Σελ. 40 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 20303538394041424550 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 586-600 από 759
  1. #586
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από charis. Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μακαρι να ειναι αυτο αλλα δεν νομιζω.
    Το συγκεκριμενο δεν εχει προβλημα ουτε το λογισμικο
    ουτε οι θερμοκρασιες ουτε το τροφοδοτικο.
    Το προβλημα παρουσιαζετε σε ορισμενα dslam του οτε
    που το παγωνουν συνηθως οταν ειναι σε κατασταση ηρεμιας
    και σε μερικες φορες καθε 24 ωρες περιπου.
    Σε forthnet παιζει κανονικα απο οτι εχω δοκιμασει.
    Παγωνουν τα lan γινετε μπρικι μεχρι να το επανεκκίνηση.
    Το ιδιο εχω παρατηρηση και με το 8968 με ralink με forthnet ειναι
    σταθερο με λογικες μεταβολες snr ενω σε οτε καθε μερικες ωρες γονατιζει
    και επανασυχρονιζει οχι απαραιτητα πιο χαμηλα.
    Εχω καταληξει οτι μερικα broadcom κεντρα ειναι πιο σφιχτα και
    απαιτητικα .
    Και με το LDS που το εχω δουλεψει με τελνετ τα ιδια κανει ασχετος τιμης
    snr.
    Mακαρι να μην στο ξανακανει αλλα το V7 ειναι προβλημα.
    Απο οτι εχω καταληξει τον τελευταιο χρονο τα dslam του οτε
    πρεπει να πηραν καπoια αναβαθμιση.
    Εχει και αλλα προβληματα το συγκεκριμενο οπως το ipv6 νομιζω οτι τελος εποχης πλεον..
    από την πρωτη μερα που το αγορασα εχω απενεργοποιημενο το ipv6.δεν ξερω για άλλες περιπτώσεις αλλα στη δικη μου νομιζω ότι είναι η πριζα.βεβαια ελλειπα από το σπιτι για δυο ημερες και δεν ασχοληθηκα με το ζητημα.σημερα νωρίτερα που γυρισα ειδα ότι δεν ειχε καμια αποσυνδεση επι 2 ημερες και 8 ωρες.υπεθεσα ότι όλα θα ηταν μια χαρα,αλλα μετα από λιγη ωρα εχασε και παλι το συχρονισμο και τα λαθη που μαζεψε ηταν 50,δηλαδη αναξια σχολιασμου και σε καμια περιπτωση λογος για αποσυγχρονισμο. .απο δευτερα θα αγορασω μια άλλη πριζα και θα την αλλαξω.τι θελω να πω?αν ηταν αυτό που λες και μιλω για την δικη μου περιπτωση δεν θα εβλεπα στα στατιστικα update συνεχομενο επι 2 και πλεον ημερες.θα σας πω τι θα γινει μετα που αλλαξω την πριζα,μεχρι τοτε θα μου κανει τα γνωστα παραξενα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RSX Εμφάνιση μηνυμάτων
    ερώτηση.
    Εδώ και λίγες μέρες παρατήρησα οτι δεν είχα ενεργοποιήσει το ipv6 οπότε και έκανα πάλι το αρχικό setup ενεργοποιώντας το.
    Αυτό που παρατήρησα είναι ότι δυσκολεύεται να μπει σε διάφορες ιστοσελίδες και στο τέλος γράφει οτι δεν υπάρχει σύνδεση η κάτι πήγε στραβά.
    μετά απο 2-3 ανανεώσεις της σελίδας τότε μπαίνει.
    Το παρουσιάζει και σε άλλες συσκευές.

    Φαντάζομαι πάει να κάνει σύνδεση μέσω ipv6 βλέπει οτι δεν υπάρχει οπότε το γυρνάει σε Ipv4.
    Υπάρχει κάποια ρύθμιση για το συγκεκριμένο ώστε να γίνεται γρηγοροτερα η κάτι άλλο; (δεν ξέρω αν χρησιμεύει ακόμα κάπου το ipv6 οπότε να το απενεργοποιήσω αν είναι)
    Αντίθετα οσο καιρό ειχα χρησιμοποιήσει το TD5136 V2 της nova δεν έκανε το παραμικρό στις ίδιες συσκευές, έμπαινε πάντα με τη μια.
    να εχεις απενεργοποιημενο το ipv6.σ'εμενα και με speedport 2i ειχε θεματα με την ταχυτητα στο ανοιγμα των ιστοσελίδων και θυμαμαι ότι το ειχα ανενεργο.το ιδιο εκανα και στο προηγουμενο μοντεμ/ρουτερ του εμποριου που ειχα και το ιδιο κανω και τωρα με το td-w 8960n v7 που εχω στη γραμμη και οι ιστοσελίδες ανοιγουν σφαιρα!




    edit: να πω και το άλλο,σημερα Σαββατιάτικα συνεργειο της cosmote(δυο αυτοκίνητα) ανεβοκατεβαινε στην περιοχη μου.μπορει να είναι ασχετο αλλα μπορει να είναι και πολύ σχετικο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iokastis : 09-12-17 στις 14:31. Αιτία: edit

  2. #587
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    καλημέραπαρατηρησα ένα άλλο ζητημα στο td-w8960n v7 που εχω κουμπωμενο στη γραμμη και ζητω τα φωτα σας.στις ρυθμισεις για την ωρα το μ/ρ φορτωνει την ωρα από το internet και όλα δειχνουν οκ.στο management-system log-view system log το μ/ρ δειχνει ημερομηνια και ωρα από το παρελθον.συγκεκριμενα αν κανω reboot το μ/ρ εμφανιζει ημερομηνια 1970 και ωρα ότι να'ναι.σας ρωτω να μου πειτε γιατι το κανει αυτό και αν αυτό είναι πρόβλημα για την απροσκοπτη λειτουργια του? ευχαριστω

    edit: να συμπληρωσω πως αν αλλαξω τις ρυθμισεις στο log και πατησω το save μου δειχνει την κανονικη ημερομηνια και ωρα αλλα μεχρι εκει,δεν μετραει..λες και είναι κολλημενο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iokastis : 15-12-17 στις 10:35. Αιτία: edit

  3. #588
    Εγγραφή
    30-01-2009
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    2.185
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Μόνιμη αλλαγή SNR στο TD-W8960N
    (για να μην χάνεται η ρύθμιση μετά από reboot)

    1) Πάμε στο μενού του ρούτερ από τον browser -> Management -> Settings -> Export -> Backup Settings. Θα κατέβει ένα αρχείο με όνομα "backupsettings.conf"

    2) Το ανοίγουμε με το Notepad++ και πάμε στο section <WANDSLInterfaceConfig> το οποίο θα είναι της μορφής αυτής:

    Κώδικας:
    <WANDSLInterfaceConfig>
            <Enable>TRUE</Enable>
            <X_BROADCOM_COM_AdslModulationCfg>ADSL_2plus</X_BROADCOM_COM_AdslModulationCfg>
            <X_BROADCOM_COM_SRA>Off</X_BROADCOM_COM_SRA>
    </WANDSLInterfaceConfig>
    Πριν από την τελευταία γραμμή του section ( </WANDSLInterfaceConfig> ) προσθέτουμε την εξής γραμμή:

    Κώδικας:
    	<X_BROADCOM_COM_DslTrainingMarginQ4>50</X_BROADCOM_COM_DslTrainingMarginQ4>
    όπου 50 αντικαθιστούμε με την επιθυμητή τιμή. Καλό είναι προηγουμένως να έχουμε κάνει δοκιμές μέσω telnet με την εντολή:

    Κώδικας:
    xdslctl configure --snr 50
    για να βρούμε ποια τιμή μας βολεύει περισσότερο (είναι πιο σταθερή κλπ.) Στην δική μου περίπτωση, η τιμή 50 κατεβάζει το SNR στο 6.0, που είναι και το επιθυμητό.

    3) Αποθηκεύουμε τις αλλαγές μας, και ξαναμπαίνουμε στο online περιβάλλον του ρούτερ. Πάμε στο Management -> Settings -> Import, διαλέγουμε το σωσμένο αρχείο και πατάμε Import Settings. Το ρούτερ σε αυτό το σημείο θα κάνει επανεκίννηση.

    Αυτό ήταν! Από εδώ και πέρα το ρούτερ θα συγχρονίζει με τη σωστή τιμή SNR σε κάθε εκκίνηση, χωρίς να απαιτείται χειροκίνητη παρέμβαση.

  4. #589
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ifaigios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνιμη αλλαγή SNR στο TD-W8960N
    (για να μην χάνεται η ρύθμιση μετά από reboot)

    1) Πάμε στο μενού του ρούτερ από τον browser -> Management -> Settings -> Export -> Backup Settings. Θα κατέβει ένα αρχείο με όνομα "backupsettings.conf"

    2) Το ανοίγουμε με το Notepad++ και πάμε στο section <WANDSLInterfaceConfig> το οποίο θα είναι της μορφής αυτής:

    Κώδικας:
    <WANDSLInterfaceConfig>
            <Enable>TRUE</Enable>
            <X_BROADCOM_COM_AdslModulationCfg>ADSL_2plus</X_BROADCOM_COM_AdslModulationCfg>
            <X_BROADCOM_COM_SRA>Off</X_BROADCOM_COM_SRA>
    </WANDSLInterfaceConfig>
    Πριν από την τελευταία γραμμή του section ( </WANDSLInterfaceConfig> ) προσθέτουμε την εξής γραμμή:

    Κώδικας:
    	<X_BROADCOM_COM_DslTrainingMarginQ4>50</X_BROADCOM_COM_DslTrainingMarginQ4>
    όπου 50 αντικαθιστούμε με την επιθυμητή τιμή. Καλό είναι προηγουμένως να έχουμε κάνει δοκιμές μέσω telnet με την εντολή:

    Κώδικας:
    xdslctl configure --snr 50
    για να βρούμε ποια τιμή μας βολεύει περισσότερο (είναι πιο σταθερή κλπ.) Στην δική μου περίπτωση, η τιμή 50 κατεβάζει το SNR στο 6.0, που είναι και το επιθυμητό.

    3) Αποθηκεύουμε τις αλλαγές μας, και ξαναμπαίνουμε στο online περιβάλλον του ρούτερ. Πάμε στο Management -> Settings -> Import, διαλέγουμε το σωσμένο αρχείο και πατάμε Import Settings. Το ρούτερ σε αυτό το σημείο θα κάνει επανεκίννηση.

    Αυτό ήταν! Από εδώ και πέρα το ρούτερ θα συγχρονίζει με τη σωστή τιμή SNR σε κάθε εκκίνηση, χωρίς να απαιτείται χειροκίνητη παρέμβαση.
    χρονια πολλα! εισαι αστερικαι λιγα λεωευχαριστω πολύ! θα παρουν φωτια τα συρματα!!!

  5. #590
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    με reboot και αποσυνδεση από το ρευμα αλλα και επανασυγχρονισμο μετα από αποσυνδεση του td-w8960n η ρυθμιση του snr παραμενει.

  6. #591
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ωραια, ευχαριστουμε Καλη Χρονια

  7. #592
    Εγγραφή
    01-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6000/600
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    linux
    SNR / Attn
    11(dB) / 34(dB)
    Καλή χρονιά.
    Για να δουλέψει το snr tweaking στο μοντεμ χρειάζεται λογικά να ενεργοποίησουμε την επιλογή SRA ENABLE, σωστά;

  8. #593
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από karakou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή χρονιά.
    Για να δουλέψει το snr tweaking στο μοντεμ χρειάζεται λογικά να ενεργοποίησουμε την επιλογή SRA ENABLE, σωστά;
    Επισης...
    οχι δεν εχει σχεση αυτο με το snr tweak ... θελει να μπεις στο telenet και να βαλεις τις αναλογες εντολες
    Δες απο εδω και κατω
    https://www.adslgr.com/forum/threads...93#post5570693
    'η εδω
    https://www.adslgr.com/forum/threads...58#post6307558

  9. #594
    Εγγραφή
    30-01-2009
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    2.185
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από karakou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή χρονιά.
    Για να δουλέψει το snr tweaking στο μοντεμ χρειάζεται λογικά να ενεργοποίησουμε την επιλογή SRA ENABLE, σωστά;
    SRA = Seamless Rate Adaptation = δυναμική προσαρμογή της ταχύτητας συγχρονισμού ανάλογα με τον θόρυβο που υπάρχει κάθε στιγμή στη γραμμή

    Δεν έχει σχέση με το SNR tweaking. Επίσης, για να δουλέψει το SRA πρέπει να το υποστηρίζει και το DSLAM, και αυτή τη στιγμή απ' όσο ξέρω δεν το έχει ενεργοποιήσει στα DSLAM του κάποιος ελληνικός πάροχος.

  10. #595
    Εγγραφή
    01-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6000/600
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    linux
    SNR / Attn
    11(dB) / 34(dB)
    Πάντως στο δικό μου μόντεμ αγορασμένο πρόσφατα απο wind(v8.0) δε κρατάει τη ρύθμιση που δίνεις μετα απο hard reset. Σε telnet δεν υπάρχει adsl (configure) εντολή παρα μόνο xdslctl (που όμως μοιάζει να λειτουργεί αυτο που δίνεις) .
    Anyway, θα το ψάξω σε κάποια φάση γιατι μου ρίχνει τη ταχύτητα περίπου 1mbps κάθε μέρα και αναγκάζομαι καθε 3 μέρες να κάνω ρεσετ. Τωρα το είδα συγχρόνισε ~5.9 mbps (αν και μετα το telnet magic ανέβηκε στα 8 μιση).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος karakou : 02-01-18 στις 18:16.

  11. #596
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ifaigios Εμφάνιση μηνυμάτων
    SRA = Seamless Rate Adaptation = δυναμική προσαρμογή της ταχύτητας συγχρονισμού ανάλογα με τον θόρυβο που υπάρχει κάθε στιγμή στη γραμμή

    Δεν έχει σχέση με το SNR tweaking. Επίσης, για να δουλέψει το SRA πρέπει να το υποστηρίζει και το DSLAM, και αυτή τη στιγμή απ' όσο ξέρω δεν το έχει ενεργοποιήσει στα DSLAM του κάποιος ελληνικός πάροχος.
    το sra δεν εχει απολυτως καμια σχεση με το πειραγμα του n.margin στο download.το enable/disable ναι εξαρτάται από το αν το υποστηριζει το dslam.στη δικη μου περιπτωση δεν το υποστηριζει και το εχω disable.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από karakou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως στο δικό μου μόντεμ αγορασμένο πρόσφατα απο wind(v8.0) δε κρατάει τη ρύθμιση που δίνεις μετα απο hard reset. Σε telnet δεν υπάρχει adsl (configure) εντολή παρα μόνο xdslctl (που όμως μοιάζει να λειτουργεί αυτο που δίνεις) .
    Anyway, θα το ψάξω σε κάποια φάση γιατι μου ρίχνει τη ταχύτητα περίπου 1mbps κάθε μέρα και αναγκάζομαι καθε 3 μέρες να κάνω ρεσετ. Τωρα το είδα συγχρόνισε ~5.9 mbps (αν και μετα το telnet magic ανέβηκε στα 8 μιση).
    ότι εγραψε πιο πανω ο φιλος ifaigios ισχυει 100% στο td-w8960n v.7 που εχω..φανταζομαι και στα υπολοιπα versions αλλα δεν μπορω να είμαι απολυτος.με δυο λογια η αποσυνδεση η χασιμο στο συγχρονισμο που σε κάθε πανω κατω 24 ωρες κανει το td η το dslam(δεν ξερω με σιγουρια) στην ουσια δεν επειρεαζει την δικη μου χρηση.αυτο το οφειλω στο φιλο ifaigios που ποσταρε τον οδηγο


    up: να συμπληρωσω πως μπορούμε να βαλουμε ότι τιμες θα βαζαμε αν καναμε test με εντολες telnet πχ xdslctl start --snr 65xxx η xdslctl start --snr xx

    παραδειγμα:


    <WANDSLInterfaceConfig>
    <Enable>TRUE</Enable>
    <X_BROADCOM_COM_AdslModulationCfg>ADSL_2plus</X_BROADCOM_COM_AdslModulationCfg>
    <X_BROADCOM_COM_SRA>Off</X_BROADCOM_COM_SRA>
    <X_BROADCOM_COM_DslTrainingMarginQ4>65510</X_BROADCOM_COM_DslTrainingMarginQ4>
    </WANDSLInterfaceConfig>

    up2: απ'οτι θυμαμαι όταν 'πειραξα' το αρχειο back εσβησα ότι ειχε σχεση με το ber γιατι ναι μεν αποθηκευε τη ρυθμιση αλλα εβγαζε fail όταν εκανα φόρτωμα το back στο td.εσβησα εντελως ότι ειχε σχεση με το ber εγραψα τη ρυθμιση για το margin και μετα φορτωμα στο tp link και όλα οκ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iokastis : 02-01-18 στις 20:01. Αιτία: up2

  12. #597
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν δεν πιασει το κοπλο στο post #588 ... δεν νομιζω μεσω telnet να σε αφησει να εχεις το snr πειραγμενο μονιμα, μαλλον εχει προβλημα σε αυτο, οντως σε καθε επανκινηση (απο διακοπη κλπ) θα πρεπει να τα ξανα περνας απο την αρχη

  13. #598
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ifaigios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνιμη αλλαγή SNR στο TD-W8960N
    (για να μην χάνεται η ρύθμιση μετά από reboot)

    1) Πάμε στο μενού του ρούτερ από τον browser -> Management -> Settings -> Export -> Backup Settings. Θα κατέβει ένα αρχείο με όνομα "backupsettings.conf"

    2) Το ανοίγουμε με το Notepad++ και πάμε στο section <WANDSLInterfaceConfig> το οποίο θα είναι της μορφής αυτής:

    Κώδικας:
    <WANDSLInterfaceConfig>
            <Enable>TRUE</Enable>
            <X_BROADCOM_COM_AdslModulationCfg>ADSL_2plus</X_BROADCOM_COM_AdslModulationCfg>
            <X_BROADCOM_COM_SRA>Off</X_BROADCOM_COM_SRA>
    </WANDSLInterfaceConfig>
    Πριν από την τελευταία γραμμή του section ( </WANDSLInterfaceConfig> ) προσθέτουμε την εξής γραμμή:

    Κώδικας:
    	<X_BROADCOM_COM_DslTrainingMarginQ4>50</X_BROADCOM_COM_DslTrainingMarginQ4>
    όπου 50 αντικαθιστούμε με την επιθυμητή τιμή. Καλό είναι προηγουμένως να έχουμε κάνει δοκιμές μέσω telnet με την εντολή:

    Κώδικας:
    xdslctl configure --snr 50
    για να βρούμε ποια τιμή μας βολεύει περισσότερο (είναι πιο σταθερή κλπ.) Στην δική μου περίπτωση, η τιμή 50 κατεβάζει το SNR στο 6.0, που είναι και το επιθυμητό.

    3) Αποθηκεύουμε τις αλλαγές μας, και ξαναμπαίνουμε στο online περιβάλλον του ρούτερ. Πάμε στο Management -> Settings -> Import, διαλέγουμε το σωσμένο αρχείο και πατάμε Import Settings. Το ρούτερ σε αυτό το σημείο θα κάνει επανεκίννηση.

    Αυτό ήταν! Από εδώ και πέρα το ρούτερ θα συγχρονίζει με τη σωστή τιμή SNR σε κάθε εκκίνηση, χωρίς να απαιτείται χειροκίνητη παρέμβαση.
    Νασαι καλα !!!!! δουλεψε! Παντως στο v7 σε εμενα το config ηταν λιγο διαφορετικο. ( ειχε λιγοτερα lines σε αυτο το section. )
    <WANDSLInterfaceConfig>
    <Enable>TRUE</Enable>
    </WANDSLInterfaceConfig>
    Εχεις παλιοτερο firmware μηπως ;

  14. #599
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    εγω ναι εχω το μαμισιο.θυμαμαι στην προσπαθεια μου να βρω λυση σ'ενα ζητημα δοκιμασα τα παντα.αλλαξα στο παλιο αυτό που φορουσε όταν το αγορασα και το αφησα ετσι,βεβαια με back από όταν ειχα περασει το τελευταιο firm.τωρα το td εχει το παλιο δηλαδή αυτο : Firmware Version: 1.0.5 Build 160118 Rel.59896.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν πιασει το κοπλο στο post #588 ... δεν νομιζω μεσω telnet να σε αφησει να εχεις το snr πειραγμενο μονιμα, μαλλον εχει προβλημα σε αυτο, οντως σε καθε επανκινηση (απο διακοπη κλπ) θα πρεπει να τα ξανα περνας απο την αρχη
    θυμασαι φιλε μου το θεμα που ειχα με την αποσυνδεση/αποσυχρονισμο που εβλεπα κάθε 24 ωρες? με τον τροπο αυτό το ζητημα εκεινο είναι σαν να μην υπαρχει ..βλεπω την άλλη μερα ότι αποσυνδεθηκε/αποσυχρονισε αλλα δεν με πειραζει καθολου αφου ξανακλειδωνει στην ταχυτητα που εγω ρυθμισα..άλλη φαση.ο ifaigios είναι σαν τον Αη Βασιλη του td-w8960n

    - - - Updated - - -

    up:
    να ρωτησω κατι,υπαρχει εντολη που μεσω telnet να μπορούμε να ρυθμίσουμε το Output Power στο td-w8960n ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iokastis : 03-01-18 στις 21:58. Αιτία: up

  15. #600
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δεν θυμαμαι, αλλα νομιζω οχι, αν γραψεις το adsl help ή xdslctl help (telnet) θα σου βγαλει ολες τις dsl εντολες που υποτιθεται μπορουμε να πειραξουμε, ισως να μας παει καποιος που ακομα παιζει με τετοιες ρυθμισεις

Σελ. 40 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 20303538394041424550 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ZXDSL 931 vii bridging με tplink td-8961nd
    Από apsogos στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-14, 17:15
  2. Τα φώτα σας παιδιά TPLINK TL WA7210N
    Από mikrocern στο φόρουμ Ασύρματη Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-14, 16:20
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-14, 23:22
  4. Πωλούνται 4 omni 5 dbi tplink
    Από TEO2202 στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-14, 23:04
  5. Ote tv - TPlink TD-W8970
    Από Rimotomos στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-14, 13:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας