Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 62
  1. #31
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από body125z Εμφάνιση μηνυμάτων
    35Ε δίδει μετά το 1ο εξάμηνο τα 210 σταθερά, 30 κινητά + αναγνώριση κλήσεων με adsl 24.
    επειδή μάλλον μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε

    https://www.ote.gr/web/guest/sl/2013...e_play_24_pstn

    Μέση τιμή για όλο το 12μηνο στα 34,90 ευρώ το μήνα (32,90 οι πρώτοι 6 μήνες, 36,90 οι επόμενοι 6 μήνες), δηλαδή 35 ευρώ.
    Αφορά το πρόγραμμα που ανέφερα πριν. DP24 με απεριόριστα αστικά και υπεραστικά.

  2. #32
    Εγγραφή
    03-06-2014
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι το δινει κατω του κοστους?
    ξερεις ποσα ξοδευει και για τα πακετα που εχει?

    ps: δεν τον υποστηριζω γιατι εχω καποιο οφελος αλλα με αυτα που εχουν βγει κατα καιρους στα οικονομικα αποτελεσματα νομιζω οτι εχει κερδος και οχι ζημια το τμημα αυτο...

    Με 35 ευρώ που δίνει το FullPack ο ΟΤΕ , συν δωρεάν τον εξοπλισμό, συν απεριόριστα σταθερά, συν ADSL 24, συν σε κάποιες περιπτώσεις και δωροεπιταγές των 50€ και 100€ ευρώ για αγορές από καταστήματα oteshop και Γερμανός, νομίζεις ότι δε το δίνει κάτω του κόστους ??? Βάλε κάτω ΜΟΝΟ τα έξοδα για τον εξοπλισμό, τα δικαιώματα που πληρώνει για τα ξένα πρωταθλήματα (που δεν είναι και ευκατοφρόνητα) Formula 1,Moto GP Nba κλπ, τις ταινίες και όλο το υπόλοιπο πρόγραμμα, και τις εργατοώρες των τεχνικών και θα καταλάβεις!!! Απλά κατά τη γνώμη μου, αυτός ήταν ο μόνος τρόπος για τον ΟΤΕ να μπορέσει να τα βάλει με το ισχυρό Brand που λέγεται NOVA. Από εκεί και πέρα όσον αφορά το περιέχομενο, ανάλογα με τα γούστα του ο καθένας επιλέγει. Προσωπικά δεν έχω κανένα από τα δύο. Θα πλήρωνα μόνο για Formula 1 και NBA. Για το πρώτο με καλύπτει το ελεύθερο του Alpha, για το δεύτερο έχω καλύψει τις ανάγκες μου μέσω internet με υπηρεσία μέσω συνδρομής που μου επιτρέπει να βλέπω όποιο παιχνίδι θέλω και όποια ώρα θέλω !!!!

  3. #33
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Μηνύματα
    1.094
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Σήμερα είδα οτι 'τρέχει ' online προσφορά απο 25,90ευρώ για 24 mbps !!! Γιά νέους πελάτες και ετήσιο συμβόλαιο !!!
    Eίστε καλά ή να βάλω τις φωνές....!!!!!

  4. #34
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emerson1977 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 35 ευρώ που δίνει το FullPack ο ΟΤΕ , συν δωρεάν τον εξοπλισμό, συν απεριόριστα σταθερά, συν ADSL 24, συν σε κάποιες περιπτώσεις και δωροεπιταγές των 50€ και 100€ ευρώ για αγορές από καταστήματα oteshop και Γερμανός, νομίζεις ότι δε το δίνει κάτω του κόστους ??? Βάλε κάτω ΜΟΝΟ τα έξοδα για τον εξοπλισμό, τα δικαιώματα που πληρώνει για τα ξένα πρωταθλήματα (που δεν είναι και ευκατοφρόνητα) Formula 1,Moto GP Nba κλπ, τις ταινίες και όλο το υπόλοιπο πρόγραμμα, και τις εργατοώρες των τεχνικών και θα καταλάβεις!!! Απλά κατά τη γνώμη μου, αυτός ήταν ο μόνος τρόπος για τον ΟΤΕ να μπορέσει να τα βάλει με το ισχυρό Brand που λέγεται NOVA. Από εκεί και πέρα όσον αφορά το περιέχομενο, ανάλογα με τα γούστα του ο καθένας επιλέγει. Προσωπικά δεν έχω κανένα από τα δύο. Θα πλήρωνα μόνο για Formula 1 και NBA. Για το πρώτο με καλύπτει το ελεύθερο του Alpha, για το δεύτερο έχω καλύψει τις ανάγκες μου μέσω internet με υπηρεσία μέσω συνδρομής που μου επιτρέπει να βλέπω όποιο παιχνίδι θέλω και όποια ώρα θέλω !!!!
    που εχεις δει τετοια τιμη ακριβως και την αναφερεις???

    edit : σε ρωταω γιατι η τιμη του πακετου που αναφερεις ειναι 56,80/μηνα για ενα χρονο...
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  5. #35
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΙΔΑΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδή μάλλον μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε

    https://www.ote.gr/web/guest/sl/2013...e_play_24_pstn

    Μέση τιμή για όλο το 12μηνο στα 34,90 ευρώ το μήνα (32,90 οι πρώτοι 6 μήνες, 36,90 οι επόμενοι 6 μήνες), δηλαδή 35 ευρώ.
    Αφορά το πρόγραμμα που ανέφερα πριν. DP24 με απεριόριστα αστικά και υπεραστικά.
    όντως τόσο είναι 35Ε + 1,23 την αναγνώριση φυσικά γιατί δε νομίζω να υπάρχει άτομο που να μη τη κάνει χρήση, άρα πάμε στα 36Ε για ιντερνετ και αστικά υπεραστικά κάτι που άλλες εταιρίες το δίνουν και με 20Ε.
    αυτό που ήθελα να πω είναι οτι ο ΟΤΕ οτι χασούρα έχει στο TV του το βγάζει από τη μίσθωση γραμμών και τις υπέρογκες χρεώσεις σε σταθερή ίντερνετ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    που εχεις δει τετοια τιμη ακριβως και την αναφερεις???

    edit : σε ρωταω γιατι η τιμη του πακετου που αναφερεις ειναι 56,80/μηνα για ενα χρονο...
    οι τιμές του στυλ 36Ε για όλα ειναι τηλεφωνικές, αφορούν φορητότητα και περιλαμβάνουν τέλος ενεργοποίησης 36Ε.
    Μας τελείωσε ο Αέρας Rulez

  6. #36
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Στο θέμα αυτό μιλάμε για το ote tv και η τιμή του full pack μαζί με τηλεφωνία και Internet είναι όσο είπα...

  7. #37
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΙΔΑΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    oι τιμές καταλόγου θες να πεις. Γιατί υπάρχουν και σιωπηρές προσφορές που γίνονται στα κλεφτά...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο θέμα αυτό μιλάμε για το ote tv και η τιμή του full pack μαζί με τηλεφωνία και Internet είναι όσο είπα...
    Μας τελείωσε ο Αέρας Rulez

  8. #38
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Προφανώς, μιλάμε με γεγονότα όταν συγκρίνουμε και όχι με τυχόν προσωπικές προσφορές.

    Anyway το point μου το έδειξα και όπως είπα παραπάνω προς το παρόν φαίνεται να είναι κερδοφόρο το κομμάτι του ote tv...

  9. #39
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jjokeris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια να κανω μια αφελη ερωτηση...500.000 ΝΟΒΑ...300.000 ΟΤΕ =800.000 συνδρομητες(σπιτια) Χ ~3 ατομα/σπιτι=2.400.000 ατομα δηλαδη 1 στους 4 ελληνες ειναι συνδρομητης.Εμένα απ'ολους του φιλους μου και συγγενείς μου ενας μονο ειναι συνδρομητης... ...οι υπόλοιποι που ειναι?
    Καμιά 50.000 σε όλη την Ελλάδα να μην είναι τα πρακτορεία+καφετέριες/μαγαζιά που έχουν και τα δύο? Μπορεί να λέω και λίγα..

  10. #40
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Είναι πανάκριβος ο ΟΤΕ. Όπως είπε και κάποιος άλλος, βγάζει τεράστιο κέρδος από το Double Play, ώστε να καλύψει τη χασούρα της TV.

    Π.χ. θέλεις το πακέτο 3play Απεριόριστα Σταθερά + 300' προς κινητά + VDSL 50 Mbps + OTE TV Full Pack θα σου στοιχίσει ~73€ μετά το πρώτο 6μηνο από τον ΟΤΕ (~68€ τους πρώτους 6 μήνες)!

    Όμως, αν βάλεις το ΙΔΙΟ 2play από τη WIND μαζί με VDSL δίνεις 30€ το μήνα (35€ το 2ο χρόνο) και αν βάλεις και OTE TV Full Pack με 27€ σου έρχεται σύνολο 57€ το μήνα (62€ το 2ο χρόνο)! Μιλάμε για περίπου 11€ κέρδος αν βάλεις ακριβώς τα ίδια από τη WIND και τον OTE TV ξεχωριστά!!

    Υ.Γ. Τα έξτρα 4€ που ζητάει ο ΟΤΕ για να σου δώσει αποκωδικοποιητή με σκληρό δίσκο και όποτε διακόψεις στον παίρνει πίσω, είναι απατεωνιά!

  11. #41
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΙΔΑΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    αυτό περιέγραφα και εγώ σε προηγούμενα ποστ.
    τώρα το έκανες πιο λιανά με νούμερα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πανάκριβος ο ΟΤΕ. Όπως είπε και κάποιος άλλος, βγάζει τεράστιο κέρδος από το Double Play, ώστε να καλύψει τη χασούρα της TV.

    Π.χ. θέλεις το πακέτο 3play Απεριόριστα Σταθερά + 300' προς κινητά + VDSL 50 Mbps + OTE TV Full Pack θα σου στοιχίσει ~73€ μετά το πρώτο 6μηνο από τον ΟΤΕ (~68€ τους πρώτους 6 μήνες)!

    Όμως, αν βάλεις το ΙΔΙΟ 2play από τη WIND μαζί με VDSL δίνεις 30€ το μήνα (35€ το 2ο χρόνο) και αν βάλεις και OTE TV Full Pack με 27€ σου έρχεται σύνολο 57€ το μήνα (62€ το 2ο χρόνο)! Μιλάμε για περίπου 11€ κέρδος αν βάλεις ακριβώς τα ίδια από τη WIND και τον OTE TV ξεχωριστά!!

    Υ.Γ. Τα έξτρα 4€ που ζητάει ο ΟΤΕ για να σου δώσει αποκωδικοποιητή με σκληρό δίσκο και όποτε διακόψεις στον παίρνει πίσω, είναι απατεωνιά!
    Μας τελείωσε ο Αέρας Rulez

  12. #42
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    περιγραφετε ,λετε κλπ κλπ αλλα δε μπορειτε να καταλαβετε μια βασικη διαφορα για τα double play...

    περιοριζονται απο το νομο και καθε πακετο πρεπει να εχει την εγκριση της ΕΕΤΤ...
    αν μπορουσε ο ΟΤΕ θα σου εδινε το double play πολυ χαμηλοτερα αλλα ετσι θα εξαφανιζοταν ο ανταγωνισμος...
    γενικα υπαρχουν καποια θεματα τα οποια δεν μπορουν να γινουν...

    επισης οταν αναφερετε τις τιμες να λετε και για τα συμβολαια που υπαρχουν : στην wind οι τιμες ειναι για 24 μηνες (για 12 μηνες οι τιμη ανεβαινει +12 ευρω ανα μηνα)...

    τελος παντων καταλαβαμε ολοι και πιστεψε με τα ψαχνω εδω και μηνες μιας και σκεφτομαι αλλαγη παροχου οποτε γενικα εχω κοιταξει τι παιζει...


    επαναλαμβανω τελειωνοντας οτι το θεμα αφορα το ote tv και η συζητηση ξεκινησε για το αν ειναι κερδοφορο ή ζημιογονο...
    (και αυτο γιατι με τη προσφορα δινει 3play στα 30 ευρω και οι πελατες προσμετρωνται στους 500.000 χωρις να σημαινει οτι εχουν αγορασει καποιο πακετο extra ωστε να χρεωνονται παραπανω)
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  13. #43
    Εγγραφή
    30-04-2005
    Περιοχή
    Αγ. Παρασκευή
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999/4998
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    SNR / Attn
    24,7(dB) / 5.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    να πούμε και την απάτη όμως οτι ...μόνο μέσω δορυφορικής παιρνετε και τα HD channels ..αλλιώς μέσω VDSL τα βλέπεις αλλα σε standard definition....ξεφτίλα

  14. #44
    Εγγραφή
    08-12-2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από afterglow Εμφάνιση μηνυμάτων
    να πούμε και την απάτη όμως οτι ...μόνο μέσω δορυφορικής παιρνετε και τα HD channels ..αλλιώς μέσω VDSL τα βλέπεις αλλα σε standard definition....ξεφτίλα
    ναι αλλα μεσω ιντερνετ μπορεις να κανεις και εγγραφη. την τελευταια φορα που τσεκαρα τα ρουτερ της δορυφορικης δεν εχουν σκληρο δισκο

  15. #45
    Εγγραφή
    30-04-2005
    Περιοχή
    Αγ. Παρασκευή
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999/4998
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    SNR / Attn
    24,7(dB) / 5.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τι να το κάνω......το θεμα ειναι να βλέπουμε και HD, πρεπει να παει 2035 για να δούμε HD απο VDSL?και σιγά το παραπάνω bandwidth που θέλει όνταν μοιράζουν 50αρες συνδέσεις αβερτα πλεον.

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-14, 19:19
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-14, 12:53
  3. To E!HD απο σήμερα στην πλατφόρμα του ΟΤΕ TV
    Από Vitruvian78 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-14, 18:49
  4. ΟΤΕ TV: ξεπέρασε τους 200.000 συνδρομητές
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 84
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-13, 18:07
  5. Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-13, 19:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας