Σελ. 11 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 691011121316 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 250
  1. #151
    Εγγραφή
    18-06-2011
    Μηνύματα
    459
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Μερικές φορές δεν μπαίνει στο internet ανοίγοντας τον browser.(λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση)
    Όταν το παθαίνει, γράφω στο search την ιστοσελίδα του ΟΤΕ(βασικά την έχω στα αγαπημένα) και μετά το enter ξεκολλάει και μου ζητάει username και κωδικό.
    Μετά δεν έχω πρόβλημα εκτός αν εκεί που πάω να συνδεθώ είναι ήδη δύο χρήστες μέσα.

  2. #152
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    αυτό που είπαν είναι ότι προκαλεί προβλήματα (στο κανονικό ασύρματο δίκτυο) η υπηρεσία αν κάνω τις "ρυθμίσεις" που χρειάζονται για να συνδεθώ με αυτήν εντός σπιτιού για αυτό μου είπαν να μην συνδέομαι εντός σπιτιού παρά μόνο αν είμαι εκτός.

  3. #153
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    ενω εχω ενεργοποιησει το ote wifi εδώ και πολλές μέρες και φαινεται ενεργοποιημενο στο myote, δεν εχει δημιουργηθει οπως επρεπε το υποδικτυο OTE Wifi FON.

    Παρόλα αυτά το iPhone μου όταν συναντώ δίκτυα FON συνδέεται κανονικά. Το αφήνω και δε το κάνω θέμα ε;

  4. #154
    Εγγραφή
    04-02-2010
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    9(dB) / 6.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris_80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενω εχω ενεργοποιησει το ote wifi εδώ και πολλές μέρες και φαινεται ενεργοποιημενο στο myote, δεν εχει δημιουργηθει οπως επρεπε το υποδικτυο OTE Wifi FON.

    Παρόλα αυτά το iPhone μου όταν συναντώ δίκτυα FON συνδέεται κανονικά. Το αφήνω και δε το κάνω θέμα ε;
    Τσαμπα κοπος. ενα μηνα ειχα ανοικτη βλαβη επειδη δεν φαινοταν το δευτερο σημα του ρουτερ μου και δεν μπορουν να το φτιαξουν ουτε δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω τους κωδικους σε αλλα δικτυα. και μολις τους ειπα οτι εχω δευτερη γραμμη που δουλευει μου ειπαν να χρησιμοποιω εκεινους τους κωδικους και ετσι δεν το φτιαξανε λογω αδυναμιας τους

  5. #155
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχει κάποιος στη γειτονιά μου ένα δίκτυο που το λένε Ote fon (ή κάπως έτσι τέλος πάντων) και είναι ανοιχτό τελείως, χωρίς κωδικό πρόσβασης. Και μπορεί να μπει οποιοσδήποτε γενικότερα. Κάποιο λάθος έχει κάνει, έτσι δεν είναι;

  6. #156
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    Εσυ μπήκες ?

  7. #157
    Εγγραφή
    03-04-2007
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    30D/10U
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κάποιος στη γειτονιά μου ένα δίκτυο που το λένε Ote fon (ή κάπως έτσι τέλος πάντων) και είναι ανοιχτό τελείως, χωρίς κωδικό πρόσβασης. Και μπορεί να μπει οποιοσδήποτε γενικότερα. Κάποιο λάθος έχει κάνει, έτσι δεν είναι;
    Άλλο το ότι μπαίνεις στο ασύρματο και άλλο το αν σου δίνει πρόσβαση στο ίντερνετ. Δοκίμασε και θα δεις.

  8. #158
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.670
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κάποιος στη γειτονιά μου ένα δίκτυο που το λένε Ote fon (ή κάπως έτσι τέλος πάντων) και είναι ανοιχτό τελείως, χωρίς κωδικό πρόσβασης. Και μπορεί να μπει οποιοσδήποτε γενικότερα. Κάποιο λάθος έχει κάνει, έτσι δεν είναι;
    Δεν σου ζητάει κωδικό πρόσβασης για να συνδεθείς στο τοπικό δίκτυο αλλά σου ζητάει τον κωδικό σου, εφόσον έχεις, για να σου δώσει πρόσβαση στο διαδίκτυο. Όταν προσπαθήσεις να μπεις σε κάποια σελίδα, θα σου βγάλει μια φόρμα (παιδιά καλά τα λέω; εγώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και δεν ξέρω) στην οποία θα πρέπει να εισάγεις το όνομα χρήστη (μορφής xxx@otenet.gr) και τον κωδικό σου που σου έχουν δώσει από τον ΟΤΕ, εφόσον έχεις σύνδεση ιντερνετ στον ΟΤΕ.

    Παιδιά, εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο. Έχω κάνει σύνδεση Conn-x από το 2008. Μου είχαν στείλει ενσύρματο ρουτερ. Δεν επέλεξα ασύρματο γιατί αν θυμάμαι καλά εκεί την περίοδο το χρέωναν έξτρα. Φυσικά τώρα το δείνουν δωρεάν με χρησιδάνειο. Το ενσύρματο ρούτερ που έχω λειτουργεί άψογα αλλά δεν το έχω βγάλει από το κουτί του, αντιθέτως χρησιμοποιώ ένα Linksys wag200g που είχα αγοράζει από μαγαζί. Υποθέτω ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το Linksys για αυτή την δουλειά, σωστά;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  9. #159
    Εγγραφή
    03-04-2007
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    30D/10U
    ISP
    HCN
    Όχι. Λέει στην σελίδα ότι μόνο συγκεκριμένα 3 μπορούν να χρησιμοποιηθούν. Και μάλιστα, για να έχεις πρόσβαση μέσω fon, πρέπει να έχει λειτουργήσει το ασύρματο το πολύ 30 μέρες πριν. Δηλαδή, κάθε πρώτη του μήνα, κοτσαρεις για λίγο το ρουτερ του ΟΤΕ και μετά επιστρέφεις στο δικό σου (όποιοι έχουμε άλλο).

  10. #160
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.670
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christoi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι. Λέει στην σελίδα ότι μόνο συγκεκριμένα 3 μπορούν να χρησιμοποιηθούν. Και μάλιστα, για να έχεις πρόσβαση μέσω fon, πρέπει να έχει λειτουργήσει το ασύρματο το πολύ 30 μέρες πριν. Δηλαδή, κάθε πρώτη του μήνα, κοτσαρεις για λίγο το ρουτερ του ΟΤΕ και μετά επιστρέφεις στο δικό σου (όποιοι έχουμε άλλο).
    Το ενσύρματο ρουτερ που μου είχαν στείλει το 2008 λειτουργεί κανονικά (ένα bautec είναι αν θυμάμαι καλά, με μια θύρα usb και μια ethernet), στην ουσία το έβαλα μια φορά στην πρίζα για να δω αν ανάβει και μετά το μάζεψα στο κουτί του διότι είχα αγοράσει από παλιότερα το wag200g. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να ζητήσω από τον ΟΤΕ να μου στείλουν δωρεάν και ΧΩΡΙΣ ανανέωση συμβολαίου, κάποιο ασύρματο ρουτεράκι που να υποστηρίζει FON; Επίσης άσχετο, τα ρουτεράκια του ΟΤΕ, έχουν εγγενή υποστήριξη ipv6;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  11. #161
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Και σε μενα λει οτε φον μολις μπαινω θελει κωδικους για να μπεις στο ιντερνετ .

  12. #162
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    παιδιά η υπηρεσία OTE My WiFi υποστηρίζεται από (3) συγκεκριμένα ρούτερ μάρκας και μοντέλα (υπάρχουν στην σελίδα της υπηρεσίας) κανένα άλλο ρούτερ δεν υποστηρίζει την υπηρεσία (άρα αν δεν έχετε τέτοιο ρούτερ μάρκας/μοντέλο) μην το παιδεύεται τσάμπα) άσε που δεν νομίζω να τα δίνει "τσάμπα" θα πρέπει να πληρώσετε.

    εγώ που την ενεργοποίησα έχω για γραμμή VDSL το ZTE ZXDSL 931VII (αυτό το ρούτερ μου έδωσαν και αυτό έχω) αν βρω τα λεφτά θα πάρω της Draytek.

  13. #163
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οποτε αν πληρωνει καποιος για αυτη την υπηρεσια γιατι την λενε τζαμπα?η αν πρεπει να χρησιμοποιησουμε συγκεκριμενα ρουτερ (πατατεσ συνηθως) γιατι να την βαλλουμε εκτος και αν μποροθμε να παρουμε αυτα τα ρουτε τζαμπα να τα δουλεψουμε μια δυο μερες και μετα αφου ενεργοπιησουμε βεβαια την υπηρεσια αυτες τις 2 μερες να ξαναβαλλουμε τα δικα μας πανω αλλιως ειναι μαι εντελλως αχρηστη υπηρεσια

  14. #164
    Εγγραφή
    03-04-2007
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    30D/10U
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ενσύρματο ρουτερ που μου είχαν στείλει το 2008 λειτουργεί κανονικά (ένα bautec είναι αν θυμάμαι καλά, με μια θύρα usb και μια ethernet), στην ουσία το έβαλα μια φορά στην πρίζα για να δω αν ανάβει και μετά το μάζεψα στο κουτί του διότι είχα αγοράσει από παλιότερα το wag200g. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να ζητήσω από τον ΟΤΕ να μου στείλουν δωρεάν και ΧΩΡΙΣ ανανέωση συμβολαίου, κάποιο ασύρματο ρουτεράκι που να υποστηρίζει FON; Επίσης άσχετο, τα ρουτεράκια του ΟΤΕ, έχουν εγγενή υποστήριξη ipv6;
    Υποθέτω ότι έχεις ΟΤΕ για να να ρωτάς πληροφορίες.
    Παίρνεις τηλέφωνο στο 13888, το παίζεις ο ιδιοκτήτης της γραμμής, αν δεν είσαι, ( εμένα δούλεψε :P ) και ζητάς αλλαγή router για τον συγκεκριμένο λόγο.
    Τους συμφέρει κάθε νέο δίκτυο fon που μπαίνει σε λειτουργία, δεν υπάρχει λόγος να μην γίνει αλλαγή του ρούτερ (ή ακόμα καλύτερα, μετά από τόσα χρόνια απλώς να σου δώσουν καινούριο).

    Το H108NS φαίνεται να έχει (http://ipv6.ote.gr/?page_id=629)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος christoi : 11-01-15 στις 04:42.

  15. #165
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.670
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά η υπηρεσία OTE My WiFi υποστηρίζεται από (3) συγκεκριμένα ρούτερ μάρκας και μοντέλα (υπάρχουν στην σελίδα της υπηρεσίας) κανένα άλλο ρούτερ δεν υποστηρίζει την υπηρεσία (άρα αν δεν έχετε τέτοιο ρούτερ μάρκας/μοντέλο) μην το παιδεύεται τσάμπα) άσε που δεν νομίζω να τα δίνει "τσάμπα" θα πρέπει να πληρώσετε.

    εγώ που την ενεργοποίησα έχω για γραμμή VDSL το ZTE ZXDSL 931VII (αυτό το ρούτερ μου έδωσαν και αυτό έχω) αν βρω τα λεφτά θα πάρω της Draytek.
    Γιατί να μην τα δείνει τσάμπα; Με μορφή χρησιδανείου εννοείται, που σημαίνει πως όταν και άμα κόψεις το ίντερνετ, επιστρέφεις τον εξοπλισμό πίσω. Ο ΟΤΕ το κάνει έτσι κι αλλιώς αυτό από όσο ξέρω με κάποια ρούτερ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christoi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθέτω ότι έχεις ΟΤΕ για να να ρωτάς πληροφορίες.
    Παίρνεις τηλέφωνο στο 13888, το παίζεις ο ιδιοκτήτης της γραμμής, αν δεν είσαι, ( εμένα δούλεψε :P ) και ζητάς αλλαγή router για τον συγκεκριμένο λόγο.
    Τους συμφέρει κάθε νέο δίκτυο fon που μπαίνει σε λειτουργία, δεν υπάρχει λόγος να μην γίνει αλλαγή του ρούτερ (ή ακόμα καλύτερα, μετά από τόσα χρόνια απλώς να σου δώσουν καινούριο).

    Το H108NS φαίνεται να έχει (http://ipv6.ote.gr/?page_id=629)
    Ναι, ΟΤΕ έχω. Βασικά δεν με ενδιαφέρει το ΦΟΝ αυτό καθεαυτό, αλλά το 1ο ρουτεράκι το έχω από το 2008, και όχι μόνο δεν είναι ασύρματο, αλλά έχει μόνο και 1 θύρα ίντερνετ όπως ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμα (ένα bautec, δεν θυμάμαι ακριβές μοντέλο). Έλεγα μήπως μου στέλνανε ένα άλλο της προκοπής για να το έχω καβάτζα σε περίπτωση που μου πάθει κάτι το linksys. Αλλά αν είναι να μου στείλουν άλλο, θα ήθελα να υποστηρίζει ΦΟΝ και ipv6.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

Σελ. 11 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 691011121316 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-19, 12:49
  2. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-15, 00:04
  3. Μηνύματα: 498
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-15, 19:03
  4. Αλλαγη 2db attenuation εξω απο το σπιτι
    Από AlexTselikas στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-14, 15:01
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-14, 18:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας