Σελ. 98 από 207 ΠρώτηΠρώτη ... 78889396979899100103108118 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.456-1.470 από 3098
  1. #1456
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tekilakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    από εχτές που το πείραζα δεν αλάλαξε πάντως, θα δείξει
    άντε τώρα περιμένω το βιντιεσελ στα 50 πότε θα με ενεργοποιήσουν
    ωραια , ΑΝ (και λιγα λαθη να εχει πραπανω) δεν σου κανει προβλημα ... φυσικα αστο ετσι, καλοριζικο

  2. #1457
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tekilakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    από εχτές που το πείραζα δεν αλάλαξε πάντως, θα δείξει
    άντε τώρα περιμένω το βιντιεσελ στα 50 πότε θα με ενεργοποιήσουν
    Να προσέξεις γιατι εχει καποια σειρα το vdsl σαν πιο ευαίσθητο.Εσωτερικη εγκατασταση πρωτη τηλεφωνικη πριζα και να μετρησεις οπωςδηποτε στη ρεγγλετα-κατανεμητη
    CASE:Phanteks Evolv X/PSU:Super-Flower leadex Titanium 1000W /CPU: i7-10700K/CPU COOLER:Κraken Z63/MOBO: Gigabyte Aurus Z490 master/RAM:G skill trident Z 32Gb DDR4-4000/GPU:EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti/SSD:M.2:Samsung 970 evo plus 1Tb/UPS:CYBERPOWER CP1500EPFCLCD 1500VA/900W/MONITOR: ASUS PG279Q.

  3. #1458
    Εγγραφή
    27-01-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΑΡΚΙΖΑ
    μπάμπη υπάρχει τρόπος να φτιάξουμε και το snr up? έχω βάλει την ώρα που ήταν πεσμένη η ταχύτητα 6άρι snr και έχει κλειδώσει στα 17.6 mbps εδώ και μια μέρα δεν έχει κάνει restart αλλα έχει πολλές χιλιάδες λάθη δε ξέρω ποτε θα πρέπει να αρχίσουν να με ανησυχούν μέχρι στιγμής όλα ok σε speed test δεν έχει αλλάξει ούτε το ping ούτε και η ταχύτητα έχω βάλει το τχ στο +3 και έχω απενεργοποιήσει το upbo καθώς και το bitswap βλέπω πως στο upload δεν έχω το παραμικρό λάθος εδώ και ένα 24ορο το έχω πάει με το τχ powr στα 2mbps από 1.5 απλά για την φάση ήθελα να δω αν μπορώ να κάνω το 9αρρεί 6άρι snr και στο upload

  4. #1459
    Εγγραφή
    17-03-2016
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    8(dB) / 19.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν... εδώ και κανα 2ωρο είμαι και γω κάτοχος του N17U!!! Οι πρώτες εντυπώσεις ειναι θετικες. Είμαι οπως εχω ξαναπει σε ADSL2+ στη Forthnet σε DSLAM Broadcom! Η μονη ρυθμιση που εκανα στο router ειναι να βαλω τη συνδεση απο αυτοματη αναζητηση (αν κ δεν υπηρξε θεμα) σε ADSL2+ manual. Παραθέτω στατιστικα με το 585 v8 (infineon) (ξεχασα να κανω επανεκκινηση πριν το βγαλω για να ειναι πιο φρεσκα τα δεδομενα) και με το N17U...

    585v8
    Link Information
    Uptime: 4 days, 3:17:51
    DSL Type: G.992.5 annex A
    Maximum Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.083 / 18.200
    Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.021 / 16.220
    Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 11,15 / 19,57
    Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 17,0
    Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 10,0 / 16,0
    SN Margin (Up/Down) [dB]: 12,5 / 8,5
    Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
    Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Link (Remote): 0
    Error Seconds (Local/Remote): 3 / 0
    FEC Errors (Up/Down): 4.732 / 494.318
    CRC Errors (Up/Down): 1.616 / 197
    HEC Errors (Up/Down): 51.640 / 5.475

    N17U
    System Log - DSL Log
    This page shows the detailed system's activities.
    DSL Driver Version FwVer:5.5.1.135_A_A60901 HwVer:T14.F7_0.2
    DSL Link Status up
    DSL Uptime 0 days 0 hours 5 minutes 3 seconds
    DSL Modulation ITU G.992.5(ADSL2PLUS)
    ANNEX Mode ANNEX A
    SNR Down 7.9 dB
    SNR Up 11.5 dB
    Line Attenuation Down 19.4 dB
    Line Attenuation Up 10.1 dB
    Path Mode Interleaved
    Data Rate Down 16770 kbps
    Data Rate Up 988 kbps
    MAX Rate Down 19824 kbps
    MAX Rate Up 995 kbps
    POWER Down 18.5 dbm
    POWER Up 11.3 dbm
    CRC Down 0
    CRC Up 0

    Επίσης να πω πως μετα την αναβαθμιση στο firmware, κλειδωσε ελαφρως ποιο πανω

  5. #1460
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannisopc Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπάμπη υπάρχει τρόπος να φτιάξουμε και το snr up? έχω βάλει την ώρα που ήταν πεσμένη η ταχύτητα 6άρι snr και έχει κλειδώσει στα 17.6 mbps εδώ και μια μέρα δεν έχει κάνει restart αλλα έχει πολλές χιλιάδες λάθη δε ξέρω ποτε θα πρέπει να αρχίσουν να με ανησυχούν μέχρι στιγμής όλα ok σε speed test δεν έχει αλλάξει ούτε το ping ούτε και η ταχύτητα έχω βάλει το τχ στο +3 και έχω απενεργοποιήσει το upbo καθώς και το bitswap βλέπω πως στο upload δεν έχω το παραμικρό λάθος εδώ και ένα 24ορο το έχω πάει με το τχ powr στα 2mbps από 1.5 απλά για την φάση ήθελα να δω αν μπορώ να κάνω το 9αρρεί 6άρι snr και στο upload
    δηλαδη οπως τα λες οι ρυθμισεις με το tx power control στο + πιανουν πιο καλα ... οχι δεν υπαρχει τροπος για το up γιατι με τις ρυθμισεις οπως ακριβως τις εδωσε η ασος γινεται το εξης
    Τραβαει δυναμη απο το upstream (UPBO που το κλεισαμε) και δινει δυναμη στο download μεσω του TX power στο +
    Τωρα ως εχει αν θελεις ενεργοποιηεις το UPBO αλλα μπορει να χαλασει τον συνδυασμο
    Αλλα αφου δεν εχεις αποσυνδεσεις τοτε ακριβως οπως τα εδωσε η ασος φαινεται κανει μαγικα το μοντεμ εστω και αν εχει απωλεια ταχυτητας

    Για τα λαθη αν το ιντερνετ δουλευει, ασε τα να γραφουν εκατομυρια

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Raptor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν... εδώ και κανα 2ωρο είμαι και γω κάτοχος του N17U!!! Οι πρώτες εντυπώσεις ειναι θετικες. Είμαι οπως εχω ξαναπει σε ADSL2+ στη Forthnet σε DSLAM Broadcom! Η μονη ρυθμιση που εκανα στο router ειναι να βαλω τη συνδεση απο αυτοματη αναζητηση (αν κ δεν υπηρξε θεμα) σε ADSL2+ manual. Παραθέτω στατιστικα με το 585 v8 (infineon) (ξεχασα να κανω επανεκκινηση πριν το βγαλω για να ειναι πιο φρεσκα τα δεδομενα) και με το N17U...

    585v8
    Link Information
    Uptime: 4 days, 3:17:51
    DSL Type: G.992.5 annex A
    Maximum Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.083 / 18.200
    Βandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.021 / 16.220
    Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 11,15 / 19,57
    Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 17,0
    Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 10,0 / 16,0
    SN Margin (Up/Down) [dB]: 12,5 / 8,5
    Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
    Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Link (Remote): 0
    Error Seconds (Local/Remote): 3 / 0
    FEC Errors (Up/Down): 4.732 / 494.318
    CRC Errors (Up/Down): 1.616 / 197
    HEC Errors (Up/Down): 51.640 / 5.475

    N17U
    System Log - DSL Log
    This page shows the detailed system's activities.
    DSL Driver Version FwVer:5.5.1.135_A_A60901 HwVer:T14.F7_0.2
    DSL Link Status up
    DSL Uptime 0 days 0 hours 5 minutes 3 seconds
    DSL Modulation ITU G.992.5(ADSL2PLUS)
    ANNEX Mode ANNEX A
    SNR Down 7.9 dB
    SNR Up 11.5 dB
    Line Attenuation Down 19.4 dB
    Line Attenuation Up 10.1 dB
    Path Mode Interleaved
    Data Rate Down 16770 kbps
    Data Rate Up 988 kbps
    MAX Rate Down 19824 kbps
    MAX Rate Up 995 kbps
    POWER Down 18.5 dbm
    POWER Up 11.3 dbm
    CRC Down 0
    CRC Up 0

    Επίσης να πω πως μετα την αναβαθμιση στο firmware, κλειδωσε ελαφρως ποιο πανω
    Ωραια μεγεια, βλεπω το ιδιο πανε απο ταχυτητα
    Κλεισε το DLA (3η ρυθμιση νομιζω) και βαλε το stability Adjustment (adsl) sto 2 (οχι μειον) θα ριξει λιγο το σνρ (ισως και λιγα λαθη να δεις παραπανω φυσιολογικα) αλλα θα κλειδωσει πιο ψηλα, πιστευω στο 2 θα το σηκωσει η γραμμη σου ανετα

  6. #1461
    Εγγραφή
    27-01-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΑΡΚΙΖΑ
    [QUOTE=babis3g;5904129]δηλαδη οπως τα λες οι ρυθμισεις με το tx power control στο + πιανουν πιο καλα ... οχι δεν υπαρχει τροπος για το up γιατι με τις ρυθμισεις οπως ακριβως τις εδωσε η ασος γινεται το εξης
    Τραβαει δυναμη απο το upstream (UPBO που το κλεισαμε) και δινει δυναμη στο download μεσω του TX power στο +
    Τωρα ως εχει αν θελεις ενεργοποιηεις το UPBO αλλα μπορει να χαλασει τον συνδυασμο
    Αλλα αφου δεν εχεις αποσυνδεσεις τοτε ακριβως οπως τα εδωσε η ασος φαινεται κανει μαγικα το μοντεμ εστω και αν εχει απωλεια ταχυτητας

    Για τα λαθη αν το ιντερνετ δουλευει, ασε τα να γραφουν εκατομυρια

    μπάμπη αυτό που γίνετε είναι το έξεις για κάποιο λόγο το margin μου είναι εντελώς ότι να ναι έχει μεγάλο εύρος με αποτέλεσμα να πέφτει η σύνδεση επειδή εξαρχής έχει κλειδώσει κάπου που δεν έπερεπε όλη μα όλη η περιοχή παίζει σε ταχύτητες 13 με 18mbps και σε πολλούς από αυτούς τα 18 max που πιάνουν γίνονται 13 όπως έμαθα από ένα γείτονα...το θέμα είναι πως η δικια μου γραμμή για κάποιο λόγο φτάνει και τα 23 αλλα δε μπορεί να μείνει εκεί οποτε σίγουρα κάτι υπάρχει στην περιοχή που δημιουργεί θόρυβο κάποιο μηχάνημα κάποια κολόνα της δεη δε ξέρω.. τώρα παίζω με 6 snr αλλα όλη την ημερα είναι κολλημένο στο 13.5 ξέρω πως αν είναι εκεί και κάνω restart θα πάει 26 27mbps με 6 snr αλλα θα κάνει reboot μόλις ξαναδημιουργηθεί πρόβλημα θορυβου... είναι κάποιες ώρες τη ημέρας λοιπόν που το snr πέφτει από το 13.5 και φτάνει στο 5.5 αυτό το βλέπω τώρα που πιάνω τα 17.5 αν λοιπόν ήμουν στα 26 με 6 snr τότε αυτό δε θα ανέβαινε στα 13.5 που φτάνει τώρα αλλα θα έμενε εκεί με αποτέλεσμα με το που παραχθεί ο θόρυβος να πέσει 7 μονάδες κάτω και να φάει αποσύνδεση για να κλειδώσει πάλι πολύ χαμηλότερα.. στην ουσία με το να μειώνω το snr κάνω ποιο σταθερή τη γραμμή μου γιατί είναι σα να του δίνω το minimum snr που θα πεφτει φτάνει να κάνω αυτή τη ρύθμιση όταν είναι στα κάτω της η γραμμή... γιατί εγώ μπορεί να δίνω 6 snr αλλα αυτό παίζει μέχρι τα 13 και όταν πέφτει πέφτει στο 6 και όχι στο - 1 που θα έπεφτε αν είχε κλειδώσει 26mbps...

  7. #1462
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    κατα πρωτον αφου γινεται αποσυνδεση αν πας κοντα στην πριζα κατι γινεται

    δευτερον αφου ειναι ετσι μου ακουγεται σαν να θελει περιοριμσενο προφιλ .. μονο απο τον παροχο για την ωρα... εχει ζητηθει να μπορει να γινει κατι παρομοιο με το ασος και θα το σκεφτουν ... δηλαδη να βαζουμε εμεις πχ 6 σνρ (λογικα θα ανεβασει ταχυτητα του χαμου αφου κατεβαζουμε το σνρ) και να βαζουμε εμεις ταχυτητα 13 ενω η γραμμη πχ πιανει 18
    Σε αυτη την περιπτωση λογικα αφου κατεβαζουμε το σνρ η ταχυτητα θα παει 20 ... αλλα θα μπορπυμε να ελεξουμε και την ταχυτητα σε οση θελουμε

    με τον τροπο που λεω (και εχει ζητηθει) ενω θα κατεβαζουμε το σνρ θα μπορπυμε να μειωσουμε και ταχυτητα και τα power level και τις αλλες ρυθμισεις αναλογα
    ομως το κοβω να αργησει (αν γινει) γιατι μπορει να κανει στο dslam voilence ... παντως εχει αυτη τη δυνατοτητα

    τωρα αυτα αν στο μελλον ... αν ειναι ετσι με πιο λιγο σνρ ειναι καλυτερα σε εσενα ... τοτε βαλε το σταβιλιτυ στο 10 η και πιο κατω να παει χαμηλα το σνρ και βαλε το tx power στο συν φουλ να κοψει ολη την δυμανη απο το download και ενεργοποιησε το UBPO ... αλλιως θα ζητησεις απο τον παροχο κατι παρομοιο να σου μειωση ταχυτητα και να σου χαμηλωσει το σνρ

    το ασος ναι μεν εχει καποιες καλες ρυθμισεις που αλλα ουτε καν εχουν τα βασικα ... αλλ αακομα δεν κανει τετοια θαυματα, ειναι υπο σκεψην γιατι το εχουν ζητησει και αλλοι

  8. #1463
    Εγγραφή
    27-01-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΑΡΚΙΖΑ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2016-03-24-21-17-15.jpg 
Εμφανίσεις:  49 
Μέγεθος:  154,4 KB 
ID: 168717
    Εδω οι ρυθμίσεις μου

  9. #1464
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Giannisopc, δεν μπόρει κανένα ρουτερ να δώσει λύση στην γραμμή σου, σε παρακαλώ μην χαλάς το θέμα για αυτούς που έχουν το ρουτερ και ψάχνουν πληροφορίες για φυσιολογικές γραμμές

  10. #1465
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    να πω ενα τελευταιο, ασε τις ρυθμισεις που εδωσαν απο την ασος που δειχνει οτι κραταει πιο πολυ στην γραμμη σου (και φυσικα παιξε πανω κατω με τις αλλες ρυθμισεις σε μικρους συνδιασμους)

    - - - Updated - - -

    UPDATE

    εχω καλα νεα και μαλλον θα γινει και στα αλλα μοντεμ της Ασος
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...33#post5904633

    ESNP ερχεται για adsl ... και επισης ρυθμιση που θα μπορουμε εμεις αν βαλουμε συγκεκριμενη ταχυτητα προφανως χρησιμη σε προβληματικες γραμμες (κατι αναλογο που κλειδωνει ταχυτητα με αναλογο προφιλ ο παροχος)

  11. #1466
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Speedport 2i
    Καλησπέρα σε όλους
    Αγόρασα το συγκεκριμένο μόντεμ προχθές κυρίως λόγω gigabit lan και τιμής. Μέχρι τώρα είχα το ZYXEL MODEM VDSL zxdsl931vii με vdsl σε wind. Αν και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με το προηγούμενα και και χωρίς να είμαι και πολύ γνώστης, αλλά επειδή μ' αρέσει να παίζω με αυτά αντέγραψα τις ρυθμίσεις σε ότι αφορά το WAN και LAN του προηγούμενου μόντεμ στο asus και προφανώς δεν λειτούργησε το internet. Δεν με πολυενδιαφέρει το wirless του γιατί έχω άλλο router.
    Επίσης δοκίμασα και τις αυτόματες ρυθμίσεις (με OTE VDSL - VLAN 835 Που ειδα στο παλιό μόντεμ) και χειροκίνητες.
    Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει το ιντερνετ?
    Ευχαριστώ

  12. #1467
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mariolasa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους
    Αγόρασα το συγκεκριμένο μόντεμ προχθές κυρίως λόγω gigabit lan και τιμής. Μέχρι τώρα είχα το ZYXEL MODEM VDSL zxdsl931vii με vdsl σε wind. Αν και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με το προηγούμενα και και χωρίς να είμαι και πολύ γνώστης, αλλά επειδή μ' αρέσει να παίζω με αυτά αντέγραψα τις ρυθμίσεις σε ότι αφορά το WAN και LAN του προηγούμενου μόντεμ στο asus και προφανώς δεν λειτούργησε το internet. Δεν με πολυενδιαφέρει το wirless του γιατί έχω άλλο router.
    Επίσης δοκίμασα και τις αυτόματες ρυθμίσεις (με OTE VDSL - VLAN 835 Που ειδα στο παλιό μόντεμ) και χειροκίνητες.
    Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει το ιντερνετ?
    Ευχαριστώ
    δες φωτο και στο administration > dsl settings ... δοκιμασε να ενεργοποιησεις το G.INP αν δεν παρει ιπ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vdsl settings 1.png 
Εμφανίσεις:  125 
Μέγεθος:  17,1 KB 
ID: 168737Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vdsl settings.png 
Εμφανίσεις:  125 
Μέγεθος:  34,7 KB 
ID: 168738

  13. #1468
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Έκανα δοκιμή με το router της Vodafone(ΖΤΕ) και συγχρόνισε πολύ καλά+1.7 Mbps) σε σχέση με το Tp-link(8968 V.1) που ειχα πρίν. Οπότε το βραχυκύκλωμα είναι στο Τp-link για αυτό είχα πρόβλημα και με το snr και δεν ηταν σταθερό(3,1 - 6). Οπως είχα πρόβλημα και με το wifi μάλλον εξαιτίας του βραχυκυκλώματος.....
    Σκέπτομαι να προχωρήσω στην αγορά ή του Ν17U(70€+7,5€ μεταφορικά) ή του Ν55U(72€+7.5€ μεταφορικά) απο Amazon(αν περάσει η συναλλαγή....) ποιό απο τα δύο μου προτείνεται; Δεν εχω γραμμή VDSL αλλά απο άποψη δυνατοτητων και wifi.

    Οσο αφορά τις δύο USB η σύνδεση σκληρού θέλει και εξωτερική τροφοδοσία; Ο χειρισμός των εκτυπώτων/πολυμηχανημάτων γίνεται για όλες τις μάρκες ή υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος walker : 26-03-16 στις 11:08.

  14. #1469
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα δοκιμή με το router της Vodafone(ΖΤΕ) και συγχρόνισε πολύ καλά+1.7 Mbps) σε σχέση με το Tp-link(8968 V.1) που ειχα πρίν. Οπότε το βραχυκύκλωμα είναι στο Τp-link για αυτό είχα πρόβλημα και με το snr και δεν ηταν σταθερό(3,1 - 6). Οπως είχα πρόβλημα και με το wifi μάλλον εξαιτίας του βραχυκυκλώματος.....
    Σκέπτομαι να προχωρήσω στην αγορά ή του Ν17U(70€+7,5€ μεταφορικά) ή του Ν55U(72€+7.5€ μεταφορικά) απο Amazon(αν περάσει η συναλλαγή....) ποιό απο τα δύο μου προτείνεται; Δεν εχω γραμμή VDSL αλλά απο άποψη δυνατοτητων και wifi.

    Οσο αφορά τις δύο USB η σύνδεση σκληρού θέλει και εξωτερική τροφοδοσία; Ο χειρισμός των εκτυπώτων/πολυμηχανημάτων γίνεται για όλες τις μάρκες ή υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας;
    Μολις περασαν οι προσφορες
    το Ν55_D1 ηταν την προ περασμενη βδομαδα στα 72 .. και το Ν17 στα 65 και αν εχεις κοντα σου εσοπ το παρα λαμβανεις απο εκει χωρις μεταφορικα

    Αν δεν σε ενδιαφερει το vdsl φυσικα το Ν55 εχει πολυ καλυτερο wifi και 5G με εξωτερικες κεραιες που ειναι καλυτερα ... εχουμε και τοπικ εδω στο φορυμ με το Ν55 ... το λεω γιατι εχω το πρωτο Ν55 οχι το _D, απλα το D εχει παραπανω μνημη και δεν ζεσταινεται οπως το παλιο Ν55

    Για το δισκο δεν ξερω τα παιδια που χρησιμοποιουν πιστευω να σου πουν, αν οχι θα ρωτησω αλλα απο δευτερα που θα ξανα ανοιξουν αν μπορει να σηκωσει μεχρι 2Τ η πιο λιγο αυτονομα

  15. #1470
    Εγγραφή
    25-06-2015
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα δοκιμή με το router της Vodafone(ΖΤΕ) και συγχρόνισε πολύ καλά+1.7 Mbps) σε σχέση με το Tp-link(8968 V.1) που ειχα πρίν. Οπότε το βραχυκύκλωμα είναι στο Τp-link για αυτό είχα πρόβλημα και με το snr και δεν ηταν σταθερό(3,1 - 6). Οπως είχα πρόβλημα και με το wifi μάλλον εξαιτίας του βραχυκυκλώματος.....
    Σκέπτομαι να προχωρήσω στην αγορά ή του Ν17U(70€+7,5€ μεταφορικά) ή του Ν55U(72€+7.5€ μεταφορικά) απο Amazon(αν περάσει η συναλλαγή....) ποιό απο τα δύο μου προτείνεται; Δεν εχω γραμμή VDSL αλλά απο άποψη δυνατοτητων και wifi.

    Οσο αφορά τις δύο USB η σύνδεση σκληρού θέλει και εξωτερική τροφοδοσία; Ο χειρισμός των εκτυπώτων/πολυμηχανημάτων γίνεται για όλες τις μάρκες ή υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας;
    Οι θήκες σκληρού που δουλεύουν χωρίς έξτρα τροφοδοσία δουλεύουν κανονικά, λογικά όλες οι 2.5".

Σελ. 98 από 207 ΠρώτηΠρώτη ... 78889396979899100103108118 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ASUS DSL N66U
    Από petranthe στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 199
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-16, 10:22
  2. Asus dsl-68U or tplink D9 or asus rt-87U or rt68U
    Από chrs1984 στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-15, 10:49
  3. ASUS DSL N66U-TP link 8970??
    Από chrs1984 στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-14, 03:09
  4. Στησιμο λινκ για μεταφορα ADSL/VDSL
    Από FANISTELROOY στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-14, 00:35
  5. Asus DSLN66U N900 σε vdsl ote
    Από ste_pa στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-14, 11:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας