Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    25-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17742/1022
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Router
    ZTE ZXHN 108L
    SNR / Attn
    12(dB) / 10(dB)
    Καλησπέρα. Είμαι στην Forthnet σε πρόγραμμα με 24 Mbps Unlimited και τα λοιπά. Τώρα λήγει το συμβόλαιο μου , και σκέφτομαι μιας που έχω και ΟΤΕ ΤV (και θα συνεχίσω να έχω) να πάω και το τηλέφωνο στον ΟΤΕ να τα έχω όλα μαζί.

    Έχω μία ερώτηση :
    Στην περιοχή μου ο ΟΤΕ μου βγάζει ότι είναι διαθέσιμο το VDSL μέχρι 30 . Με τα χαρακτηριστικά της γραμμής μου που θα ανεβάσω στην συνημμένη φωτογραφία , μπορώ να βάλω VDSL έστω και το 30αρι που είναι διαθέσιμο ;;;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  πορτο.PNG 
Εμφανίσεις:  69 
Μέγεθος:  90,7 KB 
ID: 142377

    Y.Γ. : Μην ρωτήσετε αν χρειάζομαι VDSL επειδή πολλές συσκευές ταυτόχρονα συνδεδεμένες και ψιλοσέρνεται και επιδιώκω και καλύτερο και μεγαλύτερο Upload...
    H αποσύνδεση
    Της αποσύνδεσης
    Την αποσύνδεση
    (ω) Αποσύνδεση

  2. #2
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν λεει οτι το vdsl ειναι διαθεσιμο τοτε δεν νομιζω να κανουν λαθος, πιστευω (βλεπωντας παρομοια στα φορουμ) οτι με ατενθατορ 13, πρεπει να σου ερθει κοντα η 30αρα και το μεγιστο upload
    Βεβαια δεν ειναι σιγουρο γιατι το κεντρο /καμπινα του οτε μπορει να ειναι σε αλλη γεωγραφικη θεση που σημαινει οτι το ατενουετορ μπορει να ειναι παραπανω αρα πιο μακρια το κεντρο τους απα & πιο λιγο και στην ταχυτητα
    Με παραξενευει που δινουν μονο 30, φανταζομαι το κεντρο/καμπινα vdsl να ειναι πιο μακρυα
    Παρε τους τηλεφωνο γιατι μπορουν να σου πουν (αν βαλεις vdsl) τι ταχυτητα να αναμενενεις και επισης μπορεις να παρεις και καμια προσφορα αν ειναι και το τηλεφωνο μαζι τους

  3. #3
    Εγγραφή
    13-07-2014
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν λεει οτι το vdsl ειναι διαθεσιμο τοτε δεν νομιζω να κανουν λαθος, πιστευω (βλεπωντας παρομοια στα φορουμ) οτι με ατενθατορ 13, πρεπει να σου ερθει κοντα η 30αρα και το μεγιστο upload
    Βεβαια δεν ειναι σιγουρο γιατι το κεντρο /καμπινα του οτε μπορει να ειναι σε αλλη γεωγραφικη θεση που σημαινει οτι το ατενουετορ μπορει να ειναι παραπανω αρα πιο μακρια το κεντρο τους απα & πιο λιγο και στην ταχυτητα
    Με παραξενευει που δινουν μονο 30, φανταζομαι το κεντρο/καμπινα vdsl να ειναι πιο μακρυα
    Παρε τους τηλεφωνο γιατι μπορουν να σου πουν (αν βαλεις vdsl) τι ταχυτητα να αναμενενεις και επισης μπορεις να παρεις και καμια προσφορα αν ειναι και το τηλεφωνο μαζι τους
    Το πιο βασικό είναι να ξέρει τι ταχύτητα θα αναμένει και σίγουρα πρέπει να δει πόσα λεφτά θα δίνει γιατί θα πληρώνει πολύ περισσότερα από ότι στη forthnet λόγω vdsl

  4. #4
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnporto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Είμαι στην Forthnet σε πρόγραμμα με 24 Mbps Unlimited και τα λοιπά. Τώρα λήγει το συμβόλαιο μου , και σκέφτομαι μιας που έχω και ΟΤΕ ΤV (και θα συνεχίσω να έχω) να πάω και το τηλέφωνο στον ΟΤΕ να τα έχω όλα μαζί.

    Έχω μία ερώτηση :
    Στην περιοχή μου ο ΟΤΕ μου βγάζει ότι είναι διαθέσιμο το VDSL μέχρι 30 . Με τα χαρακτηριστικά της γραμμής μου που θα ανεβάσω στην συνημμένη φωτογραφία , μπορώ να βάλω VDSL έστω και το 30αρι που είναι διαθέσιμο ;;;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  πορτο.PNG 
Εμφανίσεις:  69 
Μέγεθος:  90,7 KB 
ID: 142377

    Y.Γ. : Μην ρωτήσετε αν χρειάζομαι VDSL επειδή πολλές συσκευές ταυτόχρονα συνδεδεμένες και ψιλοσέρνεται και επιδιώκω και καλύτερο και μεγαλύτερο Upload...
    Προχώρα άφοβα.
    Με την ταχύτητα που έχεις τώρα τα 30mbps τα έχεις σίγουρα.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17742/1022
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Router
    ZTE ZXHN 108L
    SNR / Attn
    12(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν λεει οτι το vdsl ειναι διαθεσιμο τοτε δεν νομιζω να κανουν λαθος, πιστευω (βλεπωντας παρομοια στα φορουμ) οτι με ατενθατορ 13, πρεπει να σου ερθει κοντα η 30αρα και το μεγιστο upload
    Βεβαια δεν ειναι σιγουρο γιατι το κεντρο /καμπινα του οτε μπορει να ειναι σε αλλη γεωγραφικη θεση που σημαινει οτι το ατενουετορ μπορει να ειναι παραπανω αρα πιο μακρια το κεντρο τους απα & πιο λιγο και στην ταχυτητα
    Με παραξενευει που δινουν μονο 30, φανταζομαι το κεντρο/καμπινα vdsl να ειναι πιο μακρυα
    Παρε τους τηλεφωνο γιατι μπορουν να σου πουν (αν βαλεις vdsl) τι ταχυτητα να αναμενενεις και επισης μπορεις να παρεις και καμια προσφορα αν ειναι και το τηλεφωνο μαζι τους

    Άμα έχω τα μέγιστα θα είμαι μια χαρά. Θα πάω από το κατάστημα που έβαλα τον ΟΤΕ TV, να ρωτήσω και να δω τι και πως !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιο βασικό είναι να ξέρει τι ταχύτητα θα αναμένει και σίγουρα πρέπει να δει πόσα λεφτά θα δίνει γιατί θα πληρώνει πολύ περισσότερα από ότι στη forthnet λόγω vdsl
    Θα πάω απο κατάστημα για να δω τι παίζει με τις ταχύτητες. Απο θέμα λεφτών δεν είναι και τεράστια η διαφορά, το έχω τσεκάρει. Και έτσι και αλλιώς προτού βάλω ΟΤΕ TV είχα Νοva και Forthnet μαζί και είχα αποφασίσει να τα πάω και τηλεόραση και τηλέφωνο στον ΟΤΕ. Πήγα απο κατάστημα με έκαναν προσφορά , όλα καλά μέχρι εκεί. Τον OTE TV πήρα αποκωδικοποιητή κατευθείαν και απλα περίμενα τον τεχνικό που είχαμε κλείσει το ραντεβού μετά απο 2 μέρες. Ε ολα καλα ενεργοποιειται ο OTE TV. Μετά με λένε πως για την γραμμή έπρεπε να έρθει τεχνικός για να κάνει μια αλλαγή για να έρθει ο ΟΤΕ τηλέφωνο σπίτι. 3 φορές μέσα σε 1.5 μήνα τους κλείσαμε ραντεβού και έλεγαν ψέματα ότι δεν ήμασταν εκεί , την άλλη πήγανε σε ίδια οδό απο την άλλη μεριά της πόλης και έτσι άφησα το τηλέφωνο στην Forthnet και έκοψα την Nova και απο τον ΟΤΕ ακύρωσα την αλλαγή νούμερου και πήρα μόνο ΟΤΕ TV. Αλλά τώρα δεν είμαι και πολύ ικανοποιημένος απο την Forthnet για αυτό πήρα την μεγάλη απόφαση για όλα στον ΟΤΕ. Το οικονομικό δέν έχει μεγάλη διαφορά εξάλλου όπως σου προανέφερα. Αλλά να δω για την γραμμή , τι θα μου έρχεται . Α , μήπως ξέρετε και ποιο router θα λάβω ;;;
    H αποσύνδεση
    Της αποσύνδεσης
    Την αποσύνδεση
    (ω) Αποσύνδεση

Παρόμοια Θέματα

  1. Αλλαγη απο forthnet ADSL σε Wind VDSL?
    Από Iakxos στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-14, 13:16
  2. ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΠΟ hol ΣΕ forthnet
    Από ddelo στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-14, 23:24
  3. Viva number & OTE Speedport vdsl modem
    Από jinkostas στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-14, 13:10
  4. forthnet 24 mbps (thomson tg 585 v7)
    Από SnOoB13 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-13, 18:50
  5. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-13, 15:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας