Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 36
  1. #16
    Εγγραφή
    15-11-2003
    Περιοχή
    Άνω Αχαρναί
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/400
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Zyxel SBG3300-N/Mk RB4011
    SNR / Attn
    1-8(dB) / -62(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά μετά από γενική επαναφορά των default ρυθμίσεων και αφού το πρώτο που σετάρισα ήταν το WAN, επιτέλους κατάφερε και συνδέθηκε στον Provider.

    Συνάντησα όμως ένα νέο πρόβλημα. Δεν μπορώ με τίποτε να το κάνω να δουλέψει το Port Forward όταν η WAN port είναι διαφορετική από την LAN port. Όταν είναι ίδιες δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Σίγουρα δουλεύει αυτή η δυνατότητα; Μέχρι το προηγούμενο router (δηλαδή σειρά Prestige) μπορούσες να κάνεις κάτι τέτοιο μόνο από telnet και όχι από UI.

    Επίσης που μπορώ να βρω όλες τις εντολές που ισχύουν μέσα από telnet για το συγκεκριμένο router; Στη σειρά Prestige υπήρχε ένα αναλυτικό pdf αρχείο. Για το δικό μου όσo και αν έψαξα δεν εντόπισα κάτι παρεμφερές.

  2. #17
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    για το port forward δεν ξερω γιατι δεν το εχω χρησιμοπιοισει, αν βοηθησει κοιτα τον οδηγο
    ftp://ftp.zyxel.com/SBG3300-NB00/user_guide/
    Για τελνετ εντολες εχω μερικες απο αλλο broadcom μοντεμ, αλλα σε ολα τα broadcom οι εντολες ειναι σχεδον ιδιες, μονο το prefix αλλαζει καποιες φορες
    http://support.usr.com/support/9105/...reference.html

  3. #18
    Εγγραφή
    15-11-2003
    Περιοχή
    Άνω Αχαρναί
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/400
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Zyxel SBG3300-N/Mk RB4011
    SNR / Attn
    1-8(dB) / -62(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το έχω κατεβάσει τον οδηγό αλλά στο συγκεκριμένο θέμα λέει ελάχιστα πράγματα, συν το γεγονός ότι έχει λάθη ακόμα και στα screenshots. Σ' ευχαριστώ για τις cli commands. Κανονικά θα έπρεπε να δίνει οδηγό γιά telnet ή ίδια η zyxel. Αφού τις υποστηρίζει όλες αυτές τις εντολές, γιατί τις κρατάει κρυφές; Επίσης και το τρέχον firm πρέπει να έχει αρκετά bugs. Όταν αναγκάστηκα να του βγάλω την τάση για να τοποθετήσω το νέο router στην θέση του παλιού, μετά την επανεκκίνηση (που σημειώτεον κάνει κάπου στο 1,5 λεπτό για να τελειώσει!), πάψανε να δουλεύουν όλα τα forward ports που είχα δηλώσει. Με το που του ξανάδωσα το συγκεκριμένο rule Many-to-One, επανήλθαν και πάλι. Καλά λένε πως η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται.

    Επίσης χάρη στα στατιστικά, παρατηρώ ότι θα πρέπει να έχω μεγάλη διακύμανση στον θόρυβο. Νωρίς το βράδυ το upload είχε πέσει στα 0,399Mb με 5,3db θόρυβο!!! (περίεργο που καταφέρνει να κλειδώνει με κάτω από 6db θόρυβο), αργά την νύκτα έχει ανέβει στο 0,511Mb (που είναι το μέγιστο της σύνδεσής μου) και με θόρυβο 7,6db. Άραγε να υπάρχει κανένα utility που να τρέχει σε windows και να μπορεί να παίρνει ανά τακτά διαστήματα τα στατιστικά από το router, για να μπορέσω να δω αν υπάρχει κάποια λογική σχέση στο χρονοδιάγραμμα του θορύβου;

  4. #19
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    για το θεμα port forward δεν μπορω να βοηθησω γιατι δεν εχω ασχοληθει αλλα αν γραψεις στην τεχνικη υποστηριξει μπορει να βοηθησουν, επισης ειναι και αυκαιρια να τους αναφερεις και τα προβληματα
    http://www.zyxel.com/form/Support_Feedback.shtml

    Για τα στατιστικα γραμμης ναι υπαρχει, το κατεβαζεις απο εδω
    http://www.s446074245.websitehome.co.uk/downloads.html
    διαλεγεις το μοντελο σου με username pass του μοντεμ και αναφερει αποσυνδεσεις, τονους και μαλιστα με διαγραμματα
    Υπαρχουν διαφορα αλλα αυτο ειναι το καλυτερο

    Το μοντεμ μαλλον κραταει το σνρ χαμηλα γιατι πρεπει να ειναι συμβατο με το δσλαμ του παροχου (ενα απο καλα που πρεπει να εχει)

  5. #20
    Εγγραφή
    15-11-2003
    Περιοχή
    Άνω Αχαρναί
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/400
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Zyxel SBG3300-N/Mk RB4011
    SNR / Attn
    1-8(dB) / -62(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω πικρή εμπειρία από supports. Ρύθμισα όλες τις LAN πόρτες να έχουν ίδιο νούμερο με το απ’ έξω οπότε δεν το έχω πιά τόση ανάγκη. Απλά με παραξενεύει που δεν βρήκα να υπάρχουν σχετικές αναφορές.

    Σχετικά με το DSLstats κατάφερα και το εντόπισα την νύκτα και μου φάνηκε περίεργο που στις 5 συσκευές zyxel υπήρχε και το δικό μου. Το έχω βάλει στον fileserver να τρέχει από εχτές συνέχεια. Αλλά, σίγουρα παίρνει σωστά στοιχεία; Μου φαίνεται περίεργο πως είναι δυνατόν να συνεχίζει να υπάρχει ενεργή σύνδεση του router με το DSLAM, όταν το SNR στο upload έχει φτάσει στην διάρκεια της ημέρας στο 1-3db! Εκτός και αν σε αυτή την κατάσταση το upload έχει πολλά errors, οπότε υπάρχουν αρκετές επαναλήψεις πακέτων, με την πραγματική ταχύτητα να είναι χαμηλότερη. Πάντως αν είναι σωστά τα στοιχεία, το σίγουρο είναι πως το profile μου στο DSLAM δεν είναι κλειδωμένο. Οπότε τι πρέπει να ορίσω στο πρόγραμμα για να προγραμματίσει στο router το SNR, ώστε το upload να μην πέφτει κάτω από το πχ. 6;

    Επίσης κάτι τελευταίο. Το Interleave που σε εμένα είναι OFF, θα μπορούσε να μου δώσει καλύτερο και σταθερότερο upload αν ο ΟΤΕ μου το έκανε ON; Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο στην γραμμή μου είναι το upload και λιγότερο το download.

  6. #21
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το dslstats το χρησιμοπoιω και δουλευει τελεια με το zyxel μου (vgm1312) και σε αλλα μοντεμ που εχω, δεν νομιζω να κανει λαθη στο δικο σου, οποτε μαλλον αναφερει σωστα για το upload

    Δεν υπαρχει σε αυτο το μοντεμ ρυθμιση για πειραγμα στο σνρ του upload, μονο στο download
    το μονο που μπορεις να κανεις και βοηθαει σε πολλες περιπτωσεις ειναι να κανεις enable to phyr με τελνετ εντολη
    adsl configure --phyReXmt on ... η μπορει να το εχει μεσα στο μενου στο dsl section και ανοιξε το για το Upstream

    Mπορεις να ζητησεις αλλαγη του προφιλ απο τον παροχο σε ιντερλιβ, οποσδηποτε ειναι πιο σταθερο και σε κρατημα snr & σε errors ... ισως βοηθησει και το upload

  7. #22
    Εγγραφή
    15-11-2003
    Περιοχή
    Άνω Αχαρναί
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/400
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Zyxel SBG3300-N/Mk RB4011
    SNR / Attn
    1-8(dB) / -62(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε ευχαριστώ γιά τον χρόνο σου...

  8. #23
    Εγγραφή
    15-11-2003
    Περιοχή
    Άνω Αχαρναί
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/400
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Zyxel SBG3300-N/Mk RB4011
    SNR / Attn
    1-8(dB) / -62(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πριν από λίγο είδα η Zyxel να έχει βγάλει νέο firmware για το δικό μου SBG3300-NB. Ούτε λίγο ούτε πολύ διορθώνει 52 bugs! Ελπίζω μέσα σ’ αυτά να είναι και κάποια από αυτά που έχω εντοπίσει. Αυτό όμως που μου τι σπάει περισσότερο ότι πρέπει οπωσδήποτε να κάνω γενική επαναφορά στις ρυθμίσεις για να είμαι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά, που στην δική μου περίπτωση είναι μια ώρα δουλειά για να ξαναμπούν ξανά οι ίδιες ρυθμίσεις που είχα. Ίσως σε πρώτη δοκιμή απλά να περάσω το νέο firmware και να δω πως θα πάει.

    Αλήθεια. Γιατί στο ftp site της εταιρείας δεν κρατούν τα παλιότερα firmware για κάποιον που μπορεί να θέλει να κάνει downgrade;

  9. #24
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    κανε αλλη μια προσπαθεια καμια ωρα (οταν εχεις ευκαιρια) ... να παει χειροτερα δεν νομιζω

    δεν ξερω γιατι δεν κρατανε αρχεια, αλλα στο δικο μου μοντελο εχουν (vgm 1312)
    εδω στο Γαλλικο βλεπω κρατανε και για το μοντελο σου, αλλα κατεβασε τα καλου κακου, πριν τα εξαφανισουν και απο εκει
    ftp://ftp.zyxel.fr/ftp_download/SBG3300-NB00/firmware/

  10. #25
    Εγγραφή
    15-11-2003
    Περιοχή
    Άνω Αχαρναί
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/400
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Zyxel SBG3300-N/Mk RB4011
    SNR / Attn
    1-8(dB) / -62(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Many thanks. Τα κατέβασα να τα έχω…

  11. #26
    Εγγραφή
    15-11-2003
    Περιοχή
    Άνω Αχαρναί
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/400
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Zyxel SBG3300-N/Mk RB4011
    SNR / Attn
    1-8(dB) / -62(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα πέτυχα μια περίπτωση, το router (θυμίζω ότι έχω το SBG3300-NB) να χάνει την σύνδεση ADSL, να ξανακάνει σύνδεση με το DSLAM αλλά να μην παίρνει IP από τον Provider να ανάβει κόκκινο στο Internet και μετά από 3 δευτερόλεπτα να κάνει restart!!!

    Έτσι θεώρησα ότι ήρθε η ημέρα να του βάλω το τελευταίο firmware. Τι το ‘θελα… Έφαγα 4 με 5 ώρες από την ζωή μου μόνο και μόνο γιατί η Zyxel (και δυστυχώς και πολλές άλλες εταιρείες στις μέρες μας) να βγάζει στην αγορά ανέτοιμα προϊόντα.

    Μετά από ατέλειωτες γενικές επαναφορές, μετά από 3-4 φορές ξαναπέρασμα του νέου firmware, διαπίστωσα πως είναι άκρως προβληματικό σε σχέση με το προηγούμενο. Έφτανε σε σημείο να βάζω μόνο τις ρυθμίσεις του Provider και να κολλάει σε τέτοιο βαθμό που να μην αντιλαμβάνεται ούτε το button restart για να του κάνω γενική επαναφορά και να πρέπει να του βγάζω την τροφοδοσία. Σε πολλές περιπτώσεις δεν μου εμφάνιζε καν τον Web Configuration παρά μόνο την αρχική σελίδα του logon. Συν το γεγονός ότι δεν κατάφερα ότι κι αν έκανα να πάρει IP από τον Provider.

    Έτσι ξαναγύρισα στο προηγούμενο αλλά αυτή την φορά είπα να του ξαναβάλω από την αρχή τα settings και όχι από το αρχείο που είχα φυλάξει. Τι το ‘θελα και πάλι… Νέα προβλήματα και νέα κολλήματα οπότε απ’ ότι κατάλαβα παίζει μεγάλο ρόλο και η σειρά που βάζεις τα settings και αν είσαι στην τυχερή σου μέρα, ίσως δουλέψει. Ευτυχώς που είχα το αρχείο conf με τις τελευταίες ρυθμίσεις και έτσι επανήρθε στην προηγουμένη κατάσταση με τα γνωστά προβλήματα.

    Το συμπέρασμα απ’ όλη αυτή την εμπειρία μου είναι πως θα ακούω Zyxel και θα παίρνω δρόμο!

    Έτσι ξανά από την αρχή, ψάχνω για κάποιο σκέτο modem που να είναι αξιόπιστο σε δύσκολες γραμμές, να είναι συμβατό με τους Ελληνικούς Providers και να είναι σχετικά φθηνό. Μάλλον στο θέμα του routing θα πρέπει να στραφώ σε κανένα Microtik που ελπίζω να είναι πλήρως παραμετροποιήσιμο.

  12. #27
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τι να πω, τοσο χαλια βγηκε? τα zyxel εχουν καλο ονομα και δινουν μερικα μοντελα και σε providers,
    αν και εχω καιρο να το βαλω επανω και να κανω αναβαθμηση στο τελευταιο λογισμικο εγω με το vgm 1312 δεν ειχα τετοια θεματα

    Aν γραψεις με τελνετ adsl info --vendor τι τσιπακι βγαζει στο κεντρο?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 04-12-14 στις 04:26.

  13. #28
    Εγγραφή
    15-11-2003
    Περιοχή
    Άνω Αχαρναί
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/400
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Zyxel SBG3300-N/Mk RB4011
    SNR / Attn
    1-8(dB) / -62(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βγάζει αυτό:

    Κώδικας:
    adsl: ADSL driver and PHY status
    Status: Showtime
    Last Retrain Reason:    1
    Last initialization procedure status:   0
    Max:    Upstream rate = 396 Kbps, Downstream rate = 3056 Kbps
    Bearer: 0, Upstream rate = 399 Kbps, Downstream rate = 2045 Kbps
    
    ChipSet Vendor Id:      BDCM:0x93ef
    ChipSet VersionNumber:  0x93ef
    ChipSet SerialNumber:

  14. #29
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κατα πρωτον να ρωτησω πριν πας σε πολυπλοκες καταστασεις , γιατι βαζοντας αλλο μοντεμ μπροστα απο αλλο ραουτερ μπορει να ειναι απλο (bridge mode - αλλα συνηθως επειδη το bridge mode αφηνει να περασουν μονο ορισμενα πακετα, μπορει να μην βλεπεις στατιστικα γραμμης - errors, snr κλπ) ...
    η αν θελεις να βλεπεις στατιστικα γραμμης...
    Μπορει να σεταριστει το μοντεμ κλεινοντας το firewall, dhcp, wifi, dmz και οτι αλλο δεν χρειαζεται για να μην δημιουργησει θεμα με το αλλο στο οποιο με τον τροπο που ξερω εγω επειδη μπορει να γινεται double ΝΑΤ στο τελος μπορει να μην εχεις port forward...
    ... και επανρχομαι στο ερωτημα αφου to zyxel ειναι προβηματικο ... ο αντιπροσωπος εδω δεν σε καλυπτει με την εγγυηση να γινει αλλαγη στο μοντεμ??? με καποιο ιδιο η αλλο μοντελο

    Στην ερωτηση που εκανα
    ChipSet Vendor Id: BDCM:0x93ef
    ChipSet VersionNumber: 0x93ef
    Εισαι σε broadcom κεντρο/dslam (μαλλον οτε γιατι αυτος εχει τετοια τσιπακια στα κεντρα του) ...
    δυσκολα θα θα βρεις αλλο φτηνο σκετο μοντεμ με ιδιο τσιπακι (broadcom) για Annex B γραμμη

    Aπο το λινκ εγω θα συστησω μερικα συμβατα με την γραμμη, αλλα μπορει να παιδευτεις για να τα σεταρεις καθως προσωπικα δεν ξερω τα μενου τους για να σε κατευθυνω στο ρυθμισμα με το Mikrotik ... εχε υποψην δεν ειναι ολα καθαρα μοντεμ και παραπανω ρυθμισεις μπορει να χρειαστουν
    http://www.skroutz.gr/c/775/adsl-mod...e=annex+b+adsl
    D-Link DSL-321
    D-Link DSL-320B
    D-Link GO-DSL-N151 (δεν ειμαι σιγουρος αλλα το τσεκαρουμε με τον κατασκευαστη αν ειναι broadcom)
    D-Link DSL-2750B T1 σιγουρεψου οτι το μαγαζι εχει το Τ1)
    D-Link DSL-2641B
    D-Link DSL-2741B
    TP-LINK Archer D7 v1.x
    Maxtor Archer D7b (το ξανατσεκαρουμε)

    *** Σιγουρεψου οτι ειναι για Annex B, αν επιλεξεις καποιο απο τα παραπανω

    Βεβαια υπαρχουν και αλλα μοντεμ φτηνα απο αλλο κατασκευαστη, αλλα προσωπικα πιστευω αν ειχες (ως παραδειγμα) 1-2 αποσυνδεσεις με το zyxel 3300 (που ειναι broadcom με broadcom γραμμη)... με τα αλλα θα εχεις πολυ παραπανω

    Γενικα οι Αννεχ Β γραμμες εχουν περιορισμο στα μοντεμ, αλλα κανε και εσυ τους ελενχους σου γιατι εδω δινω βαση λειτουργικοτητας γραμμης και οχι ρυθμισεων/χαρακτηριστικων... η αν ειναι προβληματικα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 05-12-14 στις 09:37.

  15. #30
    Εγγραφή
    15-11-2003
    Περιοχή
    Άνω Αχαρναί
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/400
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Zyxel SBG3300-N/Mk RB4011
    SNR / Attn
    1-8(dB) / -62(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η εμπειρία μου μέχρι τώρα από το support των αντιπροσωπειών, μου έχει δείξει ότι αν έχεις γενικό πρόβλημα δηλαδή αν είναι νεκρή η συσκευή, τότε στο αντικαθιστούν. Αν όμως η συσκευή σε γενικές γραμμές δουλεύει αλλά παρουσιάζει σε επιμέρους λειτουργίες κάποια προβλήματα, τότε έμπλεξες...

    Τώρα σχετικά με το bridge mode δεν έχω ασχοληθεί ποτέ και δεν ξέρω αν θα μπορούσαν modem και router να είναι στο ίδιο subnet. Αν θα πρέπει οπωσδήποτε να είναι διαφορετικό το WAN subnet από το LAN subnet, τότε αναγκαστικά η επικοινωνία από LAN προς modem θα πρέπει να περνάει από το router. Ίσως με το κατάλληλο rule στο firewall του router, θα μπορούσαν να περάσουν ελεύθερα όλα τα πακέτα από την συγκεκριμένη WAN IP προς το LAN δίκτυο. Σίγουρα όλα αυτά όμως θέλουν αρκετό πειραματισμό.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Αναβάθμιση ασύρματου δικτύου - επιλογή νέου modem-router
    Από protsimer στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-14, 22:41
  2. Αγορά νέου modem/router Zyxel SBG3300-N
    Από marba1065 στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-14, 13:24
  3. τι αλλο? αναζητηση καλουτσικου modem-router
    Από parkos στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-14, 01:57
  4. [Other] αναζητηση νεου modem/router με λειτουργιες τηλ.κεντρου.
    Από kgf στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-13, 16:00
  5. [Other] Αγορά νέου Modem/Router
    Από dead_seth στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-13, 07:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας