Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 68
  1. #46
    Εγγραφή
    12-04-2010
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έτσι ακριβώς, η WIND έχει απαντήσει σε Twitter και FB, ότι δεν χρεώνεσαι ούτε με ρήτρα ούτε με το στικάκι. Τώρα για τους υπάλληλους, δυστυχώς πολλοί απ' αυτούς δεν είναι ενήμεροι. Μια κοπέλα στο Public τουλάχιστον μου είχε πει, ότι δεν το γνωρίζει θα το ρωτήσει στα κεντρικά (περί χρεώσεως στικάκι εάν αποδεσμευτείς μετά τις 31/10).

  2. #47
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Και επίσημα 12 μήνες συμβόλαιο...

    Χαρακτηριστικά Προγράμματος MobileBroadband Control Ψηφιακή Αλληλεγγύη 5GB
    Διάρκεια συμβολαίου 12 μήνες

    Αλλά μόνο 5 GB… όχι 10 σα την CosmOTE

  3. #48
    Εγγραφή
    12-04-2010
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Και αυτός είναι ο λόγος που θα πάω στον ΟΤΕ γιατί είναι 10GB 4G ταχυτητα και με ταμπλετ που τελικά θα πάρω μια χαρά νομίζω!

  4. #49
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Αυτός είναι ο λόγος που εγώ πήγα από χτες στον ΟΤΕ…

  5. #50
    Εγγραφή
    12-04-2010
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σήμερα το μεσημεράκι πήγα, περίμενα κανένα 45λεπτο και πήρα το LG G PAD 8.0 με 10GB 4G internet....
    Πολύ ωραίο ταμπλετάκι, ήδη ψάχνομαι για ροοτ (βγαίνει εύκολα) με 2 χρόνια εγγύηση, όλα μέλι γάλα.
    Καλή επιλογή στους υπόλοιπους παιδιά!

  6. #51
    Εγγραφή
    01-03-2010
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα στην παρεα.
    Χθες πηρα το ταμπλετ το lg απο γερμανο. Το θεωρω τοπ, απ τις υπολοιπες επιλογες. Δωρεαν εννοειται, και μαζι συνδεση κοσμοτε, 10gb / μην.
    Ρωτησα πολλες φορες και μου το επιβεβαιωσαν πολλακις. Το προγραμμα συδεσης θα ισχυει μεχρι τις 31/10, και απο τοτε και μετα θα μπορω να κοψω την συνδεση, χωρις τελη προωρης απενεργοποιησης. Δωρεαν το παγιο μεχρι τοτε (12€/μηνα).

  7. #52
    Εγγραφή
    05-12-2010
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Μόλις πήρα το κουπόνι μου, μάλλον αύριο θα κάνω την κίνηση των παραπάνω φίλων επιλέγοντας το ίδιο στο τοπικό υποκατάστημα ΟΤΕ. Μεγειά μας

    Μια διευκρίνηση μόνο, πως θα συνδέεται στο ίντερνετ; Είναι η έκδοση με 4G; Ή το στικάκι που λέτε κάνει αυτόνομο wi-fi hotspot για σύνδεση συσκευών σαν αυτή;

    Και τέλος σίγουρα δεν έχει προκύψει κάτι καλύτερο απο τα υπόλοιπα καταστήματα (δεν θέλω άλλη σύνδεση adsl); Μην είναι κρίμα δηλαδλη που επιδοτείται 230 ευρώ αλλά αυτές οι συσκευές έχουν πολύ λιγότερη αξία.

  8. #53
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Να συνδέεσαι στο ιντερνέτ σου δίνουν μια μίκρο σίμ κάρτα και την τοποθετείς στο τάμπλετ και συνδέεσαι όπως και από το κινητό σου… όπου ταυτόχρονα μπορείς να το κάνεις Wi-Fi hotspot…

  9. #54
    Εγγραφή
    05-12-2010
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Ok, δηλαδή το tablet είναι η έκδοση 4G και όχι μόνο wi-fi ωστε να μπορεί να συνδεθεί με sim. Μια χαρά. Και ανεβάζει και την αξία του μοντέλου πολύ πιο κοντά στα όρια της επιδότησης (190+ στο σκρουτζ). Αμφιβάλω αν θα παρουσιαστεί καλύτερη ευκαιρία λοιπόν, πολύ καλά, θα δω τι θα μου πουν αύριο στον ΟΤΕ. Ευχαριστώ

    Σε επιδόσεις τι λέει; από τα χαρακτηριστικά μου φαίνεται θα είναι παρόμοιο με το κινητό μου (Moto G 2013). Μια χαρά για γενική χρήση και όλα εκτός βαριά 3D παιχνίδια δηλαδή.

  10. #55
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999 /4998
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    ο οτε τα λάπτοπ τα δίνει αυθημερόν ο γερμανός σε ενα μήνα, απο τη στιγμη που δίνεις το κουπόνι....μάλλον μαζεύει παραγγελιες και θα τα δώσει σε ολους το καλοκαιρι !!!!!!!!

  11. #56
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Σύντροφε είναι συγκεχυμένα τα πράγματα.
    Σε δυο γειτονικούς Νομούς μου… Στον πρώτο σε κατάστημα ΟΤΕ για να πάρεις ακόμα και τάμπλετ είχε αναμονή τουλάχιστον 15 ημέρες!!!
    Στον δεύτερο Νομό και σε κατάστημα ξανά ΟΤΕ είχαν 2 υπάλληλους που εξυπηρετούσαν και η αναμονή εφόσον είχαν το μηχάνημα που ζητούσες ήταν της τάξης των 45 λεπτών. Αλλιώς όπως άκουγα περίμενες το πολύ 3-4 εργάσιμες. Κυρίως περίμεναν αυτοί που ήθελαν λάπτοπ και είναι λογικό λόγο όγκου συσκευασίας να έχουν μικρότερο απόθεμα. Και συγκεκριμένα το λάπτοπ που είχε και dvd-r. Και το θέμα είναι ότι είχαν μεγάλο απόθεμα σε όλα τα υπόλοιπα προϊόντα…
    Στα καταστήματα Γερμανός απλά απογοήτευση…
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bromiaris1gr : 22-02-15 στις 12:28.

  12. #57
    Εγγραφή
    05-09-2013
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    173
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    θελω να ρωτησω σε οσους εχουν ηδη προμηθευτει,
    1)οταν υπογραψατε συμβολαιο ελεγε καθαρα οτι υπαρχει αποδεσμευση,οταν τελιωνει το δωρεαν νετ χωρις επιβαρυνσεις?
    2)η καθε εταιρια εβγαζε μεχρι στιγμης αυθαιρετα δικα της συμβολαια?δηλαδη 24 και αλλοι 12μηνα?
    3)ε κωτσοβολο ,πλαισιο,Public εχουν προκαθορισμενους προμηθετευς ιντερνετ ή μπορω εγω να παρω το laptop απο αυτους και να παω σε οποιον θελω για νετ?
    4)μπορω να παρω και οποιαδηποτε συσκευη μου επιτρεπει προσβαση στο ιντερνετ ,δηλαδη και κινητο με την επιδοτηση?

  13. #58
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gregluffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελω να ρωτησω σε οσους εχουν ηδη προμηθευτει,
    1)οταν υπογραψατε συμβολαιο ελεγε καθαρα οτι υπαρχει αποδεσμευση,οταν τελιωνει το δωρεαν νετ χωρις επιβαρυνσεις?
    2)η καθε εταιρια εβγαζε μεχρι στιγμης αυθαιρετα δικα της συμβολαια?δηλαδη 24 και αλλοι 12μηνα?
    3)ε κωτσοβολο ,πλαισιο,Public εχουν προκαθορισμενους προμηθετευς ιντερνετ ή μπορω εγω να παρω το laptop απο αυτους και να παω σε οποιον θελω για νετ?
    4)μπορω να παρω και οποιαδηποτε συσκευη μου επιτρεπει προσβαση στο ιντερνετ ,δηλαδη και κινητο με την επιδοτηση?

    1. Όχι. Λέει ξεκάθαρα 12μηνη δέσμευση χωρίς να αναφέρει κάτι έχτρα ότι δεν θα πληρώσεις σε πρόωρη αποδέσμευση.
    2. Η Wind είχε μέχρι πρότινος 24 μήνες δέσμευση και το μείωσε και αυτή σε 12.
    3. Εκεί που θα πάρεις τον εξοπλισμό θα πάρεις και την σύνδεση για ίντερνετ. Οπότε με τα παραπάνω καταστήματα περιορίζεσαι σε Vodafone (πλαίσιο-κωτσόβολο ) wind (Public) αν δεν κάνω λάθος.
    4. Όχι. Περιορίζεσαι σε αυτές τις συσκευές που έχουν δηλωθεί στο πρόγραμμα από το κάθε κατάστημα – εταιρία.

  14. #59
    Εγγραφή
    05-09-2013
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    173
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bromiaris1gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Όχι. Λέει ξεκάθαρα 12μηνη δέσμευση χωρίς να αναφέρει κάτι έχτρα ότι δεν θα πληρώσεις σε πρόωρη αποδέσμευση.
    2. Η Wind είχε μέχρι πρότινος 24 μήνες δέσμευση και το μείωσε και αυτή σε 12.
    3. Εκεί που θα πάρεις τον εξοπλισμό θα πάρεις και την σύνδεση για ίντερνετ. Οπότε με τα παραπάνω καταστήματα περιορίζεσαι σε Vodafone (πλαίσιο-κωτσόβολο ) wind (Public) αν δεν κάνω λάθος.
    4. Όχι. Περιορίζεσαι σε αυτές τις συσκευές που έχουν δηλωθεί στο πρόγραμμα από το κάθε κατάστημα – εταιρία.
    σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου,μπορεις σε παρακαλω να με κατατοπισεις και σε αυτατα ερωτηματα μου
    1)Notebook HP 250 Bing (ODD)=μου δινει η συσκευη τη δυνατοτητα αναβαθμισης σε ram?
    2)σκεφτομαι να παρω το στικακι σαν συνδεση,μπορω να το χρησημοποιω στο κινητο μου αν εχω την μικρη αυτη προεκταση usb και το κινητο υποστηριζει δυνατοτητες 3-4G ή θα υπαχει καποιο προβλημα (μπορει να ακουγεται ηλιθια σαν ερωτηση γτ δινεται η δυνατοτητα απο καρτοκινητες για νετ στελνοντα απλα ενα κωδικο,αλλα εγω ταβλετ δεν εχω συνεχεια το κινητο χρησιμοποιω και επιση το χρισημοποιω και για gps αρα αν ειχα το στικακι στο μπρελοκ με τα κλειδια αυτοκινητου θα μπορουσα να γλινωνω αρκετα λεφτα τουλαιστον οσο διαρκει η 12μηνη συμβαση.

  15. #60
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gregluffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου,μπορεις σε παρακαλω να με κατατοπισεις και σε αυτατα ερωτηματα μου
    1)Notebook HP 250 Bing (ODD)=μου δινει η συσκευη τη δυνατοτητα αναβαθμισης σε ram?
    2)σκεφτομαι να παρω το στικακι σαν συνδεση,μπορω να το χρησημοποιω στο κινητο μου αν εχω την μικρη αυτη προεκταση usb και το κινητο υποστηριζει δυνατοτητες 3-4G ή θα υπαχει καποιο προβλημα (μπορει να ακουγεται ηλιθια σαν ερωτηση γτ δινεται η δυνατοτητα απο καρτοκινητες για νετ στελνοντα απλα ενα κωδικο,αλλα εγω ταβλετ δεν εχω συνεχεια το κινητο χρησιμοποιω και επιση το χρισημοποιω και για gps αρα αν ειχα το στικακι στο μπρελοκ με τα κλειδια αυτοκινητου θα μπορουσα να γλινωνω αρκετα λεφτα τουλαιστον οσο διαρκει η 12μηνη συμβαση.
    1. Για τον υπολογιστή που ρωτάς δεν γνωρίζω προσωπικά να σε ενημερώσω αλλά ψάξε λίγο στην σελίδα της HP.
    2. Κατά 99% αυτό που ζητάς δεν γίνεται. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο ας μας διαφωτίσει. Διότι το κινητό σου έχει σιμ κάρτα.. πώς θα συνδέσεις και άλλη σιμ κάρτα με στικάκι? Αν πάρεις τάμπλετ και όχι λάπτοπ θα έχει GPS αφού το χρησιμοποιείς.
    Επίσης μπορείς να κάνεις κάτι το οποίο έκανα και εγώ. Για να μοιράζω με wifi το ίντερνετ και σε άλλες συσκευές μου και να μην την έχω στο τάμπλετ την σιμ και να μου ρουφά την μπαταρία.. αγόρασα ένα 3G mifi router. Δηλαδή μια συσκευή όπου βάζεις εκεί όποια κάρτα σιμ θέλεις.. συνδέεται το 3G mifi router στο ίντερνετ και μοιράζει wifi στις συσκευες σου (τηλεφωνο τάμπλετ λάπτοπ) και την παίρνεις την συσκευη όπου εσύ θέλεις.

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανεμιστήρας Laptop
    Από theo91blade στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-15, 21:57
  2. Βοηθεια για επιλογη laptop μεχρι 420€
    Από DarkDante στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-14, 19:54
  3. Βοήθεια για επιλογή laptop (μέχρι £350)
    Από freedev στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-14, 11:43
  4. Συνδεση Pc-Laptop μεσω router
    Από nkoumo στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-14, 11:41
  5. Επιλογή Laptop
    Από andm στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-14, 01:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας