Σελ. 13 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 38111213
Εμφάνιση 181-192 από 192
  1. #181
    Εγγραφή
    23-02-2007
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Δ. ΜΕΓΑΡΟΥ
    Router
    LINKSYS
    Λοιπόν σήμερα πείρα ξανά τηλεφωνώ ( κάθε εβδομάδα παίρνω 2 φορές) Για να σας θυμίσω.. Αίτηση 27/02. Τεχνικός στις 11/04 για την ενεργοποίηση δήλωση βλάβης και απο τότε αναμονή. Σήμερα λοιπόν έμαθα ( απο το τμήμα των ραντεβού) ότι υπήρχε πρόβλημα με το λογαριασμό του ΟΤΕ ο οποίος εμφάνιζε- πράγματι -στον τελευταίο λογαριασμό ανεξόφλητο υπόλοιπο. Αρα τους λέω το πρόβλημα δεν είναι τεχνικό αλλα οικονομικής φύσεως.. Καθότι ο λογαριασμός του ΟΤΕ είναι ενήμερος και πληρωμένος στην ώρα αλλα έκανε λάθος.
    Στην ουσία μετά απo5 λεπτά επικοινωνεί μαζί μου ο τεχνικός της VIVO και μου λέει .. ότι η γραμμή έχει τεχνικό πρόβλημα στα 2 km το οποίο θα επιλύσουν μαζί με το ΟΤΕ και δεν μπορούν να ξέρουν το χρόνο αποκατάστασης.

    Μα τους λέω ότι με πήραν τηλέφωνο και είπαν ότι το πρόβλημα είναι με ανεξόφλητο λογαριασμό. ...!!!! Ε τότε αυτό είναι το πρόβλημα μου λέει .
    Πάνε οι δικαιολογίες στα 2 κμ . κομμένη γραμμή.. πάει η εντατική συνεργασία με ΟΤΕ για την αποκατάσταση της βλάβης.

    Τι να πω ? δεν τους πιστεύω ότι και να λένε. και απλώς θα τους πάρω τηλέφωνο και την άλλη εβδομάδα για μια νέα δικαιολογία...

  2. #182
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Θα ήθελα να θέσω μία απορία που ίσως να απαντάει στην καραμέλα "η γραμμή έχει πρόβλημα".

    Λοιπόν, το Cabletv χρειάζεται Full llu - ναι;
    Ο ΟΤΕ δίνει καινούριο ζεύγος σε κάθε αιτούμενο για Full llu - ναι;
    Ο ΟΤΕ σύμφωνα με το RUO πρέπει να δώσει τα καινούρια καλώδια σε 2 εβδομάδες - ναι;

    Τι τον εμποδίζει τον ΟΤΕ να δώσει στον όποιο εναλλακτικό, ζευγάρι καλωδίων που ξέρει εκ των προτέρων ότι είναι σε χάλια κατάσταση και πάνω απ' αυτό ο εναλλακτικός δε θα μπορέσει να περάσει όχι cabletv αλλά ούτε και internet.

    Όλα τα παραπάνω είναι σκέψεις και σε καμία περίπτωση προσπάθεια να δικαιολογήσω την κάθε vivodi.

    Περιμένω απαντήσεις

  3. #183
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    446
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    24.320/1.021
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 11.5(dB)
    Είναι ξεκάθαρο νομίζω ότι ο ΟΤΕ μπορεί με πολλούς τρόπους να σαμποτάρει/καθυστερήσει την διαδικασία ενεργοποίησεις της Βιβο και της κάθε Βιβο. Αυτό όμως που δεν είναι ξεκάθαρο και που δεν με βοηθάει να κλείσω προς αυτην τη λογική είναι η σιγή που κρατείτε - η μάλλον τα ανεδαίστατα ψέμματα- από τους υπαλλήλους της συγκεκριμένης εταιρίας η οποία, ακόμα και με το γεγονός ότι πρόκειτε για subcontracted εξυπηρετηση πελατών (ακόμα και αν η Σούλα και η κάθε Σούλα που πέρα απο το καιρό, τα ζώδια, τώρα πουλάει και cableTV), δεν δικαολογεί αυτό το Χάος που διαβάζουμε αλλά και ζούμε πολλοί από εμάς...

  4. #184
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Dallas
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.223
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    940 Mbps/940 Mbps
    ISP
    Astound Broadband
    Αν η Vivodi προμηθεύεται από τον ΟΤΕ σάπια καλώδια, ας βγει να το καταγγείλει. Όσο δεν το κάνει, δεν υπάρχει δικαιολογία για τις καθυστερήσεις και τα δήθεν πρόβληματα που προκύπτουν ακριβώς την ημέρα της ενεργοποίησης.

  5. #185
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mercyful_Fate_666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η Vivodi προμηθεύεται από τον ΟΤΕ σάπια καλώδια, ας βγει να το καταγγείλει. Όσο δεν το κάνει, δεν υπάρχει δικαιολογία για τις καθυστερήσεις και τα δήθεν πρόβληματα που προκύπτουν ακριβώς την ημέρα της ενεργοποίησης.



    Ετσί μπράβο!! έγραψες!!

  6. #186
    Εγγραφή
    16-04-2007
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mercyful_Fate_666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η Vivodi προμηθεύεται από τον ΟΤΕ σάπια καλώδια, ας βγει να το καταγγείλει. Όσο δεν το κάνει, δεν υπάρχει δικαιολογία για τις καθυστερήσεις και τα δήθεν πρόβληματα που προκύπτουν ακριβώς την ημέρα της ενεργοποίησης.
    Συμφωνώ απόλυτα εξάλλου εμείς πλέον υποτίθεται ότι δεν έχουμε να κάνουμε με τον ΟΤΕ, το τι κάνει η Vivodi και τη σάπια καλώδια παίρνει είναι δικιά της ευθύνη. Εμείς κρίνουμε τη Vivodi και όχι τον ΟΤΕ πλέον. Εγώ προσωπικά δε θα μπω στο τριπάκι ότι φταίει ο ΟΤΕ δεν με νοιάζει αν καθυστερεί είναι πρόβλημα της Vivodi και σε αυτή θα κάνω παράπονα.

  7. #187
    Το avatar του μέλους aris60
    aris60 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από coftaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αιτηση ποτε εκανες?Ρωταω για να δω αν εγω που τη εκανα 5/3 περνω και εγω σειρα ,σιγα σιγα μιας και εχω full llu και μου ειχαν πει οτι το αργοτερο 10 μερες μετα της 15/3 (δηλαδη μεχρι 25/3 αντε 27/3) θα εχω cabletv?
    Τον κωδικοποιητη της τηλεωρασης σου τον δωσαν?
    Περιμενουμε εντυπωσεις .
    Kαλησπερα γειτονα μολις συνδεθης ενημερωσε μου ειιμαι στον βρονχο και εγω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aris59 : 08-05-07 στις 13:33. Αιτία: λαθος γραμματικο

  8. #188
    Εγγραφή
    23-02-2007
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Δ. ΜΕΓΑΡΟΥ
    Router
    LINKSYS
    Στα γρήγορα που το είδα.

    Η γραμμή - βάση του τεχνικού- Συγχρονίζει στα 14 ΜΒps. To Router στα 6 Mbps κατέβασα απο διάφορους server 6 MBps στο σύνολο. To τηλέφωνο λειτουργεί άψογα. Η τηλεόραση δεν παρουσιάζει Frame Loss.

    Όλα καλά δλδ. Μου βαλαν την ψυχή αλλά το Triple Play δουλεύει ακόμα τουλάχιστον ... ..

  9. #189
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    446
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    24.320/1.021
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 11.5(dB)
    Άντε καλορίζικη....Μακάρι να σου ανέβει στα 10 (εκέι δεν θα έπρεπε περίπου να συγχρονίζει αντί για 6 αφου δείοχνει 14 συνολικά

  10. #190
    Εγγραφή
    23-02-2007
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Δ. ΜΕΓΑΡΟΥ
    Router
    LINKSYS
    Ναι αλλα να σου πώ δεν με ενδιαφέρει και τόσο .. εδώ κάναμε αμάν να συνδεθούμε . .1 καταγγελία στην ΕΕΕΤ 1 κατηγορία στο ΙΝΚΑ. 35 τηλέφωνα , 15 e-mails , 5 fax.. Και θα τους πάρω τώρα τηλέφωνο ???? Ουτε που περνάει απο το μυαλό μου.. Σε 6 μήνες θα τους πάρω να τους ρωτήσω γιατί συζρονίζει σε τόσο - σχετικά- χαμηλή ταχύτητα..

    Καλή τύχη και στους υπόλοιπους .. Πάντως καταγγελία χρειάζεται απο όλους προς VIVO για να στρώσουν τα πράγματα.. Αν τα καταφέρει, και δεν δηλώσει πτώχευση ...

  11. #191
    Εγγραφή
    23-02-2007
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Δ. ΜΕΓΑΡΟΥ
    Router
    LINKSYS
    Να καταγράψουμε κάπου πόσοι έχουν ενεργοποιηθεί ?? και σε ποιά DSLAM!!

  12. #192
    Το avatar του μέλους aris60
    aris60 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από coftaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αιτηση ποτε εκανες?Ρωταω για να δω αν εγω που τη εκανα 5/3 περνω και εγω σειρα ,σιγα σιγα μιας και εχω full llu και μου ειχαν πει οτι το αργοτερο 10 μερες μετα της 15/3 (δηλαδη μεχρι 25/3 αντε 27/3) θα εχω cabletv?
    Τον κωδικοποιητη της τηλεωρασης σου τον δωσαν?
    Περιμενουμε εντυπωσεις .
    Καλησπερα γειτονα μολις ενεργποιηθη η γραμμη σου σε cabletv ενημερωσε ειμαστε στον ιδιο βρονχο.

Σελ. 13 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 38111213

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-07, 21:11
  2. Conn-X ενεργοποιηση γραμμης
    Από chaos στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-06, 18:16
  3. ενεργοποιηση γραμμης
    Από groove54 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 117
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-06, 17:12
  4. Ενεργοποίηση γραμμής...
    Από vagk στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-05, 01:02
  5. Ενεργοποίηση ADSL γραμμης
    Από wolfenstein στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-05, 04:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας