Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 184
  1. #31
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris2121 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι προσφορα σου εκαναν φιλε μου?
    τη πρώτη φορά, πέρυσι, ό,τι και η wind....δλδ 20 ευρώ το double play και φυσικά παρέμεινα forthnet
    φέτος, δε μπόρεσαν να φτάσουν τη προσφορά της wind, παρόλο που μου έδινε στα 20 ευρώ το double play η wind στα 20 ευρώ + 300 προς κινητά, διότι έχω και κινητό στη wind από το οποίο μου κάνουν έκπτωση 15 ευρώ.....δλδ είναι σαν να παίρνω το double play sta 5 ευρώ.

  2. #32
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.156
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Και εμενα μου ειχε κανει καλη προσφορα η wind, αλλα δεδομενου οτι εχω τεραστιο προβλημα με το σημα της τοσο δουλεια οσο και σπιτι πηγα σε 4net και ειμαι 100% απολυτα ευχαριστημενος.

  3. #33
    Το avatar του μέλους mpoukomass
    mpoukomass Guest
    Για επιβεβαιωση το 3πλαυ αυτο ισχυει μονο για παλιους ετσι?Επισης,αν ληγει το 12 μηνο του υπαρχοντος 2πλαυ οπου απο το 25αρι πας στο 28 μπορω να παω πχ σε forthnet shop να ζητησω ανανεωση 12μηνου παλι με το 25αρι?Φανταζομαι τροπος για χαμηλοτερου παγιο του 25αριου υπαρχει μονο αν κανεις αιτηση φορητοτητας...

  4. #34
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.156
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpoukomass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για επιβεβαιωση το 3πλαυ αυτο ισχυει μονο για παλιους ετσι?Επισης,αν ληγει το 12 μηνο του υπαρχοντος 2πλαυ οπου απο το 25αρι πας στο 28 μπορω να παω πχ σε forthnet shop να ζητησω ανανεωση 12μηνου παλι με το 25αρι?Φανταζομαι τροπος για χαμηλοτερου παγιο του 25αριου υπαρχει μονο αν κανεις αιτηση φορητοτητας...
    Αν και με μπερδεψες λιγο, εγω ξερω οτι ισχυει το για παντα, η τιμη ειναι οσο εισαι συνδρομητης ιδια αν δεν αλλαξουν κατι, τουλαχιστον εμενα ετσι μου ειπανε....και οσους φιλους ειχα απο πριν ετσι το εχουν! μαλιστα μερικοι εχουν και ΔΩΡΕΑΝ με τα ιδια χρηματα 720λεπτα στα κινητα επειδη ετσι ηταν τοτε που το εβαλαν!!! δεν αλλαζουν καθε 12μηνο ή 6μηνο οπως καποιοι αλλοι.....ρωτα αν θες στο forthnet support να σου πουν.
    http://www.forthnet.gr/ServicesBaske...aspx?a_id=6208
    Όσα χρειάζεσαι και όσα θες
    σε απίστευτη τιμή, για πάντα!


    ο ελαχιστος χρονος παραμονης στις υπηρεσιες ειναι 12μηνες για να μην εχεις ποινη αν διακοψεις, οι τιμες δεν αλλαζουν μετα μενουν ως ειχαν απο οταν ειχες βαλει http://www.forthnet.gr/media/3play/n...v=201406271600

  5. #35
    Το avatar του μέλους mpoukomass
    mpoukomass Guest
    Ναι,ουσιαστικα η ερωτηση ειναι 2 μερη.Το 3πλαυ ισχυει μονο για παλιους?
    Μετα,στο υπαρχον 2πλαυ που ειναι με το 25αρι αν δεις στο σαιτ λεει 25 για 12μηνο και μετα 28 το παγιο.

  6. #36
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.156
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Τι εννοεις το 3play ειναι για παλιους? μπορεις να το κανεις και εσυ....για 2play δεν γνωριζω....αν θες δωσε λινκ να δω που το λεει αυτο δεν το βρισκω.
    αυτο λες http://www.forthnet.gr/ServicesBaske...aspx?a_id=7296 οπως καταλαβαινω εγω ειναι προσφορα μονο για 12μηνες....απο κατω που εχει κινητα με 5 ευρω λεει για παντα ομως...

  7. #37
    Το avatar του μέλους mpoukomass
    mpoukomass Guest
    το 3πλαυ με το 30αρι ισχυει μονο για νεους?λαθος σορρυ.
    ναι αυτο εννοω στο σαιτ τους,γιατι ο οτε το λεει ξεκαθαρα στο αντιστοιχο ο,τι μετα απο 6 μηνες αν θυμαμαι καλα 25 πχ.

  8. #38
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.156
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Ρωτα στο forthnet support να σου πουν....

  9. #39
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpoukomass Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 3πλαυ με το 30αρι ισχυει μονο για νεους?λαθος σορρυ.
    ναι αυτο εννοω στο σαιτ τους,γιατι ο οτε το λεει ξεκαθαρα στο αντιστοιχο ο,τι μετα απο 6 μηνες αν θυμαμαι καλα 25 πχ.
    Για καλύτερη ενημέρωση σου στείλε εδώ https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799

  10. #40
    Εγγραφή
    06-05-2005
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καλησπέρα, σήμερα δέχτηκα ενα τηλεφώνημα για την προσφορά 29.90 , να πώ δεν με ενδιαφέρει η τηλεφωνία σχεδόν καθόλου μιας που έχω το red 1 και ειμαι υπερκαλυμένος , περισσότερο εστιάζω στην ταχύτητα /αναβάθμιση vdsl /support και φυσικά στα κανάλια της nova (είναι hd τα κανάλια η όχι; και φυσικά ποιούς αγώνες έχει το nova?
    Επίσεις αυτην την στιγμή είμαι στον Οτε εδώ και πολλά χρόνια συνδρομητής και μπορώ να πώ οτι πληρώνω υπερβολικα χρήματα για το τίποτα και μάλλον θα τους γειώσω με κάιρο απο οτι βλέπω, το πρόβλημα είναι οτι εχω ακόμα 3 μήνες περίπου στον οτε , όμως απο ότι με διαβεβαίωσαν οτι αν εχει γίνει μέσω τηλεφώνου η τελευταία αναβάθμιση συμβολαίου τότε μπορώ να φύγω απο οτε χωρίς κάποιο πέναλντι , στην αρχή λέω με δουλευουν δε μπορεί και ζήτησα να μιλήσω με υπευθυνο και μου είπε οτι όντως ισχύει και μπορώ να πάρω να ρωτήσω και στο eett (τηλεπικοινωνιων) υπάρχει κάποια παγίδα που πρέπει να προσέξω και πως με συμφέρει να το παίξω στον οτέ να ζητήσω προσφορά;

    υ.π επίσεις άκουσα στις ειδήσεις οτι ο οτε εκανε προσφορά αγοράς της φορτνετ και οτι εχει εξαγοράσει την wind , υπαρχει περίπτωση να πατώσει η φορτνετ ή να γίνει σαν το δύκτιο της wind και να τραβάμε τα μαλλιά μας;

    ποιά είναι η γνωμη σας guys?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puntix : 04-07-14 στις 01:49.

  11. #41
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλημέρα παιδιά.

    Ενδιαφέρονται οι γονείς μου για 3play forthnet όπου ήδη έχουν ξεχωριστά ΟΤΕ και συνδρομή Νοβα με multiview κι απ' όλα απ' ότι έχω καταλάβει (ντοκυμαντέρ, σπορ, ταινίες)

    Τα αθλητικά δεν τους νοιάζουν τόσο, αρκεί να έχει τα History τα Discovery τα Κυνήγι και Ψάρεμα και τέτοιες ιστορίες, άντε και το πολύ κανα νοβασίνεμα

    Το βασικό πακέτο 3play των 29.90€ λοιπόν, τι περιλαμβάνει από κανάλια;
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  12. #42
    Εγγραφή
    02-06-2014
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δες και εδώ τι περιλαμβάνει από κανάλια η nova http://www.forthnet.gr/ServicesBaske...aspx?a_id=6208 .

  13. #43
    Εγγραφή
    23-04-2013
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παιδιά.

    Ενδιαφέρονται οι γονείς μου για 3play forthnet όπου ήδη έχουν ξεχωριστά ΟΤΕ και συνδρομή Νοβα με multiview κι απ' όλα απ' ότι έχω καταλάβει (ντοκυμαντέρ, σπορ, ταινίες)

    Τα αθλητικά δεν τους νοιάζουν τόσο, αρκεί να έχει τα History τα Discovery τα Κυνήγι και Ψάρεμα και τέτοιες ιστορίες, άντε και το πολύ κανα νοβασίνεμα

    Το βασικό πακέτο 3play των 29.90€ λοιπόν, τι περιλαμβάνει από κανάλια;
    Περιλαμβάνει ένα απλό σχετικά πακέτο με αρκετά κανάλια ντοκιμαντερ (βλέπε national, discovery κ.α.) καθώς το novalife όπου παίζει κάποιες ταινίες και σειρές. Αυτό μπορεί να σου καλύψει λίγο το novacinema αν δεν το θες. Πάντως στο κομμάτι των ντοκι θα βρουν μια καλή ποικιλία.

  14. #44
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    Fiber 100 Plus
    ISP
    Wind
    Να ξέρετε ότι υπάρχει και μια άλλη εναλλακτική!
    Εμείς είχαμε στο σπίτι forthnet 56K από το 1997.
    Μετά ISDN και μετά ADSL και ADSL2+.
    Με μια διακοπή το 2009 μέχρι το 2011 ξαναγυρίσαμε στη Forthnet. Από τότε που γυρίσαμε βέβαια δε δουλεύει η αναγνώριση αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα.
    Άκουσα σε ένα μαγαζί μια μέρα που είχα πάει να ψωνίσω και κάποιος πρότεινε στον άλλον να βάλει πακέτο με 40ευρώ VDSL, novasports, απεριόριστες εθνικές κλήσεις και 12 ώρες κινητά
    Πήρα λοιπόν τηλ. και με το επιχείρημα ότι είμαστε χρόνια συνδρομητές ζητάω το ίδιο μας έβαλαν ακριβώς αυτό το πακέτο με 1 χρόνο δέσμευση που ισχύει όπως μου είπαν πολλάκις η τιμή μέχρι το 2035 (εάν δεν αλλάξει τίποτα!!!!!!!!)
    Απλά δεν έχουμε VDSL επειδή δεν έχει έρθει στο συγκεκριμένο αριθμό αλλά μου είπαν ότι εάν έρθει το VDSL θα μπορούμε να το βάλουμε με δέσμευση άλλον ένα χρόνο στην ίδια τιμή.
    Αυτά.

  15. #45
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.125
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για όσους ενδιαφέρονται, τρέχουν από την προηγούμενη εβδομάδα 2 προσφορές της Forthnet που δεν έχουν ανακοινωθεί επίσημα.
    Η μια αφορά σε σκέτη Νόβα full pack με τον εξοπλισμό στα 25 ευρώ για 18 μήνες (εναλλακτικά, ο pvr 865 με 49 ευρώ αλλά πληρωμή με πιστωτική) και η 2η το 3play αλλά στο full pack + 720' σε κινητά + 400'σε διεθνή με τον εξοπλισμό στα 49,90 ευρώ.

    Για να τις πάρει ο ενδιαφερόμενος πρέπει να καλέσει συγκεκριμένο τηλέφωνο του Τμήματος Προσφορών, να αφήσει όνομα + τηλέφωνο και να περιμένει τηλεφώνημά τους.

    Προσωπικά, πήρα και τις 2 σε 2 διαφορετικές γραμμές (στη μια είχα διακόψει το full pack από το ΔΕΚ 2013 και στην άλλη είχα το 3play των 29,90 με start pack + 720' που αναβάθμισα με τα αθλητικά στα 54,90)

Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-14, 12:38
  2. Wind: Νέο πρόγραμμα συμβολαίου W, με 49.90€/μήνα
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 90
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-13, 09:58
  3. Μηνύματα: 568
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-13, 18:17
  4. ForthNet & Nova με 29.90 €
    Από AntwnhsM στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-13, 12:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας