Σελ. 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 152
  1. #46
    Εγγραφή
    02-06-2014
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgedimgd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχετε καταλαβει οτι ο ΟΤΕ tv στο cinema pack εχει πολυ χειροτερες ταινιες απ' τη nova. Ισως να πληρωνεις και αυτο στη nova για να ειναι πιο ακριβη. Και γιατι να μας νοιαζει αν εδωσε 120.000.000 ευρω για το CL αν οι Γερμανοι τα ειχαν ηδη; Δε σημαινει οτι θα αναζητησουν να τα παρουν στο υπερδιπλασιο. Ετσι κι αλλιως σιγουρα μεχρι του χρονου που παιρνει το CL θα εχουν αυξηθει αρκετα οι συνδρομητες.
    Στη nova cinema on demand τις ταινίες τις έχει δωρεάν ενώ το Ote cinema on demand τις χρεώνει και δεν βγαίνει πιο ακριβά η nova

  2. #47
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.782
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vgiozo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη Νova στο πακέτο των 49.90 Full Pack 3play παίρνεις το Novabox και 12 μήνες τα κανάλια HD, αλλά και για πάντα τα NovaGo, Nova3D, ΝovaOnDemand...στα πακέτα Novacinema (44.90 3play) & Novasports (49.80€ 3play) παίρνεις τον Novabox+ με δυνατότητα εγγραφής και μαζί μ' αυτόν για ΠΑΝΤΑ όλα τα κανάλια HD καθώς και τις προαναφερθείσες υπηρεσίες (NovaOnDemand μόνο στο full & cinema)...
    Αφηνω τα υπολοιπα παραπερα γιατι δεν με απασχολουν...


    Θελω να δω ομως ποτε θα διαβασεις μια φορα το ερωτημα που εχω κανει ξανα εγω και καποιος αλλος :

    >>>> Που ειναι το triple play FULL PACK 49,90€ και δεν το βλεπω??? <<<<

    Πραγματικα ρωταω γιατι και χτες που τα εψαχνα το FULL PACK βγαινει 65€
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  3. #48
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.799
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφηνω τα υπολοιπα παραπερα γιατι δεν με απασχολουν...


    Θελω να δω ομως ποτε θα διαβασεις μια φορα το ερωτημα που εχω κανει ξανα εγω και καποιος αλλος :

    >>>> Που ειναι το triple play FULL PACK 49,90€ και δεν το βλεπω??? <<<<

    Πραγματικα ρωταω γιατι και χτες που τα εψαχνα το FULL PACK βγαινει 65€
    Ήταν προσφορά που "έτρεχε" το προηγούμενο διάστημα, δεν ξέρω αν το δίνουν ακόμα τόσο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #49
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.782
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Α οκ, οποτε μιλαμε για κατι που δεν ισχυει πλεον (και που εχω αμφιβολιες αν υπηρχε επισημα καπου αφου δε το ειχα ακουσει ποτε σαν προσφορα) οποτε καλα το καταλαβα.
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  5. #50
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    19600/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφηνω τα υπολοιπα παραπερα γιατι δεν με απασχολουν...


    Θελω να δω ομως ποτε θα διαβασεις μια φορα το ερωτημα που εχω κανει ξανα εγω και καποιος αλλος :

    >>>> Που ειναι το triple play FULL PACK 49,90€ και δεν το βλεπω??? <<<<

    Πραγματικα ρωταω γιατι και χτες που τα εψαχνα το FULL PACK βγαινει 65€
    Πηγα σε κατάστημα forthnet τους ειπα για τα 49.9 μου ειπαν δεν γινεται...

    Τους λεω πως δεν γίνεται αφού γνωστός μου το εκανε με 49.9

    Μου λεει ο υπαλληλος πως αυτες τις προσφορες τις δινει το τηλεφωνικο κεντρο οποτε εκανε το εξής.

    Μπήκε στο προφιλ μου και καταχώρησε αίτημα ότι ζητώ προσφορα για το 3play με επιπλέον περιεχομενο απο αυτο που έχω (39.9 ολα τα novasports απο παλιοτερη τηλεφωνικη προσφορα)

    Μετά απο δυο μέρες με πήραν και μου ειπαν για το 49.9 με 12μηνες δεσμευση παντα.

    Αν εχεις fullpack ακριβοτερο απο 49.90 δεν θα σε παρουν για να σου μειωσουν τιμη...αν πληρωνεις λιγότερα λογικα θα παρουν κι εσενα για το εξτρα 10ρικο...

    Αυτο εγινε την προηγουμενη εβδομαδα αρα πιθανοτατα να ισχυει ακομα

  6. #51
    Εγγραφή
    08-12-2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ...εξαγριώνομαι να βλέπω να πουλάνε η πλειοψηφία τους τον τζόγο ως "ψυχαγωγία"...όλοι παντού έχουν αυτές τις εκπομπές που πουλάνε-αγοράζουν-μεταπωλούν (συχνά τις κατασχεμένες περιουσίες ανθρώπων που τους πήραν τα σπίτια και τώρα στοιβάζονται τα πράγματά τους σε αποθήκες), ρίσκο-παράρισκο, ράβε-ξήλωνε...πολύ "στημένο" και πολύ "αμερικανίνο", ευχαριστώ να μου λείπει...
    Μπερδευεις τα δικα σου γουστα με τα γουστα αλλων. Εμενα προσωπικα δωσε μου Storage Wars ή Pawn Stars (λογικα οι εκπομπες στις οποιες αναφερεσαι) any day of the week
    Επισης, επειδη εσυ κατεβαζεις ταινιες απο το ιντερνετ δεν σημαινει οτι ολοι θελουν ή μπορουν να το κανουν. Αλλοι δεν ξερουν, αλλοι δεν θέλουν (ειναι πειρατεια στο κατω κατω), αλλοι δεν εχουν τον χρονο και άλλοι (κυριως πιο μεγαλης ηλικιας) προτιμουν να τα εχουν ολα στην ευκολια της τηλεορασης τους παρα να τρεχουν σε τορρενταδικα και σάιτ με υποτιτλους. Οποτε ναι, υπαρχει αγορα για ταινιες σε συνδρομητικα πακετα.

  7. #52
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.782
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpoufos79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηγα σε κατάστημα forthnet τους ειπα για τα 49.9 μου ειπαν δεν γινεται...

    Τους λεω πως δεν γίνεται αφού γνωστός μου το εκανε με 49.9

    Μου λεει ο υπαλληλος πως αυτες τις προσφορες τις δινει το τηλεφωνικο κεντρο οποτε εκανε το εξής.

    Μπήκε στο προφιλ μου και καταχώρησε αίτημα ότι ζητώ προσφορα για το 3play με επιπλέον περιεχομενο απο αυτο που έχω (39.9 ολα τα novasports απο παλιοτερη τηλεφωνικη προσφορα)

    Μετά απο δυο μέρες με πήραν και μου ειπαν για το 49.9 με 12μηνες δεσμευση παντα.

    Αν εχεις fullpack ακριβοτερο απο 49.90 δεν θα σε παρουν για να σου μειωσουν τιμη...αν πληρωνεις λιγότερα λογικα θα παρουν κι εσενα για το εξτρα 10ρικο...

    Αυτο εγινε την προηγουμενη εβδομαδα αρα πιθανοτατα να ισχυει ακομα
    Δεν διαφωνω οτι καπως μπορεις να το παρεις αλλα ειναι τελειως διαφορετικο αυτο που λες και αλλο καποιος να μας εχει ζαλισει οτι το δινει με 49,90. (δηλαδη αντι να γραφει 50 οπως καθε νορμαλ μου πεταει διαφημιστικο μηνυμα 49,90)
    Επισης τετοιου ειδους προσφορες αποσο γνωριζω απο φιλους τις κανει και ο ΟΤΕ και μαλιστα καποιοι εχουν βαλει με 10€ το πακετο λογω κινητης που εχουν αλλα δε βγηκε κανεις να πει το δινει με 10€ γιατι ειναι κατι που δεν ισχυει παντου και παντα.

    Τελος παντων προσωπικα δεν εχω καποια απο τις 2 εταιρειες (forthnet δεν θα πλησιαζα κιολας) απλα με πειραζει οταν βλεπω υποστηρικτες λες και ανηκουν στην εταιρεια...
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  8. #53
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είναι ξεκάθαρο ότι η είδηση έτσουξε αρκετά τα παπαγαλάκια της Forthnet/Nova που έχουν πάρει παραμάζωμα τα forums και τις διάφορες ιστοσελίδες επαναλαμβάνοντας τα ίδια και τα ίδια. Χαρακτηριστικό αυτού είναι ότι όταν ανακοινώθηκε πως ο ΟΤΕ έπαιρνε το ένα ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μετά το άλλο, έλεγαν πως αυτά που μετρούν από ευρωπαϊκά είναι το CHL και το Europa. Τώρα που τα έχασε και αυτά, ανακάλυψαν ότι λήγει το Ισπανικό και το Γερμανικό και θεωρούν δεδομένο ότι θα τα πάρει η Nova και θα 'ανέβει'. Κωλοτούμπα τιτανομέγιστη δεδομένων και των απαξιωτικών σχολίων για τα εθνικά πρωταθλήματα που γίνονταν κυρίως μετά το χάσιμο της Premier League (που η Nova είχε την τελευταία χρονιά πετσοκομένη ως πακέτο). Ας μην ξεχνούν ότι ο ΟΤΕ έχει βάλει 320000 συνδρομητές στην πλατφόρμα του με την δυναμική να ξεπεράσει τις 400000 μέχρι το καλοκαίρι καθώς τα νούμερα θα αυξηθούν σημαντικά μετά την απόκτηση των δικαιωμάτων Ολυμπιακού-ΑΕΚ στο μπάσκετ. Εκτίμηση μου είναι ότι του χρόνου τον Σεπτέμβριο η πίτα θα είναι μοιρασμένη με πιθανό προβάδισμα του ΟΤΕ. Επίσης καλό θα είναι να μην συγκρίνουμε μόνο τα αθλητικά και τις ταινίες αλλά όλο το πακέτο. Πλέον από τα υπόλοιπα κανάλια το μόνο κανάλι που έχει η Nova και την κάνει να ... ξεχωρίζει είναι το Boomerang. Σε όλα τα άλλα ο ΟΤΕ έχει πληρέστερο πακέτο ενώ όταν υπάρχουν τα ίδια κανάλια ο ΟΤΕ δίνει την HD έκδοση κι εννοείται χωρίς την σούπα των 5 ευρώ χρέωση. Κι επειδή το κύριο θέμα τείνει να γίνει η αύξηση της συνδρομής, ρωτώ τους ίδιους που το αναπαράγουν να μας πουν αν η Nova θα ΜΕΙΩΣΕΙ την σκανδαλώδη συνδρομή των 52,20 που με το χάσιμο των δύο κορυφαίων ποδοσφαιρικών διασυλλογικών διοργανώσεων στην Ευρώπη. Αφού σας κόπτει η αύξηση του ΟΤΕ, να μας πείτε αν η Nova θα μειώσει τη συνδρομή τουλάχιστο κατά το ήμισυ καθώς στο ένα θα βλέπεις Μπάγερν, Μπαρτσελόνα και Ρεάλ και στο άλλο Καλλονή, Εργοτέλη και Κέρκυρα.

  9. #54
    Εγγραφή
    05-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/10.000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    SNR / Attn
    11(dB) / 14,4(dB)
    Forthnet 3 play με απεριοριστα αστικα -υπεραστικα-κινητα και απεριοριστα σε 50 χωρες σταθερα + 24άρι Ιντερνετ + full NOVA 49,9. Αν ο ΟΤΕ εφτιαχνε τετοιο πακετο θα ειχε μια συνδρομη 150 Ευρα τουλαχιστον!!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γινατε ολοι οικονομολογοι εδω μεσα και λετε μπαρουφες χωρις τεκμηριωση.
    ααααα γεια σου!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spyhap : 16-10-14 στις 12:13. Αιτία: διορθωση

  10. #55
    Εγγραφή
    25-08-2007
    Περιοχή
    Άρτα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.229
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~13000/~1000
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑ
    Path Level
    Fastpath
    Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω ορισμένους που δηλώνουν ότι δε βλέπουν αθλητικά ή δεν τους αρέσουν, ταινίες βρίσκουν από αλλού (όχι νόμιμα αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) και πάνε να συγκρίνουν δορυφορικά συνδρομητικά πακέτα. Μάγκες, θα μας τρελάνετε...
    Φιλικά, Άκης

  11. #56
    Εγγραφή
    05-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/10.000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    SNR / Attn
    11(dB) / 14,4(dB)
    μονο τηλεφωνικα η σε καταστημα φανταζομαι... εμενα με πηραν τηλεφων οντας ομως συνδρομητης μονο NOVA σε προσφορα μιση τιμη το full πακετο για ενα χρονο

  12. #57
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Σε ότι έχει σχέση με ταινίες, έχω την εντύπωση ότι η ΝΟΒΑ είχε υπογράψει αποκλειστικό συμβόλαιο με διανομείς ταινιών, για αυτό (φαίνεται ότι) έχει πιο πλούσιο περιεχόμενο, σε ταινίες τουλάχιστον, αλλά δεν είμαι βέβαιος κατά πόσο είναι αληθές αυτό.

  13. #58
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Οτέ και Νόβα έχουν υπογράψει απευθείας συμφωνίες με στούντιο. Για τον Οτέ ξέρω πως έχει συμφωνία και με εταιρίες διανομής. Για Νόβα δεν ξέρω.
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  14. #59
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.121
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200v3
    SNR / Attn
    10(dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vgiozo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη στιγμή που όλοι οι πάροχοι ψάχνονται να προσθέσουν τηλεόραση στο πακέτο τους, έχει προβληματική λογική η Forthnet που πάει να κάνει το 3play το βασικό της πακέτο και να προσελκύσει έτσι περισσότερους συνδρομητές στο συνδυαστικό της;

    [...]

    Από τη σκοπιά του ο καθένας κάνει αυτό που τον συμφέρει...
    Η Forthnet δεν έχει προβληματική λογική για τον εαυτό της, αλλά για το NOVA (ως υπηρεσία) και τους συνδρομητές της. Το θέμα είναι ότι ο καταναλωτής πρέπει να επιλέξει με βάση το τι συμφέρει εκείνον, όχι τον πάροχό του!

  15. #60
    Εγγραφή
    15-07-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.651
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13481/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήταν προσφορά που "έτρεχε" το προηγούμενο διάστημα, δεν ξέρω αν το δίνουν ακόμα τόσο.
    Τρέχει ακόμη μια χαρά...απλώς όχι στα καταστήματα...αλλά εταιρειές τηλεπωλήσεων σκίζονται ολημερίς να πρήζουν τον κόσμο με τηλεφωνήματα για το πακέτο...αν δεν σας έχουν πάρει είστε τυχεροί ή επιλέξατε να μην ενημερώνεστε με εξαίρεση του τηλεφώνου από διαφημιστικές κλήσεις.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ξεκάθαρο ότι η είδηση έτσουξε αρκετά τα παπαγαλάκια της Forthnet/Nova που έχουν πάρει παραμάζωμα τα forums και τις διάφορες ιστοσελίδες επαναλαμβάνοντας τα ίδια και τα ίδια. Χαρακτηριστικό αυτού είναι ότι όταν ανακοινώθηκε πως ο ΟΤΕ έπαιρνε το ένα ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μετά το άλλο, έλεγαν πως αυτά που μετρούν από ευρωπαϊκά είναι το CHL και το Europa. Τώρα που τα έχασε και αυτά, ανακάλυψαν ότι λήγει το Ισπανικό και το Γερμανικό και θεωρούν δεδομένο ότι θα τα πάρει η Nova και θα 'ανέβει'. Κωλοτούμπα τιτανομέγιστη δεδομένων και των απαξιωτικών σχολίων για τα εθνικά πρωταθλήματα που γίνονταν κυρίως μετά το χάσιμο της Premier League (που η Nova είχε την τελευταία χρονιά πετσοκομένη ως πακέτο). Ας μην ξεχνούν ότι ο ΟΤΕ έχει βάλει 320000 συνδρομητές στην πλατφόρμα του με την δυναμική να ξεπεράσει τις 400000 μέχρι το καλοκαίρι καθώς τα νούμερα θα αυξηθούν σημαντικά μετά την απόκτηση των δικαιωμάτων Ολυμπιακού-ΑΕΚ στο μπάσκετ. Εκτίμηση μου είναι ότι του χρόνου τον Σεπτέμβριο η πίτα θα είναι μοιρασμένη με πιθανό προβάδισμα του ΟΤΕ. Επίσης καλό θα είναι να μην συγκρίνουμε μόνο τα αθλητικά και τις ταινίες αλλά όλο το πακέτο. Πλέον από τα υπόλοιπα κανάλια το μόνο κανάλι που έχει η Nova και την κάνει να ... ξεχωρίζει είναι το Boomerang. Σε όλα τα άλλα ο ΟΤΕ έχει πληρέστερο πακέτο ενώ όταν υπάρχουν τα ίδια κανάλια ο ΟΤΕ δίνει την HD έκδοση κι εννοείται χωρίς την σούπα των 5 ευρώ χρέωση. Κι επειδή το κύριο θέμα τείνει να γίνει η αύξηση της συνδρομής, ρωτώ τους ίδιους που το αναπαράγουν να μας πουν αν η Nova θα ΜΕΙΩΣΕΙ την σκανδαλώδη συνδρομή των 52,20 που με το χάσιμο των δύο κορυφαίων ποδοσφαιρικών διασυλλογικών διοργανώσεων στην Ευρώπη. Αφού σας κόπτει η αύξηση του ΟΤΕ, να μας πείτε αν η Nova θα μειώσει τη συνδρομή τουλάχιστο κατά το ήμισυ καθώς στο ένα θα βλέπεις Μπάγερν, Μπαρτσελόνα και Ρεάλ και στο άλλο Καλλονή, Εργοτέλη και Κέρκυρα.
    Τα παπαγαλάκια του ΟΤΕ και Deutsche Telecom (για να δανειστώ το ύφος σου), όταν η Nova είχε τα ευρωπαϊκά έλεγαν ότι μεγαλύτερη αξία έχουν τα καλά πρωταθλήματα...τώρα που ο ΟΤΕ πήρε τα ευρωπαικα έγιναν αυτόματα η σημαία, το λάβαρο, το δαχτυλίδι του Σόρον που θα ενώσει όλους τους συνδρομητές...
    Τώρα που λήγουν οι συμβάσεις για κάποια ευρωπαϊκά και σίγουρα δεν θα τα κρατήσει όλα ο ΟΤΕ, έχουν μεγαλυτερη σημασία οι κορυφαίες ευρωπαϊκές διοργανώσεις...

    Όπως έχω ξαναπεί το επικοινωνιακό τέχνασμα είναι να πιστώνονται του ΟΤΕ και αυτά που έχει τώρα η Νόβα και αυτά που δεν θα έχει -κατά πάσα πιθανότητα- του χρόνου ο ΟΤΕ...λες και τα έβαλε όλα κάτω από τη σκέπη του...
    Κι από αυτή τη παραφιλολογία πήξαμε εντός κι εκτός φόρουμ.

    Εγώ προσωπικά δεν απέδωσα τώρα μεγαλύτερη σημασία στις εθνικές ευρωπαϊκές διοργανώσεις...επεσήμανα απλώς πως τα πράγματα δεν είναι τόσο μονόπλευρα όσο τα παρουσιάζουν οι "ΟΤΕ-παπαγάλοι", πως δεν "τα σάρωσε όλα" ο ΟΤΕ...δύσκολο να χωρέσει μέσα στο στενό μυαλουδάκι των συνεπών παραφιλολόγων και κάθε λογής fanboys

    Ο ΟΤΕ σίγουρα έχει το προβάδισμα στα αθλητικά και κυρίως στο ποδόσφαιρο, η Νόβα στις ταινίες , αλλά και στις κορυφαίες ελληνικές διοργανώσεις ποδοσφαίρου και μπάσκετ και βόλλευ...
    Από την πλευρά των οικιακών χρηστών, όμως, δεν ξέρω πόσοι θα βάλουν συνδρομητική για να βλέπουν το ιταλικό πρωτάθλημα ή κάποιο κύπελλο της λατινικής αμερικής και πόσοι θα βάλουν για να βλέπουν τις ομάδες τους...εκεί είναι μοιρασμένα τα πράγματα με καθέναν να έχει πρωτάθλημα Α΄και Β' Εθνικής και το Κύπελλο από του χρόνου πάλι σε διαγωνισμό.
    Κάνεις δε ωσάν οι αγώνες του Ολυμπιακού και της ΑΕΚ εντός έδρας στο μπάσκετ να εξισορροπούν όλους τους υπόλοιπους αγώνες.

    ...κάνε τον κόπο και σύγκρινε τα προγράμματα/κανάλια αν θες, εκτός από το να επαναλαμβάνεις μόνο αυτό που ξέρεις για τον ΟΤΕ...
    Στις ταινίες πρώτης προβολής ο τελευταίος έχει μόνο των Village Cinemas, η Νόβα έχει πολύ ευρύτερο δίκτυο...

    Στα ντοκυμαντερ ισοπαλία θα έλεγα.
    (για τους μαλαπέρδες έχει και προβάδισμα στις τσόντες)

    (επανλαμβάνομαι τώρα, αλλά τί να κάνω που ο sdikr επιλέγει να ενοχλείται μόνο από τις επαναλήψεις μηνημάτων για τα περιεχόμενα της Νόβα)
    Η Νόβα δίνει στο πλήρες πακέτο 49.90€ (3play) δώρο τα κανάλια HD για 12 μήνες, 12 μήνες Multiview και 3 μήνες των ενηλίκων και για πάντα υπηρεσίες NovaGo, Nova 3d, NovaOnDemand, αλλά δεν έχεις καμία επιπλέον εφάπαξ χρέωση ούτε για δορ.πιάτο ούτε για εγκατάσταση ούτε για φορητότητα, αλλά και δωρεάν νέο τηλεφωνικό αριθμό...
    ...βάλε αυτά τα χρήματα που γλιτώνεις από τις εφάπαξ χρεώσεις να βλέπεις τα κανάλια HD και τους υπόλοιπους μήνες της σύμβασης που είναι μικρότερη...

    Στο All Novasports (49.80€) και All Novacimena (44.90€ 3play) δίνουν δωρεάν τον PVR αποκωδικοποιητή και μαζί όλα τα κανάλια HD για πάντα συν τις υπηρεσίες (στο allnovacinema το Multiview είναι 6 μήνες δωρεάν), πιάτο, εγκατάσταση κτλ δωρεάν πλην τελους ενεργ.

    Επαναλαμβάνω, εγώ δεν λέω ότι Nova rulez all, αλλά πως ο ΟΤΕ δεν "σάρωσε το σύμπαν...τα πακέτα των δύο παρόχων είναι είναι κατα δύο καλά με τον ΟΤΕ να έχει πλεονέκτημα σε αθλητικά, τη Νόβα σε ταινίες...αλλά η Nova-Forthnet κερδίζει στο πακέτο 3play είτε μιλαμε για το πλήρες είτε για το βασικό...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liberostelios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Forthnet δεν έχει προβληματική λογική για τον εαυτό της, αλλά για το NOVA (ως υπηρεσία) και τους συνδρομητές της. Το θέμα είναι ότι ο καταναλωτής πρέπει να επιλέξει με βάση το τι συμφέρει εκείνον, όχι τον πάροχό του!
    Η Forthnet ουσιαστικά σιγά-σιγά παύει θέλει να προωθεί τη Νόβα ως ανεξάρτητη, και την ενσωματώνει ως προϊόν πακέτου...κι εκεί συμφέρει γιατί και στη τηλεφωνία έχει πολύ χαμηλές χρεώσεις...
    Θέλει να προσελκύσει ταυτόχρονα και τους πελάτες της τηλεφωνίας και της τηλεόρασης ως εναλλακτικός παροχος, σε αντίθεση με τον ΟΤΕ που μπορεί να προσελκύσει νέους πελάτες κυρίως μέσω συνδρομητικής, γιατί είναι πιο ακριβός στα άλλα...

    Θα έλεγα πως αυτό δεν βολεύει μόνο αυτούς που ήδη έχουν συνδυαστικό με το κινητό τους σε κάποια άλλη εταιρεία ή έχουν ειδικές προτιμήσεις πχ ξέρω ανθρώπους που θέλουν να μιλούν απεριόριστα με κινητά στη Κύπρο και μου έλεγαν ότι μόνο η Cyta το προσφέρει αυτό, χωρίς πολιτική ορθής χρήσης εννοείται.

    Αν είναι ευχαριστημένοι καλώς, αλλά εγώ το θεωρώ κακή επιλογή λόγω των αυξημένων προστίμων για διακοπή συμβολαίου σε αυτές τις περιπτώσεις (έχω περάσει από Cosmote, Vodafone και τώρα Wind και όλοι μου δώσαν λόγους να τους αφήσω και θα ήθελα την ευελιξία να το κάνω ή να καταργήσω το συμβόλαιο) και γενικά θα ήθελα τη κινητή πιο ανεξάρτητη...αν είχες πχ έξτρα λεπτά ομιλίας στη καρτοκινητή σου καλώς, αλλά να δεσω συμβόλαιο κινητής και τηλεφωνίας και τηλεόρασης μου φαίνεται υπερβολικό και περιοριστικό.

    Στη συγκεκριμένη περίπτωση περιοριστική είναι και η επιλογή του παρόχου (κινητής) τηλεφωνίας, όμοια με εκείνη της Forthnet στη συνδρομητική τηλεόραση...
    Cubby Cloud Sync
    Hubic Cloud Backup (aff. code: XLQTOJ)

    - Οδηγός GivingAssistant (CashBack)

Σελ. 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-14, 18:59
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-14, 19:19
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-14, 00:55
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-14, 17:36

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας