Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Σας χαιρετώ όλους,

    Κάτοχος 3play κ πελάτης Forthnet (7 χρόνια).

    Κυριακή 27/4 στη περιοχή της Ν. Μάκρης (Αθήνα) μετά απο τρομερή κακοκαιρία με κεραυνούς δεν είχα τηλέφωνο, κ internet είχα με πολύ χαμηλή ταχύτητα.
    Απο τότε μέχρι και σήμερα 16/5 έχω θόρυβο στην τηλεφωνική μου γραμμή κ πάρα πολυ χαμηλή ταχύτητα στο internet.

    Για να μην σας κουράζω, μετά απο ατελείωτες ώρες επικοινωνίας με το τεχνικό τμήμα της Forthnet :

    1) Φταίνε τα filtrakia στις συσκευές του τηλεφώνου. Πήρα καινούργια, τα αλλάζω και ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ.

    2) Φταίει κάτι στα καλώδια/μπρίζες του σπιτιού σας. Φέρνω τον ηλεκρολόγο που έφτιαξε όλες τις καλωδιώσεις του σπιτιου. Με διαβεβαίωσε (ο ηλεκτρολόγος μου) απο τον κατανεμητή κ προς το σπίτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. 30 ευρώ μου πήρε.

    3) Απο Forthnet : Φταίει το modem (Thompson). Ελάτε να σας δώσουμε καινούργιο με ανανέωση σύνδεσης. Βγάζω το modem κ για λίγο έφυγε ο θόρυβος. Λες!!!! Σε μία ώρα δεν είχα ούτε καν τηλέφωνο.

    4) Forthnet : Θα σας στείλουμε τεχνικό μας, αλλά αν το πρόβλημα είναι δικό σας θα χρεώσουμε 30 ευρώ. Έρχεται τεχνικός, κάνει τεστ στον κατανεμητή, μου λέει το πρόβλημα είναι στο σπίτι. Παίρνω επιτόπου τηλ. τον ηλεκρολόγο μου κ τους βάζω κ μιλάνε μαζι. Κάνει 2ο τεστ ο τεχνικός της Forthnet κ αυτή τη φορά συνδεέι στο μηχάνημά του κ μια τηλεφωνική συσκευή. Γυρνάει με κοιτάει κ μου λέει : "Έχει δίκιο ο ηλεκρολόγος σου, το πρόβλημα είναι στον ΟΤΕ. Κάνε υπομονή 2 εργάσιμες κ όλα θα φτιάξουν".

    5) Τηλέφωνο απο ΟΤΕ μετα απο 2 μερες : "Δεν είναι πρόβλημα του ΟΤΕ. Είναι δικό σας". Καθότι απάντησε στην γυναίκα μου (δεν βρισκόμουν σπίτι κ φυσικά δε μπορώ να τους βρω για να εξηγήσουν σε μένα) δεν κατάλαβα το δικό σας (του σπιτιού ή της Forthnet).

    6) Επικοινωνία μου με Forthnet : "Περιμένουμε επίσημη απάντηση απο τον ΟΤΕ".

    Η αλήθεια είναι ότι τα προηγούμενα χρόνια δεν είχα κάποιο σοβαρό πρόβλήμα με την Forthnet. Θέλω να είμαι ειλικρινής σ' αυτό. ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ κ αυτή να είναι σωστή απέναντί μου, ειδικά

    - Όταν είμαι τόσα χρόνια πελάτης της
    - όταν ένα σημαντικό μέρος της δουλειάς μου (κ εισοδήματος μου) προέρχεται απο το internet κ εγώ δε μπορώ να κάνω την δουλειά μου πλέον απο το σπίτι
    - όταν έχεις ήδη κάνει τόσα έξοδα σε κινητό (για να μιλάς με Forthnet) κ στον ηλεκρολόγο (κάθε ευρώ μετράει)
    - όταν δεν έχεις σήμα στο κινητό στο σπίτι κ το σταθερό είναι απαραίτητο γιατί υπάρχουν κ ανάπηροι στην οικογένεια κ πρέπει αν πάσα στιγμή να είμαι διαθέσιμος.

    Αυτα¨)

  2. #2
    Εγγραφή
    14-05-2014
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    ZTE
    Path Level
    Interleaved
    Διαβασε αυτα που λες.Γνωμη μου απο τα γραφομενα σου ειναι οτι τι προβλημα πρεπει να ειναι ειτε σε καφαο που ειναι στην περιοχη σου ειτε στο box που ειναι εξω απο το σπιτι σου.Κακοκαιρια ασχημη μονο αυτο μπορει να συμβαινει...Παρε ΟΤΕ και ανεφερε προβλημα σε καφαο και box.To ιδιο θεμα ειχα και εγω...

  3. #3
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Καλούμε ΜΟΝΟ τον πάροχο μας. Ποτέ τον ΟΤΕ αν είμαστε σε εναλλακτικό.

  4. #4
    Εγγραφή
    14-05-2014
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    ZTE
    Path Level
    Interleaved
    Ναι σωστα λεγοντας Οτε αναφερομουνα στον παροχο σου και να πεις οτι θελεις μεσω Οτε ελεγχο στο καφαο και box

  5. #5
    Εγγραφή
    24-02-2014
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    στείλε το παραπάνω μήνυμα στο forthnet support για να σου δώσουν μια λύση. Εκεί έχει εξυπηρετηθεί πολύς κόσμος

  6. #6
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.132
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Επειδη εχω εξοχικο κοντα σε σενα και ξερω τι γινεται ολα χαλανε με τα αστροβροντια! ολα τα προβληματα ειναι επειδη τα δικτυα εκει ειναι εναερια! πολλες φορες εχω δει κομμενα καλωδια σε κολωνες ΟΤΕ! δεν μπορεις να το πεις στον ΟΤΕ αμεσα αλλα μπορεις στον παροχο σου να πεις για αυτα τα δικτυα. Επισης οπως ειπαν παραπανω ΠΡΩΤΑ γραφουμε στο forthnet support, εγω εκει γραφω παντα βοηθανε και δεν παιρνω τηλεφωνα πουθενα.

  7. #7
    Εγγραφή
    16-01-2014
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη εχω εξοχικο κοντα σε σενα και ξερω τι γινεται ολα χαλανε με τα αστροβροντια! ολα τα προβληματα ειναι επειδη τα δικτυα εκει ειναι εναερια! πολλες φορες εχω δει κομμενα καλωδια σε κολωνες ΟΤΕ! δεν μπορεις να το πεις στον ΟΤΕ αμεσα αλλα μπορεις στον παροχο σου να πεις για αυτα τα δικτυα. Επισης οπως ειπαν παραπανω ΠΡΩΤΑ γραφουμε στο forthnet support, εγω εκει γραφω παντα βοηθανε και δεν παιρνω τηλεφωνα πουθενα.
    καλύτερα να στέλνεις μήνυμα και να σε παίρνουν τηλέφωνο αν χρειαστεί παρά να παίρνεις εσύ και να έχεις αναμονές κ.τ.λ.

  8. #8
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.132
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Αυτό γίνεται ακριβώς με το forthnet support! γιαυτο υπαρχει! χώρια οτι σε παίρνουν τεχνικοι που γνωρίζουν, ενω στα τηλεφωνα δεν βγαζεις ακρη με τα ατομα στο τηλεφωνικο κέντρο που δεν είναι τεχνικοι, οποτε παλι πρεπει να προωθησουν αιτημα να σε παρει τεχνικός και χάνεις χρόνο.

  9. #9
    Εγγραφή
    16-01-2014
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    μέχρι να σου μιλήσει το τμήμα εξυπηρέτησης και να συνδεθείς με τεχνικό τμήμα θα σου έχει απαντήσει το forthnet support και θα ξέρεις τι πρέπει να κάνεις

  10. #10
    Εγγραφή
    10-01-2012
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Περίπου το ίδιο διάστημα έχω κι εγώ ανεξήγητο πρόβλημα με forthnet .. κι εγώ 6 χρόνια συνδρομητής με κανένα πρόβλημα εως τώρα..
    βέβαια είμαι Θεσνικη, αλλά το πρόβλημα είναι το ίδιο και σε μένα.. άκρη δεν έχω βγάλει ακόμη.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-14, 21:19
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-14, 12:13
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-13, 12:06
  4. Απίστευτη γκάφα αεροπορικής εταιρείας
    Από andreasl στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-13, 14:01
  5. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-13, 13:19

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας