Σελ. 9 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 258
  1. #121
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moriarti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το περίεργο είναι ότι όλες αυτές οι περιπτώσεις των τιμολογιακών αλλαγών που κάνουν οι εταιρείες τα τελευταία χρόνια δεν τυχαίνουν της πρέπουσας προβολής. Αν ας πούμε δεν παρακολουθούσα τις ειδήσεις του φόρουμ δεν θα είχα πάρει χαμπάρι τίποτα και θα το μάθαινα όταν θα μου ερχόταν ο λογαριασμός και θα είχε περάσει ο ένας μήνας για την καταγγελία τους συμβολαίου. Από περιέργεια γκούγκλαρα "hellas online: Τιμολογιακές αλλαγές από 6/2/2015" και τα μόνα αποτελέσματα που πήρα ήταν το παρόν φόρουμ , ένα φόρουμ για δορυφορική τηλεόραση και το επίσημο σάιτ της HOL!!! Τόσες εκατοντάδες ειδησεογραφικά σάιτ και μπλογκ και δεν υπάρχει αναφορά πουθενά. Το ίδιο είχε γίνει και πέρυσι με τις αλλαγές στην Cosmote όπου και πάλι είχα γκουγκλάρει και δεν υπήρχε αναφορά πουθενά πέρα από 1-2 φόρουμ. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ή αν γίνεται σκόπιμα.
    Φοβάμαι ότι όλοι τις περνάνε στο ντούκου. Και όχι τυχαία...

  2. #122
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φοβάμαι ότι όλοι τις περνάνε στο ντούκου. Και όχι τυχαία...
    Και βέβαια γίνεται σκόπιμα. Αυτό που δεν ξέρω είναι που θα καταλήξει & "δεν βλέπω το σημείο ισορροπίας". Γιατί κακά τα ψέμματα δεν γίνεται να "φύγουμε" από όλους τους παρόχους ή οι πάροχοι συνέχεια να κάνουν τέτοιες μεταβολές όποτε τους συμφέρει...

  3. #123
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όσους έχουν δωρεάν χρόνο ομιλίας, επίσης ξέρω πως παλαιότερα (2 χρόνια πριν) λειτουργούσαν και τα 210-0013844, 213-0004000 το πρώτο στην εξυπηρέτηση πελατών και το δεύτερο κατευθείαν στη τεχνική υποστήριξη.
    Χθες που κάλεσα το 213-0004000 διαπίστωσα ότι όντως λειτουργεί, απάντησε άμεσα μία γυναίκα στο 2ο ή 3ο κτύπημα, δεν ρώτησα που ήταν, δεν μου φάνηκε όμως για εξυπηρέτηση πελατών, πάντως δεν ήταν η τεχνική υποστήριξη γιατί αυτήν ζήτησα και με συνέδεσε με ανάλογη αναμονή φυσικά, ευτυχώς όμως όχι μεγάλη.
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  4. #124
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Εγώ που το κάλεσα, αμέσως μόλις πήρα άκουσα τον τηλεφωνητή να λέει "τεχνική Εξυπηρέτηση HOL". Μήπως έτυχε και λόγω φόρτου εργασίας το "τραβηξε" η εξυπηρέτηση πελατών;

  5. #125
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ok να φύγεις αλλά να πας που ? μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα ..η μόνη πιο αξιόπιστη λύση είναι ο Οτε αλλά 40-50% ακριβότερος μπορεί και παραπάνω..
    Από τις άλλες 3 μόνο η Cyta ,με τους άλλους 2 δεν μπλέκω ..γνώμη μου πάντα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NiKapa : 11-01-15 στις 13:49.
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

  6. #126
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ θα κάνω αίτηση στη Forthnet για το 2play των 25€ με Απεριόριστα Σταθερά + 720' προς κινητά, μόνο και μόνο για να πάρω καλύτερη προσφορά από τη HOL. Π.χ. τώρα έχω το Ευέλικτο 300', και HOL TV με 28€ και υπάρχει περίπτωση να μου δώσει τίποτα Απεριόριστα Σταθερά + 300' κινητά + HOL TV με 18€ (λέμε τώρα)... Μετά στέλνω αμέσως υπαναχώρηση στη Forthnet, κρατάω την προσφορά και μένω HOL με πολύ λιγότερο πάγιο. Το ίντερνετ εννοείται σε όλα 24άρι.

    Ας πρόσεχαν...

  7. #127
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Data Center
    Μηνύματα
    851
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα κάνω αίτηση στη Forthnet για το 2play των 25€ με Απεριόριστα Σταθερά + 720' προς κινητά, μόνο και μόνο για να πάρω καλύτερη προσφορά από τη HOL. Π.χ. τώρα έχω το Ευέλικτο 300', και HOL TV με 28€ και υπάρχει περίπτωση να μου δώσει τίποτα Απεριόριστα Σταθερά + 300' κινητά + HOL TV με 18€ (λέμε τώρα)... Μετά στέλνω αμέσως υπαναχώρηση στη Forthnet, κρατάω την προσφορά και μένω HOL με πολύ λιγότερο πάγιο. Το ίντερνετ εννοείται σε όλα 24άρι.

    Ας πρόσεχαν...
    Μόνο μην "τρέξει" γρήγορα καμιά φορητότητα όμως και δεν προλάβεις τπτ... ή στην χειρότερη περίπτωση μείνεις και χωρίς υπηρεσία. Μην το δένουμε κόμπο ότι θα μας καλέσουν για αντιπροσφορά.
    Καλή τύχη και προσοχή.

  8. #128
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Εγώ αυτή την τακτική δεν την επικροτώ. Θέλω να ανανεώσω το συμβόλαιό μου και υπάρχουν ελκυστικότερες προσφορές αλλού, ψάχνω βρίσκω συγκρίνω και παίρνω τη συμφερότερη.

    Όταν χτυπήσει το τηλέφωνο για την αντιπροσφορά, που συνήθως θα κάτσει στο περίπου στα λεφτά που έχω βρει αλλού, τους λέω "ευχαριστώ, αλλά δεν την είχατε διαθέσιμη από την αρχή να την επιλέξω, έτσι κοίταξα αλλού και βρήκα κάτι που με συμφέρει. Και μόνο γιατί με βάλατε στη διαδικασία να ψάξω αλλού - ακόμη κι αν μου δίνετε τα ίδια τώρα - θα επιλέξω να συνεχίσω αλλού και χαλάλι το 35άρι. Αντίο."

    Πρέπει κάποτε να σταματήσει αυτή η τακτική προσέλκυσης μόνο νέων πελατών και στα @@@@ οι υπάρχοντες εκτός κι αν πάνε να ξεφύγουν.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  9. #129
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά σόρρυ, στο Ευέλικτο 300, π.χ., τι αλλάζει με τις νέες τιμολογήσεις;

  10. #130
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρω αν το δωρεάν σπάσιμο του συμβολαίου, καλύπτει και τη HOL TV. Το 12μηνο γι' αυτήν λήγει 3/2, οπότε ίσως κάνω φορητοτητα μετά τις 21/1, αφού ενημερώσω τη HOL εμπρόθεσμα πριν τις 18/1...

    Στο Ευέλικτο 300 αλλάζει η τιμολόγηση των κλήσεων, αφού λήξουν τα προπληρωμένα και απ' ό,τι κατάλαβα, όλοι οι συνδρομητές θα πληρώσουν καπέλο +1€ στο πάγιο τους. Πχ εγώ από 28 θα πάω σε 29€ το μήνα...

  11. #131
    Εγγραφή
    02-03-2012
    Περιοχή
    Ημαθια
    Μηνύματα
    218
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netgear DGN3500
    SNR / Attn
    6/7(dB) / 16.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μεχρι στιγμης χρησιμοποιουσα τα 30 απο τα 300 λεπτα στα κινητα,σε λογικα πλαισια τα σταθερα και καθολου τα απεριοριστα εξωτερικου!
    απο εδω και περα θα εξασκω τα ηνωμενοβασιλειοτικα μου,τα αυστραλιανα μου και τα αμερικανικα μου.το σταθερο θα γινει γουοκι τοκι και τα κινητα μεχρι τελευταιου λεπτου...στο 299
    κατεβαζω και εφαρμογη στο κινητο για εκμαθηση γερμανικων για καποια επεκταση στους επομενους μηνες.
    Σα δε ντρεποντε!!
    και το ποσοστο που πηρε ειδηση αυτες τις αυξησης,βαζω στοιχημα οτι δεν ειναι παραπανω απο το 10% των πελατων

  12. #132
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Λοιπόν, σήμερα έστειλα επιστολή στη HOL για να καταγγείλω τη σύμβαση και παράλληλα έκανα αίτηση στη Forthnet για το 2play των 25€ με Απερ. Σταθερά + 720' προς κινητά... Αύριο θα βρω και FAX να στείλω την καταγγελία σύμβασης στη HOL κι από εκεί.

    Για να σε δω τώρα κυρά-HOL, τι προσφορά θα με κάνεις να μείνω... (πιο πολύ για να πάρω καλύτερο πάγιο έκανα τη φορητότητα, ας πρόσεχαν με τις αυξήσεις)

    Αν μου δώσει το Double Play των 22€ (Απερ. Σταθερά + 300' κινητά) με <=20€ + τσάμπα τη HOL TV (που δίνω τώρα 8€ γι' αυτή), κάτι γίνεται...

  13. #133
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, σήμερα έστειλα επιστολή στη HOL για να καταγγείλω τη σύμβαση και παράλληλα έκανα αίτηση στη Forthnet για το 2play των 25€ με Απερ. Σταθερά + 720' προς κινητά... Αύριο θα βρω και FAX να στείλω την καταγγελία σύμβασης στη HOL κι από εκεί.

    Για να σε δω τώρα κυρά-HOL, τι προσφορά θα με κάνεις να μείνω... (πιο πολύ για να πάρω καλύτερο πάγιο έκανα τη φορητότητα, ας πρόσεχαν με τις αυξήσεις)

    Αν μου δώσει το Double Play των 22€ (Απερ. Σταθερά + 300' κινητά) με <=20€ + τσάμπα τη HOL TV (που δίνω τώρα 8€ γι' αυτή), κάτι γίνεται...
    Κάποια στιγμή όμως θα κοπούν αυτά για όλους μας επειδή όλοι τα ίδια κάνουμε. Οπότε μην το έχεις και σίγουρο ότι θα σου κάνουν αντί προσφορά μην τυχόν και είσαι ο πρώτος!

  14. #134
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποια στιγμή όμως θα κοπούν αυτά για όλους μας επειδή όλοι τα ίδια κάνουμε. Οπότε μην το έχεις και σίγουρο ότι θα σου κάνουν αντί προσφορά μην τυχόν και είσαι ο πρώτος!
    Kαι να μη μου κάνει αντιπροσφορά (απίθανο το βλέπω), δε με πειράζει... Τώρα στη HOL δίνω 28€ για το Ευέλικτο 300' + HOL TV (μούφα). Με τις αυξήσεις θα πάει 29€ και σε 12 μήνες που λήγει το συμβόλαιο, θα πάει 35€...

    Στη Forthnet με 24,90€ θα έχω Απερ. Σταθερά + 720' προς κινητά στην ίδια τιμή για πάντα! Εκτός κι αν αυτή κάνει καμιά αύξηση από το πουθενά... Βέβαια έχει και Τέλη Ενεργοποίησης 35€, προς 18 μήνες δέσμευση, ισούται με 1,94€/μήνα, δηλαδή στην ουσία θα είναι σαν να δίνω 26,84€ το μήνα.... (τα τέλη τα δίνεις μία κι έξω όμως). Και πάλι, η τιμή θα είναι σταθερή για πάντα και θα έχω την ευκαιρία να δοκιμάσω και τη Forthnet που ποτέ δεν είχα (ούτε και κανένας συγγενής μου).

  15. #135
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι να μη μου κάνει αντιπροσφορά (απίθανο το βλέπω), δε με πειράζει... Τώρα στη HOL δίνω 28€ για το Ευέλικτο 300' + HOL TV (μούφα). Με τις αυξήσεις θα πάει 29€ και σε 12 μήνες που λήγει το συμβόλαιο, θα πάει 35€...

    Στη Forthnet με 24,90€ θα έχω Απερ. Σταθερά + 720' προς κινητά στην ίδια τιμή για πάντα! Εκτός κι αν αυτή κάνει καμιά αύξηση από το πουθενά... Βέβαια έχει και Τέλη Ενεργοποίησης 35€, προς 18 μήνες δέσμευση, ισούται με 1,94€/μήνα, δηλαδή στην ουσία θα είναι σαν να δίνω 26,84€ το μήνα.... (τα τέλη τα δίνεις μία κι έξω όμως). Και πάλι, η τιμή θα είναι σταθερή για πάντα και θα έχω την ευκαιρία να δοκιμάσω και τη Forthnet που ποτέ δεν είχα (ούτε και κανένας συγγενής μου).
    Σταθερή για πάντα δεν θα είναι. ... Μόλις πουληθεί η εταιρεία αυτά θα αλλάξουν. Μπορεί όχι άμεσα αλλά εντός ευλογου διαστήματος. Και φυσικά οι αυξήσεις δεν θα προβληθούν πολύ για να μη χαθεί η πελατειακή βάση!

Σελ. 9 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-14, 19:16
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-14, 00:34
  3. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-14, 19:05
  4. Μηνύματα: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-14, 19:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας