Σελ. 17 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 301
  1. #241
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Κανα πολυμηχανημα με φαξ δεν εχεις στο γραφείο σου... να τα στελνεις απο κει μεσω η/υ?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  2. #242
    Εγγραφή
    15-10-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    cisco 876
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costas1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν κάνω λάθος η υπηρεσία προσφέρεται σε πακέτο που κοστίζει τουλάχιστον 80ευρώ/έτος και έρχεται ποιο ακριβά από αριθμό viva με 144/2 έτη=>72ευρώ/έτος οπότε συμφέρει να μείνεις στη viva...
    https://www.modulus.gr/services/vpbx/timokatalogos/
    Με επιφύλαξη μήπως μου ξέφυγε κάτι...
    Έχω συγκεκριμένο αριθμό που με ενδιαφέρει να λαμβάνω και να στέλνω fax και θέλω να φύγω από τη Viva λόγω χρεώσεων και δε με ενδιαφέρουν οι άλλες υπηρεσίες που προσφέρει η modulus....
    Δεν νομίζω να κάνεις λάθος, όντως η υπηρεσία Email2Fax προσφαίρετε στο vPBX πακέτο με κόστος 80 ευρώ ανά έτος. Εγώ δεν θα έμπαινα σε συγκρίσεις τιμών/υπηρεσιών - εσένα μπορεί να μην σε συμφέρει, άλλους να τους συμφέρει, αναλόγως τις ανάγκες του καθενός.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costas1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στέλνω fax σε δημόσιες υπηρεσίες και τράπεζες και θέλω να είμαι καλυμένος ότι έχω αποστείλει το φαξ... Αυτός που παραλαμβάνει το fax βλέπει ότι έχεις στέιλει το fax από συγκεκριμένο αριθμό; Αποδεικτικό ότι εστάλει π.χ. αντίγραφο fax στο email σου σαν αυτό που έστελνε η viva λαμβάνεις;
    Όπως αναφέρει και το μέλος Focus πιο πάνω, λαμβάνεις αναφορά για επιτυχημένη όπως και αποτυχημένη αποστολή.

  3. #243
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ors_86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να κάνεις λάθος, όντως η υπηρεσία Email2Fax προσφαίρετε στο vPBX πακέτο με κόστος 80 ευρώ ανά έτος. Εγώ δεν θα έμπαινα σε συγκρίσεις τιμών/υπηρεσιών - εσένα μπορεί να μην σε συμφέρει, άλλους να τους συμφέρει, αναλόγως τις ανάγκες του καθενός.




    Όπως αναφέρει και το μέλος Focus πιο πάνω, λαμβάνεις αναφορά για επιτυχημένη όπως και αποτυχημένη αποστολή.
    Καταλαβαίνω ότι οι αριθμοί είναι μικρότεροι (βλ. 72 (!!!) Ε / έτος για έναν αριθμό έναντι 80 για VPBX με ένα σκασμό λειτουργίες) αλλά η σύγκριση είναι άδικη. Η Viva απλά κλέβει, γιατί δεν τη νοιάζει, κάτι που δε μπορώ να πω για άλλους παρόχους VOIP.

    Προσωπικά, εάν η διαφορά ήταν στα 8 Ε / έτος, θα πήγαινα ούτως ή άλλως σε VPBX, και θα χρησιμοποιούσα τον αριθμό και για άλλα πράγματα. Γιατί όχι; Αλλωστε τα επιμέρους χαρακτηριστικά του VPBX τους λειτουργούν απροβλημάτιστα και οι εν γένει χρεώσεις κλήσεων κτλ είναι χαμηλότερες...

    Αλλά όπως και να 'χει, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, εννοείται.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  4. #244
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Περιοχή
    Γέρακας
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    42000/4500
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel from Wind
    @puntomania
    Έχω πάρε δώσε με άτομα/υπηρεσίες που δε σηκώνουν τηλέφωνο και πρέπει να πας εκεί να μιλήσεις για να σου πουν τι πρέπει να γίνει και σου λένε στείλε αίτημα για αυτά που ζητάς...
    Μπορεί να είμαι σε χώρο που δεν έχει scanner ή σε δημόσια υπηρεσία που μου ζητάνε να τους στείλω έγγραφο με fax ή να με βολεύει να το στέιλω με φαξ γιατί δε μπορώ να κουβαλάω εκτυπωτή μαζί... Έχει υπάρξει περίπτωση που αρνήθηκαν να πρωτοκολήσουν αίτημα που πήγα ιδιοχείρως αν δε το έβλεπε ο διευθυντής (ήθελε να κόψει φάτσα)...
    Τα έγγραφα είναι word και έχουν την υπογραφή/σφραγίδα σαν εικόνα jpg, τα κάνω pdf και αποστολή fax.
    Οπότε όταν έχω πρόβλημα βγάζω laptop με mobile internet, τους στέλνω επιτόπου με fax ότι βλακεία μου ζητήσουν και δεν χρειάζεται να πάω και 2η φορά...

  5. #245
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costas1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @puntomania
    Έχω πάρε δώσε με άτομα/υπηρεσίες που δε σηκώνουν τηλέφωνο και πρέπει να πας εκεί να μιλήσεις για να σου πουν τι πρέπει να γίνει και σου λένε στείλε αίτημα για αυτά που ζητάς...
    Μπορεί να είμαι σε χώρο που δεν έχει scanner ή σε δημόσια υπηρεσία που μου ζητάνε να τους στείλω έγγραφο με fax ή να με βολεύει να το στέιλω με φαξ γιατί δε μπορώ να κουβαλάω εκτυπωτή μαζί... Έχει υπάρξει περίπτωση που αρνήθηκαν να πρωτοκολήσουν αίτημα που πήγα ιδιοχείρως αν δε το έβλεπε ο διευθυντής (ήθελε να κόψει φάτσα)...
    Τα έγγραφα είναι word και έχουν την υπογραφή/σφραγίδα σαν εικόνα jpg, τα κάνω pdf και αποστολή fax.
    Οπότε όταν έχω πρόβλημα βγάζω laptop με mobile internet, τους στέλνω επιτόπου με fax ότι βλακεία μου ζητήσουν και δεν χρειάζεται να πάω και 2η φορά...


    μάλιστα...


    ίσως... (δεν το έχω δοκιμάσει μέσω ίντερνετ) εφόσον η δουλειά γίνετε με laptop και mobile internet...

    αν έχεις στο γραφείο ένα αστερισκ κεντρο πχ σε raspberry pi.... στο οποίο να έχεις πχ το voip του οτε... η κάποιο άλλο, και με το fax server....να το ΄βγάζεις ιντερνετ.... και μέσω του winprint απο το λαπτοπ να στέλνεις οτι θες σε φαξ. ο fax server σε ενημερώνει με μαιλ... αν πήγε η όχι!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  6. #246
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Περιοχή
    Γέρακας
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    42000/4500
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel from Wind
    Έχει δοκιμάσει να πληρώσει κάποιος viva telecom μέσω viva wallet? Μπορεί κάποιος να μεταφέρει ότι ποσό θέλει μέσω π.χ. πειραιώς banking σε viva wallet και μετά από viva wallet σε viva telecom για να μην πληρώνει τα 150 ευρώ ελάχιστο που έχουν σαν ανανέωση;

  7. #247
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Τι το χρησιμο εχει το viva wallet?

  8. #248
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι το χρησιμο εχει το viva wallet?
    Νομίζω έγινε υποχρεωτικό μετά από κάποιο διάστημα η πληρωμή με viva wallet.
    Αλλά ασχολείστε ακόμα με αυτήν την υπηρεσία;

  9. #249
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Περιοχή
    Γέρακας
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    42000/4500
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel from Wind
    Δυστυχώς.... Γιατί ενδιαφέρομαι για την υπηρεία αποστολής fax από υπολογιστή μέσω email και έληξε ο και ο αριθμός που έχω για fax χωρίς να το δώ... Τον αριθμό με VOIP θα τον διώξω μέσα στο επόμενο εξάμηνο που λήγει η διετία για την οποία είχα ανανεώσει και για τον οποίο έχω κάνει και ταυτοποίηση...

  10. #250
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costas1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει δοκιμάσει να πληρώσει κάποιος viva telecom μέσω viva wallet? Μπορεί κάποιος να μεταφέρει ότι ποσό θέλει μέσω π.χ. πειραιώς banking σε viva wallet και μετά από viva wallet σε viva telecom για να μην πληρώνει τα 150 ευρώ ελάχιστο που έχουν σαν ανανέωση;
    Με κανένα τρόπο δεν αποφεύγεις το ελάχιστο ποσό φορτωσης που έχουν ορίσει στο viva telecom.

  11. #251
    Εγγραφή
    23-07-2010
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220d/80u Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MC801a TL1043Nv5 owrt
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costas1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... ενδιαφέρομαι για την υπηρεία αποστολής fax από υπολογιστή μέσω email ...
    Λίγο off topic αλλά πως στέλνεις φαξ δλδ; Η εφαρμογή της Viva (fax printer) σταμάτησε να λειτουργεί και απ΄ότι ξέρω δεν μπορείς να στείλεις μέιλ με τα στοιχεία αποστολής και να φύγει το φαξ, σωστά; Αναγκαστικά πρέπει να μπεις στη σελίδα του αριθμού και να στείλεις...

    Αν κάνω λάθος, παρέθεσε τις οδηγίες - ευχαριστώ!

  12. #252
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costas1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς.... Γιατί ενδιαφέρομαι για την υπηρεία αποστολής fax από υπολογιστή μέσω email και έληξε ο και ο αριθμός που έχω για fax χωρίς να το δώ... Τον αριθμό με VOIP θα τον διώξω μέσα στο επόμενο εξάμηνο που λήγει η διετία για την οποία είχα ανανεώσει και για τον οποίο έχω κάνει και ταυτοποίηση...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο off topic αλλά πως στέλνεις φαξ δλδ; Η εφαρμογή της Viva (fax printer) σταμάτησε να λειτουργεί και απ΄ότι ξέρω δεν μπορείς να στείλεις μέιλ με τα στοιχεία αποστολής και να φύγει το φαξ, σωστά; Αναγκαστικά πρέπει να μπεις στη σελίδα του αριθμού και να στείλεις...

    Αν κάνω λάθος, παρέθεσε τις οδηγίες - ευχαριστώ!
    Fax μέσω Η/Υ προσφέρει και η modulus (μαζί με ένα σκασμό άλλες λειτουργίες) προς 80 EUR / έτος. Πρέπει να καταλάβετε ότι οι τιμές που δίνει η Viva είναι απλά αντικίνητρο για να μείνει κάποιος εκεί, προφανώς θέλουν να το κλείσουν το εν λόγω "τμήμα", εκτός αν οι 10-50-100 πελάτες που τους μείνουν πληρώνουν εντελώς ότιναναι.

    Τέλος πάντων - Υποθέτω (...) ότι εάν φύγεις μπορείς να αιτηθείς επιστροφή των όσων μένουν από τα 150 ΕΥΡΩ, τουλάχιστον παλιότερα υπήρχε κάποια διαδικασία εφόσον υπήρχε ταυτοποίηση χρήστη.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  13. #253
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Μηνύματα
    490
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Μετά απο τις αυξήσεις που έκανε, αναγκάστηκα να σταματήσω τον αριθμό που είχα χρόνια στη viva και πλήρωνα ελάχιστα για παγιο. Πλέον απλά ειναι για λίγους, αν θές μόνο voip. Αλλοιώς πάς ΟΤΕ...

  14. #254
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά απο τις αυξήσεις που έκανε, αναγκάστηκα να σταματήσω τον αριθμό που είχα χρόνια στη viva και πλήρωνα ελάχιστα για παγιο. Πλέον απλά ειναι για λίγους, αν θές μόνο voip. Αλλοιώς πάς ΟΤΕ...
    Υπάρχουν κι άλλοι πάροχοι (αν θυμάμαι καλά είναι τουλάχιστον 3-4 ακόμα εντός Ελλάδας) για VOIP οπότε μπορεί να ψηφίσει με φορητότητα ο καθένας.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  15. #255
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Μηνύματα
    490
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Υπαρχει κάποιος πάροχος voip που δίνει αριθμό με λογικό πάγιο και τιμες?

Σελ. 17 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Viva VoIP - SIP πάροχος με αριθμοδότηση
    Από apodem στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 239
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-15, 01:25
  2. Viva και Forthnet στην ίδια συσκευή VoIP (Yealink T22P)!
    Από vvazas στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-14, 23:35
  3. Asterisk & Viva + EPhone
    Από PROGRAMMERPC στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-14, 09:26
  4. ρυθμιση voip viva.gr
    Από danths στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-14, 22:59
  5. vigor2700 ρυθμιση voip της viva?
    Από panos113 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-14, 13:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας