Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-59 από 59
  1. #46
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    και γιατι να κανεις unlock? αφου μπορεις να κανεις ρουτ χωρις unlock.. και χωρις να χαλασεις καμερα! η καμερα δεν χαλαει, απλα διαγραφεις Libraries και η σονυ δεν εγγυαται οτι θα δουλευει το ιδιο καλα το λογισμικο της..οχι αν κανεις ρουτ ομως!

    Επισης, για τον μεσο χρηστη, ποια η αναγκη για unlock??
    Ποια μεθοδο για root εχεις; Aυτη που βγηκε πριν 3 μερες και πρεπει να κανεις revert σε παλαιοτερο build?

  2. #47
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια μεθοδο για root εχεις; Aυτη που βγηκε πριν 3 μερες και πρεπει να κανεις revert σε παλαιοτερο build?
    οπως ειπα, δεν κανω ρουτ καθως δεν μου χρειαζεται, οσο και να το μπουκωσεις απο εφαρμογες δεν μπουκωνει το κινητο, οποτε δεν θελω να ξηλωσω τιποτα απο μεσα και γιαυτο δεν κανω.Αλλη χρηση του ρουτ δεν θελω, οποτε το εχω διαγραψει απο το λεξιλογιο μου πλεον.

    Νομιζω βγηκε prerooted rom σε παλιοτερη εκδοση..
    οριστε οι οδηγιες:
    http://www.myphone.gr/forum/showthre...44#post5917044
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  3. #48
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    και γιατι να κανεις unlock? αφου μπορεις να κανεις ρουτ χωρις unlock.. και χωρις να χαλασεις καμερα! η καμερα δεν χαλαει, απλα διαγραφεις Libraries και η σονυ δεν εγγυαται οτι θα δουλευει το ιδιο καλα το λογισμικο της..οχι αν κανεις ρουτ ομως!

    Επισης, για τον μεσο χρηστη, ποια η αναγκη για unlock??



    Φιλε μου, εχεις σκοπο να το ξεκλειδωσεις? Παρτο και ευχαριστησου το, για ποιο λογο να κανεις unlock bootloader?

    Πραγματικα, δεν ξερω τι κριτηρια εχετε καποιοι, αλλα καλο ειναι να μην δημιουργουμε κλιμα στον μεσο χρηστη που δε θα κανει αυτα που λετε... Και στην τελικη, με αυτο το σκεπτικο παρε nexus Που ειναι σε ολα τα αλλα χειροτερο, απλα για να το ξεκλειδωνεις! Πρωτη φορα ομως ακουω ανθρωπο να θελει ενα κινητο με ενα πλεονεκτημα που ειναι αχρειαστο στους πολλους, για να εχει 10 μειονεκτηματα που ειναι χρησιμα στους πολλους..
    Οποτε ας διαχωριζουμε προσωπικες αποψεις απο την κοινη λογικη.
    το προτεινεις σε τοπικ του nexus 6 και σε φορουμ με εξειδικευμενους χρηστες.τι περιμενες να ακουσεις?για εμας ειναι απαραιτητο το ξεκλειδωμα το ρουτ και τα συναφη..
    VAMOS ARIS

  4. #49
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    το προτεινεις σε τοπικ του nexus 6 και σε φορουμ με εξειδικευμενους χρηστες.τι περιμενες να ακουσεις?για εμας ειναι απαραιτητο το ξεκλειδωμα το ρουτ και τα συναφη..
    μεχρι στιγμης στον κυκλο μου εχω δει 3 ατομα με nexus, εναν προγραμματιστη που το πηρε για τον λογο που αναφερεις και που και εγω συμφωνω και λεω οτι μονο τοτε αξιζει, και αλλους 2, μια κοπελα που της τοχε προτεινει καποιος με αποψεις σαν τις παραπανω, οτι ειναι το μονο που αξιζει επειδη δεν εχει bloat και χτυπαει το κεφαλι της στον τοιχο και αλλον εναν που νομιζε οτι αξιζει τα λεφτα του..Κατα τα αλλα, δεν ειναι κακο να λεμε την αποψη μας, εγω μιλησα για τον μεσο χρηστη μιας και εδω διαβαζουν πολλοι, ψαγμενοι μεσοι χρηστες και οχι μονο προγραμματιστες.
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  5. #50
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    μεχρι στιγμης στον κυκλο μου εχω δει 3 ατομα με nexus, εναν προγραμματιστη που το πηρε για τον λογο που αναφερεις και που και εγω συμφωνω και λεω οτι μονο τοτε αξιζει, και αλλους 2, μια κοπελα που της τοχε προτεινει καποιος με αποψεις σαν τις παραπανω, οτι ειναι το μονο που αξιζει επειδη δεν εχει bloat και χτυπαει το κεφαλι της στον τοιχο και αλλον εναν που νομιζε οτι αξιζει τα λεφτα του..Κατα τα αλλα, δεν ειναι κακο να λεμε την αποψη μας, εγω μιλησα για τον μεσο χρηστη μιας και εδω διαβαζουν πολλοι, ψαγμενοι μεσοι χρηστες και οχι μονο προγραμματιστες.
    χτυπαει το κεφαλι της στον τοιχο?γιατι?η κοπελα μου λατρεψε τα 2 νεξους που της πηρα..
    VAMOS ARIS

  6. #51
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    χτυπαει το κεφαλι της στον τοιχο?γιατι?η κοπελα μου λατρεψε τα 2 νεξους που της πηρα..
    κακη καμερα, μετριο gps, κακο μικροφωνο, μετρια ποιοτητα κατασκευης, θορυβωδης δονυση χωρις ομως ενταση, battery drains, μετριο wifi. Γενικα το 5αρι πχ ηταν μια μετρια συσκευη που δεν ηταν ακριβη, αλλα δεν ειχε καποιος λογο να την παρει αν δεν ηθελε να κανει συγκεκριμενες δουλειες..
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  7. #52
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    κακη καμερα, μετριο gps, κακο μικροφωνο, μετρια ποιοτητα κατασκευης, θορυβωδης δονυση χωρις ομως ενταση, battery drains, μετριο wifi. Γενικα το 5αρι πχ ηταν μια μετρια συσκευη που δεν ηταν ακριβη, αλλα δεν ειχε καποιος λογο να την παρει αν δεν ηθελε να κανει συγκεκριμενες δουλειες..
    δεν αντιμετωπισα καποιο θεμα ιδιαιτερα,ισως με την καμερα που δε τρελαθηκα.δε με αφησε πουθενα παντως.ελα να μας τα πεις με την ησυχια σου στο αντιστοιχο τοπικ γιατι εδω ειμαστε εκτος
    VAMOS ARIS

  8. #53
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Συμφωνω, για τον αδαή χρηστη (κακως τον λες μεσο) δεν κανουν τα nexus. Κανενα και ποτε.
    Τι Samsung S3 τους δωσεις, τι Νexus6, διαφορα στην ταχυτητα δεν καταλαβαινουν.

    Μονο απο καμερα και μπλιμπλικια.

  9. #54
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχην αυτο που λες για το bloat στο εχω ηδη απαντησει, στις 10 εφαρμογες οι 8 σβηνουν και οι 2 απενεργοποιουνται, τι αλλο θες δηλαδη? Επισης το μενου το κινητου ειναι απειρως καλυτερο απο Pure android, καθως το εχει απλα βελτιωσει λιγο χωρις να το εχει αλλαξει τρομερα οπως η samsung με το τραγικο touchwiz.

    Τωρα για την SE συμφωνω αλλα διαφωνω.. Συμφωνω στο οτι η εταιρεια αυτη εκανε λαθη και την τιμωρεις, αλλα διαφωνω στο οτι θεωρεις de facto οτι ακομα βγαζει κακα κινητα επειδη καποια στιγμη εριξε πολυ ποιοτητα..
    Εχοντας αποκτησει και χρησιμοποιησει τα παρακατω κινητα:
    Nokia3110, Nokia3310, EricssonT65, sonyericssonT68, SE Z600, SE k700, SE k750, SE k810, SE G900, SE C905, nokia N79, nokia N8, xperia ARC S, xperia neo V, xperia P, xperia Τ, xperia Z, Xperia Z1, asus padfone infinity 2, xperia Z1 compact, xperia M, samsung galaxy tab S 8,4" LTE, xperia Z3 compact
    μπορω να σου εγγυηθω οτι τα Ζ1,Ζ2,Ζ3 και τα αντιστοιχα μικρα και κυριως τα Ζ2-Ζ3 με τα μικρα τους ειναι ο,τι καλυτερο μπορεις να παρεις για τα λεφτα που δινεις. Αξιοπιστα, αδιαβροχα, με πολυ καλες οθονες, γρηγορα, αλαγκαριστα, με κορυφαια μπαταρια, ωραιο σχεδιο, ποιοτικα υλικα, κτλ κτλ. Δεν ειμαι μετοχος της σονυ ομως για να επιμενω και να στα διαφημιζω, απλα ξεκολλατε, οτι αγορασαμε πριν 3 χρονια ενα κινητο που βγηκε μαπα και τωρα κραζουμε..
    Και εγω εχω δυσαρεστηθει απο το galaxy tab S που εχω παρει 600 ευρω, ομως δεν θα πω οτι αν βγαλει ενα κορυφαιο S6 δε θα το δοκιμαζα.. Οταν ομως καταφερνει ακομα και το Note4 να το λαγκαρει, τοτε ναι δε θα παω σε samsung.. Το ταμπλετ ειναι ολο Lag.
    αντιστοιχως το Ζ3 compact ειναι το μονο κινητο σε λογικες διαστασεις, με αυτονομια 2 ημερες με λιωσιμο και 3-4 με χαλαρη χρηση (δηλαδη ολα ανοιχτα αλλα οχι λιωσιμο) και αψογο σε ο,τι και να κανω. Τι αλλο να θες απο ενα smartphone?
    δεν έχει τύχει να περάσουν από τα χέρια μου τόσες συσκευές όσες πέρασαν από τα δικά σου ούτε φυσικά κατακρίνω μια εταιρεία από μια συσκευή που δεν μου έκατσε καλά εμένα

    απλά παρακολουθώ συσκευές που περνάνε από χέρια συγγενών/φίλων/γνωστών και βλέπω τα προβλήματα (αν και περισσότερα θέματα τα έχουν συναντήσει σε συσκευές της Samsung)

    άλλωστε όπως είπα εξ αρχής είχα το SE Xperia Neo V (ήταν το πρώτο μου Smartphone) πριν από αυτό είχα το SE Yari και έμεινα ευχαριστημένος και από τις δύο

    απλά τώρα πήγα στο Motorola Moto G (2nd Gen) "καθαρό android" και είδα αρκετή διαφορά

    για μένα το κριτήριο είναι η αυτονομία κυρίως και να μην κολλάει το τηλέφωνο (αυτά τα δύο χαρακτηριστικά τα καλύπτει η επιλογή που έκανα και αγόρασα)

    αν έχω ποτέ τα χρήματα πάντως πάλι Nexus θα αγοράσω. (καθώς με τα δικά μου κριτήρια αξίζουν τα λεφτά τους)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Z3, δεν μπορεις να κανεις unlock bootloader γιατι χανεις εγγυηση και χαλαει και η καμερα.
    Νο deal.
    γιατί? ζητάει κωδικό για το unlock bootloader που στον δίνει η εταιρεία όπως κάνει η Motorola?

  10. #55
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    φιλε blade_ εχεις δικιο, βγηκαμε εκτος, αλλα η κακη ποιοτητα στο nexus φαινεται και στο καπακι του 6, ομως και το 5 ηταν μια πλαστικουρα με μετρια ποιοτητα κατασκευης, πολυ κατωτερη απο Ζ1,Ζ2,Ζ3. Γιαυτο εκανα τη συγκριση.
    φιλε Gordito δεν ειναι υποχρεωμενοι ολοι να ειναι εχουν τον χρονο και την ορεξη να ψαχνονται, αυτο δε σημαινει οτι δεν θα πρεπει να τους δινουν ποιοτικα και ολοκληρωμενα τηλεφωνα οι εταιρειες. Και ναι, αν τους δωσεις S3 θα καταλαβουν διαφορα, με nexus, στην ταχυτητα, αλλα αν τους δωσεις ενα Ζ2 με nexus θα καταλαβουν και διαφορα στην καμερα πχ.
    φιλε Zer0c00L το να μου συγκρινεις το Neo V του 2012 με το moto G 2 του 2014 ειναι τουλαχιστον χαζο για εναν ανθρωπου που ειναι σχετικος με τεχνολογια...Και εγω το εχω το neo V και προφανως ειναι τραγικο σημερα, αλλα τοτε για την εποχη του ηταν καλο. το moto G 2 ειναι καλο τηλεφωνο. Αλλα το Ζ3c πχ ειναι καλυτερο (με το αναλογο κοστος) και δεν μπορεις καν να τα συγκρινεις.. Ουτε σε καμερα,ουτε σε αυτονομια, ουτε σε ποιοτητα..μιας και αυτα ειναι τα κριτηρια σου..και ειναι τοσο κοντα στο Pure android που δε νομιζω οτι αν το χειριστεις θα θες ξανα pure, γιατι οι 5 προσθηκες που εχει σου κανουν πολυ καλυτερη την εμπειρια χρησης..σε αντιθεση με το touchwiz πχ που θες να το πεταξεις στον τοιχο. Αυτο εξηγω τοση ωρα.
    Εχετε δικιο ομως, αρκετα offtopic βγηκαμε.
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  11. #56
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε blade_ εχεις δικιο, βγηκαμε εκτος, αλλα η κακη ποιοτητα στο nexus φαινεται και στο καπακι του 6, ομως και το 5 ηταν μια πλαστικουρα με μετρια ποιοτητα κατασκευης, πολυ κατωτερη απο Ζ1,Ζ2,Ζ3. Γιαυτο εκανα τη συγκριση.
    φιλε Gordito δεν ειναι υποχρεωμενοι ολοι να ειναι εχουν τον χρονο και την ορεξη να ψαχνονται, αυτο δε σημαινει οτι δεν θα πρεπει να τους δινουν ποιοτικα και ολοκληρωμενα τηλεφωνα οι εταιρειες. Και ναι, αν τους δωσεις S3 θα καταλαβουν διαφορα, με nexus, στην ταχυτητα, αλλα αν τους δωσεις ενα Ζ2 με nexus θα καταλαβουν και διαφορα στην καμερα πχ.
    φιλε Zer0c00L το να μου συγκρινεις το Neo V του 2012 με το moto G 2 του 2014 ειναι τουλαχιστον χαζο για εναν ανθρωπου που ειναι σχετικος με τεχνολογια...Και εγω το εχω το neo V και προφανως ειναι τραγικο σημερα, αλλα τοτε για την εποχη του ηταν καλο. το moto G 2 ειναι καλο τηλεφωνο. Αλλα το Ζ3c πχ ειναι καλυτερο (με το αναλογο κοστος) και δεν μπορεις καν να τα συγκρινεις.. Ουτε σε καμερα,ουτε σε αυτονομια, ουτε σε ποιοτητα..μιας και αυτα ειναι τα κριτηρια σου..και ειναι τοσο κοντα στο Pure android που δε νομιζω οτι αν το χειριστεις θα θες ξανα pure, γιατι οι 5 προσθηκες που εχει σου κανουν πολυ καλυτερη την εμπειρια χρησης..σε αντιθεση με το touchwiz πχ που θες να το πεταξεις στον τοιχο. Αυτο εξηγω τοση ωρα.
    Εχετε δικιο ομως, αρκετα offtopic βγηκαμε.
    Μου συγκρίνεις τα Ζ1 κλπ που κοστίζανε 600-700€ το καθένα με το Nexus 5 που είχε τα μισά λεφτα;
    Τουλάχιστον στο σχεδιαστικό κομμάτι δικαιολογείται να είναι υποδεέστερο.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #57
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε Zer0c00L το να μου συγκρινεις το Neo V του 2012 με το moto G 2 του 2014 ειναι τουλαχιστον χαζο για εναν ανθρωπου που ειναι σχετικος με τεχνολογια...Και εγω το εχω το neo V και προφανως ειναι τραγικο σημερα, αλλα τοτε για την εποχη του ηταν καλο. το moto G 2 ειναι καλο τηλεφωνο. Αλλα το Ζ3c πχ ειναι καλυτερο (με το αναλογο κοστος) και δεν μπορεις καν να τα συγκρινεις.. Ουτε σε καμερα,ουτε σε αυτονομια, ουτε σε ποιοτητα..μιας και αυτα ειναι τα κριτηρια σου..και ειναι τοσο κοντα στο Pure android που δε νομιζω οτι αν το χειριστεις θα θες ξανα pure, γιατι οι 5 προσθηκες που εχει σου κανουν πολυ καλυτερη την εμπειρια χρησης..σε αντιθεση με το touchwiz πχ που θες να το πεταξεις στον τοιχο. Αυτο εξηγω τοση ωρα.
    Εχετε δικιο ομως, αρκετα offtopic βγηκαμε.
    το ξέρω ότι άλλο πράγμα είναι το xperia neo v (2012) και άλλο πράγμα είναι το moto g 2 (2014) (ποτέ δεν έχω συγκρίνει ανόμοια πράγματα) ότι αφορά το νέο μου κινητό motorola moto g 2 για μένα ως κινητό αξίας μέχρι 200 ευρώ είναι το καλύτερο της κατηγορίας του και από άποψη λογισμικού και από άποψη κάμερας , wifi , gps αλλά και το κυριότερο που με ενδιαφέρει που είναι η αυτονομία σε βαριά χρήση κρατάει 2 μέρες ενώ σε ελαφριά χρήση κρατάει 4 μέρες (αντίστοιχα το tablet που έχω asus google nexus 7 (2013) βγάζει μια ολόκληρη εβδομάδα με ελαφριά χρήση αλλιώς 4 μέρες με βαριά χρήση.

    εσύ κάνεις σύγκριση με ανόμοια πράγματα και κάνεις σύγκριση το κινητό SE Z3 που κοστίζει ένα μηνιάτικο περίπου με το δικό μου (αν θες να κάνεις σωστή σύγκριση κάνε το με τις ίδιας κατηγορίας συσκευές)

    περί "pure android" άποψη σου η οποία είναι σεβαστή αλλά δεν συμφωνώ μαζί της καθώς και εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το tablet asus nexus 7 (2013) που φοράει android 5.0.2 και από το κινητό μου motorola moto g 2 που φοράει την android 4.4.4 kitkat και σε λίγο την 5.0.2

    και δεν τα έχω πειράξει καθόλου ούτε root ούτε unlock bootloader


    σε όποιον έχω συστήσει να πάρει συσκευή "nexus" είτε άσχετος είτε σχετικός έχουν μείνει όλοι ευχαριστημένοι (ακόμα και στην κοπέλα μου που το πρότεινα και αγόρασε nexus κινητό και tablet) δεν μου έφερε ακόμα το τηγάνι στο κεφάλι άρα έμεινε ευχαριστημένη.

  13. #58
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου συγκρίνεις τα Ζ1 κλπ που κοστίζανε 600-700€ το καθένα με το Nexus 5 που είχε τα μισά λεφτα;
    Τουλάχιστον στο σχεδιαστικό κομμάτι δικαιολογείται να είναι υποδεέστερο.
    αμα θες να δημιουργησεις κλιμα ομως, εχετε ολοι εναν τροπο να το κανετε? Επειδη την πρωτη μερα εκανε 600 ευρω ειναι συγκριση? οριστε οι τιμες τους τωρα και πανω δεξια που λεει εξελιξη τιμης πατα το ιστορικο τιμων των 2:
    http://www.skroutz.gr/s/4047788/LG-G...D821-16GB.html
    http://www.skroutz.gr/s/3763881/Sony...Z1-Honami.html

    Αυτη τη στιγμη το Ζ1 ειναι 70 ευρω φθηνοτερο ενω μεσα στο 2014 οπου ηταν και η κυρια περιοδος κυκλοφοριας ειχαν περιπου 50-100 ευρω διαφορα τα οποια τα αξιζε το Ζ1, γιατι δεν μιλαμε για 100 ευρω στα 200 αλλα 100 ευρω στα 400 που κοστιζε πχ τον Μαρτιο οπου ηταν η μεγιστη διαφορα τιμης..πιο πριν ειχαν 60 ευρω διαφορα και πιο μετα αρχισε παλι να πεφτει. Οταν λοιπον λεμε επιχειρηματα, ας ειναι αληθη ή καλυτερα αντιπροσωπευτικα, οχι πυροτεχνηματα..

    Και επιμενω οτι για εναν προγραμματιστη που θελει να περναει ρομ και να φτιαχνει εφαρμογες το Nexus ειναι πιθανον μονοδρομος, αλλα για τους πολλους, ειτε ψαγμενους ειτε οχι, αλλα μεσους χρηστες, που ικανοποιουνται απο το κινητο που παιρνουν Out of the box και οχι με πειραματα οπου το μισο καιρο δεν δουλευουν λογω κακων ρομ κτλ κτλ (γιατι και αυτα υπαρχουν), δε μπορεις να λες οτι το Nexus ειναι η καλυτερη επιλογη..Ηταν απλα μια φθηνη καλη επιλογη με σοβαρα μειονεκτηματα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikos_Mpl : 29-01-15 στις 11:41.
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  14. #59
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    καλα τωρα..εχει φτασει η τιμη του nexus 5 στα 350..γελαει ο κοσμος..
    VAMOS ARIS

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 143
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-14, 11:21
  2. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-14, 12:03
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-14, 21:53
  4. Επιλογή αυτοκόλλητου για το καπάκι του laptop....
    Από kostaspd στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-14, 13:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας