Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 63
  1. #16
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εμενα σε 4s ο σαφάρι σε κάποιες σελίδες είναι σαφέστατα πιο αργος απο ότι με την 7.1.2 πχ sport fm ενώ σε άλλες παει παρά πολύ πιο γρήγορα πχ gtvs

    Η εφαρμογή για τα μειλ είναι πολύ πιο γρήγορη

    Τα βίντεο στον σαφάρι είναι πολύ πιο γρήγορα

    Οι εφαρμογές που κοίταξα μου ξεκινάνε όλες λίγο πιο αργά απο ότι πριν αλλά το Facebook με το που μπει λειτουργεί πολύ πιο γρήγορα

    Νομίζω ότι υπάρχει κάποιο θεματάκι όταν αναβαθμίζει εφαρμογές...σαν κάτι να μην πηγαίνει καλά...δεν μπορώ όμως να το προσδιορίσω

    Παιχνίδια δεν έχω παίξει ακόμα όποτε δεν ξέρω

    Κατα τα αλλά εννοείται πως δεν υπάρχει lag...

  2. #17
    Εγγραφή
    07-06-2010
    Περιοχή
    Andromeda Galaxy
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    43500/5000
    ISP
    Forthnet VDSL
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ASUS DSL-N17U
    SNR / Attn
    5(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αναβάθμιση σε 4s....

    Μέγεθος 920ΜΒ(Χρόνος λήψης μέσω wifi 8 λεπτά)

    Συνολικός χρόνος(λήψη και εγκατάσταση με επανεκκίνηση ) 1 ώρα και 15 λεπτα.



  3. #18
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    H αντιγραφή του android καλά κρατεί. Τώρα "ανακάλυψαν" τα widgets (σχεδόν γιατί είναι μόνο για lockscreen), τα πληκτρολόγια και τις απαντήσεις απο το notification center. Καλά είναι. Σε 2-3 χρόνια ίσως φτάσουν εκεί που είναι σήμερα το android.

  4. #19
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό πού το είδες;
    καλημερα, σε αλλο αρθρο καποιοι απο εμας το ειχαν αναφερει εδω μεσα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H αντιγραφή του android καλά κρατεί. Τώρα "ανακάλυψαν" τα widgets (σχεδόν γιατί είναι μόνο για lockscreen), τα πληκτρολόγια και τις απαντήσεις απο το notification center. Καλά είναι. Σε 2-3 χρόνια ίσως φτάσουν εκεί που είναι σήμερα το android.
    Αληθεια λες???? καλιο αργα παρα ποτε δεν λενε???

    Τελικα και πως ολοι λενε παντου οτι εχει Lag ειναια αργο κτλ και ολοι εδω περα πατε ποιο γρηγορα? κανονιστε να βαλω στον Boss μου και μετα να με σκισει, θα σας σκισω ολους....απλα! γιατι μπορει να μην εχω πλεον IOS συσκευες αλλα εγω τραβαω το μανικι στην τελικη...

    http://arstechnica.com/apple/2014/09...on-the-ipad-2/
    αλλα λεει εδω.....τωρα πως γινεται? ειδικα το iphone 4s και Ipad2 σερνεται χαρακτηριστικως οπως φαινεται! ειστε ΣΙΓΟΥΡΟΙ 100% οτι παει καλα? η θα βαλω σε συσκευες και θα με κυνηγανε μετα? γιατι ηδη με πριζουν να τους κανω αναβαθμισεις και τους λεω να περιμενουν να δουμε απο αλλους!
    Αν ειχα δικη μου συσκευη θα το εκανα, αλλα με αλλους δεν θελω να ρισκαρω γιατι με ζαλιζουν μετα, αλλα και χανω τον χρονο μου τσαμπα και κερδιζω μονο γκρινιες!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 18-09-14 στις 06:44.

  5. #20
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v7
    Εγω βλεπω καλυτερευση στο συνολο. Μονο το facebook παραμενει στα ιδια σκ**α. Δοκιμασα και το μοναδικο παιχνιδι που εχω το asphlat8 βλεποντας προς το παρον και εκει βελτιωση. Με την 7 ειχα καποια lag οταν ενας αγωνας ξεκινουσε. Παρολαυτα παιζει ρολο κ το στησιμο που εχει κανει ο καθενας μας στο μηχανημα. Εγω για παραδειγμα εχω απενεργοποιησει ολα τα notifications εκτος του Facebook και του mail γιατι μονο αυτα χρειαζομαι. Λιγα πραματα τρεχουν στο παρασκηνιο και αυτο βοηθαει στην συνολικη αποδοση.

  6. #21
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ok thanks για την απάντηση. Δεν θα τους πω τίποτα και θα δούμε, αμα με ζαλίσουν πολύ θα δοκιμάσουμε σε ενα iphone 4S και θα δούμε. Σε περίπτωση που θελει μετά κανεις downgrade στο 7 γίνεται εύκολα?
    http://www.ios8betadownload.com/2014...one-4s-or.html και αλλο σχετικο θεμα και γιαυτο φοβαμαι την αναβαθμιση στους φιλους με αυτα τα μοντελα. Γενικα παντου αυτα λενε, τι να πω, αν ειναι ευκολο το downgrade ισως αξιζει δοκιμη αν δεν γινεται καλυτερα να μην προχωρησουν στο 8.

  7. #22
    Εγγραφή
    04-02-2009
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9980
    τιποτα το ιδιαιτερο κατά τη γνωμη μου.

  8. #23
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok thanks για την απάντηση. Δεν θα τους πω τίποτα και θα δούμε, αμα με ζαλίσουν πολύ θα δοκιμάσουμε σε ενα iphone 4S και θα δούμε. Σε περίπτωση που θελει μετά κανεις downgrade στο 7 γίνεται εύκολα?
    http://www.ios8betadownload.com/2014...one-4s-or.html και αλλο σχετικο θεμα και γιαυτο φοβαμαι την αναβαθμιση στους φιλους με αυτα τα μοντελα. Γενικα παντου αυτα λενε, τι να πω, αν ειναι ευκολο το downgrade ισως αξιζει δοκιμη αν δεν γινεται καλυτερα να μην προχωρησουν στο 8.
    Downgrade δυστυχως το ξεχνας.Συνηθως για λιγες ωρες η Apple υπογραφει ακομη την προηγουμενη εκδοση, αλλα συντομα κλεινει το "παραθυρο"...

  9. #24
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, σε αλλο αρθρο καποιοι απο εμας το ειχαν αναφερει εδω μεσα.



    Αληθεια λες???? καλιο αργα παρα ποτε δεν λενε???

    Τελικα και πως ολοι λενε παντου οτι εχει Lag ειναια αργο κτλ και ολοι εδω περα πατε ποιο γρηγορα? κανονιστε να βαλω στον Boss μου και μετα να με σκισει, θα σας σκισω ολους....απλα! γιατι μπορει να μην εχω πλεον IOS συσκευες αλλα εγω τραβαω το μανικι στην τελικη...

    http://arstechnica.com/apple/2014/09...on-the-ipad-2/
    αλλα λεει εδω.....τωρα πως γινεται? ειδικα το iphone 4s και Ipad2 σερνεται χαρακτηριστικως οπως φαινεται! ειστε ΣΙΓΟΥΡΟΙ 100% οτι παει καλα? η θα βαλω σε συσκευες και θα με κυνηγανε μετα? γιατι ηδη με πριζουν να τους κανω αναβαθμισεις και τους λεω να περιμενουν να δουμε απο αλλους!
    Αν ειχα δικη μου συσκευη θα το εκανα, αλλα με αλλους δεν θελω να ρισκαρω γιατι με ζαλιζουν μετα, αλλα και χανω τον χρονο μου τσαμπα και κερδιζω μονο γκρινιες!
    Εγώ δεν είπα ότι παει καλά στο 4s...σε κάποια υπάρχει αισθητή βελτίωση αλλά η γενική μου εντύπωση είναι αρνητική...γιατί ναι μεν είναι πιο γρήγορη η πλοήγηση κ τα μειλ κ τα βίντεο αλλά όλες οι εφαρμογές αργουνε να ανοίξουν σε σχέση με την 7.1.2...ναι μεν χρησιμοποιώ πολύ τον σαφάρι κ τα μειλ στο iPhone αλλά χρησιμοποιώ πολύ περισσότερο το messenger, το Viber και το Skype...επίσης να πω ότι δεν έχω ενεργοποίησει τα πάντα στο κινητό (απο παλιά) όπως το Spotlight ή την ανανέωση στο υπόβαθρο για όλες τις εφαρμογές όποτε σίγουρα αυτό βοηθάει στην καλύτερη λειτουργία του κινητού που ίσως με όλα αυτά να ήταν πολύ χειρότερα...εν τελει το κινητό λειτουργεί χειρότερα απο την 7.1.2 αλλά καλύτερα απο την 7...όποτε πιστεύω ότι σελίδα επόμενα update θα δούμε την άμεση βελτίωση των επιδόσεων στο 4s...όποτε μην κάνετε ακόμα το update
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος panosr88 : 18-09-14 στις 10:23.

  10. #25
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosr88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν είπα ότι παει καλά στο 4s...σε κάποια υπάρχει αισθητή βελτίωση αλλά η γενική μου εντύπωση είναι αρνητική...γιατί ναι μεν είναι πιο γρήγορη η πλοήγηση κ τα μειλ κ τα βίντεο αλλά όλες οι εφαρμογές αργουνε να ανοίξουν σε σχέση με την 7.1.2...ναι μεν χρησιμοποιώ πολύ τον σαφάρι κ τα μειλ στο iPhone αλλά χρησιμοποιώ πολύ περισσότερο το messenger, το Viber και το Skype...επίσης να πω ότι δεν έχω ενεργοποίησει τα πάντα στο κινητό (απο παλιά) όπως το Spotlight ή την ανανέωση στο υπόβαθρο για όλες τις εφαρμογές όποτε σίγουρα αυτό βοηθάει στην καλύτερη λειτουργία του κινητού που ίσως με όλα αυτά να ήταν πολύ χειρότερα...εν τελει το κινητό λειτουργεί χειρότερα απο την 7.1.2 αλλά καλύτερα απο την 7...όποτε πιστεύω ότι σελίδα επόμενα update θα δούμε την άμεση βελτίωση των επιδόσεων στο 4s...όποτε μην κάνετε ακόμα το update
    ακριβως. Και σερνοντας να πηγαινει θα βγει συντομα αναβαθμιση που θα το φερει στα ισια του. Οπως εγινε και με την 7.

    Οι δικες μου εντυπωσεις πανω αφορουν iPad2

  11. #26
    Εγγραφή
    19-02-2013
    Περιοχή
    In the land of OpenDaylight far above the cloud.
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    957
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Gennet Oxygen IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από illuminati Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβως. Και σερνοντας να πηγαινει θα βγει συντομα αναβαθμιση που θα το φερει στα ισια του. Οπως εγινε και με την 7.

    Οι δικες μου εντυπωσεις πανω αφορουν iPad2
    Δεν θα ήμουν τόσο σίγουρος ότι θα βγει αναβάθμιση.

  12. #27
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από purpleaura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα ήμουν τόσο σίγουρος ότι θα βγει αναβάθμιση.
    δεν ειπα σιγουρα, αλλα δεν μπορω να σκεφτω γιατι οχι! Η Apple μεχρι στιγμης δεν εχει αφησει ξεκρεμαστους τους πελατες της.

  13. #28
    Εγγραφή
    19-02-2013
    Περιοχή
    In the land of OpenDaylight far above the cloud.
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    957
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Gennet Oxygen IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από illuminati Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειπα σιγουρα, αλλα δεν μπορω να σκεφτω γιατι οχι! Η Apple μεχρι στιγμης δεν εχει αφησει ξεκρεμαστους τους πελατες της.
    Μήπως για να "αποσύρει" τα iphone4s/ipad 2 προκειμένου να ανέβουν τα νούμερα των iphone 5-5s/καινούργιων ipads; Εταιρεία είναι, δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    φανταζομαι στις πιο παλιες συσκευες υπαρχει θεμα
    http://arstechnica.com/apple/2014/09/ios-8-on-the-iphone-4s-performance-isnt-the-only-problem/

  14. #29
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από purpleaura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως για να "αποσύρει" τα iphone4s/ipad 2 προκειμένου να ανέβουν τα νούμερα των iphone 5-5s/καινούργιων ipads; Εταιρεία είναι, δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα.
    δεν χρειαζεται να το κανει με αυτο τον τροπο. Αν ηθελε να τα αποσυρει δεν θα την εδινε εξαρχης. Απο την στιγμη που εχουν δει οτι iPad2 και 4s σηκωνουν την νεα εκδοση, θα δωσουν και αναβαθμιση για τυχον προβληματα που θα προκυψουν ή εχουν μαλλον προκυψει οπως φαινεται.

  15. #30
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosr88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν είπα ότι παει καλά στο 4s...σε κάποια υπάρχει αισθητή βελτίωση αλλά η γενική μου εντύπωση είναι αρνητική...γιατί ναι μεν είναι πιο γρήγορη η πλοήγηση κ τα μειλ κ τα βίντεο αλλά όλες οι εφαρμογές αργουνε να ανοίξουν σε σχέση με την 7.1.2...ναι μεν χρησιμοποιώ πολύ τον σαφάρι κ τα μειλ στο iPhone αλλά χρησιμοποιώ πολύ περισσότερο το messenger, το Viber και το Skype...επίσης να πω ότι δεν έχω ενεργοποίησει τα πάντα στο κινητό (απο παλιά) όπως το Spotlight ή την ανανέωση στο υπόβαθρο για όλες τις εφαρμογές όποτε σίγουρα αυτό βοηθάει στην καλύτερη λειτουργία του κινητού που ίσως με όλα αυτά να ήταν πολύ χειρότερα...εν τελει το κινητό λειτουργεί χειρότερα απο την 7.1.2 αλλά καλύτερα απο την 7...όποτε πιστεύω ότι σελίδα επόμενα update θα δούμε την άμεση βελτίωση των επιδόσεων στο 4s...όποτε μην κάνετε ακόμα το update
    ευχαριστώ με καλυψες, ενας φιλος εχει 4S και με ρωτουσε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από purpleaura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως για να "αποσύρει" τα iphone4s/ipad 2 προκειμένου να ανέβουν τα νούμερα των iphone 5-5s/καινούργιων ipads; Εταιρεία είναι, δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα.
    Σωστό, ειδαμε τι εγινε και τα παλιοτερα μοντελα, αν τωρα ειχα ακομα εκεινα που ειχα δεν θα μπορουσα με το 1 να παω ουτε σε 7 και το αλλο οχι σε 8.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από illuminati Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν χρειαζεται να το κανει με αυτο τον τροπο. Αν ηθελε να τα αποσυρει δεν θα την εδινε εξαρχης. Απο την στιγμη που εχουν δει οτι iPad2 και 4s σηκωνουν την νεα εκδοση, θα δωσουν και αναβαθμιση για τυχον προβληματα που θα προκυψουν ή εχουν μαλλον προκυψει οπως φαινεται.
    Σωστο και αυτο απλα καποια στιγμη τα πραγματα εξελισονται και πλεον δεν μπορουν τα λειτουργικα να καλυψουν προηγουμενα μηχανηματα, αυτα γινονται σε ολα τα λειτουργικα και σε κινητα και σε pc. Δεν ειναι οτι το κανει επιτηδες. Και εγω εχω εναν mac mini G4 και σπαζομαι που δεν βρισκω λογισμικο τιποτα και δεν εχει αναβαθμισεις αλλα ετσι ειναι αυτα! ειναι αρκετα παλιο πλεον αλλα θα το κρατησω να γινει συλλεκτικο καποια στιγμη....δυστυχως δεν εκανα το ιδιο με το 3GS μου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 18-09-14 στις 11:39.

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-14, 02:31
  2. Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-14, 14:08
  3. Μηνύματα: 344
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-13, 20:51
  4. Μηνύματα: 212
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-13, 11:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας