο....μακαρι να την εδιναν απο την αρχη χωρις να γινεται αυτο το χαλι γιατι η κατασταση ειναι just tragic!

    Η κατάσταση λέγεται ανατολίτικο παζάρι...

  15. #30
    Εγγραφή
    12-05-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.009
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΠΕΡΑΜΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    33(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmdb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η προσφορά με μισή τιμή στην τηλεόραση ισχύει ΜΟΝΟ για νέες συνδέσεις και όχι για υπάρχοντες. Έτσι μου είπαν δηλαδή όταν κάλεσα να ρωτήσω.
    Δλδ μετά το πέρας του 12μήνου οι τιμές σε DP TV, αυξάνουν στα ..."φυσιολογικά"να φανταστώ. Θυμάμαι την δική μου περίπτωση. Τους κάλεσα εγώ να μου κάνουν προσφορά και αρνήθηκαν πεισματικά. Μόλις τους ήρθε το χαρτί/αίτηση από την cyta, κανά 10λεπτο με είχαν στο μπίρι μπίρι με προσφορές για να μείνω. Αλλά και να έμενα, θεωρώ απαράδεκτη την πολιτική τους με τα εξάμηνα καθώς και των χρεώσιμων υπηρεσιών πχ αναγνώριση κλήσεων. Και το κορυφαίο όλων, πριν 2βδομάδες με κάλεσαν, ύστερα από 6 (!!!!!!!!) μήνες, να με ρωτήσουν αν ενδιαφέρομαι ακόμα να αποκτήσω υπηρεσίες οτέ. κάλλιο αργά βρε παλουκάρια παρά ποτέ!!!!!

Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσφορά απο το 13888
    Από Vitruvian78 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 69
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-14, 12:00
  2. Από ΟΤΕ σε HOL - Αξίζει;
    Από DrDSL στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-13, 16:05
  3. Από ΟΤΕ σε Wind (Παγκράτι)
    Από Humunculus στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-13, 19:29
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-13, 03:13
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-13, 12:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας