Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 64
  1. #46
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AssVas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε είστε σοβαροί ; θα με τρελάνετε μερικοί με αυτά που γράφετε ; Πως βγάζετε τέτοια συμπεράσματα ; Ένα απλό ADSL Entry residential Router σε μια μαζική παραγγελία που κάνει ο ISP (π.χ ΖΤΕ 108 ) έρχεται κάτω από 6e το κομμάτι . Ωστόσο αν ΔΕΝ επιστραφεί στο χρεώνουν σε δεκαπλάσια τιμή από ότι το αγόρασε η εταιρία! (DJ Poniroc λέμε)

    Δεδομένου ότι ο Έλληνας αλλά και ο κάθε πολίτης στον κόσμο θέλει ένα Router που θα δουλεύει απροβλημάτιστα (εφόσον πληρώνει μηνιαία ένα σταθερό λογαριασμό στην εταιρία του, είτε την λένε HOL - ΟΤΕ - 4net), θα έπρεπε να παραλαμβάνει και ένα τέτοιο . Το 90+% των residential πελατών μιας εταιρίας δεν είναι extreme users που ψάχνουν 50 features και ζητάνε Cisco Router.
    Όμως επειδή οι εταιρίες που κοιτάνε το customer experience είναι ελάχιστες (κύρος και σεβασμό στον πελάτη), το 2015 έχουμε εταιρίες που ενώ θα έπρεπε να δίνουν τουλάχιστον ένα Router με καλό και δυνατό ασύρματο (2x2 και 2.4/5Ghz) από σοβαρό Vendor, δίνουν μια μ***ία και μισή .

    Το ότι ο Έλληνας είναι large κτλ δεν σημαίνει ότι πρέπει να δικαιούται ή να λαμβάνει λιγότερα πράγματα από ότι ο Ευρωπαίος , ενώ πληρώνει περισσότερα! (κόστος Mbps per euro).
    Ο Έλληνας ΖΤΕ με προβλήματα ο Ευρωπαίος Netgear και Fritz .
    πες τα γιατι μαλιασε η γλώσσα μου.....!!!!

  2. #47
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AssVas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε είστε σοβαροί ; θα με τρελάνετε μερικοί με αυτά που γράφετε ; Πως βγάζετε τέτοια συμπεράσματα ; Ένα απλό ADSL Entry residential Router σε μια μαζική παραγγελία που κάνει ο ISP (π.χ ΖΤΕ 108 ) έρχεται κάτω από 6e το κομμάτι . Ωστόσο αν ΔΕΝ επιστραφεί στο χρεώνουν σε δεκαπλάσια τιμή από ότι το αγόρασε η εταιρία! (DJ Poniroc λέμε)

    Δεδομένου ότι ο Έλληνας αλλά και ο κάθε πολίτης στον κόσμο θέλει ένα Router που θα δουλεύει απροβλημάτιστα (εφόσον πληρώνει μηνιαία ένα σταθερό λογαριασμό στην εταιρία του, είτε την λένε HOL - ΟΤΕ - 4net), θα έπρεπε να παραλαμβάνει και ένα τέτοιο . Το 90+% των residential πελατών μιας εταιρίας δεν είναι extreme users που ψάχνουν 50 features και ζητάνε Cisco Router.
    Όμως επειδή οι εταιρίες που κοιτάνε το customer experience είναι ελάχιστες (κύρος και σεβασμό στον πελάτη), το 2015 έχουμε εταιρίες που ενώ θα έπρεπε να δίνουν τουλάχιστον ένα Router με καλό και δυνατό ασύρματο (2x2 και 2.4/5Ghz) από σοβαρό Vendor, δίνουν μια μ***ία και μισή .

    Το ότι ο Έλληνας είναι large κτλ δεν σημαίνει ότι πρέπει να δικαιούται ή να λαμβάνει λιγότερα πράγματα από ότι ο Ευρωπαίος , ενώ πληρώνει περισσότερα! (κόστος Mbps per euro).
    Ο Έλληνας ΖΤΕ με προβλήματα ο Ευρωπαίος Netgear και Fritz .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannis010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πες τα γιατι μαλιασε η γλώσσα μου.....!!!!

    Γιατί δεν δουλεύουν απροβληματίστα τα ρουτερ που δινουν οι παροχοι; Εγώ δεν είδα κάτι διαφορετικό τόσα χρόνια τώρα! Και σας παρακαλώ να μην αρχίσουμε το διάλογο με επιχειρήματα του τύπου "μα ήθελα να παίξω WoW online και δεν μπορούσα να κάνω port forwarding", διότι πολύ απλά θα σας απαντήσω ότι δεν παίζουν όλοι οι πελάτες των παρόχων παιχνίδια Online για να είναι προεγκατεστημένες οι ρυθμίσεις αυτές. Ωστόσο θα συμφωνήσω μαζί σας ότι όντως είναι πολύ φτηνά, αυτή τη χρονική περίοδο ωστόσο, τα ρούτερ που προσφέρουν. Αυτό όμως δε συμβαίνει πάντα. Μου έχει τύχει να παραλάβω από πάροχο ρουτερ Cisco ο οποίος για τα δεδομένα των ελληνικών γραμμών αποδείχθηκε προβληματικός και επεστράφει. Θέλω να καταλήξω ότι σαν αρχή (είναι η αποψη μου αυτή) οι πάροχοι έχουν κάνει καποιου ειδους ερευνα για το τι μηχανηματα θα δωσουν στην ελληνικη αγορα και ασχετως προελευσης παρεχουν ο,τι θα τους δημιουργησει λιγοτερα τεχνικα προβληματα.

  3. #48
    Εγγραφή
    19-04-2008
    Μηνύματα
    456
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2333/956
    ISP
    Forthnet
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 41.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το zte zxdl 931 που δινει η wind για vdsl ειναι απο τα χειροτερα που ειχα.

  4. #49
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_nut18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το zte zxdl 931 που δινει η wind για vdsl ειναι απο τα χειροτερα που ειχα.
    Το ίδιο νομίζω δίνουν HOL & ΟΤΕ για VDSL. Ναι, ίσως έχεις δίκιο. Μπορεί όμως να μη φταίει το ίδιο το μηχάνημα αλλά το custom firmware του παρόχου. Ο ΟΤΕ έχω δει ότι δίνει δικό του firmware & το ίδιο υποθέτω (με βάσει αυτά που βλέπω στα ADSL router) κάνει και η HOL. Όπως και αν είναι, το ερώτημα που τίθεται είναι αν για τη βασική του λειτουργία δλδ σύνδεση με το VDSL δίκτυο και σερφάρισμα είναι απροβλημάτιστο....

  5. #50
    Εγγραφή
    19-04-2008
    Μηνύματα
    456
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2333/956
    ISP
    Forthnet
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 41.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μα δεν ειναι..
    βρες ποσα ποστ εχουν γινει για αυτο το anti-hacking protection που εχει..και ποσες αποσυνδεσεις-μη λειτουργια λογω αυτου.

  6. #51
    Εγγραφή
    21-03-2011
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45/4 fast path
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ASUS dsl-ac87vg
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς... Μπορείς να το διευκρινήσεις;
    το σχόλιο βασιζεται στο αρχικό ποστ του νήματος φίλε!
    εννοώ ότι τώρα που μπαίνουν στο κόλπο οι άγγλοι είναι καιρός να εξορθολογιστούν κπ πράματα...
    δεν γίνεται να σε υποχρεώνουν να πάρεις το modem σου για να βλέπουν & καλά τις βλάβες & αν θες ναχεις δικό σου λεει να βάζεις κάθε φορά το δικό τους για να δουν τι έχει η γραμμή σου!
    πρέπει να αποδέχονται κάθε επώνυμο modem/router
    και σαν να μην έφτανε αυτό να σε υποχρεώνουν & σε χρησιδάνειο
    προσωπικά εγώ το αρνήθηκα κι εγινε!
    γιατί θεωρώ αυτά που δίνουν @ρχιδι@
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JOHNMORE : 15-03-15 στις 04:34.

  7. #52
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JOHNMORE Εμφάνιση μηνυμάτων
    το σχόλιο βασιζεται στο αρχικό ποστ του νήματος φίλε!
    εννοώ ότι τώρα που μπαίνουν στο κόλπο οι άγγλοι είναι καιρός να εξορθολογιστούν κπ πράματα...
    δεν γίνεται να σε υποχρεώνουν να πάρεις το modem σου για να βλέπουν & καλά τις βλάβες & αν θες ναχεις δικό σου λεει να βάζεις κάθε φορά το δικό τους για να δουν τι έχει η γραμμή σου!
    πρέπει να αποδέχονται κάθε επώνυμο modem/router
    και σαν να μην έφτανε αυτό να σε υποχρεώνουν & σε χρησιδάνειο
    προσωπικά εγώ το αρνήθηκα κι εγινε!
    γιατί θεωρώ αυτά που δίνουν @ρχιδι@
    Δεν σε υποχρεώνουν (νομίζω). Ο λόγος που στέλνουν ο,τι στέλνουν είναι σε περίπτωση που εσύ δεν έχεις δικό σου εξοπλισμό και δεν σε ενδιαφέρει να αγοράσεις κάτι (ίσως είσαι από αυτούς που έχουν την άποψη "κύριε, μου ενοικιάζεις πρόσβαση στο internet και είσαι υποχρεωμένος να μου δώσεις τον εξοπλισμό!"). Βέβαια υπό αυτό το πρίσμα δεν μπορείς να επιβάλλεις και τους δικούς σου όρους για αυτό τον εξοπλισμό που σου προσφέρεται! Εννοείται ότι δεν χρειάζεται να το εγκαταστήσεις το μηχανάκι τους. Ωστόσο τα περιθώριά σου αυτά εξαντλούνται αν επιλέξεις κάποιο πρόγραμμα (όπως η tv) που απαιτεί από τον πάροχο να εγκαταστήσει ρυθμίσεις εξειδικευμένες στο ρουτερ. Αυτό είναι πολύ λογικό διότι πολύ απλά υπάρχει το ενδεχόμενο ο πάροχος να έχει πληρώσει έναν τρίτο υποκατασκευαστή να φτιάξει το firmware για να δουλεύει η υπηρεσία του και να μην έχει καμία γνώση αυτών των παραμέτρων (δεν αποκλείεται....) με αποτέλεσμα ο "μονόδρομος" της χρήσης από όλους ενός τύπου ρουτερ (συμβαίνει αυτό ήδη σε HOL, OTE & ίσως σε άλλους που αγνοώ). Οπότε έχουν όλοι δίκιο!

  8. #53
    Εγγραφή
    21-03-2011
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45/4 fast path
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ASUS dsl-ac87vg
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σε υποχρεώνουν (νομίζω). Ο λόγος που στέλνουν ο,τι στέλνουν είναι σε περίπτωση που εσύ δεν έχεις δικό σου εξοπλισμό και δεν σε ενδιαφέρει να αγοράσεις κάτι (ίσως είσαι από αυτούς που έχουν την άποψη "κύριε, μου ενοικιάζεις πρόσβαση στο internet και είσαι υποχρεωμένος να μου δώσεις τον εξοπλισμό!"). Βέβαια υπό αυτό το πρίσμα δεν μπορείς να επιβάλλεις και τους δικούς σου όρους για αυτό τον εξοπλισμό που σου προσφέρεται! Εννοείται ότι δεν χρειάζεται να το εγκαταστήσεις το μηχανάκι τους. Ωστόσο τα περιθώριά σου αυτά εξαντλούνται αν επιλέξεις κάποιο πρόγραμμα (όπως η tv) που απαιτεί από τον πάροχο να εγκαταστήσει ρυθμίσεις εξειδικευμένες στο ρουτερ. Αυτό είναι πολύ λογικό διότι πολύ απλά υπάρχει το ενδεχόμενο ο πάροχος να έχει πληρώσει έναν τρίτο υποκατασκευαστή να φτιάξει το firmware για να δουλεύει η υπηρεσία του και να μην έχει καμία γνώση αυτών των παραμέτρων (δεν αποκλείεται....) με αποτέλεσμα ο "μονόδρομος" της χρήσης από όλους ενός τύπου ρουτερ (συμβαίνει αυτό ήδη σε HOL, OTE & ίσως σε άλλους που αγνοώ). Οπότε έχουν όλοι δίκιο!
    ειναι σαν να σε υποχρεώνει αφού ουσιαστικά για να δει ακόμα και αν έχει πρόβλημα η γραμμή στο dslam ή ό,τι άλλο σου λεει βάλε το @@@modem που σου δωσαμε για να δουμε τι συμβαίνει. λες κι άλλη δουλειά δεν είχα να μπαινοβγάζω modem

    όσο αφορά το άλλο που λες εμπλέκονται τηλεοπτικά δικαιώματα & ειναι λογικό όμως και πάλι όπως κάνει η κινητή τηλεφωνία ΘΑ ΠΡΕΠΕ ναναι
    δλδ κι εξηγώ: ναχεις τουλάχ επιλογή μεταξύ 2-3 τουλ εγκεκριμένων - επώνυμων modem/router
    όχι πατσαβούρες! και να δίνεις ένα αντίτιμο μοιρασμένο στους 12 λογαριασμους
    δες πχ τι θα κάνει τώρα η ΔΕΗ με τους νέους μετρητές

  9. #54
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αν εξαιρεσουμε τις ειδικες υοηρεσιες τυπου tv, voip, κανεις δεν σε υποχρεωνει να εχεις το ρουτερ του isp.
    Ομως οταν ζηταμε support ο λογος ειναι απλος. Λεγεται tr69 ή αλλιως να μπορει να δει το call center τα στατιστικα του ρουτερ.
    Ενδαφερεται να δει την κατασταση της γραμμης. Μια εικονα 1000 λεξεις.
    Και επειδη εδω μεσα μπορει αρκετοι να καταλαβαινουμε τα σταστιστκα και να μπορουμε και να εξηγησουμε ποιο ειναι το προβλημα
    δεν σημαινει οτι, 1. οι περισσοτεροι που καλουν την τεχνικη υποστηριξη κανουν το ιδιο και 2. ακομα και αν εμεις ξερουμε, το callcenter
    δεν μπορει να ξερει τι ξερουμε, ουτε να το καταλαβει περνωντας μας τηλεφωνικη συνεντευξη.

    Το call center αν δεν καταφερει να λυσει το προβλημα, τοτε πρεπει να το προωθησει. Και παλι χρειαζονται τα στατιστικα.
    Μιας και πολλοι απο δω μεσα δεχομαστε τηλεφωνηματα γνωστων και φιλων οταν εχουν θεματα, ποσες φορές η αναφορα του προβληματος
    εχει σχεση με την πραγματικότητα?

    Απο την αλλη, αμα παρει κανεις τηλεφωνο και πει οτι εχει προβλημα με ευρωπαικους σερβερς δεν θα του πουν οτι εχει λαθη η γραμμη του...

    Η δουλεια του παροχου ειναι να παρεχει υπηρεσια. Αν η συνδεση πχ με αμερικη δεν ειναι καλη, τοτε φταιει και πρεπει να το φτιαξει.
    Μεσα στα πλαισια της συνολικης υπηρεσιας, δινει και την συσκευη για την ακρη.
    Δειτε το παραδειγμα της κινητης.
    Με τη βασικη τιμη Αν δινει κινητο, ειναι οριακα για να μιλας.
    Αμα θετε iphone6++ τοτε θα το παρετε "δωρεαν" στο super duper wow προγραμμα των 3000 ευρω το χρονο.
    Ευτυχως ακομα το internet ειναι απεριοριστο. (για ποσο. θα το δουμε).
    Να ειστε σιγουροι οτι αμα καταληξουμε οτι τα 10 giga ειναι το δωρεαν traffic, τοτε αμα θες απεριοριστο χωρις αστερακια και πολιτικες "ορθης" χρησης, η τιμη παει Χ10 και σου κανουμε και δωρεαν εσωτερικη εγκατασταση με 3 accespoints, απο ημιγυμνους τεχνικους με επιλογη φυλου και χαρακτηριστικων, κατα την παραγγελια. (καθοτι γουστα ειναι αυτα...)

    Δεν ξερω για σας, αλλα αν και εχω καταληξει σε router - modem ισως και να επερνα τους τεχνικους για το χαβαλε ....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος netblues : 16-03-15 στις 10:11.

  10. #55
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved

    Μμμμμμ.....

  11. #56
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49996/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    31(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    κάτι δεν καταλαβαίνω.
    Έστω ότι έχω την υπηρεσία για πάνω από 2 χρόνια και το αρχικό modem/router μου χαλάσει και επομένως είναι εκτός εγγύησης. Θα πρέπει να πληρώσω καινούριο modem/router ;;;
    Μα καλά τι σόι υπηρεσία πληρώνω κάθε μήνα , αν δεν έχω υποστήριξη;

    Αν μου ζητήσουν λεφτά, θα τραβήξω μια αίτηση φορητότητας και θα δεις για το πότε θα μου δώσουν δωρεάν καινούριο εξοπλισμό !
    Ταυτίσου με τ' αυτί σου

  12. #57
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Μηνύματα
    676
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    To τωρινό σου ρούτερ το έχεις με χρησιδανεισμό. Αν σου χαλάσει το επιστρέφεις και σου πουλάνε άλλο στην τιμή των 0,01 ευρώ. Αυτό πλέον θα σου ανήκει και θα έχει εγγύηση 2 χρόνια. Μετά τα 2 χρόνια αν πάθει κάτι αγοράζεις νέο με δικά σου έξοδα.

  13. #58
    Εγγραφή
    12-02-2003
    Περιοχή
    Συκιές - Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    513
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Mikrotik RB5009US
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stud1118 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάτι δεν καταλαβαίνω.
    Έστω ότι έχω την υπηρεσία για πάνω από 2 χρόνια και το αρχικό modem/router μου χαλάσει και επομένως είναι εκτός εγγύησης. Θα πρέπει να πληρώσω καινούριο modem/router ;;;
    Μα καλά τι σόι υπηρεσία πληρώνω κάθε μήνα , αν δεν έχω υποστήριξη;

    Αν μου ζητήσουν λεφτά, θα τραβήξω μια αίτηση φορητότητας και θα δεις για το πότε θα μου δώσουν δωρεάν καινούριο εξοπλισμό !
    Όπως επίσης αν σου χαλάσει το κινητό, πάρε τηλέφωνο την cosmote/voda/wind και τράβα αίτηση φορητότητα για να σου δώσουν κινητό τηλέφωνο.

    Αντί να πούμε μακάρι να ξεκινήσουν οι πάροχοι να υποστηρίζουν σωστά οποιοδήποτε router έχει ο καταναλωτής ώστε να του προσφέρουν σωστή εξυπηρέτηση σε περίπτωση προβλήματος, μας φαίνεται περίεργο ότι ένας πάροχος προσπαθεί να μειώσει τα λειτουργικά του έξοδα, από κάτι (router) που στην πλειοψηφία οι περισσότεροι το παρατάμε στην άκρη γιατί το θεωρούμε μπρίκι.
    Working from home

  14. #59
    Εγγραφή
    21-03-2011
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45/4 fast path
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ASUS dsl-ac87vg
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iLLiCiT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως επίσης αν σου χαλάσει το κινητό, πάρε τηλέφωνο την cosmote/voda/wind και τράβα αίτηση φορητότητα για να σου δώσουν κινητό τηλέφωνο.

    Αντί να πούμε μακάρι να ξεκινήσουν οι πάροχοι να υποστηρίζουν σωστά οποιοδήποτε router έχει ο καταναλωτής ώστε να του προσφέρουν σωστή εξυπηρέτηση σε περίπτωση προβλήματος, μας φαίνεται περίεργο ότι ένας πάροχος προσπαθεί να μειώσει τα λειτουργικά του έξοδα, από κάτι (router) που στην πλειοψηφία οι περισσότεροι το παρατάμε στην άκρη γιατί το θεωρούμε μπρίκι.
    έτσι είναι φίλε μου
    αν θελουν για τα στατιστικά κλπ που προείπε σωστά ο πιο προηγούμενος φίλος τοτε ας μας πουν κύριοι αυτές τις μάρκες έχω
    1. σαραβαλο τζαμπε
    2. μεσαιο το πληρώνεις
    3. ποιοτικό τα σκας
    και να χουν 2-3 μάρκες οχι υποστηρίζουμε την κάθε π@π@ρια μόνο...

    και να καλύψει κι αυτούς που έχουν κι απαιτήσεις και στην τελική ας εμπορεύονται & 1-2 μάρκες...θα τους κακοπέσει?

  15. #60
    Εγγραφή
    27-09-2005
    Περιοχή
    Στο κέντρο του κόσμου..
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18656/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    6(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iLLiCiT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντί να πούμε μακάρι να ξεκινήσουν οι πάροχοι να υποστηρίζουν σωστά οποιοδήποτε router έχει ο καταναλωτής .
    Υποθέτω ότι γνωρίζεις πόσα ρουτερ κυκλοφορούν στην αγορά. Θεωρείς ότι είναι δουλειά ενός παρόχου τηλεφωνίας/internet να τα γνωρίζει όλα?
    Όπως με το παράδειγμα της κινητής που αναφέρεις, μπορούν να υποστηρίξουν όλα τα κινητά? Άντε να σου πουν κάτι παραπάνω για κανένα iphone, blackberry και πολύ σου είναι.
    Τις default ρυθμίσεις για το δίκτυό τους θα σου δίνουν και έξω από την πόρτα. Μετά βγάλε τα μάτια σου μόνος σου και βρες την άκρη, και για μένα αυτό είναι το σωστό. Δεν είναι δουλειά του παρόχου να σου ρυθμίσει το δικό σου ρουτερ. Παίζει η γραμμή; παίζει. Έβαλες τις ρυθμίσεις που χρειάζεται το δίκτυό τους; τις έβαλες. Δεν λειτουργεί κάτι; δικό σου πρόβλημα, το πεδίο ευθύνης του παρόχου είναι οκ επομένως βρες το μόνος σου. Πώς θα το βρεις μόνος σου; έλα ντε....Αυτή θα είναι η "σωστή" εξυπηρέτηση. Ενώ αν έχεις δικό τους εξοπλισμό έχουν την υποχρέωση να το βρουν.
    Όσο για την προσπάθεια μείωσης των λειτουργικών εξόδων, είναι πολύ κοντόφθαλμη οπτική των εκάστοτε φωστήρων μανατζαρέων σε κάθε εταιρεία. Μείωση λειτουργικών εξόδων που τελικά την πληρώνουν πολλαπλάσια σε βάθος χρόνου. Αλλά για κάποιο διάστημα οι αριθμοί θα είναι καλοί, όταν όμως γίνει η σούμα και οι αριθμοί δεν θα είναι τόσο καλοί ποιός θα θυμάται ποιος αποφάσισε τι.. Αυτή είναι η ελληνική επιχείρηση.
    Που πας καραβάκι με τέτοιον καιρό;

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέα smartphones και tablets από την Lenovo στο MWC 2015
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-15, 19:53
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-14, 13:42
  3. Η HOL δεν δέχεται την αλλαγή σε POTS
    Από mare στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-14, 10:35
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-14, 19:06
  5. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-14, 09:21

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας