Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 188
  1. #31
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    GOTY συγκριτικά με όσα έχουν βγει πάει πάντοτε και - αν και δεν θα διαφωνήσω καθόλου στον κάκιστο χειρισμό - επιμένω όμως πως μάλλον θα το δούμε για GOTY.

    Άλλωστε, είναι φανερό πως και η ΕΑ έχει επενδύσει βαρύτατα σε ένα παιχνίδι το οποίο θα την αποκαταστήσει έστω και ελάχιστα μετά από το τεράστιο και δικαιολογημένο κράξιμο που έχει φάει για ΑΑΑ PC τίτλους (Sim City πχ και η τεράστια αποτυχία του)
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #32
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    To portrait γυρνάει με D ?

    TIL
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  3. #33
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχει και αυτό τα θεματάκια του πάντως. Εκτός του ότι είναι βαρίδι, λόγω Frostbite, προσωπικά μετράω 4 crash to desktop χωρίς κανένα μήνυμα λάθους (το οποίο δεν είναι κακή στατιστική, 65 hours in αλλά όταν άλλα games δεν έχουν τέτοια θέματα...ε...ναι). Επίσης αν δεν έτρεχα το game από shortcut (δηλαδή στη μορφή "..\DragonAgeInquisition.exe" -GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60+) ώστε να μην υπάρχει το cap των 30 frames στα cinematics και να έχω super smooth gameplay, chances are ότι θα φώναζα πολύ περισσότερο. Είναι απαράδεκτο σε ένα παιχνίδι γεμάτο cinematics να έχουν θέσει τέτοιους περιορισμούς, ειδικά στο PC (εδώ μέχρι και οι κονσόλες είχαν θέματα με αυτό).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    To portrait γυρνάει με D ?

    TIL
    Με τα directional keys flame, A, D κτλ. Βλέπεις οι κονσόλες κάπως πρέπει να το κάνουν αφού δεν έχουν ποντίκι.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  4. #34
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Ήθελα να παιξω με controller, αλλα εχω no-name controller και το x360ce δεν λειτουργει σ'αυτο
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  5. #35
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μην έχεις την ψευδαίσθηση ότι με controller είναι καλύτερο, εκτός και αν έχεις ranged χαρακτήρα οπότε είσαι μπόμπα. Προσπάθησε με controller να βάλεις double dagger rogue σε θέση ώστε να έχει σωστό flanking damage χωρίς ο χαρακτήρας να κάνει slide πάνω στο mob στην tactical camera ή να μη χτυπάει...αέρα στην κανονική τουλάχιστον για κάποιο χρόνο και εγώ θα κάτσω να με... Άσε που τρώει collateral damage από knockbacks και δεν ξέρω και εγώ τι και χάνει τα attacks του. Να μη μιλήσω καν για τις ΣΟΒΑΡΕΣ μάχες (δηλαδή αυτές με δράκους) που το positioning και το fast response στα actions είναι το άλφα και το ωμέγα. Απλά δεν γίνεται και τα έχω παρατήσει ήδη. Το intended design (δυστυχώς) είναι να κάνεις brute force/overgear/overlevel αυτές τις μάχες. Τραγικό. Ειλικρινά πριν το release προγραμμάτιζα να κάνω και ένα nightmare walkthrough σε κάποια φάση όταν μάθαινα τα encounters/ability trees κτλ. Μετά από αυτά που είδα δεν υπάρχει ούτε μια στο δισεκατομμύριο περίπτωση να το κάνω. Προτιμώ να καταπιώ καρφιά. Και στο hard που το ξεκίνησα το έχω μετανιώσει. Δεν αξίζει τον πόνο να πολεμάς τα controls μαζί με τα mobs.

    Να φανταστείτε, μετά από τόσες μάχες και επειδή κάθε φορά συνέβαινε το ίδιο πράγμα, δηλαδή να με πετυχαίνουν τα AoE spells των super AI powered συντρόφων μου, την ώρα που έχω βρει το perfect position για flank και είμαι stealthed για όλα τα bonuses, αναγκάστηκα και τους έκανα respec ώστε να ΜΗΝ επιλέξω αυτά τα προβληματικά spells (βλέπε πχ chain lightning). Χωρίς deep AI tactics είναι πρακτικά αδύνατο να πεις στους companions να μην χρησιμοποιούν αυτά τα spells (εκτός αν παίζεις χωρίς friendly fire, οπότε καλύτερα πήγαινε παίξε...tetris). Για να μη μιλήσω για το γεγονός ότι απλά δεν υπάρχουν αρκετά ability slots, αν έχεις πολλά active abilities όσο ανεβαίνεις levels οπότε πρέπει κάποια να επιλέξεις συνειδητά να ΜΗΝ τα χρησιμοποιείς ή να τα αλλάζεις κάθε 3 και 2 πριν μπεις σε combat. Να μη μιλήσω για το γεγονός ότι δεν μπορείς να κάνεις swap/move σε slots abilities in combat, να αλλάξεις όπλα (απαραίτητο σε μεγαλύτερες δυσκολίες) in combat, να κάνεις queue actions, να κάνεις attack cancel και το τραγελαφικό ότι τα abilities δεν έχουν καν mouseover description διότι το ποντίκι ήταν afterthough σε αυτό το παιχνίδι. Για όλους τους παραπάνω (πολύ σοβαρούς κατά τη γνώμη μου λόγους) που αφορούν features που προϋπήρχαν στα προηγούμενα games της σειράς αλλά αποτελούν και staple features των tactical RPG's, δεν μπορώ, in good conscience, να θεωρήσω GOTY material το DAI, με ένα UI που είναι απλά functional (πολλές φορές μετά βίας).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Banditgr : 24-11-14 στις 03:18.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  6. #36
    Εγγραφή
    11-06-2010
    Περιοχή
    Πανω απο του Steven Seagal
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    3.531
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Interleaved
    Μα αυτο ειναι goty κυριος.

    Tι νομιζες οτι τα παιχνιδια τα οποια εχει κατσει ο προγραμματιστης το κωλαρακι του και εχει κανει σωστη δουλεια αξιζει να θεωρηθει goty, εεε;;

    Λαθος εντυπωση εχεις φιλος.

    Εαν θες να εχεις κερδος, γρηγορες τσαπατσουλικες δουλειες.
    Δεν υπαρχει ποιοτητα.

    Spoiler:


    Τυχόν αναφορά σε γατούλη/γύρο/μπούρδα δικιά μου, έχει πάντα αυτό το βλέμμα.

  7. #37
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήθελα να παιξω με controller, αλλα εχω no-name controller και το x360ce δεν λειτουργει σ'αυτο
    το xpadder το' χεις δοκιμάσει? Κι εγώ no name έχω, σε όσα παιχνίδια δεν έχουν αναγνωρίσει από μόνα τους τον controller , παίζω άνετα με το xpadder τα πάντα! Μικρό, απλό, ελαφρύ και του ρυθμίζεις για κάθε παιχνίδι εσύ τι mapping θες και τα σώζεις

    - - - Updated - - -

    μικρή επεξήγηση για όποιον δεν το ξέρει : κάνει mapping πλήκτρα του πληκτρολογίου σε χειριστήριο, σε κουμπιά-μοχλούς-trigger , ότι θες, του λες κατευθείαν π.χ. "το wsad map αριστερό μοχλό, ποντίκι-> δεξί μοχλό" κτλ

  8. #38
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην έχεις την ψευδαίσθηση ότι με controller είναι καλύτερο, εκτός και αν έχεις ranged χαρακτήρα οπότε είσαι μπόμπα. Προσπάθησε με controller να βάλεις double dagger rogue σε θέση ώστε να έχει σωστό flanking damage χωρίς ο χαρακτήρας να κάνει slide πάνω στο mob στην tactical camera ή να μη χτυπάει...αέρα στην κανονική τουλάχιστον για κάποιο χρόνο και εγώ θα κάτσω να με... Άσε που τρώει collateral damage από knockbacks και δεν ξέρω και εγώ τι και χάνει τα attacks του. Να μη μιλήσω καν για τις ΣΟΒΑΡΕΣ μάχες (δηλαδή αυτές με δράκους) που το positioning και το fast response στα actions είναι το άλφα και το ωμέγα. Απλά δεν γίνεται και τα έχω παρατήσει ήδη. Το intended design (δυστυχώς) είναι να κάνεις brute force/overgear/overlevel αυτές τις μάχες. Τραγικό. Ειλικρινά πριν το release προγραμμάτιζα να κάνω και ένα nightmare walkthrough σε κάποια φάση όταν μάθαινα τα encounters/ability trees κτλ. Μετά από αυτά που είδα δεν υπάρχει ούτε μια στο δισεκατομμύριο περίπτωση να το κάνω. Προτιμώ να καταπιώ καρφιά. Και στο hard που το ξεκίνησα το έχω μετανιώσει. Δεν αξίζει τον πόνο να πολεμάς τα controls μαζί με τα mobs.

    Να φανταστείτε, μετά από τόσες μάχες και επειδή κάθε φορά συνέβαινε το ίδιο πράγμα, δηλαδή να με πετυχαίνουν τα AoE spells των super AI powered συντρόφων μου, την ώρα που έχω βρει το perfect position για flank και είμαι stealthed για όλα τα bonuses, αναγκάστηκα και τους έκανα respec ώστε να ΜΗΝ επιλέξω αυτά τα προβληματικά spells (βλέπε πχ chain lightning). Χωρίς deep AI tactics είναι πρακτικά αδύνατο να πεις στους companions να μην χρησιμοποιούν αυτά τα spells (εκτός αν παίζεις χωρίς friendly fire, οπότε καλύτερα πήγαινε παίξε...tetris). Για να μη μιλήσω για το γεγονός ότι απλά δεν υπάρχουν αρκετά ability slots, αν έχεις πολλά active abilities όσο ανεβαίνεις levels οπότε πρέπει κάποια να επιλέξεις συνειδητά να ΜΗΝ τα χρησιμοποιείς ή να τα αλλάζεις κάθε 3 και 2 πριν μπεις σε combat. Να μη μιλήσω για το γεγονός ότι δεν μπορείς να κάνεις swap/move σε slots abilities in combat, να αλλάξεις όπλα (απαραίτητο σε μεγαλύτερες δυσκολίες) in combat, να κάνεις queue actions, να κάνεις attack cancel και το τραγελαφικό ότι τα abilities δεν έχουν καν mouseover description διότι το ποντίκι ήταν afterthough σε αυτό το παιχνίδι. Για όλους τους παραπάνω (πολύ σοβαρούς κατά τη γνώμη μου λόγους) που αφορούν features που προϋπήρχαν στα προηγούμενα games της σειράς αλλά αποτελούν και staple features των tactical RPG's, δεν μπορώ, in good conscience, να θεωρήσω GOTY material το DAI, με ένα UI που είναι απλά functional (πολλές φορές μετά βίας).
    Πλάκα μου κάνεις και σε θαυμάζω ειλικρινά που παίζεις με Friendly Fire ON, είσαι άρχοντας

    Προσωπικά ούτε γι'αστείο έτσι όπως είναι η κάμερα και γενικά το combat gameplay, καλύτερα να παίξω Dark Souls με τα μάτια δεμένα με μαντήλι, περισσότερη πλάκα θα είχε

    - - - Updated - - -

    To combat είναι όντως 60% arcade πλέον, κονσόλα και "να φέρουμε νέους παίκτες σε ηλικία στο genre" παπαρολογία rule
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #39
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πρόβλημα δεν έχω με το να έρθουν νέοι παίκτες στο genre, ίσα ίσα που τους χρειάζεται το genre τους νέους παίκτες διότι εμείς σιγά σιγά οδεύουμε στη συνταξιοδότηση , απλά να μην γκρεμίσουμε ότι έχει χτιστεί με κόπο και αίμα δεκαετιών. Είναι φανερός ο σκοπός των devs της Bioware, προσπάθησαν να φτιάξουν ένα είδος Dragon Age...Skyrim (λες και το Skyrim είναι το ultimate παιχνίδι, αν το απογυμνώσεις από ολα τα mods και το δεις όπως πραγματικά κατασκευάστηκε και έγινε release), με περισσότερο focus στο story και τους χαρακτήρες. Παρόλο που στο σεναριακό κομμάτι φαίνεται να έκαναν καλή δουλειά, στο τεχνικό κομμάτι τους ξέφυγε μια σημαντική λεπτομέρεια. Το Skyrim δεν σχεδιάστηκε ποτέ για να υποστηρίξει party based combat, πόσο μάλλον tactical, οπότε δεν χρειάστηκε να αναγκαστεί να "καταπιαστεί" με τέτοια θέματα.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  10. #40
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 VDSL Cosmote
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Spoiler:
    μετά το τραγουδι τα ειδα ολα...
    I admit to the possibility of the impossible.
    What i am having trouble is accepting the probability of the possibility.

  11. #41
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ep103855 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    μετά το τραγουδι τα ειδα ολα...
    Spoiler:
    Ισχύει
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  12. #42
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ πάλι γιατί όταν άκουσα το...

    Spoiler:
    ...τραγούδι σκέφτηκα αυτό. Όχι μην το πείτε ! Μόνοι τους το σκέφτηκαν ! Πολύ καλύτερη επική στιγμή αυτή από εμένα, so far.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  13. #43
    Εγγραφή
    11-06-2010
    Περιοχή
    Πανω απο του Steven Seagal
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    3.531
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Interleaved
    Καλα γιατι τα μαλλια ολων ειναι γυαλιστερα χ*σ*μολη βαλανε;


    Τυχόν αναφορά σε γατούλη/γύρο/μπούρδα δικιά μου, έχει πάντα αυτό το βλέμμα.

  14. #44
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 VDSL Cosmote
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FEFOS93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα γιατι τα μαλλια ολων ειναι γυαλιστερα χ*σ*μολη βαλανε;
    μαλλον χρησιμοποιουν λεμονι....δεν ειχανε ακομα ultrex...
    I admit to the possibility of the impossible.
    What i am having trouble is accepting the probability of the possibility.

  15. #45
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι γιατί όταν άκουσα το...

    Spoiler:
    ...τραγούδι σκέφτηκα αυτό. Όχι μην το πείτε ! Μόνοι τους το σκέφτηκαν ! Πολύ καλύτερη επική στιγμή αυτή από εμένα, so far.
    Spoiler:
    Εμένα μου θυμησε αυτο


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FEFOS93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα γιατι τα μαλλια ολων ειναι γυαλιστερα χ*σ*μολη βαλανε;
    Aνέβασε τα meshes σε υψηλη ποιοτητα
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Interstellar [Major Spoiler Inside]
    Από tzelen στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-15, 16:45
  2. True Detective - Season 1 [Spoilers Inside]
    Από yiapap στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 103
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-15, 13:18
  3. Dragon Age ΙΙΙ: Inquisition STRICTLY NO SPOILERS
    Από flamelab στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 157
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-15, 23:22
  4. The BReaking BAd fans united!!! [Spoilers inside]
    Από jose_ee1985 στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 195
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-14, 16:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας