Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 62
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    OTETV
    Δελτίο Τύπου:
    Τις 300 χιλιάδες ξεπέρασε η συνδρομητική βάση του ΟΤΕ ΤV, που συνεχίζει τη δυναμική του ανάπτυξη, ενισχύοντας παράλληλα την άνοδο της συνδρομητικής τηλεόρασης στην Ελλάδα.

    «Την τηλεοπτική σεζόν που πέρασε συνεχίσαμε να επενδύουμε σε νέο ποιοτικό περιεχόμενο και υπηρεσίες για τους συνδρομητές μας, εξασφαλίζοντας νέες σπουδαίες αθλητικές διοργανώσεις, αποκλειστικές συμφωνίες με κινηματογραφικά στούντιο, νέα κορυφαία κανάλια σε υψηλή ευκρίνεια. Στο διάστημα αυτό, ο ΟΤΕ TV κατάφερε να διατηρήσει τη δυναμική του ανάπτυξη -απέναντι σε ένα δύσκολο περιβάλλον- προσελκύοντας πάνω από 100 χιλιάδες νέους συνδρομητές. Σήμερα, τα τηλεοπτικά πακέτα του ΟΤΕ TV είναι διαθέσιμα σε περισσότερα από 300 χιλιάδες νοικοκυριά, που απολαμβάνουν ποιοτική συνδρομητική τηλεόραση στις πιο ανταγωνιστικές τιμές της αγοράς. Η δυναμική αυτή πορεία αναμένεται να συνεχιστεί τονώνοντας τη συνδρομητική τηλεόραση, που στη χώρα μας έχει ακόμη σημαντικά περιθώρια ανόδου», δήλωσε σχετικά ο Γενικός Εκτελεστικός Διευθυντής του Ομίλου ΟΤΕ, κ. Ζαχαρίας Πιπερίδης.

    Ο ΟΤΕ TV, τον τελευταίο χρόνο εξασφάλισε για τους συνδρομητές του νέες κορυφαίες αθλητικές διοργανώσεις σε μπάσκετ (Μουντομπάσκετ 2014, Ευρωμπάσκετ 2015), τένις (ATP World Tour Masters, 1000, 500 και 250, τελικοί Barclays ATP World Tour, τουρνουά WTA International Εvents) και μηχανοκίνητο αθλητισμό (ανανέωση σε Moto GP και WRC). Aυτές οι ανανανεώσεις έρχονται να προστεθούν στα καλύτερα ευρωπαϊκά ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα και κύπελλα (Barclays Premier League, La Liga και Copa Del Rey, Serie A και Coppa Italia, Bundesliga και German Cup - DFB Pokal), το Κύπελλο Ελλάδας, την ιδιαίτερα ενισχυμένη Football League, τους αγώνες του NBA και τις μάχες της Formula 1, μεταξύ πολλών άλλων.

    Επιπλέον, ενίσχυσε σημαντικά το περιεχόμενα στα κινηματογραφικά κανάλια ΟΤΕ Cinema, προχωρώντας σε συμφωνία με κορυφαία στούντιο του Χόλυγουντ, όπως η NBCUniversal για τη μετάδοση ταινιών σε πρώτη προβολή, η οποία προστέθηκε στις ήδη υπάρχουσες συμφωνίες με τα Walt Disney Studios και την Twentieth Century Fox και επέκτεινε τη συνεργασία με ανεξάρτητες εταιρείες παραγωγής.

    Πρόβαλε σε αποκλειστικότητα δημοφιλείς και βραβευμένες νέες σειρές, όπως ο Sherlock, το Downton Abbey, το Hemlock Grove, το Atlantis, το Top of The Lake, το The Musketeers, το Ripper Street και το Luther. Τέλος, προσέθεσε νέα κανάλια, όπως τα National Geographic Channel και National Geographic Channel HD, το E! Entertainment HD, αλλά και το Disney Junior στα παιδικά.

    Ο ΟΤΕ TV θα συνεχίζει να εμπλουτίζει το πρόγραμμά του, προσφέροντας ποιοτική ψυχαγωγία και μοναδικό περιεχόμενο σε ανταγωνιστικές τιμές στους συνδρομητές του.

    Πηγή : ΟΤΕ

  2. #2
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.532
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Άντε και εις ανώτερα, κρατόντας βέβαια την τιμή στα τωρινά επίπεδα

  3. #3
    Εγγραφή
    05-10-2006
    Μηνύματα
    831
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster IAD 2
    Τώρα που υπάρχει ένας στοιχειώδης ανταγωνισμός, μπορούμε σαν καταναλωτές να ελπίζουμε σε πιο προσιτά πακέτα. Αν αύριο συγχωνευτεί το OTE TV με το NOVA θα πρέπει να περιμένουμε κάποιο άλλο συνδρομητικό δίκτυο ή υπηρεσία τύπου Netflix για να ξαναλειτουργήσει...

  4. #4
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.496
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δηλαδή του λείπουν μόνο 200.000 συνδρομητές για να φτάσει την νόβα...

  5. #5
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    ναι αλλα με μια "μικρη" διαφορα :

    το ΟΤΕ TV ειναι κερδοφορο και συνεχως αυξανεται και η nova μπαινει μεσα (μιλαω για ολο τον ομιλο) καθως δινει κατω του κοστους το 3Play απλα για να αυξανονται οι συνδρομητες που φαινεται να εχει χωρις ομως να λεει κατι αυτο αφου δε σημαινει οτι ολοι οι πελατες εχουν αγορασει extra πακετα καθως οι τελευταιοι απλα βαζουν 3play και ετσι θεωρουνται και αυτοι πελατες παροτι δεν αγοραζουν κατι extra (δηλαδη γινανε πελατες nova χωρις να πληρωνουν κατι)...
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  6. #6
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή του λείπουν μόνο 200.000 συνδρομητές για να φτάσει την νόβα...
    Νόβα η οποία υπάρχει εδώ και πολλαπλάσια χρόνια από ότι ο ΟΤΕ TV. Επίσης θα έχει ενδιαφέρον να δούμε και τα νούμερα μετά τη λήξη του ετήσιου οπαδικού πακέτου των ΑΕΚτσήδων οι οποίοι θα μετακομίσουν στον ΟΤΕ για να βλέπουν την ομάδα τους.

  7. #7
    Εγγραφή
    06-12-2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Οτι του ΟΤΕ
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 28(dB)
    Ρε παιδια να κανω μια αφελη ερωτηση...500.000 ΝΟΒΑ...300.000 ΟΤΕ =800.000 συνδρομητες(σπιτια) Χ ~3 ατομα/σπιτι=2.400.000 ατομα δηλαδη 1 στους 4 ελληνες ειναι συνδρομητης.Εμένα απ'ολους του φιλους μου και συγγενείς μου ενας μονο ειναι συνδρομητης... ...οι υπόλοιποι που ειναι?
    Asus P5Q3-Intel Core2Quad Q9550 @ 3792 MHz- L2-12MB - Patriot 2x4096 - ASUS 9800GT@690/1Gb-SSD Samsung EVO 850 250GB-WD katram 640GB - Seagate 320gb-WD 1.5TB - WD 2.0TB
    The truth is out there.

  8. #8
    Εγγραφή
    31-03-2013
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE
    Έχει πάρα πολύ καλές σειρές, κανάλια και λοιπά...παρακολουθώ κάθε μέρα.
    Πήγαινε ο άλλος ο ανεύθυνος, ο επιπόλαιος, ο αχρείος, με 180 στην Αττική Οδό.
    Του τράβηξα κι εγώ μια μούντζα όπως τον προσπερνούσα για να μάθει...

    ΑΣΤΕΙΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ! ( ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ )

    http://http://ta-anekdota-tou-internet.blogspot.gr/

  9. #9
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    δεν είναι μόνο τα σπίτια. είναι και ΟΛΑ τα μαγαζιά αναψυχής τα οποία αναγκάζονται να έχουν και από τις δυο συνδέσεις.....
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  10. #10
    Εγγραφή
    06-12-2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Οτι του ΟΤΕ
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 28(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν είναι μόνο τα σπίτια. είναι και ΟΛΑ τα μαγαζιά αναψυχής τα οποία αναγκάζονται να έχουν και από τις δυο συνδέσεις.....
    Σωστός,αυτο δεν το ειχα σκεφτει...οποτε μαλλον λογικο είναι.
    Asus P5Q3-Intel Core2Quad Q9550 @ 3792 MHz- L2-12MB - Patriot 2x4096 - ASUS 9800GT@690/1Gb-SSD Samsung EVO 850 250GB-WD katram 640GB - Seagate 320gb-WD 1.5TB - WD 2.0TB
    The truth is out there.

  11. #11
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jjokeris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια να κανω μια αφελη ερωτηση...500.000 ΝΟΒΑ...300.000 ΟΤΕ =800.000 συνδρομητες(σπιτια) Χ ~3 ατομα/σπιτι=2.400.000 ατομα δηλαδη 1 στους 4 ελληνες ειναι συνδρομητης.Εμένα απ'ολους του φιλους μου και συγγενείς μου ενας μονο ειναι συνδρομητης... ...οι υπόλοιποι που ειναι?
    Μάλλον οι φίλοι σου και οι συγγενεις σου είναι στην Αθηνα.Στην επαρχια πολλοί εχουν δορυφορικά πακετα μονο και μόνο για να πιάνουν χωρίς χιόνια τα επίγεια κανάλια μέσω δορυφόρου. Στην πόλη μου σχεδόν δεν υπάρχει άνθρωπος χωρίς δορυφορικό πακετό,ενώ αρκετοί έχουν και Nova και ΟΤΕ .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  12. #12
    Εγγραφή
    01-05-2012
    Περιοχή
    Adslgr.com
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ένας από αυτούς είμαι και εγώ.

  13. #13
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.496
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jjokeris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια να κανω μια αφελη ερωτηση...500.000 ΝΟΒΑ...300.000 ΟΤΕ =800.000 συνδρομητες(σπιτια) Χ ~3 ατομα/σπιτι=2.400.000 ατομα δηλαδη 1 στους 4 ελληνες ειναι συνδρομητης.Εμένα απ'ολους του φιλους μου και συγγενείς μου ενας μονο ειναι συνδρομητης... ...οι υπόλοιποι που ειναι?
    Δεν είναι μοναδικοί. Οι περισσότεροι έχουν και τα 2 (όπως εγώ).

  14. #14
    Εγγραφή
    17-07-2014
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλα με μια "μικρη" διαφορα :

    το ΟΤΕ TV ειναι κερδοφορο και συνεχως αυξανεται και η nova μπαινει μεσα (μιλαω για ολο τον ομιλο) καθως δινει κατω του κοστους το 3Play απλα για να αυξανονται οι συνδρομητες που φαινεται να εχει χωρις ομως να λεει κατι αυτο αφου δε σημαινει οτι ολοι οι πελατες εχουν αγορασει extra πακετα καθως οι τελευταιοι απλα βαζουν 3play και ετσι θεωρουνται και αυτοι πελατες παροτι δεν αγοραζουν κατι extra (δηλαδη γινανε πελατες nova χωρις να πληρωνουν κατι)...
    Το πιο σημαντικό είναι να υπάρχει ανταγωνισμός για να υπάρχουν και καλές προσφορές . Αν μπαίνει η Nova μέσα δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει και κανέναν , όσο έχει την χαμηλή τιμή στο 3play όπως είπες κάτω του κόστους .

  15. #15
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από crueltas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιο σημαντικό είναι να υπάρχει ανταγωνισμός για να υπάρχουν και καλές προσφορές . Αν μπαίνει η Nova μέσα δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει και κανέναν , όσο έχει την χαμηλή τιμή στο 3play όπως είπες κάτω του κόστους .
    Το θεμα ειναι πως δεν υπαρχει καποιος ανταγωνισμος ή για να το πω πιο σωστα η nova δεν εχει αλλαξει κατι στην τιμολογηση των πακετων...
    Απλα δινει το πακετο το απλο μαζι για να λεει 3play...
    Αυτο δεν ειναι ανταγωνισμος για τα πακετα που αγοραζει ο κοσμος...

    Οταν δινεις κατω του κοστους για μεγαλο διαστημα (και ηδη χρωστας πολλα) απλα μπαινεις μεσα και αυτο γνωριζοντας απλα οικονομικα δεν εχει καλη καταληξη ουτε για τους καταναλωτες... (Οταν και αν και με ποσο θα "εξαγοραστει" ειναι αλλο θεμα τελειως)
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-14, 19:19
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-14, 12:53
  3. To E!HD απο σήμερα στην πλατφόρμα του ΟΤΕ TV
    Από Vitruvian78 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-14, 18:49
  4. ΟΤΕ TV: ξεπέρασε τους 200.000 συνδρομητές
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 84
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-13, 18:07
  5. Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-13, 19:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας