Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    12
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/100.000
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8245 A
    Path Level
    Fastpath
    Σχετικά με διάφορα προβληματα που αντιμετωπίζουν διάφοροι συνδρομητές της Wind για να βρουν το πολυπόθητο 4g, θα ήθελα να αναφέρω κάτι που θα πρέπει να κάνουν σε περίπτωση που έχουν δοκιμάσει όλες τις άλλες ενέργειες (αλλαγή sim κλπ) .

    Σύμφωνα με τηλεφωνική επικοινωνία με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών με ενημέρωσαν ότι δεν φταίει ούτε η sim, ούτε η Samsung (samsung galaxy alpha) αλλά το ότι το πρόγραμμα συμβολαίου που έχω δεν υποστηρίζει υπηρεσίες 4g. (Το δικό μου κάδο αρκετά άλλα)
    Οπότε για να αποφύγετε περεταιρω ταλαιπωρία κάνε μια ερώτηση αν δικαιούσθε υπηρεσίες 4g.
    Θα έπρεπε να το γράφει στην ιστοσελίδα της η Wind πάρα να βρόντο φωνάζει ότι το 4g είναι για όλους τους συνδρομητές. ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ.

  2. #2
    Το avatar του μέλους GTrik
    GTrik Guest
    Ούτε η cosmote το έχει για όλους, είμαι κάτοχος what's up και χθες πήγα και μου είπαν όχι σε εσάς δεν γίνεται πρέπει να αλλάξετε πακέτο άρα από ότι κατάλαβα μιλάμε για συμβόλαιο.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    12
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/100.000
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8245 A
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ έχω συμβόλαιο στη wind. Αλλά επειδή δεν πήγα να το κλειδώσω για 18 μήνες όπως ζητάνε ! Ακουσων Ακουσων.... μου λένε ότι γι αυτό έχει λήξει το πρόγραμμα σας και ότι θα πρέπει να κλειδώσετε νέο συμβόλαιο για να έχετε 4g ....

    Δεν υπάρχει κάποιος τέλος πάντων να προστατέψει τους συνδρομητές? Αντί να δώσουν κάτι αυτονόητο σε αναγκάζουν με τον τρόπο τους να πάρεις καινούριο συμβόλαιο και να κλειδωθείς με το ζόρι για 18 μήνες.... Ε ΟΧΙ! Ξέρεις τι θα κάνω? Θα ακυρώσω το συμβόλαιο και θα βάλω καρτούλα... το f2g έχει 4g....
    xaxaxa δλδ προτιμούν να διώξουν έναν από συμβόλαιο παρά να το έχουν ακλείδωτο.... έλεος δλδ
    Είπε......"Πού πάτε, άνθρωποι; Τσακίζεστε να αποκτήσετε περιουσίες, και λίγο νοιάζεστε
    για τα παιδιά που θα τις κληρονομούν."

    ΣΩΚΡΑΤΗΣ (470-399 π. Χ.)

  4. #4
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    896
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GTrik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε η cosmote το έχει για όλους, είμαι κάτοχος what's up και χθες πήγα και μου είπαν όχι σε εσάς δεν γίνεται πρέπει να αλλάξετε πακέτο άρα από ότι κατάλαβα μιλάμε για συμβόλαιο.
    Εσυ , αν θυμάμαι καλα , στέλνεις "4G" στο 1333 και εχεις πρόσβαση.

  5. #5
    Το avatar του μέλους GTrik
    GTrik Guest
    Όπως είπα και παραπάνω πήγα σε κατάστημα και η υπάλληλος μου είπε πως για what's up δεν γίνεται αλλαγή κάρτας σε κάρτα για 4G και δεύτερων ότι πρέπει να αλλάξω πρόγραμμα και της λέω εννοείται κάποιο συμβόλαιο και μου λέει ναι.

    και για το internet on the go πρέπει να έχετε πακέτο πάνω από 5GB για να κάνουμε αλλαγή κάρτας σε 4G και για να σας το ενεργοποιήσουμε.

  6. #6
    Εγγραφή
    29-07-2005
    Περιοχή
    Τρίπολη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    239
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Cosmote
    Router
    OpenWRT
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GTrik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως είπα και παραπάνω πήγα σε κατάστημα και η υπάλληλος μου είπε πως για what's up δεν γίνεται αλλαγή κάρτας σε κάρτα για 4G και δεύτερων ότι πρέπει να αλλάξω πρόγραμμα και της λέω εννοείται κάποιο συμβόλαιο και μου λέει ναι.

    και για το internet on the go πρέπει να έχετε πακέτο πάνω από 5GB για να κάνουμε αλλαγή κάρτας σε 4G και για να σας το ενεργοποιήσουμε.
    Εδώ πάντως με What's Up έχω 4G κανονικά (και είχα κάνει και αλλαγή κάρτας SIM, πριν ένα χρόνο, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα).

  7. #7
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GTrik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως είπα και παραπάνω πήγα σε κατάστημα και η υπάλληλος μου είπε πως για what's up δεν γίνεται αλλαγή κάρτας σε κάρτα για 4G και δεύτερων ότι πρέπει να αλλάξω πρόγραμμα και της λέω εννοείται κάποιο συμβόλαιο και μου λέει ναι.

    και για το internet on the go πρέπει να έχετε πακέτο πάνω από 5GB για να κάνουμε αλλαγή κάρτας σε 4G και για να σας το ενεργοποιήσουμε.

    4G υποστηρίζεται κανονικά και φυσικά ακόμα και αντικατάσταση τις κάρτας σου..! αυτό που είπε η υπάλληλος στο κατάστημα δεν ισχύει... και απλά προσπάθησε να σε βάλει και εσένα στο καρτοσυμβολαιο της cosmote.

    δεν ύπαρxει περίπτωση να μην γνωρίζει η υπάλληλος του καταστήματος... και φυσικά δεν έχει αλλάξει κάτι στις υπηρεσίες τις cosmote..

    έχεις κάθε δικαίωμα να κανεις καταγγελία για εξαπάτηση..!

    το 4G μπορείς να το ενεργοποίησης κανονικά απλά στέλνεις 4G στο 1333

    σε περίπτωση που η sim είναι παλιά μπορείς κανονικά να κανεις αντικατάσταση..! μπορείς να πας σε κάποιο άλλο κατάστημα cosmote η γερμανό..

    επίσης μπορείς να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών στο τηλέφωνο 138 38 και να το αναφέρεις

  8. #8
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Peristeri Attikis
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 4.6(dB)
    Παντως εγω με F2G μια χαρα πηγα στο 4g και με δωρεαν αλλαγη καρτας sim, δεν ξεωρ αν υπαρχει καποιους που δεν τους δεχετε αλλα δεν εχει υποπεσει στην αντιληψη μου χρηστες καρτοκινητης να μην τους δεχτηκε...
    Otenet -> Netone -> ON -> Wind -> Forthnet -> Cyta - Vodafone -> Cosmote -> Nova

  9. #9
    Εγγραφή
    07-11-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κανονικά σε όλους διαθέτει 4G η Wind, απλά σε όσους έχουν καρτοκινητό, θα πρέπει να αλλάξουν δωρεάν την SIM

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-15, 01:10
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-15, 15:33
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-14, 11:16
  4. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-14, 11:40
  5. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-14, 01:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας