Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 53
  1. #1
    H HOL έχει κάνει κάτι απαράδεκτο από τον Φεβρουάριο! Ενώ υπάρχει συμβόλαιο που λέει για συγκεκριμένο πάγιο τους πρώτους 12μήνες καθώς και για τους επόμενους αυτοί ανέβασαν το πάγιο τον Φεβρουάριο και άρα καταπάτησαν τους όρους του ίδιου τους του συμβολαίου.

    Πρέπει όλοι όσοι είμαστε συνδρομητές να προσφύγουμε στον συνήγορο του καταναλωτή καθώς και να απαιτήσουμε από την εταιρία την τήρηση των όρων του συμβολαίου!

    Όσοι είδατε την αύξηση στο πάγιο του λογαριασμού σας μην αδιαφορήσετε για αυτό αλλα ψάξτε το και απαιτήστε από την εταιρεία να τηρήσει τους όρους του συμβολαίου σας αλλιώς είναι άκυρο και θα πρέπει να απαιτήσουμε να μας επιστραφεί το τέλος ενεργοποίησης καθώς και την απώλεια του δικαιώματος της εταιρείας για επιβολή τέλους αποσύνδεσης ώστε να αλλάξουμε πάροχο!

  2. #2
    Εγγραφή
    05-10-2005
    Περιοχή
    Νεα Σμυρνη
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor TG589vn v3
    SNR / Attn
    9,4(dB) / 7,8(dB)
    Εχω το 300αρι απο 26ευρω σε 20ευρω για 2 χρονια. Σημερα και εγω το παρατηρισα οτι το πηγαν 27 και με την εκπτωση τελικη 20,83. Ετσι και αλλιως βρισκομαι σε αναζητηση νεου παροχου αφου τον Ιανουαριο του 2015 εκλεισα 1 χρονο συμβολαιου.
    Ας τους να παρακαλανε υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ειναι θα μπορουσαν να το κανουν μονο στα νεα συμβολαια ή τα ανανεομένα.

  3. #3
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Καπετανάκης Στά Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω το 300αρι απο 26ευρω σε 20ευρω για 2 χρονια. Σημερα και εγω το παρατηρισα οτι το πηγαν 27 και με την εκπτωση τελικη 20,83. Ετσι και αλλιως βρισκομαι σε αναζητηση νεου παροχου αφου τον Ιανουαριο του 2015 εκλεισα 1 χρονο συμβολαιου.
    Ας τους να παρακαλανε υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ειναι θα μπορουσαν να το κανουν μονο στα νεα συμβολαια ή τα ανανεομένα.
    Σε ποια εταιρία και πρόγραμμα σκέφτεσαι να πάς γιατί και εγω το 300αρι έχω!

  4. #4
    Εγγραφή
    05-10-2005
    Περιοχή
    Νεα Σμυρνη
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor TG589vn v3
    SNR / Attn
    9,4(dB) / 7,8(dB)
    Τωρα αρχισα να το ψαχνω. Με βλεπω η για Fortnhet με 24,90 ή αν μου κάνει καμια προσφορα ο ΟΤΕ.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Βρε παλληκάρια, διαβάζεται ποτέ τους όρους του συμβολαίου που υπογράψατε όπως και τον μηνιαίο λογαριασμό που έρχεται;
    Από τα μέσα Δεκέμβρη υπήρχε ενημέρωση της εταιρείας για τις νέες χρεώσεις που θα ξεκινούσαν από 6-2-2015, δίνοντας παράλληλα το δικαίωμα ατελούς αποχώρησης εντός 30 ημερών.
    Ναι, όλοι μας δεν συμφωνούμε με την αλλαγή πολιτικής, αλλά η εταιρεία δεν έκανε κάτι παράνομο και κινήθηκε μέσα στα νόμιμα πλαίσια.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Μάγκες, sorry κιόλας, αλλά τώρα το πήρατε χαμπάρι? Εγώ εκμεταλλεύτηκα τις αυξήσεις της HOL και καταγγέλλοντας τη σύμβαση, πήγα το πάγιο από τα 28€ στα 21€/μήνα με επιπλέον 120' προς κινητά δωρεάν! (Έχω 24άρι ADSL, Ευέλικτο 300' και HOL TV στα 21€)

    Η προθεσμία για την καταγγελία ήταν για 1 μήνα μετά την ενημέρωση, δηλαδή μέχρι τις 18/1. Τώρα πάει, πέταξε το "πουλάκι"... Το ωραίο είναι πως σε κανέναν από τους 2 μήνες (Φλεβάρη, Μάρτιο) δεν είδα αύξηση 1€! Παίζει και να τη γλίτωσα, λόγω της καταγγελίας... (?)

  7. #7
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε παλληκάρια, διαβάζεται ποτέ τους όρους του συμβολαίου που υπογράψατε όπως και τον μηνιαίο λογαριασμό που έρχεται;
    Από τα μέσα Δεκέμβρη υπήρχε ενημέρωση της εταιρείας για τις νέες χρεώσεις που θα ξεκινούσαν από 6-2-2015, δίνοντας παράλληλα το δικαίωμα ατελούς αποχώρησης εντός 30 ημερών.
    Ναι, όλοι μας δεν συμφωνούμε με την αλλαγή πολιτικής, αλλά η εταιρεία δεν έκανε κάτι παράνομο και κινήθηκε μέσα στα νόμιμα πλαίσια.
    ακριβώς το ίδιο γίνεται τώρα στην cyta αυξηξση τιμων και παγίων στα ήδη υπάρχοντα συμβόλαια με δικαίωμα αποχώρησης ατελώς εως 27 μαρτίου.σκέφτομαι και γω να αναχωρήσω προς fortnhet μεριά

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάγκες, sorry κιόλας, αλλά τώρα το πήρατε χαμπάρι? Εγώ εκμεταλλεύτηκα τις αυξήσεις της HOL και καταγγέλλοντας τη σύμβαση, πήγα το πάγιο από τα 28€ στα 21€/μήνα με επιπλέον 120' προς κινητά δωρεάν! (Έχω 24άρι ADSL, Ευέλικτο 300' και HOL TV στα 21€)

    Η προθεσμία για την καταγγελία ήταν για 1 μήνα μετά την ενημέρωση, δηλαδή μέχρι τις 18/1. Τώρα πάει, πέταξε το "πουλάκι"... Το ωραίο είναι πως σε κανέναν από τους 2 μήνες (Φλεβάρη, Μάρτιο) δεν είδα αύξηση 1€! Παίζει και να τη γλίτωσα, λόγω της καταγγελίας... (?)
    όταν λες ΄καταγγέλοντας την σύμβαση τι εννοεις? μήπως κάnω και γω το ιδιο στην cyta

  8. #8
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannis010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν λες ΄καταγγέλοντας την σύμβαση τι εννοεις? μήπως κάnω και γω το ιδιο στην cyta

    Δες ΕΔΩ τι περίπου χρειάζεται να γράψεις στην καταγγελία, γράψε ότι θέλεις να φύγεις με φορητότητα λόγω των Τιμολογιακών Αλλαγών κλπ και στείλε την στη Cyta με e-mail ή και με FAX αν θέλεις, για περισσότερη σιγουριά ότι θα το δουν.

    Μετά περιμένεις λίγες μέρες γι' απάντηση, αλλά ακόμα και να μη λάβεις, κάνεις αίτηση στη Forthnet ή όπου αλλού θες να πας. Όταν δουν στη Cyta την αίτηση φορητότητας προς Forthnet, θα σε πάρουν σχεδόν στα σίγουρα. Καλό είναι η αίτηση στη Forthnet να ΜΗ γίνει από κατάστημα, γιατί ίσως σ' ενεργοποιήσουν πιο γρήγορα.

    Υ.Γ. Είχα κάνει κι εγώ φορητότητα στη Forthnet για σιγουριά πως η HOL θα μου δώσει προσφορά.

  9. #9
    Εγγραφή
    18-12-2006
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    397
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109852
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Fritz!box 7490
    SNR / Attn
    19(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αξιζει να σας πω οτι οσοι κανετε αιτησεις για ενεργοποιησεις υπηρεσιων σε καταστηματα δεν εχετε κανενα δικαιωμα υπαναχωρησης . οποτε το 'κανω αιτηση σε αλλο παροχο για να μου κανουν καλυτερη τιμη στον υπαρχο παροχο ' ξεχαστε το η σκεφτειτε το καλα

  10. #10
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από escapee Εμφάνιση μηνυμάτων
    αξιζει να σας πω οτι οσοι κανετε αιτησεις για ενεργοποιησεις υπηρεσιων σε καταστηματα δεν εχετε κανενα δικαιωμα υπαναχωρησης . οποτε το 'κανω αιτηση σε αλλο παροχο για να μου κανουν καλυτερη τιμη στον υπαρχο παροχο ' ξεχαστε το η σκεφτειτε το καλα
    έτσι ακριβώς είναι.και γω σήμερα το έμαθα

  11. #11
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγω πριν κανα δυο μερες εκανα και πηρα μια χαρα προσφορα χωρις πολλα πολλα

  12. #12
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Εγω θα φυγω ΕΝ ΜΕΣΩ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ, θα τους αφησω απληρωτους και θα παω για αλλου αυριο κιολας.
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ, το ιδιο και σε εσας.
    Αει στο διαολο πια...

  13. #13
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gf030 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα φυγω ΕΝ ΜΕΣΩ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ, θα τους αφησω απληρωτους και θα παω για αλλου αυριο κιολας.
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ, το ιδιο και σε εσας.
    Αει στο διαολο πια...
    σωστός

  14. #14
    Εγγραφή
    10-11-2010
    Περιοχή
    Heraklion, Crete island
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    ZTE ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11(dB) / 14.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδες πριν δεκα μερες εβαλα και γω το double play GR +300 στην τιμη των 18 ευρω λογω του οτι ειμαι συνδρομητης vodafone...Δεν πιστευω να εχω τπτ αλλαγες στις τιμες...το συμβολαιο στο οτε ληγει σε 5 μερες...

  15. #15
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oust_alex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες πριν δεκα μερες εβαλα και γω το double play GR +300 στην τιμη των 18 ευρω λογω του οτι ειμαι συνδρομητης vodafone...Δεν πιστευω να εχω τπτ αλλαγες στις τιμες...το συμβολαιο στο οτε ληγει σε 5 μερες...
    λογικά θα έχεις ...αν έχεις ριξ τους 2 φάσκελα και από μενα αφου δεν σε ενημέρωσαν για τις αλλαγες πριν γίνει το συμβόλαιο...ήταν υποχρεωμένοι να σε είχαν ενημερώσει για τις αλλαγές εφόσων είχαν ανακοινωθεί επίσημα από την εταορεία

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέα smartphones και tablets από την Lenovo στο MWC 2015
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-15, 19:53
  2. Να φύγω από τη HOL ή να μείνω ???
    Από spyridop στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-15, 13:27
  3. WIND ανανέωση συμβολαίου... από πότε ισχύει????
    Από sculper στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-14, 10:30
  4. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-14, 16:33
  5. Διαφορες αποριες για την HOL
    Από vasilisfrgr στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-14, 20:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας