Σελ. 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 192
  1. #16
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Απορώ αυτοί οι τεχνικοί λόγοι αιτιολογία δεν έχουν?πάντα γενικα τους ορίζουν από την vivodi?
    Και σιγά πια όσο χαλια και να είναι ο χαλκός μέχρι 1mbps θα έπρεπε να παίζει με το telefonet

  2. #17
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Γειά σας!

    Το router το ψαχουλεύω αλλά μου φαίνεται δύσχρηστο σε σχέση με το speedtouch 536 που έχω. Δεν λέω πολλές λειτουργίες φαίνεται να έχει αλλά δεν τα "πιάνω" τα περισσότερα. Ίσως επειδή δεν έχω ακόμα τη γραμμή για να αρχίσει να με τρώει να το "πειράξω". Για τα υπόλοιπα που διάβασα, μακάρι να μπορούσα να απαντήσω αλλά δεν γνωρίζω τίποτα. Πάντως δεν σας ξεχνώ! Θα την speedtestarwwww αμέσως μόλις φύγουν από το σπίτι οι τεχνικοί. Την αίτηση την έστειλα 13/2/07. Και με ενημέρωσαν για ενεργοποίηση σε 28 εργάσιμες ημέρες. Το μόνο που φοβάμαι είναι τί ταχύτητα θα πιάνω γιατί είμαι 5,5 km μακριά από DSLAM OTE. Φυσικά έχω κοιτάξει και κάποια άρθρα του foroum σχετικά αλλά δεν ξέρω τί να περιμένω... Θα δούμε όμως!

  3. #18
    Εγγραφή
    22-01-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Tp-link VR400
    Path Level
    Interleaved
    παιδες καλησπερα.μενω νεο κοσμο και αν ειναι δυνατον οποιος γνωριζει κατι για την περιοχη μου σε σχεση με το ιδιοκτητο δικτυο της vivodi αν μπορει να με ενημερωσει γιατι σκεφτομαι να την κανω προς ον μερια.ευχαριστω.

  4. #19
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gllafas Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδες καλησπερα.μενω νεο κοσμο και αν ειναι δυνατον οποιος γνωριζει κατι για την περιοχη μου σε σχεση με το ιδιοκτητο δικτυο της vivodi αν μπορει να με ενημερωσει γιατι σκεφτομαι να την κανω προς ον μερια.ευχαριστω.
    Βάλε εδώ το τηλεφωνικό σου νούμερο και βλέπουμε .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  5. #20
    Εγγραφή
    19-03-2006
    Περιοχή
    Καισαριανή
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13876/1020
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp-Link Archer VR600
    SNR / Attn
    8(dB) / 30(dB)
    Καλησπέρα και από μένα μετά από όσα διάβασα στο "υποφόρουμ" για την ΟΝ μάλλον λέω να κάνω αίτηση για cable βέβαια και δω τα προβλήματα δεν λείπουν και από ότι βλέπω δεν έχουν αρχίσει ούτε οι δοκιμαστικές ενεργοποιήσεις ... και το τέλος της προσφοράς πλησιάζει … Θα ήθελα να με ενημερώσετε –αν γνωρίζετε - αν και η vivo θα έχει τον έλεγχο του router η θα μπορούμε να τον παραμετροποιούμε εμείς ?

  6. #21
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1019/253
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    Router
    Draytek Vigor2600Ge
    Μπράβο ρε φίλε, άντε καλορίζικη η γραμμή και να μας ενημερώνεις!!!

    Να δω πότε θα έρθει και η δικιά μας σειρά...

  7. #22
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Dallas
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.223
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    940 Mbps/940 Mbps
    ISP
    Astound Broadband
    Δλδ εγώ, για καινούργια γραμμή και φορητότητα από ΟΤΕ, και με παραλαβή υπογεγραμμένων αιτήσεων από τη Vivodi στις 28/2, πότε λέτε να ενεργοποιηθώ?

  8. #23
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    So , tomorrow is the big day . Αναμένουμε καρφωμένοι στις οθόνες μας .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  9. #24
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Ναι, αύριο είναι η μεγάλη ημέρα. Δεν ξέρω τί να περιμένω! Μάλλον το βλέπω να έχουμε προβλήματα....

  10. #25
    Εγγραφή
    28-03-2004
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    559
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14593 Kbps / 971 Kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΕΑ
    Router
    ZTE H108NS
    SNR / Attn
    7.8(dB) / (dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τί να περιμένω! Μάλλον το βλέπω να έχουμε προβλήματα....
    think possitive m8

  11. #26
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Dallas
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.223
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    940 Mbps/940 Mbps
    ISP
    Astound Broadband
    Κανένα νέο από αυτό το μέτοπο?

  12. #27
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Γειά σας!

    Δεν ξέρω τί άλλο να πω παρά ότι με τη συμπεριφορά τους σκέφτομαι να το διαγράψω τελείως το Cabletv. Με πήρε τηλ. μια κοπέλα στις 2 για να μου πει ότι δυστυχώς ο τεχνικός που θα ερχόταν να μου συνδέσει τον εξοπλισμό σήμερα από 1-3 δεν μπορούσε λόγω τεχνικού προβλήματος να έρθει. Και όταν τη ρώτησα ότι αυτά δεν είναι δυνατόν να συμβαίνουν γιατί πήρα τρίωρη άδεια για να είμαι σπίτι όταν έρθει, ότι το ραντεβού το έκλεισαν οι ίδιοι πριν από 15 ημέρες και πως λόγω μαλ... του τεχνικού τους που δεν με άκουσε και δεν έκανε τη σύνδεση εξαρχής στον κατανεμητή παρά έφυγε και δήλωσε βλάβη γιατί δεν μπορούσε να βρει τα καλώδια του τοπικού βρόγχου μου είπε ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα άλλο. Στο τέλος της είπα ότι εντάξει, εγώ θα ζητήσω με εξώδικο, το έστειλα στο καπάκι σε αυτούς (βλέπε νήμα ενός άλλου φίλου του forum), το μισθό τριών ωρών που έχασα από τη δουλειά μου και ας έρθουν όποτε θέλουν αρκεί να με ειδοποιήσουν τηλεφωνικά από πριν. Και σκέφτομαι επειδή σπάστηκα πολύ με τη φάση, όταν με ειδοποιήσουν να τους ρίξω άκυρο σε όλα και να τους "δώσω" στεγνά στην ΕΕΤΤ για να μην παίζουν με το καταναλωτικό κοινό το "κορόιδο". Θα έχω άδικο;

  13. #28
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Dallas
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.223
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    940 Mbps/940 Mbps
    ISP
    Astound Broadband
    Έχεις πολύ δίκιο να φωνάζεις φίλε. Δε γίνεται να σε κάνουν να παρατάς τη δουλιά σου, και μετά να σε στήνουν. Θα έπρεπε, αν είχαν πρόβλημα, να σε ενημερώνανε από χτες ή τουλάχιστον σήμερα το πρωϊ (στο κινητό σου), για να μην έχανες τα ωρομίσθια που έχασες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστυχώς ο τεχνικός που θα ερχόταν να μου συνδέσει τον εξοπλισμό σήμερα από 1-3 δεν μπορούσε λόγω τεχνικού προβλήματος να έρθει.
    Δλδ τί? Του χαλάσανε... τα πόδια?

  14. #29
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Router
    Philips Wireless
    Cyberten συμμερίζομαι την αγανάκτησή σου και ειδικότερα το πρόβλημα που πιθανότατα να είχες για την 3ωρη άδεια. Το θεωρώ μεγάλη κοροϊδία που δεν σε ενημέρωσαν τουλάχιστον στην αρχή της μέρας. Όταν έλεγε τεχνικό πρόβλημα τι να εννοούσε άραγε η υπάλληλος? Μήπως οτι χάλασε ο τεχνικός?????? Μήπως το μηχανάκι που ερχόταν ( αν ερχόταν με κάτι τέτοιο? )

    Βρίσκω τουλάχισοτν ανόητο το οτι σου πετάνε ενα "Τεχνικό πρόβλημα" και νομίζει οτι έχει απέναντι το πρόβατο που θα κολώσει να τη ρωτήσει θα ψαρώσει και θα πει ενα "καλά ευχαριστώ ( που δεν με εξυπηρετήσατε )"

    Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά. Απο προσωπική πείρα και απο οτι διαβάζω και στο forum το παν είναι να συνδεθείς ( σε οτι έχεις πληρώσει και όχι άλλα ντ΄άλλων ) > Μπορεί να σου βγάζουν μερικές φορές το λάδι αλλά μετά όλα μέλι γάλα. ( οκ αναφέρομαι είπα κυρίως σε προσωπική εμπειρία ).

  15. #30
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας!
    Δεν ξέρω τί άλλο να πω παρά ότι με τη συμπεριφορά τους σκέφτομαι να το διαγράψω τελείως το Cabletv. Με πήρε τηλ. μια κοπέλα στις 2 για να μου πει ότι δυστυχώς ο τεχνικός που θα ερχόταν να μου συνδέσει τον εξοπλισμό σήμερα από 1-3 δεν μπορούσε λόγω τεχνικού προβλήματος να έρθει. Και όταν τη ρώτησα ότι αυτά δεν είναι δυνατόν να συμβαίνουν γιατί πήρα τρίωρη άδεια για να είμαι σπίτι όταν έρθει, ότι το ραντεβού το έκλεισαν οι ίδιοι πριν από 15 ημέρες και πως λόγω μαλ... του τεχνικού τους που δεν με άκουσε και δεν έκανε τη σύνδεση εξαρχής στον κατανεμητή παρά έφυγε και δήλωσε βλάβη γιατί δεν μπορούσε να βρει τα καλώδια του τοπικού βρόγχου μου είπε ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα άλλο. Στο τέλος της είπα ότι εντάξει, εγώ θα ζητήσω με εξώδικο, το έστειλα στο καπάκι σε αυτούς (βλέπε νήμα ενός άλλου φίλου του forum), το μισθό τριών ωρών που έχασα από τη δουλειά μου και ας έρθουν όποτε θέλουν αρκεί να με ειδοποιήσουν τηλεφωνικά από πριν. Και σκέφτομαι επειδή σπάστηκα πολύ με τη φάση, όταν με ειδοποιήσουν να τους ρίξω άκυρο σε όλα και να τους "δώσω" στεγνά στην ΕΕΤΤ για να μην παίζουν με το καταναλωτικό κοινό το "κορόιδο". Θα έχω άδικο;
    1. αλλους τεχνικους δεν εχουν, μονο ενας ειναι, δεν μπορουσε πχ να ερθει καποιος αλλος στην θεση του ?

    2. επρεπε να σε ειχαν ειδοποιησει απο την προηγουμενη ημερα η νωρις πρωι-πρωι η εστω 1-2 ωρες πριν φυγεις απο την δουλεια σου οπως και να χει ...

    3. τουλαχιστον ας σε βαλουν τωρα 1ον στην λιστα προς ενεργοποιηση και ας σου κλεισουν ραντεβου το συντομοτερο δυνατον και οποτε σε βολευει εσενα τωρα πια (πχ αυριο Σαββατο γιατι οχι, πρωι-απογευμα, ελπιζω να μην δουλευεις Σαββατα). Αλλιως ας σε βαλουν Δευτερα πρωι-πρωι πριν πας σην δουλεια η εστω Δευτερα αργα το απογευμα την ωρα που θα γυρνας σπιτι απο την δουλεια σου ωστε να μην χρειαστει να ξαναζητησεις αδεια, πιστευω οτι ειναι το λιγοτερο που μπορουν να κανουν σε αυτη την φαση (μετα απο 2 στην ουσια αναβολες)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Acer : 23-03-07 στις 19:16.

Σελ. 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-07, 21:11
  2. Conn-X ενεργοποιηση γραμμης
    Από chaos στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-06, 18:16
  3. ενεργοποιηση γραμμης
    Από groove54 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 117
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-06, 17:12
  4. Ενεργοποίηση γραμμής...
    Από vagk στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-05, 01:02
  5. Ενεργοποίηση ADSL γραμμης
    Από wolfenstein στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-05, 04:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας