Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 30
  1. #1
    Εγγραφή
    09-01-2014
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ote
    γεια σε ολους.θελω να με βοηθησετε στην αγορα που θα κανω.θελω ενα μεταχειρισμενο μεχρι 1400 αλλα θελω να χει γκαζι..σιγουρα πανω απο 120 αλογα...σκευτομαι για το αλφα ρομεο το μιτο qv . ακουσα καλα λογια γενικα και για τα μηχανικα αλλα ακουσα οτι τσιμπαει σε καταναλωση....ισχυει λετε? εχετε να μου προτεινετε καποιο σε παρομοια φαση? δηλαδη να ειναι δυνατο με νορμαλ καταναλωση. ξερω οτι καταναλωση και γκαζι δε πανε μαζι απλα θελω κατι ενδιαμεσο γιατι υπαρχουν αμαξια με 200 αλογα που καινε τα εντερα τους και αλλα που καινε πιο νορμαλ.εγω εχω ενα rx8 και καιω πολλα δηλαδη. οποτε θελω να μου προτεινετε η καποιο αλλο η να μου πειτε αν αξιζει η αγορα της μιτο.ευχαριστω περιμενω απαντησεις.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν βρεις και σε παίρνει οικονομικά, VW TSi 1.4 140PS. Τρελλό γκάζι για 1.4, και λογική κατανάλωση όταν οδηγείς νορμάλ.
    Με Alfa έχω ενδοιασμούς για την αξιοποστία.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    υπαρχουν απειρες επιλογες... μηπως να εβαζες καποια φιλτρα? χρονολογια, ΤΙΜΗ , προελευση, turbo , πορτες, μεγεθος και πολλα αλλα?
    Μπας και λιγοστεψουν οι επιλογες και προτεινουμε κατι που να σου αρεσει.

    Αλλιως θα σου προτεινω BMW M3 E92 οσο εχεις ελαφρυ ποδι ειναι τελειο σε καταναλωση . Οσο βαραινει.... πρεπει να γνωρισεις την κόρη του βενζινά...
    Ξερω ειναι εκτος κυβικων... αλλα ΜΟΝΟ αυτο ειναι εκτος.

  4. #4
    Εγγραφή
    09-01-2014
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ote
    μεχρι 1400 ομορφο. πανω απο 120 αλογα. τιμη μεχρι 12000. μηχανικα για τα μιτο ακουσα τα καλυτερα και γενικα για τα αλφα...λενε οτι παλια ειχαν καποια θεματα αλλα τωρα οχι πια...για το vw δε μου πολυαρεσει εμφανισιακα :/ θελω κατι πιο ιδιαιτερο κ σπορ κ μικρο σε μεγεθος.δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω πιστευω λιγόστεψαν οι επιλογες.

  5. #5
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5953340/

    Εγω θα πηγαινα σε κατι τετοιο.. τωρα το αν ειναι ομορφο η οχι ειναι καθαρα προσωπικο γουστο. εμενα μου αρεσει.
    οσο για τις μηχανικες βλαβες... απο την στιγμη που απο τοσα κυβικα θελεις τουλαχιστον 120 αλογα.... ειναι προφανες οτι
    ο καθε κινητηρας ειναι πολυ πιεσμενος. ΑΛΛΑ ειναι εργοστασιακα. οχι μπαμπουινιστικα... (ωραια λεξη ε? χααχ)
    αυτο συνεπαγεται οτι πρπει να τηρεις το προκαθορισμενο σερβις. και δεν εννοω μονο λαδια φιτρα κλπ.

    σε αυτο συμπεριλαμβανονται τουρμπινα -ιντερκουλερ κλπ κλπ που καποιοι δεν τα ακουμπανε καν.

    ΟΣΟ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙΣ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ....

    επισης leon 2 ειναι πιστολακια και πολυ ομορφα... your choice.

  6. #6
    Εγγραφή
    09-01-2014
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ote
    δε ξερω αυτα π ανεφερες δε μου πολυαρεσουν σε εμφανιση..οπως ειπες γουστα...απο εμφανιση μαρεσει μιτο φιεστα πολυ

  7. #7
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexotic Εμφάνιση μηνυμάτων
    μεχρι 1400 ομορφο. πανω απο 120 αλογα. τιμη μεχρι 12000. μηχανικα για τα μιτο ακουσα τα καλυτερα και γενικα για τα αλφα...λενε οτι παλια ειχαν καποια θεματα αλλα τωρα οχι πια...για το vw δε μου πολυαρεσει εμφανισιακα :/ θελω κατι πιο ιδιαιτερο κ σπορ κ μικρο σε μεγεθος.δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω πιστευω λιγόστεψαν οι επιλογες.
    Εαν ηταν να δωσω 12000 για μεταχειρισμενο, θα εδινα 4-5 χιλιαρικα επιπλεον και θα επαιρνα το καινουριο renault clio diesel 1.5 και ας μην εχει 120 αλογα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ClioTest1.JPG 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  44,0 KB 
ID: 149574

  8. #8
    Εγγραφή
    04-01-2015
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Έχουμε στην εταιρία εδώ και ένα χρόνο το renault clio diesel και έχω να πω πως είναι τίμια επιλογή για τα χρήματά του.
    Πηγαίνει συχνά Βουλγαρία, Ρουμανία, Fyrom και η κατανάλωση είναι πολύ καλή σε σχέση με τα υπόλοιπα diesel που έχουμε.
    Μέσα στην πόλη πάλι κινείται εξίσου οικονομικά. Έχει πολύ ελαφρύ τιμόνι, κάτι που μπορεί να μη σου αρέσει και είναι full στα ηλεκτρονικά (αρνητικό για εμένα)
    Το κύριο αρνητικό όμως είναι η τελική ταχύτητα. Αν θυμάμαι καλά στα ~170 ζορίζεται.

  9. #9
    Εγγραφή
    09-01-2014
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ote
    αν θελετε ξαναδιαβαστε πανω για τι αμαξι ενδιαφερομαι

    ειμαι ανθρωπος που δε λιωνω αμαξι αλλα αν θελω να το δωσω θελω να παει.....ειχα στη κατοχη μου ρχ8 καιει παρα πολλα θελω κατι πιο νορμαλ απλα μεχρι 1400κ.... ειναι το μιτο ειναι το αμπαρθ ειναι κ καποια αλλα....πολλα δε ξερω γιαυτο μπηκα να βοηθησει καποιος....μεχρι τωρα ειμαι πιο κοντα στο μιτο qv 170 απλα κολαω λιγο για τη καταλωση αλλα τωρα τελευταια ακουω οτι αν δε το πατησεις μπορει να σου προσφερει καλη οικονομια λογο τεχνολογιας καινουριας του κηνιτηρα

  10. #10
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.035
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Γιατί δεν κοιτάς τότε κάποιο Fiesta με τον Ecoboost κινητήρα;

  11. #11
    Εγγραφή
    09-01-2014
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ote
    σκέφτηκα για τον 1000ri τον 125 αλογα....αλλα μου ειπαν οτι τα μιτο ειναι πιο στιβαρι κατασκευη..

  12. #12
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.035
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Ναι, αλλά το fiesta είναι πιο tail-happy

  13. #13
    Εγγραφή
    09-01-2014
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ote
    δε ξερω...εφαγα σκαλωματακι μαλλων με το μιτο...απο μηχανες τα μιτο ειναι αξιοπιστα ξερει κανεις τιποτα? αν ειναι αξιοπιστα και νορμαλ καταναλωση θα παω να το παρω.

  14. #14
    Εγγραφή
    25-09-2012
    Μηνύματα
    626
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/100Mbit
    ISP
    ΟΤΕ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX
    Παντως πριν αγορασεις μεταχειρισμένο ψάξε να βρείς κανένα ασφαλιστή να σου τρέξει τον αριθμό για έλεγχο τρακαρίσματος.

    Αρκετά τα πασάρουν ως ατρακαριστα αλλα μονο έτσι δεν είναι.

    Τα μεταχειρισμενα TSI θελουν πολυ μεγαλη προσοχη γιατι δεν ξερεις πως το οδηγουσε οποιος το ειχε πριν.
    I'm getting low on beans and marmalade..

  15. #15
    Εγγραφή
    09-01-2014
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ote
    σαν μηχανη το συγκεκριμενο μοντελο τι λεει? ειναι δυνατες μηχανες? ειναι αξιοπιστο? αξιζει γενικα? ειναι αληθεια οτι η καταναλωση του σε νορμαλ οδηγηση ειναι αρκετα οικονομικη? το αν το πατησεις ξερω οτι θα καψει γιατι εχει κ καποια αλογα πανω.αυτα θελω να ξερω και θα προχωρησω σε αγορα...το αμαξι θα το παρω απο ιταλια το βρηκα σε καλες τιμες γυρο στα 9 χιλιαρικα..

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορα πηγης αυτοκινητου
    Από Archon στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-14, 07:33
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-14, 23:07
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-14, 17:39
  4. Μπαταρίες Αυτοκινήτου + UPS = Η απόλυτη αυτονομία;
    Από DaveMurray στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 134
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-14, 11:25
  5. Αγορα ηχειων για λαπτοπ-αγορα gps αυτοκινητου
    Από Prometheus στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-14, 20:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας