Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-38 από 38
  1. #31
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρω πολύ βρε τρεντομοδάτε!
    Εγώ λέω:
    Η Google στους δικούς της browser και στα δικά της site όπως το youtube ΔΕΝ έχει φροντίσει να υπάρχει πλήρης υποστήριξη HTML5 by default (=99.9% των users, ειδικά σε κινητά). Αντ' αυτού ακόμη και η Google "βολευεται" με το Flash. Και παρόλαυτα έχει... το "θράσος" να βγάζει μηνύματα μειωμένης λειτουργικότητας!

    Καλό θα ήταν να φροντίσει ΠΡΩΤΑ να βγάλει αναβαθμίσεις του λογισμικού και των site ΤΗΣ και μετά να βγάζει μηνύματα πανταχώθεν!
    Το screenshot που έδειξες πριν ήταν περίεργο. Η Google έχει ειδική έκδοση του youtube για κινητά και tablet εδώ και πολλά χρόνια. Πιθανώς έχεις ρυθμίσει τον browser σου να ζητάει την desktop έκδοση του site. Εδώ με Android 4.2.2 έτσι φαίνεται το youtube (αναπαραγωγή βίντεο) στον στοκ browser και χωρίς flash φυσικά:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  yt-android422-stock.jpg 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  137,5 KB 
ID: 142066

    Επίσης η εταιρεία δίνει και πολλά εργαλεία για να ελέγξεις μια σελίδα ως προς την λειτουργικότητα σε κινητά (πχ insights).
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  2. #32
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το screenshot που έδειξες πριν ήταν περίεργο. Η Google έχει ειδική έκδοση του youtube για κινητά και tablet εδώ και πολλά χρόνια.
    Όταν μπεις μέσω της (άθλιας) εφαρμογή ναι. Όταν όμως είσαι στον browser βγαίνει αυτό που έδειξα.

    @Rev
    Δηλαδή ρε συ, δεν το κατάλαβα σωστά (αλτσχάιμερ + μειωμένο IQ= τραγικά αποτελέσματα). Για εξήγησέ το μου λίγο καλύτερα αυτό το:
    δεν θα βγάζει warning σε όλα τα site επειδή μόνο και μόνο χρησιμοποιούν flash αλλά επειδη δεν παίζουν σωστά χρησιμποιώντας flash.
    Δε θα βγάζει μήνυμα η Google σε όλα τα site, αλλά π.χ. αν χρησιμοποιείς τον ενσωματωμένο browser του Android της Google θα το βγάζει στο Youtube της Google που δε θα παίζει σωστά χρησιμοποιώντας flash.
    Ε;
    Ε εντάξει τότε. Everything clears up and it's a beautiful χουτουλουμου5 day!
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  3. #33
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Το screenshot μου ήταν από τον browser του Android, όχι από εφαρμογή. Έχεις ρυθμίσεις τον browser σου να ζητά desktop εκδοχή του εκάστοτε site.
    Πάντως ακόμη και στο desktop, εδώ και μήνες το youtube παίζει μόνο με HTML5 με μικρές ελλείψεις.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  4. #34
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το screenshot μου ήταν από τον browser του Android, όχι από εφαρμογή. Έχεις ρυθμίσεις τον browser σου να ζητά desktop εκδοχή του εκάστοτε site.
    Πάντως ακόμη και στο desktop, εδώ και μήνες το youtube παίζει μόνο με HTML5 με μικρές ελλείψεις.
    Δεν έχω απολύτως τίποτε στον browser μου. Είναι οι default ρυθμίσεις που έχει ο browser της Google στο Android της Google όταν μπαίνεις στο link που δώσατε, στο Youtube της Google.

    Από το desktop έδωσα ήδη screenshot.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  5. #35
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πάντως σε Linux και Windows από προεπιλογή με flash παίζει τα βίντεο το Youtube για την ώρα.

  6. #36
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Ε ναι ρε φιλε. ασε που κολαει κιολας. ειναι πολύ βαρύ

  7. #37
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που ακριβώς σε βόλεψε? στα κρασαρισματα? στο ότι φορτώνει φορτώνει και τελειωμό δεν έχει?....
    Εγω σαν Developer ξέρω το εξής πράγμα... Αν ένας προγραμματιστής γράδει κακό κώδικα δεν φταίει η γλώσσα για αυτό ! Τόσο καιρό ακούω και λέω και εγώ ό ίδιος κατηγορίες για τον flash αλλά έχουν δεί τα μάτια μου έως τώρα κώδικες και κώδικες ! Το Flash σαν τεχνολογία δεν φταίει αν αυτοί που το χρισιμοποιούν δεν ξέρουν να γράφουν ή αν αυτοί που το χρισιμοποιούν δεν έχουν ιδέα π.χ ιδέα από κώδικα όπως οι γραφίστες π.χ που γράφουν όπως ναναι ! Τότε πως να μην σέρνετε και να μην έχει πρόβλημα το site !

    Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ένα module για VirtueMart και μάλιστα πληρωμένο και αρκετά λεφτά σε JQuery ! Όταν το έβαλα δεν έπαιζε και όταν είδα τον κώδικα κατάλαβα το γιατί ! Αναγκάστικα να ξανα γράψω το σχεδόν τα 2/3 του module για να το κάνω να παίξει σωστά ! Δεν λέω ότι γράφω τέλειο κώδικα και εγώ ώρες ώρες γράφω με μαργαριτάρια αλλά ....

    Όσο για την τεχνολογία ότι είναι ανασφαλής...δεν το αμφισβητό ! Αραγε το HTML5 μετά από 10 χρόνια δεν θα θεωρούμε ότι είναι εξίσου ανασφαλής ... ?
    Η Java η ίδια δεν είναι ανασφαλής ?

  8. #38
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό το μήνυμα πώς θα είναι; Μες στη μέση; Πάνω δεξιά; Ξεχωριστό παράθυρο;
    Κοινώς, θα ενοχλεί πολύ;

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-13, 16:06
  2. Το Google play εμφανίζει συσκευή που δεν έχω!!
    Από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-13, 13:41
  3. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-13, 14:16

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας