Σελ. 34 από 1224 ΠρώτηΠρώτη ... 1424293233343536394454 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 496-510 από 18360

Θέμα: Inalan

  1. #496
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kh3lben Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πανέμορφα. Θα περάσω λογικά αυριό και θα πάρω όσα μπορείτε να μου δώσετε.

    Ps: @ Kootoomootoo Όταν με το καλό πάρω τα διαφημιστικά, βάζεις ένα χέρι να μην αφήσουμε σπίτι στον Περισσό στο οποιό δε θα μοιράσουμε?
    Ευχαρίστως να βοηθήσω, μιας και με ενδιαφέρει και εμένα

  2. #497
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Ελπίζω τουλάχιστον να σας δώσουν κανα μήνα δώρο γιατί αν δεν το ξέρετε, πληρώνονται άνθρωποι για αυτή την δουλειά με τα φυλλάδια.

  3. #498
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tiven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω τουλάχιστον να σας δώσουν κανα μήνα δώρο γιατί αν δεν το ξέρετε, πληρώνονται άνθρωποι για αυτή την δουλειά με τα φυλλάδια.
    Εγώ το γνωρίζω αλλά έτσι όπως το βλέπω δεν νομίζω να με συνδέσουν και ποτέ, από τον Οκτώβριο μου λένε στις 20 του μήνα, έχει περάσει η 20 εδώ και 4 - 5 φορές

  4. #499
    Εγγραφή
    28-10-2015
    Περιοχή
    Μεταμόρφωση Αττικής
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 27.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παιδιά παρακολουθώ το νήμα αλλά ίσως αυτό που ρωτάω να έχει ήδη απαντηθεί. Υπάρχει κάποιος που να είναι συνδρομητής στην INALAN και να είναι και online gamer? Θα ήθελα να μάθω το latency που έχετε κατά μέσο όρο και αν αυτό ανεβαίνει με χρήση browsing, donwloading κλπ.

  5. #500
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Δεν είμαι συνδρομητής αλλά, θα είναι αρκετά μειωμένο. Ωστόσο δεν θα ανέβει με απλό browsing κτλπ. Για αυτό δεν είμαι σίγουρος, μόνο με downloading torrents και γενικά στο maximum της σύνδεσης μπορεί να ανέβει

  6. #501
    Εγγραφή
    12-03-2006
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα 'Ιντερνετ καφέ έχουμε ειδικές προτάσεις.Καλέστε μας να ενημερωθείτε.
    Και τηλέφωνο έχω πάρει (δύο φορές) και την φόρμα έχω συμπληρώσει. Περιμένω να γίνουν τα έργα στην περιοχή Γαλατσίου για να συνεργαστούμε.

  7. #502
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από siamonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά παρακολουθώ το νήμα αλλά ίσως αυτό που ρωτάω να έχει ήδη απαντηθεί. Υπάρχει κάποιος που να είναι συνδρομητής στην INALAN και να είναι και online gamer? Θα ήθελα να μάθω το latency που έχετε κατά μέσο όρο και αν αυτό ανεβαίνει με χρήση browsing, donwloading κλπ.
    Έχει ποστάρει μέλος που είναι gamer και έχει inalan, screenshots με pings, πιάσε το νήμα από την αρχή και θα τα βρεις.

    Θυμάμαι ότι τα pings ήταν εφάμιλλα ΟΤΕ fastpath, αν όχι καλύτερα.

    (Α ρε κουφάλες οπτική με 100/100, fastpath και ιστορίες με 27€/μήνα... βουντού θα σας κάνω να καούν τα router σας, ζηλεύω )
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  8. #503
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kootoomootoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είμαι συνδρομητής αλλά, θα είναι αρκετά μειωμένο. Ωστόσο δεν θα ανέβει με απλό browsing κτλπ. Για αυτό δεν είμαι σίγουρος, μόνο με downloading torrents και γενικά στο maximum της σύνδεσης μπορεί να ανέβει
    Επιδείνωση της ποιότητας λόγω του αυξημένου αριθμού των συνδρομητών μας δεν θα συναντήσετε στην εταιρία μας.Τα modems μας σε οπτικό interface λειτουργούν σε ταχύτητες 2,5Gbp/s dowload και 1,5Gbp/s upload.Ωστόσο,για τον συνδρομητή μας χρησιμοποιούμε μόνο 100Mbp/s ή κατ 'ανώτατο όριο τα 200Mbp/s.Ως εκ τούτου,έχουμε ένα περιθώριο ασφαλείας δέκα φορές.Σε περίπτωση που εννοείτε τα backbone μας τότε λοιπόν ο διεθνής μας συνέταίρος, η εταιρία Cogent, δεν έχει κανένα πρόβλημα να δίνει τάχυτητες από 100Gbp/s μέχρι και 1000Gbp/s. Μέχρι στιγμής,το μόνο πρόβλημα είναι ότι κανείς στην Αθήνα δεν απαιτεί αυτές τις ταχύτητες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος INALAN TEAM : 12-02-16 στις 23:26.

  9. #504
    Εγγραφή
    12-03-2006
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8546M
    "Μέχρι στιγμής" είναι η λέξη κλειδί... Σας στέλνω με pm τον αριθμό μου. Θα ήθελα να μιλήσω με κάποιον που να μπορεί να μου δώσει μια ιδέα για τιμές και κάποια άλλα τεχνικά θέματα.

  10. #505
    Εγγραφή
    15-12-2005
    Μηνύματα
    186
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Καλησπέρα και από μένα,

    Με την τηλεόραση τι γίνεται;
    Θα έχει κανάλια σε στιλ νόβα και οτεtv live, ή μονο βιντεοκλάμπ (Netflix πχ). Με ενδιαφέρουν τα ντοκυμαντερ, Discovery, National Geografic, Travel Channel κ.α. Φαντάζομαι μέσω οπτικής θα μπορούμε να δούμε και 4Κ περιεχόμενο.

  11. #506
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aiolos13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και από μένα,

    Με την τηλεόραση τι γίνεται;
    Θα έχει κανάλια σε στιλ νόβα και οτεtv live, ή μονο βιντεοκλάμπ (Netflix πχ). Με ενδιαφέρουν τα ντοκυμαντερ, Discovery, National Geografic, Travel Channel κ.α. Φαντάζομαι μέσω οπτικής θα μπορούμε να δούμε και 4Κ περιεχόμενο.
    Στα άμεσα μας πλάνα μας είναι η οργάνωση του inalan.tv.Θα αποτελείται από περίπου 100 ελεύθερα κανάλια διαθέσιμα για όλη την Ελλάδα.Ο συνδρομητης θα λάβει επίσης την ενεργοποιήση επιπλέον καναλιών και τον δέκτη για την προβολή βίντεο.'Ετσι,ο χρήστης μπορεί να επιλέγει ανεξάρτητα τα ιντερνετικά κανάλια που καταβάλλονται απευθείας από τους ιδιοκτήτες τους. 'Οπως το Netflix, pameodeon.gr, sky.com και πολλά άλλα. Η δημιουργία κάποιου πακέτου που να περιέχει συνρομητικά κανάλια δεν ενδείκνυται στα άμεσα σχέσιά μας.Σκοπός μας είναι να παρέχουμε στους πελάτες μας σύνδεση υψηλής ποιότητας για παραλαβή περιεχομένου άμεσα απο τον ιδιοκτήτη του κάθε καναλιού.

  12. #507
    Εγγραφή
    26-10-2015
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    και εγώ μπορώ να βοηθήσω

    - - - Updated - - -

    Εγώ που έχω CYTA πληρώνω 19 ευρώ για 24internet και πιάνω 6 η προσφορά που έχει Inalan με ενδιαφέρει και θα βάλω inalan μόλις λήξει το συμβόλαιο με την CYTA

  13. #508
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.123
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kavadias Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Inalan

    είμαι άνω χαλάνδρι - σύνορα βριλήσια. σύμφωνα με παραπάνω ποστ σας μας υπολογίζετε τέλους του χρόνου. (2016)

    Υπάρχει κάποιο υλικό, πχ. διαφημιστικά, προσπέκτους κλπ. που μπορώ να τυπώσω με δικά μου έξοδα και να μοιράσω στη γειτονιά μου προκειμένου να σας φέρουμε ακόμη νωρίτερα πιθανώς, λόγω αυξημένης ζήτησης;

    off topic: απο φίλο που μένει στην περιοχή σου υπάρχει κάλυψη OTE/HOL/WIND σε 30/30 & 50/50

    Η εταιρεία ξέρει που επενδύει...
    Στις περιοχές που ο ΟΤΕ δεν έχει περάσει ακόμα VDSL ούτε ειναι στα σχέδια του να περάσει άμεσα πχ Γαλάτσι
    Οσο για το κέντρο Αθήνας με τόσους βανδαλισμούς απο μπαχαλάκηδες χλωμό να επενδύσει κάποιος...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα άμεσα μας πλάνα μας είναι η οργάνωση του inalan.tv.Θα αποτελείται από περίπου 100 ελεύθερα κανάλια διαθέσιμα για όλη την Ελλάδα.Ο συνδρομητης θα λάβει επίσης την ενεργοποιήση επιπλέον καναλιών και τον δέκτη για την προβολή βίντεο.'Ετσι,ο χρήστης μπορεί να επιλέγει ανεξάρτητα τα ιντερνετικά κανάλια που καταβάλλονται απευθείας από τους ιδιοκτήτες τους. 'Οπως το Netflix, pameodeon.gr, sky.com και πολλά άλλα. Η δημιουργία κάποιου πακέτου που να περιέχει συνρομητικά κανάλια δεν ενδείκνυται στα άμεσα σχέσιά μας.Σκοπός μας είναι να παρέχουμε στους πελάτες μας σύνδεση υψηλής ποιότητας για παραλαβή περιεχομένου άμεσα απο τον ιδιοκτήτη του κάθε καναλιού.
    Το Γαλάτσι (Λαμπρινή) πότε υπολογίζετε να καλυφθεί ;;;
    Eίδαν τον χάρτη κάτι φιλαράκια πως είναι στα κόκκινα μελλοντικά και ψάχνονται...
    τους είπαν να κάνουν αίτηση πάντως αλλά κάτι πιο επίσημο υπάρχει γιατί αν μπούνε και ρωτάνε εδώ θα σας ζαλίσουν )
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  14. #509
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παιδιά είπαμε, Κ. Πατήσια(Αγ. Νικόλαο) δεν υπάρχει κανένα σχέδιο του ΟΤΕ για VDSL.

  15. #510
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    off topic: απο φίλο που μένει στην περιοχή σου υπάρχει κάλυψη OTE/HOL/WIND σε 30/30 & 50/50

    Η εταιρεία ξέρει που επενδύει...
    Στις περιοχές που ο ΟΤΕ δεν έχει περάσει ακόμα VDSL ούτε ειναι στα σχέδια του να περάσει άμεσα πχ Γαλάτσι
    Οσο για το κέντρο Αθήνας με τόσους βανδαλισμούς απο μπαχαλάκηδες χλωμό να επενδύσει κάποιος...

    - - - Updated - - -



    Το Γαλάτσι (Λαμπρινή) πότε υπολογίζετε να καλυφθεί ;;;
    Eίδαν τον χάρτη κάτι φιλαράκια πως είναι στα κόκκινα μελλοντικά και ψάχνονται...
    τους είπαν να κάνουν αίτηση πάντως αλλά κάτι πιο επίσημο υπάρχει γιατί αν μπούνε και ρωτάνε εδώ θα σας ζαλίσουν )
    Τα έργα στο Γαλάτσι ξεκινάνε αυτήν την εβδομάδα και θα έχουν ολοκληρωθεί μέχρι το τελος του επόμενου μήνα.

Σελ. 34 από 1224 ΠρώτηΠρώτη ... 1424293233343536394454 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας