Σελ. 25 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 361-375 από 405
  1. #361
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Καντους και καμία καταγγελία, μην τους αφήνεις.

  2. #362
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καντους και καμία καταγγελία, μην τους αφήνεις.
    Και να τους κάνω τι θα γίνει; Το πολύ πολύ να με πάρουν τηλέφωνο να μου ζητούν συγνώμη και να μου δώσουν πάλι καμιά αποστολή δώρο... Λες και θα ιδρώσει το αυτί τους...

  3. #363
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να τους κάνω τι θα γίνει; Το πολύ πολύ να με πάρουν τηλέφωνο να μου ζητούν συγνώμη και να μου δώσουν πάλι καμιά αποστολή δώρο... Λες και θα ιδρώσει το αυτί τους...
    Αν μαζευτούν πολλές ίσως κάτι γίνει. Και είναι και υποχρεωμένοι να σου απαντήσουν. Σίγουρα δεν θα γίνει ποτέ τίποτα αν δεν κάνει κανένας καταγγελία.

  4. #364
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μαζευτούν πολλές ίσως κάτι γίνει. Και είναι και υποχρεωμένοι να σου απαντήσουν. Σίγουρα δεν θα γίνει ποτέ τίποτα αν δεν κάνει κανένας καταγγελία.
    Το θέμα είναι ότι σχεδόν κανείς δεν κάνει τίποτα και αυτός ο Τσουμάνης (ο ιδιοκτήτης του καταστήματος) και η ACS γενικότερα δεν κάνουν τίποτα για να βελτιώσουν τις υπηρεσίες...

    Δεν γίνεται κάθε φορά που πρέπει να παραλάβεις κάτι από την ACS, να πρέπει να έχεις και ένα κουτί βαριά ηρεμιστικά δίπλα, για να μην φτάσει η πίεση στο 20...

  5. #365
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Σίγουρα δεν ιδρώνει το αυτί τους από κράξιμο. Τα γραπτά μένουν.

    Αν στείλεις π.χ. 2-3-5 έγγραφα παράπονα και στο τέλος ένα συγκεντρωτικό που θα πάει και στο ρυθμιστή (ΕΕΤΤ), θα τους πονέσει παραπάνω.

    Θα μου πεις, γιατί να μπεις στη διαδικασία?

    Ναι. Για εκδίκηση, αν θέλεις. Αλλιώς θα συνεχίσουν να είναι for the festivals
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  6. #366
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παντως εγω που ενημερωσα το αμαζον,χθες μου εστειλαν email οτι λυπουνται πολυ για την "παρεξηγηση"
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  7. #367
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Εγώ έχω αγανακτήσει με τα Elta Courier Βριλλησίων, έχουν ένα δέμα μου 6 εργάσιμες και το κοιτάνε, όπως κοιτάνε και τα τηλέφωνα να χτυπάνε.

  8. #368
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Για τις ιδιωτικές εταιρείες έχω σχηματίσει τη γνώμη ότι η εξυπηρέτησης εξαρτάται αποκλειστικά από τον τοπικό αντιπρόσωπο.

  9. #369
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Ίσως καλό είναι να ξέρουν και οι πωλητές τι γίνεται. Αν λαμβάνουν συνέχεια παράπονα από πελάτες συγκεκριμένων περιοχών μπορεί και οι ίδιοι να στέλνουν με άλλη εταιρία ή να κάνουν και αυτοί τα παράπονα τους στα κεντρικά.

  10. #370
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως καλό είναι να ξέρουν και οι πωλητές τι γίνεται. Αν λαμβάνουν συνέχεια παράπονα από πελάτες συγκεκριμένων περιοχών μπορεί και οι ίδιοι να στέλνουν με άλλη εταιρία ή να κάνουν και αυτοί τα παράπονα τους στα κεντρικά.
    Επειδή έχω στείλει ουκ ολίγες καταγγελίες στην ΕΕΤΤ για την ACS (αφού 9 φορές στις 10 έχω πρόβλημα με αυτό το Λάρισα 1 και τον "Τσουνάμι" του) και κάτι ουσιώδες δεν έχω δει πλέον αυτό κάνω. Μιλάω με το κατάστημα και κάνω σε αυτούς παράπονα. Μάλιστα σε κάποιον γνωστό πολυκατάστημα με πορτοκαλί λογότυπο, επειδή μου είχαν πει ότι δεν μπορούν να τα στείλουν με άλλη πλην της κόκκινης σαΐτας , τους είχα πει ότι δεν αγοράζω τίποτα ξανά από αυτούς και τους είχα ζητήσει μάλιστα να διαγραφεί κιόλας ο λογαριασμός μου.

    Ίσως αν το κάναμε όλοι αυτό, τότε κάτι μπορεί να γινόταν...

  11. #371
    Εγγραφή
    18-12-2004
    Περιοχή
    περιστερι... ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.450
    Downloads
    31
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Εως 54 Mbps (wireless)
    ISP
    Οτι εχουν οι α
    Router
    Wifly-City
    SNR / Attn
    100(dB) / 1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή ήμουν και εγώ ένας από αυτούς στο δρόμο, και ξέρω καλά τα προβλήματα, σας λέω ότι δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.
    Κάποιοι άνθρωποι κάνουν υπεράνθρωπες προσπάθειες για να σας εξυπηρετήσουν, αλλά δεν αρκεί αυτό... Και εσείς σαν πελάτες/παραλήπτες έχετε δίκιο αλλά και οι άνθρωποι που προσπαθούν να σας εξυπηρετήσουν πάνω από τις δυνάμεις τους και με περιορισμένους (δυστυχώς) πόρους, έχουν όρια αντοχής (και ελαστικότατο ωράριο) .

  12. #372
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.309
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δεν νομίζω να είπε κανείς ότι φταίνε οι άνθρωποι στον δρόμο. Δεν φταίει ο οδηγός αν το συγκεκριμένο κατάστημα είναι ανοργάνωτο και ρίχνει συνεχώς συγκεκριμένες λιγότερο εύκολες περιοχές. Ούτε αν στο ωράριό του μπορεί σε λογικά πλαίσια να μοιράσει 100 δέματα, όντως καταβάλλει υπεράνθρωπες προσπάθεις και μοιράζει 150 αλλά τον έχουν χρεώσει 200. Συνήθως φταίει ο franchisee που είναι τσίπης και δεν θέλει να έχει χ άτομα παραπάνω, που δεν εκπαιδεύει σωστά το προσωπικό, που τους βάζει να δουλεύουν περισσότερες ώρες χωρίς να αμοίβονται αντίστοιχα. Και σε κάποιες περιπτώσεις φταίει και η ίδια η εταιρεία (λέγε με ΕΛΤΑ courier) που βάζει στους franchisees ανεπίτευκτους στόχους και τους πληρώνει ψίχουλα κι αυτοί κάνουν ό,τι μπορεί ο καθένας, με δεδομένη και την ανοργανωσιά όλης της εταιρείας - το 15θήμερο κλείσιμο πέρσι κάτι λέει.

    @DVDLover75: Όσο και να χτυπιέσαι το you δεν θα στείλει με άλλη εταιρεία από την ACS, ανήκουν στον ίδιο όμιλο. Και όσο κάνεις καταγγελίες τόσο δεν θα ιδρώνει το αυτί τους και θα έχουν το όνομά σου σε μαύρη λίστα, γιατί εκτός από προφανώς άχρηστοι είναι και κακεντρεχείς. Ίσως να λέω βλακείες αλλά βάλε μια φορά να παραδοθεί κάτι σε κάποιον γείτονα να διαπιστώσεις μόνος σου.
    hnesne

  13. #373
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να είπε κανείς ότι φταίνε οι άνθρωποι στον δρόμο. Δεν φταίει ο οδηγός αν το συγκεκριμένο κατάστημα είναι ανοργάνωτο και ρίχνει συνεχώς συγκεκριμένες λιγότερο εύκολες περιοχές. Ούτε αν στο ωράριό του μπορεί σε λογικά πλαίσια να μοιράσει 100 δέματα, όντως καταβάλλει υπεράνθρωπες προσπάθεις και μοιράζει 150 αλλά τον έχουν χρεώσει 200. Συνήθως φταίει ο franchisee που είναι τσίπης και δεν θέλει να έχει χ άτομα παραπάνω, που δεν εκπαιδεύει σωστά το προσωπικό, που τους βάζει να δουλεύουν περισσότερες ώρες χωρίς να αμοίβονται αντίστοιχα. Και σε κάποιες περιπτώσεις φταίει και η ίδια η εταιρεία (λέγε με ΕΛΤΑ courier) που βάζει στους franchisees ανεπίτευκτους στόχους και τους πληρώνει ψίχουλα κι αυτοί κάνουν ό,τι μπορεί ο καθένας, με δεδομένη και την ανοργανωσιά όλης της εταιρείας - το 15θήμερο κλείσιμο πέρσι κάτι λέει.
    Ακριβώς... Δεν θα βάζουμε με τους διανομείς... Με τα καταστήματα και τους υπεύθυνους τα βάζουμε. Ειδικά για τον "Τσουνάμι" είμαι κατά 99,9999% σίγουρος ότι είναι αρχιτσίπης...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    @DVDLover75: Όσο και να χτυπιέσαι το you δεν θα στείλει με άλλη εταιρεία από την ACS, ανήκουν στον ίδιο όμιλο. Και όσο κάνεις καταγγελίες τόσο δεν θα ιδρώνει το αυτί τους και θα έχουν το όνομά σου σε μαύρη λίστα, γιατί εκτός από προφανώς άχρηστοι είναι και κακεντρεχείς. Ίσως να λέω βλακείες αλλά βάλε μια φορά να παραδοθεί κάτι σε κάποιον γείτονα να διαπιστώσεις μόνος σου.
    Αναφέρομαι στα Public. Δεν αναφέρομαι στο YOU που έτσι και αλλιώς δεν έχει τύχει να αγοράσω κάτι από εκεί. Ειδικά τώρα που έμαθα ότι ανήκουν στον ίδιο όμιλο, θα το αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι (όπως κάνω και με τα Public πλέον)...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 20-12-21 στις 10:20.

  14. #374
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.309
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Καλά, αν μιλάς για public έχω άλλους 10 λόγους να μην ξαναπαραγγείλεις από εκεί, αλλά είναι offtopic
    hnesne

  15. #375
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, αν μιλάς για public έχω άλλους 10 λόγους να μην ξαναπαραγγείλεις από εκεί, αλλά είναι offtopic
    Και λίγους λες... Άλλωστε από εκεί αγόραζα αποκλειστικά αυθεντικά DVD για την συλλογή μου, αλλά πλέον αγοράζω από άλλα καταστήματα οπότε...

    Αλλά ας μην συνεχίσουμε με off topic κουβέντες

Σελ. 25 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-14, 23:30
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-14, 18:59
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-14, 15:54
  4. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-13, 16:48
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-13, 19:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας