Σελ. 8 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 178
  1. #106
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Α, έτσι, μάλιστα, να το κάνεις.

    (Νόμιζα οτι ήδη είχες κάνει το φορμάτ)
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  2. #107
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    424
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    (Eπαναλαμβάνω αυτό που είχα γράψει στο 103 post. Aν θέλει καποιος να μου απαντήσει)

    Οπότε εγώ λέω να κάνω format και re-install windows 7 και να επιλέξω "Install updates automatically (recommended)". Μετά να κατεβάσω και να εγκατα στήσω όλους τους drivers κατασκευαστή να βάλω ένα av και τέλος να κάνω μία φορά χειροκίνητα windows updates.

    Σε περίπτωση που εγκαταστηθούν drivers στο μέλλον από windows update αυτόματα και εμφανίστουν πρόβληματα στο laptop θα τους σβήσω από τα windows update αλλιώς θα τον αφήσω ως έχει. Πώς σας φαίνεται;

  3. #108
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostkalaitz Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Eπαναλαμβάνω αυτό που είχα γράψει στο 103 post. Aν θέλει καποιος να μου απαντήσει)

    Οπότε εγώ λέω να κάνω format και re-install windows 7 και να επιλέξω "Install updates automatically (recommended)". Μετά να κατεβάσω και να εγκατα στήσω όλους τους drivers κατασκευαστή να βάλω ένα av και τέλος να κάνω μία φορά χειροκίνητα windows updates.

    Σε περίπτωση που εγκαταστηθούν drivers στο μέλλον από windows update αυτόματα και εμφανίστουν πρόβληματα στο laptop θα τους σβήσω από τα windows update αλλιώς θα τον αφήσω ως έχει. Πώς σας φαίνεται;
    Άσε ενεργοποιημένη την επαναφορά των Windows, κι απλά κάνεις μια επαναφορά.
    Ή ενημέρωση του Driver από διαχείριση συσκευών, αλλάζοντας τον με τον driver που δίνει ο κατασκευαστής του laptop.

    Aπλή απεγκατάσταση από Windowes update μπορεί να μην επαναφέρει τους παλιούς.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  4. #109
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    424
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε ενεργοποιημένη την επαναφορά των Windows, κι απλά κάνεις μια επαναφορά.
    Ή ενημέρωση του Driver από διαχείριση συσκευών, αλλάζοντας τον με τον driver που δίνει ο κατασκευαστής του laptop.

    Aπλή απεγκατάσταση από Windowes update μπορεί να μην επαναφέρει τους παλιούς.

    Φίλε αυτό με τους drivers με προβληματίζει. Oσοι κάνουν εγκατάσταση των windows πρέπει να απενεργοποιήσουν να μην κατεβάζουν τα windows drivers; Θέλω να πω ότι είναι συχνό το να κατεβάζουν λάθος drivers τα windows; Μπορεί να χαλασουν hardware οι λάθος drivers; Εσύ τι θα έκανες στην θέση μου;

  5. #110
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Βάλτου teamviewer
    http://www.teamviewer.com/en/index.a...FXQatAod61wAbw

    Eδώ η κόρη μου σε μία τυχαία επίσκεψη στα win 8, τα έκανε κατά λάθος 8.1 και βέβαια κάποιοι drivers διαλύθηκαν, το fast boot επανήλθε, avast πήγε περίπατο, macaffe εγκαταστάθηκε και ο norton θέλει κι αυτός να χωθεί

  6. #111
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostkalaitz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε αυτό με τους drivers με προβληματίζει. Oσοι κάνουν εγκατάσταση των windows πρέπει να απενεργοποιήσουν να μην κατεβάζουν τα windows drivers; Θέλω να πω ότι είναι συχνό το να κατεβάζουν λάθος drivers τα windows; Μπορεί να χαλασουν hardware οι λάθος drivers; Εσύ τι θα έκανες στην θέση μου;
    Οι drivers είναι software, βοηθά στην επικοινωνία του Hardware με τον πυρήνα των Windows.
    Σε καμιά περίπτωση οι drivers δεν μπορούν να χαλάσουν το Hardware.
    Aπλά τα Windows θα καταλαβαίνουν λάθος ή δεν θα επικοινωνουν καθόλου με μια συγκεκριμένη συσκευή.

    Τα Windows σπάνια προτείνουν drivers, και σίγουρα δεν προτείνουν ποτέ drivers για το chipset της μητρικής.
    Που σημαίνει σαν σύστημα θα δουλεύει σωστά κατά κύριο λόγο.

    Αν προτείνει drivers θα είναι για περιφερειακά, π.χ. Εξωτερικός δίσκος, εκτυπωτής, Web Cam klp.
    και ίσως για κάρτα γραφικών, αλλά αυτό πολύ σπάνια.

    Όσον καιρό χρησημοποιώ τα Windows 7, και κατεβάζω όλες τις αναβαθμίσεις
    σημαντικές ,προαιρετικές, και προτεινόμενες, δυο φορές μου πρότεινε για κάρτα γραφικών,
    και άλλες τόσες για τον εκτυπωτή που έχω. Τις έκανα απόκρυψη και δεν με ξαναρώτησαν.

    Εγώ προτείνω να κατεβάζουν τα πάντα, όπως κάνω εγώ και μετά να βλέπουν τι χρειάζονται.
    Αλλά αν κάποιος είναι αρχάριος όπως λες, τότε το αφήνει στο αυτόματο,
    καιεγκαθιστά μόνο τις σημαντικές ενημερώσεις.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  7. #112
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    424
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι drivers είναι software, βοηθά στην επικοινωνία του Hardware με τον πυρήνα των Windows.
    Σε καμιά περίπτωση οι drivers δεν μπορούν να χαλάσουν το Hardware.
    Aπλά τα Windows θα καταλαβαίνουν λάθος ή δεν θα επικοινωνουν καθόλου με μια συγκεκριμένη συσκευή.

    Τα Windows σπάνια προτείνουν drivers, και σίγουρα δεν προτείνουν ποτέ drivers για το chipset της μητρικής.
    Που σημαίνει σαν σύστημα θα δουλεύει σωστά κατά κύριο λόγο.

    Αν προτείνει drivers θα είναι για περιφερειακά, π.χ. Εξωτερικός δίσκος, εκτυπωτής, Web Cam klp.
    και ίσως για κάρτα γραφικών, αλλά αυτό πολύ σπάνια.

    Όσον καιρό χρησημοποιώ τα Windows 7, και κατεβάζω όλες τις αναβαθμίσεις
    σημαντικές ,προαιρετικές, και προτεινόμενες, δυο φορές μου πρότεινε για κάρτα γραφικών,
    και άλλες τόσες για τον εκτυπωτή που έχω. Τις έκανα απόκρυψη και δεν με ξαναρώτησαν.

    Εγώ προτείνω να κατεβάζουν τα πάντα, όπως κάνω εγώ και μετά να βλέπουν τι χρειάζονται.
    Αλλά αν κάποιος είναι αρχάριος όπως λες, τότε το αφήνει στο αυτόματο,
    καιεγκαθιστά μόνο τις σημαντικές ενημερώσεις.
    Καταλαβα.

    Oπότε επειδη είναι αρχάριος θα αφήσω τα "Install updates automatically (recommended)" απλά επειδή τα "recomended Updates" μπορεί να χάνω και άλλα updates όχι μόνο drivers θα το αφήσω τσεκαρισμένο και αν εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα στο μέλλον θα κάνω αυτό που μου είπες πρίν:

    "Άσε ενεργοποιημένη την επαναφορά των Windows, κι απλά κάνεις μια επαναφορά.
    Ή ενημέρωση του Driver από διαχείριση συσκευών, αλλάζοντας τον με τον driver που δίνει ο κατασκευαστής του laptop.

    Aπλή απεγκατάσταση από Windows update μπορεί να μην επαναφέρει τους παλιούς."


    Xίλια ευχαριστώ biggeo65 και cranky για την βοήθεια

  8. #113
    Εγγραφή
    27-01-2015
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Γιατί δεν κάνεις επαναφορά συστήματος; Θα πας σε κάποιο δημείο όπου ήταν καθαρό το λάπτοπ.... Θα κατεβάσεις το .iso των windows 7 και θα κάνεις format

  9. #114
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    424
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Kαλησπέρα ,

    Να ρωτήσω κάτι. Πήγα να κάνω format και επανεγκατάσταση των windows 7 σε ενός φίλου μου το laptop και καταλάθος έσβησα το recovery partition.
    Η ερώτηση είναι: Aν στο μέλλον ο φίλος μου πάει το laptop σε τεχνικό και δεν του είχα σβησει το recovery partition θα του έπαιρναν λιγότερα λεφτα άμα του έκαναν recover από το recovery partition του laptop από ότι να του έκαναν format και επανεγκατάσταση των windows 7 ή είναι το ίδιο πράγμα; Θέλω να πω έκανα μεγάλη βλακεία που έσβησα το recovery partition;

  10. #115
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostkalaitz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπέρα ,

    Να ρωτήσω κάτι. Πήγα να κάνω format και επανεγκατάσταση των windows 7 σε ενός φίλου μου το laptop και καταλάθος έσβησα το recovery partition.
    Η ερώτηση είναι: Aν στο μέλλον ο φίλος μου πάει το laptop σε τεχνικό και δεν του είχα σβησει το recovery partition θα του έπαιρναν λιγότερα λεφτα άμα του έκαναν recover από το recovery partition του laptop από ότι να του έκαναν format και επανεγκατάσταση των windows 7 ή είναι το ίδιο πράγμα; Θέλω να πω έκανα μεγάλη βλακεία που έσβησα το recovery partition;
    Όχι η τιμή θα ήταν η ίδια. Απλά με το recovery θα ήταν πιο απλή η δουλειά για τον τεχνικό.
    Και ειδικά από την στριγμή που ο φίλος σου δεν ξέρει την χρήση του recovery partition
    και πως να κάνει Format μόνος του.

    Αλλά η δουλειά του recovery δεν είναι μόνο το Format. Περιείχε τα Windows,
    τα οποία ο φίλος σου τα είχε πληρώσει με την αγορά του laptop.

    Aλλά αν μιλάς για Windows 7 και το κλειδί που είχε το laptop
    έγινε δεκτό και τα Windows ενεργοποιήθηκαν κανονικά και είναι νόμιμα,
    τότε δεν χρειάζεται καθόλου το Recovery partition.

    Ότι χρειαστεί από drivers και εφαρμογές που είχε, μπορφεί να τις βρει στο site του κατασκευαστή.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  11. #116
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    424
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι η τιμή θα ήταν η ίδια. Απλά με το recovery θα ήταν πιο απλή η δουλειά για τον τεχνικό.
    Και ειδικά από την στριγμή που ο φίλος σου δεν ξέρει την χρήση του recovery partition
    και πως να κάνει Format μόνος του.

    Αλλά η δουλειά του recovery δεν είναι μόνο το Format. Περιείχε τα Windows,
    τα οποία ο φίλος σου τα είχε πληρώσει με την αγορά του laptop.

    Aλλά αν μιλάς για Windows 7 και το κλειδί που είχε το laptop
    έγινε δεκτό και τα Windows ενεργοποιήθηκαν κανονικά και είναι νόμιμα,
    τότε δεν χρειάζεται καθόλου το Recovery partition.

    Ότι χρειαστεί από drivers και εφαρμογές που είχε, μπορφεί να τις βρει στο site του κατασκευαστή.

    Οπότε η τιμή θα είναι η ίδια. Κατάλαβα. Σε ευχαριστώ

  12. #117
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    424
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρνα τους Drivers, κάνε και όλες τις ενημερώσεις από το Windows Update πέρνα Java, flash Player κ.λ.π.

    και μετά άρχισε να περνάς άλλα προγράμματα.
    Έχω ένα turbo-x laptop και έχω και το cd ανάκτησης των windows 7. Aπό το site του plaisio οι drivers κατεβαίνουν σε μορφή rar. Επειδή κατεβάινουν οι drivers σε μορφή rar το πρόβλημα μου είναι αν είναι ασφαλές να κατεβάσω και να εγκαταστήσω το win rar ή το 7-zip χωρίς να έχω κάποιο πρόγραμμα προστασίας και χωρίς να έχω κάνει τα windows updates;

  13. #118
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostkalaitz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ένα turbo-x laptop και έχω και το cd ανάκτησης των windows 7. Aπό το site του plaisio οι drivers κατεβαίνουν σε μορφή rar. Επειδή κατεβάινουν οι drivers σε μορφή rar το πρόβλημα μου είναι αν είναι ασφαλές να κατεβάσω και να εγκαταστήσω το win rar ή το 7-zip χωρίς να έχω κάποιο πρόγραμμα προστασίας και χωρίς να έχω κάνει τα windows updates;
    Ολοκλήρωσε πρώτα τα updates κ.λ.π. να είσαι εντάξει από το λειτουργικό και μετά κάνεις ότι άλλο θέλεις από το επίσημο site των εταιριών.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #119
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    424
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολοκλήρωσε πρώτα τα updates κ.λ.π. να είσαι εντάξει από το λειτουργικό και μετά κάνεις ότι άλλο θέλεις από το επίσημο site των εταιριών.
    Aν κατάλαβα σωστά μου λες να κάνω πρώτα τα κάνω τα windows updates μετά κατεβάζω και εγκαθιστώ ένα πρόγραμμα προστασίας μετά κατεβάζω και εγκαθιστώ το winrar και τέλος κατεβάζω και εγκαθιστώ τους drivers . Σωστά;

  15. #120
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostkalaitz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν κατάλαβα σωστά μου λες να κάνω πρώτα τα κάνω τα windows updates μετά κατεβάζω και εγκαθιστώ ένα πρόγραμμα προστασίας μετά κατεβάζω και εγκαθιστώ το winrar και τέλος κατεβάζω και εγκαθιστώ τους drivers . Σωστά;
    Kαι να κατεβάσεις κάτι από επίσημο site δεν έχεις πρόβλημα, αλλά και έτσι να το κάνεις πάλι εντάξει είσαι.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 8 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εγκατασταση windows 7 sp1
    Από bill27 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-14, 17:33
  2. Εγκατασταση windows 7 απο windows 8.1
    Από sotiriscpu στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-14, 23:21
  3. BSOD σε καθαρή εγκατάσταση windows 7
    Από DjoRDjeVIc στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-13, 02:12
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-13, 18:32
  5. Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-13, 08:23

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας