Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    27-01-2010
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σημερα το μεσημερι περνουσα απο τα διοδια.

    Εχω το ηλεκτρονικο πασσο. Καθως πλησιασα στην μπαρα για να χτυπησει το ηλεκτρονικο πασσο και να σηκωθει η μπαρα ηρθε γρηγορα ενας 'μαγκας' με ενα audi(πολλων κυβικων) και κολλησε πισω μου και μαρσαρε.
    περασε απο το μυαλο μου τι πηγε να κανει αλλα δεν ημουν σιγουρος. Ετσι όταν σηκωθηκε η μπαρα ξεκινησα να προχωρησω και αυτος... ηρθε κολλητα πισω μου και περασε τη μπαρα επισης!

    Μεσα σε 3 δευτερολεπτα με προσπερασε και εξαφανιστηκε με 140km/h. Μαγκας!

    Την ωρα που με προσπερασε πηγα παραλληλα να δω τη φατσα του και κοιταξε με υφος 'κοιτα τι εκανα' (ειχε και τη γυναικα διπλα- θα εντυπωσιαστηκε αραγε ή θα τον περασε για φτηνιαρη? αχαχαχα)

    Να σας πω την αληθεια, με χαλασε λιγο το ολο σκηνικο. Μπορει να μην εκανε κατι εις βαρος μου αλλα ενιωσα οτι ηρθε μια βδελα πισω μου και εκμεταλλευτηκε το οτι εγω πληρωσα. Αν το εκανε απο αποψη "δεν πληρωνω διοδια" τοτε ας το εκανε οπως το κανουν κι αλλοι με διαμαρτυρια, οχι με κουτοπονηρια.
    Αν δεν υπηρχε κανενα αυτοκινητο στο δρομο τοτε αυτος τι θα εκανε? Σε ποιον θα κολλουσε απο πισω για να γλυτωσει τα διοδια?

    Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου? Μηπως επρεπε να φρεναρω αποτομα τη στιγμη που περασα την μπαρα ?

  2. #2
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    Chalkida
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    436
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Αααα, νόμιζα ότι είμαι ο μόνος!
    Μετά από τις πρώτες δύο φορές που (πιστεύω ότι) μου το έκαναν και μένα, κάνω το εξής: όταν δω ότι έχω βδέλλα, για τα τελευταία 20 μέτρα πριν την μπάρα κινούμαι πολύυυυυ αργά και όταν φτάνω στην μπάρα πατάω το πεντάλ των φένων ίσα για να δουν τα κόκκινα φωτα. Ακινητοποιούμαι για 1 δευτερόλεπτο αμέσως μόλις ο πίσω προφυλακτήρας μου περάσει τη νοητή γραμμή. Αν θέλει ο βδέλλας, ας με ακουμπήσει - θα μας γράψουν και οι κάμερες. Αυτό είχε πολλή πλάκα όταν είχα μόνιμα τον κοτσαδόρο στο αμάξι. Όλοι το μετάνιωναν μόλις έβλεπαν τη "συμπεριφορά" μου. Αφού τον έβγαλα, έχω λίγα θεματάκια, αλλά δεν πειράζει.
    Το κακό είναι ότι όταν έχω μαζί το παιδί δεν επιμένω - απλώς κόβω ταχύτητα πολύ, μπας και του την σπάσω και φύγει, αλλά δεν ακινητοποιούμαι κλπ. Ποτέ δεν ξέρεις πού θα μπλέξεις.

    Υ.Γ. Ιδέα: όταν βλέπεις τον κολλημένο, πάτα κόρνα για να τραβήξεις την προσοχή όλων!
    Two rules for success:
    1. Never tell all you know.


  3. #3
    Εγγραφή
    27-01-2010
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    μια απορια που εχω,
    η καμερα το βλεπει αυτο?

  4. #4
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Εγω παντως στην θέση σου με το που θα πέρναγα την μπαρα θα κοκάλωνα, και αστον να παγιδευτεί εκει. Μια παροιμια λεει "Για καθε εναν έξυπνο υπαρχει παντα καποιος εξυπνότερος".

  5. #5
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jmk5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια απορια που εχω,
    η καμερα το βλεπει αυτο?
    απο την στιγμη που θα δημιουργηθει στην μπαρα ακριβως, κενο μεταξυ 1ου και δευτερου αυτοκινητου τοτε φαινεται.
    Η διαδικασια απο οτι μου ειπανε ειναι η εξης.Στελνει η εταιρια προστιμο 20πλασιο της διελευσης και αν δεν πληρωθει παει στν τοχαια σαν τροχαια παραβαση.

    ΥΓ αυτα μου ειπανε,για εχω γνωστο που περναει ετσι κοντα 2 χρονια και δεν του εχει ερθει τιποτα.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 06:03
  2. Synology "DS214+" vs "DS214play"...
    Από Katsoulinos στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-14, 13:15
  3. Πιο σημαντική καινοτομία "LCD σε LED" ή "ΤΝ σε IPS"
    Από 26hint στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-14, 12:21
  4. σπασμένο filesystem, "Illegal name", αρχεία "φαντάσματα"
    Από hedgehog στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-14, 12:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας