Σελ. 15 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617202535 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 211-225 από 797
  1. #211
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Δεν γνωρίζω καλά για της Σκωτίας.
    Παρατηρώ ένα εύκολο λάθος Όμως που μπερδεύει τα θέλω μιας πολιτικής και οικονομικής ελίτ με τα θέλω του κόσμου.
    Γιατί πολλά χρόνια πριν η ελίτ των Ελλήνων δεν ήθελε ακριβώς ανεξαρτησία ενώ συνεχίζει να ξεπουλά έθνος και πατρίδα ενώ τα πράγματα φαίνονται θεωρητικά μια χαρά, όπως συμβαίνει και σήμερα.
    Φυσικά σε βάθος χρόνου ή ο λαός αποδέχεται το ξεπούλημα έστω και με εξαγορά συνειδήσεων ή επαναστατεί εμπόλεμη ή με δημοψηφίσματα.
    Έθνη έχουν ήδη χαθεί με αυτό τον τρόπο και όχι ότι ήταν τα τελευταία.
    Αν οι Σκωτσεζοι βολεύονται οκ.Αν φοβούνται τα λεφτά πάλι οκ.
    Απλά ας αναλογιστούμε και λίγο τα δικά μας... και ας μην ξεχνάμε το ποιος και γιατί έκανε σε μια ιστορική περίοδο συμφωνίες.
    Προσωπικά ελπίζω σε κάποια χρόνια από τώρα να μην γράφεται ότι οι Έλληνες αποδέχτηκαν την ένωση.....μαζί με κάτι μικρό ξεπούληματα .... από μια ελίτ που ισχυρίζεται ότι κυβερνά δημοκρατικά με μόλις 30τις εκατό ενός λαού που κοιμάται ή ονειρεύεται ενώσεις .... από την καλή ψυχή του ισχυρότερου.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  2. #212
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπερβάλλεις.
    Η Μεσσηνία δεν είναι ανεξάρτητη από την Ελλάδα. Άρα είναι υπόδουλη;

    Μου έρχονται 2 βασικά χαρακτηριστικά για να χαρακτηριστεί ένα έθνος υπόδουλο (αν το σκεφτώ σίγουρα θα έρθουν και άλλα):
    1. Να έχει κατακτηθεί με πόλεμο, ενώ όπως είπαμε η Σκωτία επέλεξε να σχηματίσει ένωση με την Αγγλία το 1707.
    2. Οι πολίτες αυτού του έθνους να μην έχουν πλήρη πολιτικά δικαιώματα στο κράτος που τους έχει υποδουλώσει, αλλά χρειάζεται να πας μόλις 4 χρόνια πίσω για να βρεις έναν Σκωτσέζο στην πρωθυπουργία του Ηνωμένου Βασιλείου.

    - - - Updated - - -

    Νομίζω ότι πολλοί αριστεροί έχετε μια πολύ ρομαντική εικόνα για τη Σκωτία, η οποία προκύπτει από τις τουλάχιστον 10 φορές που είδατε το Braveheart σε συνδυασμό με την αντιπάθεια προς την Αγγλία που είναι πολύ εύκολο να αναπτύξει κάποιος μελετώντας πρόσφατη ιστορία.

    Βέβαια σε αυτό συμβάλλουν οι αμόρφωτοι που έχουν γράψει τα βιβλία ιστορίας των ελληνικών σχολίων που χρησιμοποιούν αποκλειστικά και μόνο τον όρο Αγγλία για να αναφερθούν σε αυτό που θα έπρεπε να αποκαλείται Βρετανική Αυτοκρατορία (ή πιο απλά Μεγάλη Βρετανία, που δεν είναι 100% σωστό αλλά είναι πλήρως δόκιμος όρος) ως το 1947 και απλά Ηνωμένο Βασίλειο μετά το 1947.
    Το αποτέλεσμα είναι ότι γενιές ολόκληρες Ελλήνων μαθητών μισούν τους Άγγλους αγνοώντας ότι στον κρατικό μηχανισμό και στο βρετανικό στρατό υπηρέτησαν και υπηρετούν άπειροι Σκωτσέζοι που συχνά έφτασαν πολύ ψηλά.

    Επίσης μην ξεχνάμε ότι ο Adam Smith δεν ήταν Άγγλος αλλά Σκωτσέζος, αν και τα σχολικά βιβλία κατά πάσα πιθανότητα τον παρουσίασαν ως τέτοιο.
    Προσωπικά ομολογώ ότι δεν ξέρω την ιστορία ακριβώς.
    Ξέρω ομως ότι δεν αιματοκυλιεσαι και μετά μια ωραία πρωία κανείς μια ενωσουλα να γουστάρει ο κοσμάκης.
    Ή ο κοσμάκης δεν ξέρει τι του γίνεται όπως γινόταν τότε ή κάποια αποφάσισαν ερήμην του όπως γινόταν τότε.
    Την ιστορία την γράφει πάντα αν όχι ο νικητής αλλά αυτός που έγινε το δικό του και μάλλον σήμερα αυτός που θέλει να γίνει το δικό του.


    Αυτό το γράφω σαν υπενθύμιση Γενικά καθώς όπως είπα δεν γνωρίζω ακριβώς.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  3. #213
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπερβάλλεις.
    Η Μεσσηνία δεν είναι ανεξάρτητη από την Ελλάδα. Άρα είναι υπόδουλη;


    Μου έρχονται 2 βασικά χαρακτηριστικά για να χαρακτηριστεί ένα έθνος υπόδουλο (αν το σκεφτώ σίγουρα θα έρθουν και άλλα):
    1. Να έχει κατακτηθεί με πόλεμο, ενώ όπως είπαμε η Σκωτία επέλεξε να σχηματίσει ένωση με την Αγγλία το 1707.
    2. Οι πολίτες αυτού του έθνους να μην έχουν πλήρη πολιτικά δικαιώματα στο κράτος που τους έχει υποδουλώσει, αλλά χρειάζεται να πας μόλις 4 χρόνια πίσω για να βρεις έναν Σκωτσέζο στην πρωθυπουργία του Ηνωμένου Βασιλείου.
    οι Καλαματιανοί είναι Έλληνες. οι Σκωτσέζοι δεν είναι Άγγλοι
    φαίνεται πως με την πάροδο των αιώνων κάποια πράγματα τείνουν να ξεχνιούνται. αναμφισβήτητα η Αγγλία χρησιμοποίησε αθέμιτα μέσα για το δημοψήφισμα αλλά οι Σκωτσέζοι έπρεπε να έχουν τόσο μεγάλη ροπή προς την ανεξαρτησία που να μην αναστρέφεται με τίποτα. αυτό φάνηκε πως δεν υπήρχε απ τα γκάλοπ.

    και στη Ρωμαϊκή αυτοκρατορία ισότιμοι πολίτες είμασταν από ένα σημείο και μετά. μας έμεινε και το Ρωμιός. καλά περνάγαμε κιόλας. η Ελλάδα ήταν μια υπόδουλη επαρχία όμως. άλλο το πως πέρναγαν. client-server μοντελάκι μιας που μαστε και σε τεχνολογικό forum
    οι Σκωτσέζοι επέλεξαν να μείνουν υπό των Άγγλων γιατί το συνήθισαν σε μεγάλο βαθμό. είναι προφανές πως οι Άγγλοι είχαν πολλά περισσότερα να χάσουν από τους Σκωτσέζους με την αποχώρηση, καθώς αυτοί έχουν το επάνω χέρι στο UK. παρόλα αυτά οι πιπιζάδες μάσησαν.

    δε μπορούν αυτοί να πιάσουν το μπρίο των Ιρλανδών μωρέ. "δε μπορούν τα παλικάρια" που λεγε κι ο Αγγελάρας
    οι άλλοι τόσα χρόνια ένοπλου αγώνα για την λευτεριά κι αυτοί περίμεναν το δημοψήφισμα για να το συζητήσουν . άξιοι της τύχης τους. άντε και καλά "βρετανικά" ουίσκια
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  4. #214
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι Καλαματιανοί είναι Έλληνες. οι Σκωτσέζοι δεν είναι Άγγλοι
    φαίνεται πως με την πάροδο των αιώνων κάποια πράγματα τείνουν να ξεχνιούνται. αναμφισβήτητα η Αγγλία χρησιμοποίησε αθέμιτα μέσα για το δημοψήφισμα αλλά οι Σκωτσέζοι έπρεπε να έχουν τόσο μεγάλη ροπή προς την ανεξαρτησία που να μην αναστρέφεται με τίποτα. αυτό φάνηκε πως δεν υπήρχε απ τα γκάλοπ.

    και στη Ρωμαϊκή αυτοκρατορία ισότιμοι πολίτες είμασταν από ένα σημείο και μετά. μας έμεινε και το Ρωμιός. καλά περνάγαμε κιόλας. η Ελλάδα ήταν μια υπόδουλη επαρχία όμως. άλλο το πως πέρναγαν. client-server μοντελάκι μιας που μαστε και σε τεχνολογικό forum
    οι Σκωτσέζοι επέλεξαν να μείνουν υπό των Άγγλων γιατί το συνήθισαν σε μεγάλο βαθμό. είναι προφανές πως οι Άγγλοι είχαν πολλά περισσότερα να χάσουν από τους Σκωτσέζους με την αποχώρηση, καθώς αυτοί έχουν το επάνω χέρι στο UK. παρόλα αυτά οι πιπιζάδες μάσησαν.

    δε μπορούν αυτοί να πιάσουν το μπρίο των Ιρλανδών μωρέ. "δε μπορούν τα παλικάρια" που λεγε κι ο Αγγελάρας
    οι άλλοι τόσα χρόνια ένοπλου αγώνα για την λευτεριά κι αυτοί περίμεναν το δημοψήφισμα για να το συζητήσουν . άξιοι της τύχης τους. άντε και καλά "βρετανικά" ουίσκια
    Ναι, ναι άξιοι της τύχης τους. Γιατί περνάνε χάλια στη Σκωτία!!
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  5. #215
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, ναι άξιοι της τύχης τους. Γιατί περνάνε χάλια στη Σκωτία!!
    Δεν νομίζωει ότι αυτό είναι τσουβάλιασμα; Εγώ γιαυτό έγραψα τα παραπάνω.
    Πολύ επικίνδυνη σκέψη αυτή. Βέβαια εξαρτάται και τι προσδοκά ο καθένας και τι αξίες έχει.
    Πριν παρεξηγηθείς πιθανά, αναφέρομαι στο τι θεωρείς εσύ σημαντικό.
    Πχ κάποιος μπορεί να βάζει την μακροβιωσιμότητα του έθνους ή την εθνική ταυτότητα και κάποιος άλλος όχι.

  6. #216
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζωει ότι αυτό είναι τσουβάλιασμα; Εγώ γιαυτό έγραψα τα παραπάνω.
    Πολύ επικίνδυνη σκέψη αυτή. Βέβαια εξαρτάται και τι προσδοκά ο καθένας και τι αξίες έχει.
    Πριν παρεξηγηθείς πιθανά, αναφέρομαι στο τι θεωρείς εσύ σημαντικό.
    Πχ κάποιος μπορεί να βάζει την μακροβιωσιμότητα του έθνους ή την εθνική ταυτότητα και κάποιος άλλος όχι.
    Τί να παρεξηγηθώ βρε Demelene; Μια χαρά τα είπε εδώ ο lewton. Γράφει εδώ ο καθένας ανάλογα τις ιδεολογικές του αγκυλώσεις ότι του 'ρθει. Μέχρι ότι οι Σκωτσέζοι έχουν άλλη κουλτούρα και πως μιλάνε άλλη γλώσσα διαβάσαμε. Λες και το θέμα είναι Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  7. #217
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, ναι άξιοι της τύχης τους. Γιατί περνάνε χάλια στη Σκωτία!!
    μ αρέσει που θίχτηκες
    τελικά οι Σκωτσέζοι εκτός από χώρα δεν έχουν ούτε χιούμορ
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  8. #218
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Από το χιούμορ των Μπαοκτζήδων σίγουρα καλύτερο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος megahead13 : 20-09-14 στις 00:53. Αιτία: Typo
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  9. #219
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί να παρεξηγηθώ βρε Demelene; Μια χαρά τα είπε εδώ ο lewton. Γράφει εδώ ο καθένας ανάλογα τις ιδεολογικές του αγκυλώσεις ότι του 'ρθει. Μέχρι ότι οι Σκωτσέζοι έχουν άλλη κουλτούρα και πως μιλάνε άλλη γλώσσα διαβάσαμε. Λες και το θέμα είναι Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
    Εγώ βάσικα διέκρινα μια ελαφριά, κατά την γνώμη μου, προσέγγιση κάποιων ζητημάτων που είναι αρκετά σημαντικά.
    Κάποια πράγματα που διάβασα με προβληματίσαν, καθώς σε μια εύκολη γενίκευση, γίνονται επικίνδυνα!
    Και με προβληματίζουν ακόμα περισσότερα για την ιστορία της Ελλάδας.
    Γιατί κακά τα ψέματα, δεν είναι ότι και τα βιβλία της "μαζικής" σχολικής ιστορίας λένε πάντα την αλήθεια!

    Προσωπικά επιμένω στο δεν αιματοκυλιέσαι έτσι εύκολα και μετά γινόμαστε ένα αν και υπάρχει μια προσπάθεια να γίνει αυτό στην ευρώπη.
    Φαντάζεστε μια μέρα να λέμε ότι η Ελλάδα ενώθηκε με την Τουρκία;

  10. #220
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζεστε μια μέρα να λέμε ότι η Ελλάδα ενώθηκε με την Τουρκία;
    Τι λες μπρε; Και μετά πως θα πάρει πρωτάθλημα ο χοντρός;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  11. #221
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το χιούμορ των Μπακτζήδων σίγουρα καλύτερο
    ναι ε; οι ΠΑΟΚτζήδες ζήτησαν να μπει τελωνείο στα Τέμπη όταν δεν έδωσε το πέναλτι στο Σκαρτάδο και δε μασάνε μπροστά στο Αθηνοκεντρικό κράτος
    οι Σκωτσέζοι σε άλλο πρωτάθλημα είναι εξόριστοι και δεν κάνουν κιχ. δεν έχουν χιούμορ οι φουστάκηδες. πλάκα έχουν
    που θα τολμήσεις να ειρωνευτείς το λαό του ΠΑΟΚ. (με τον ΗΡΑ δεν έχεις κάτι έτσι; )
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  12. #222
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ βάσικα διέκρινα μια ελαφριά, κατά την γνώμη μου, προσέγγιση κάποιων ζητημάτων που είναι αρκετά σημαντικά.
    Κάποια πράγματα που διάβασα με προβληματίσαν, καθώς σε μια εύκολη γενίκευση, γίνονται επικίνδυνα!
    Και με προβληματίζουν ακόμα περισσότερα για την ιστορία της Ελλάδας.
    Γιατί κακά τα ψέματα, δεν είναι ότι και τα βιβλία της "μαζικής" σχολικής ιστορίας λένε πάντα την αλήθεια!

    Προσωπικά επιμένω στο δεν αιματοκυλιέσαι έτσι εύκολα και μετά γινόμαστε ένα αν και υπάρχει μια προσπάθεια να γίνει αυτό στην ευρώπη.
    Φαντάζεστε μια μέρα να λέμε ότι η Ελλάδα ενώθηκε με την Τουρκία;
    Ε, καλά τώρα. Για 700 χρόνια τρωγόντουσαν (και να ήταν οι μόνοι στον κόσμο; ). Να πήγαινε στον αιώνα των αιώνων αμήν;;
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  13. #223
    Εγγραφή
    18-06-2014
    Μηνύματα
    177
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι πολλοί αριστεροί έχετε μια πολύ ρομαντική εικόνα για τη Σκωτία, η οποία προκύπτει από τις τουλάχιστον 10 φορές που είδατε το Braveheart σε συνδυασμό με την αντιπάθεια προς την Αγγλία που είναι πολύ εύκολο να αναπτύξει κάποιος μελετώντας πρόσφατη ιστορία.

    O raspoutiv ειναι ενας ρομαντικος αριστερος που εχει αντιπαθεια για την Αγγλια και ειδε 10 φορες το Braveheart?
    Ή μηπως εσυ εχεις καποια διαστροφη να χαρακτηριζεις ετσι οποιους ειναι υπερ της ανεξαρησια των τσιγγουνηδων?
    Προσωπικα ειμαι υπερ της ανεξαρτησιας ολων των εθνοτητων, δεν ειμαι ρομαντικος, ουτε αριστερος, δεν εχω αντιπαθεια προς την Αγγλια και εχω δει το Braveheart μονο μια φορα


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια σε αυτό συμβάλλουν οι αμόρφωτοι που έχουν γράψει τα βιβλία ιστορίας των ελληνικών σχολίων που χρησιμοποιούν αποκλειστικά και μόνο τον όρο Αγγλία για να αναφερθούν σε αυτό που θα έπρεπε να αποκαλείται Βρετανική Αυτοκρατορία (ή πιο απλά Μεγάλη Βρετανία, που δεν είναι 100% σωστό αλλά είναι πλήρως δόκιμος όρος) ως το 1947 και απλά Ηνωμένο Βασίλειο μετά το 1947.
    Το σιγουρο ειναι οτι αυτοι οι "αμορφωτοι" δε θα μπερδευαν το σχολείο με το σχόλιο.
    Αγγλια την αναφερουν για συντομια. Οι αγγλοι στα αγγλικα μεταφραζεται ως ασχημοι(ugly), οποτε ισως το κανουν και επιτηδες για να τους πικαρουν
    Αλλωστε τους σοβιετικους συχνα τους λεμε ρωσους, τους υπηκοους των ΗΠΑ αμερικανους κλπ.

  14. #224
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stefan_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    O raspoutiv ειναι ενας ρομαντικος αριστερος που εχει αντιπαθεια για την Αγγλια και ειδε 10 φορες το Braveheart?
    Ή μηπως εσυ εχεις καποια διαστροφη να χαρακτηριζεις ετσι οποιους ειναι υπερ της ανεξαρησια των τσιγγουνηδων?
    Προσωπικα ειμαι υπερ της ανεξαρτησιας ολων των εθνοτητων, δεν ειμαι ρομαντικος, ουτε αριστερος, δεν εχω αντιπαθεια προς την Αγγλια και εχω δει το Braveheart μονο μια φορα
    ρομαντικός αριστερός μακάρι να μουνα, τουλάχιστον θα χα μια ψευδελπίδα
    την Αγγλία την αντιπαθώ ως προς τα πολιτικά. τους Άγγλους όχι
    επίσης δεν έχω δει το Braveheart και δε μου κάνει κάτι να το δω ούτε τώρα. στο κάτω κάτω οι ίδιοι οι Σκωτσέζοι μείναν ασυγκίνητοι απ το παρελθόν τους γιατί βολεύτηκαν τώρα. να κάτσω να το σκαλίσω εγώ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος raspoutiv : 20-09-14 στις 13:34.
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  15. #225
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.526
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Τα είπες όμως δυο φορές.

    Αντί να κοιτάμε την συνεργασία των φτωχών ενάντια στους πλούσιους, παίζουμε στο παιχνίδι : Σκωτία - Αγγλία
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

Σελ. 15 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617202535 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-14, 11:27
  2. Η πειρατεία σκοτώνει το σινεμά
    Από gecko στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 521
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-13, 11:39
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-13, 15:57
  4. Η Apple ανακοίνωσε το iOS 7
    Από NeK στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 208
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-13, 23:58
  5. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-13, 13:57

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας