Σελ. 1188 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 11681178118311861187118811891190119311981208 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 17.806-17.820 από 18565

Θέμα: Inalan

  1. #17806
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Αλλο η ενημερωση και αλλο τα προβληματα.

    Στην ενημερωση και επικοινωνια τους αξιζει το μπραβο.

    Τα καθημερινα προβληματα δειχνουν ερασιτεχνικη προσεγγιση και καθολου επαγγελματισμο.

    Υπαρχουν κι ανθρωποι που δουλευουν και δεν παιζουν μονο παιχνίδια.

    Μακαρι να φτιαξει ομαδα που να "νικάει" και τοτε θα της δωσω τα ευσημα και εκει.

    Μόνη λογικη εξηγηση ειναι η γρήγορη επέκταση της και οτι χαθηκε η μπάλλα.

    Προς το παρον ας πουμε οτι το παλευει...

  2. #17807
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη Nova που ήμουν, και έχουν οι περισσότεροι ένοικοι της πολυκατοικίας, έπιανα 105 MB/sec αρκετά συχνά όταν κατέβαζα κάποιο αρχείο με download manager από sites του εξωτερικού, ενώ τώρα στην Inalan, μόνο σε ένα site και με την προϋπόθεση ότι κατεβάζω αρκετά αρχεία ταυτόχρονα.

    Το speedtest.net με την Inalan, πιάνει καλές ταχύτητες (950 Mbps) στην Ελλάδα.
    Στα 200Mbps πάντως, δεν έχω παρατηρήσει ποτέ χαμηλή ταχύτητα σε download, και μάλιστα με iperf UDP test σε διάφορους servers του εξωτερικού.

    Κώδικας:
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    [ ID] Interval           Transfer     Bitrate         Jitter    Lost/Total Datagrams
    [  7]   0.00-60.06  sec  1.33 GBytes   190 Mbits/sec  0.000 ms  0/0 (0%)  sender
    [  7]   0.00-60.00  sec  1.33 GBytes   190 Mbits/sec  0.024 ms  0/968224 (0%)  receiver
    Κάτι που π.χ. ακόμη και με Cosmote, κάποιες στιγμές είχα αρκετό packet loss που χαμήλωνε το throughput.
    OK boomer

  3. #17808
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλο η ενημερωση και αλλο τα προβληματα.

    Στην ενημερωση και επικοινωνια τους αξιζει το μπραβο.

    Τα καθημερινα προβληματα δειχνουν ερασιτεχνικη προσεγγιση και καθολου επαγγελματισμο.

    Υπαρχουν κι ανθρωποι που δουλευουν και δεν παιζουν μονο παιχνίδια.

    Μακαρι να φτιαξει ομαδα που να "νικάει" και τοτε θα της δωσω τα ευσημα και εκει.

    Μόνη λογικη εξηγηση ειναι η γρήγορη επέκταση της και οτι χαθηκε η μπάλλα.

    Προς το παρον ας πουμε οτι το παλευει...
    Οι άνθρωποι που δουλεύουν πληρώνουν και για SLAs. Δεν πληρώνουν τα ίδια με αυτούς που παίζουν παιχνίδια.

  4. #17809
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πλούσιοι άνθρωποι που δουλεύουν πληρώνουν και για SLAs.
    fixed for you
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #17810
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εντάξει, πέρα από αυτούς που είναι WFH, υπαρχουν και πολλοί που έχουν μικρές επιχειρήσεις και κράζουν γενικά τους παρόχους όταν έχουν διακοπή..
    Η οικιακή σύνδεση είναι οικιακη σύνδεση, όπως και να το κάνεις. Δεν μπορεί να είσαι π.χ. κανα μεγάλο φωτογραφείο που δουλεύει ξέρω γω 80% στο cloud ή κανα ίντερνετ καφέ και να βασίζεσαι σε οικιακή σύνδεση
    Στο κάτω κάτω λεφτά βγάζεις από αυτό και εφόσον δεν το έχεις εγγυημένο, λεφτά θα χάσεις αν πέσει.
    Οπότε εκεί SLAs με failover κλπ είναι ο σωστός τρόπος.
    Με πορδές αυγά δε βάφονται...
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  6. #17811
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλο η ενημερωση και αλλο τα προβληματα.

    Στην ενημερωση και επικοινωνια τους αξιζει το μπραβο.

    Τα καθημερινα προβληματα δειχνουν ερασιτεχνικη προσεγγιση και καθολου επαγγελματισμο.

    Υπαρχουν κι ανθρωποι που δουλευουν και δεν παιζουν μονο παιχνίδια.

    Μακαρι να φτιαξει ομαδα που να "νικάει" και τοτε θα της δωσω τα ευσημα και εκει.

    Μόνη λογικη εξηγηση ειναι η γρήγορη επέκταση της και οτι χαθηκε η μπάλλα.

    Προς το παρον ας πουμε οτι το παλευει...
    Ναι βλέπω και στα άλλα νήματα για τις άλλες εταιρίες τον "επαγγελματισμό" τους και τα προβλήματα που αναφέρονται συνεχώς (κυρίως δε την ΜΗ λύση προβλημάτων)...βαριέμαι να βάλω λινκς, αλλά τα παρακολουθώ και γνωρίζω. Από εμένα ένα μεγάλο + στην αντιμετώπιση των προβλημάτων από την εταιρία (τουλάχιστον μέχρις στιγμης - εάν η εξαίρεση γίνει κανόνας επανέρχομαι).
    ***Επίσης ξέρεις τι είναι να έχεις πρόβλημα και να μην μπορείς να βρεις άμεσα εάν είναι μόνο δικό σου ή γενικότερο, ανά περιοχή ή παντού κοκ Λοιπόν η άμεση ενημέρωση σε γλυτώνει από αρκετά θέματα. Το ότι δε δεν κρύβουν κάτω από το χαλί το οποιοδήποτε θέμα (μικρό ή μεγαλύτερο) τους δίνει άλλο ένα +
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος athkal : 30-01-24 στις 11:56.

  7. #17812
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Προσωπικα εχω 2 ακομη wan μια κοσμοτε 100αρα και ενα 4g

    και δεν εχω προβλημα να μην κανω τη δουλεια μου.

    Ξεχασα να αναφερω δε οτι εχει και επαγγελματικα πακέτα και οπως ξερετε δεν εχει καμια διαφορα στο uptime με τα οικιακα.

    Το σχολιο μου εγινε για να τους κανει καλυτερους και να γινει αξιόπιστος και υπολογισιμος πάροχος.

    Στα παραπανω αν υπολογίσουμε τον όγκο συνδρομητων που έχουν οι αλλοι πάροχοι εμεις εδω ειμαστε ενα παρεάκι.

    Εχει ενα πλεονεκτημα μονο κι αυτο ειναι το Upload κι αυτο μεχρι να δουμε τους "μεγάλους" τι θα κανουν.

    Εχω την εντυπωση οτι ουτε καν την βλεπουν σαν ανταγωνιστή.

    Μακάρι να μεγαλώσει και να μας δίνει αριστες υπηρεσίες σε ακόμη καλύτερες τιμές.

  8. #17813
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα εχω 2 ακομη wan μια κοσμοτε 100αρα και ενα 4g

    και δεν εχω προβλημα να μην κανω τη δουλεια μου.

    Ξεχασα να αναφερω δε οτι εχει και επαγγελματικα πακέτα και οπως ξερετε δεν εχει καμια διαφορα στο uptime με τα οικιακα.

    Το σχολιο μου εγινε για να τους κανει καλυτερους και να γινει αξιόπιστος και υπολογισιμος πάροχος.

    Στα παραπανω αν υπολογίσουμε τον όγκο συνδρομητων που έχουν οι αλλοι πάροχοι εμεις εδω ειμαστε ενα παρεάκι.

    Εχει ενα πλεονεκτημα μονο κι αυτο ειναι το Upload κι αυτο μεχρι να δουμε τους "μεγάλους" τι θα κανουν.

    Εχω την εντυπωση οτι ουτε καν την βλεπουν σαν ανταγωνιστή.

    Μακάρι να μεγαλώσει και να μας δίνει αριστες υπηρεσίες σε ακόμη καλύτερες τιμές.
    Αν τα επαγγελματικά της Inalan έχουν ίδιο uptime με τα οικιακά, τότε είναι μπομπολια επαγγελματικά πακέτα.
    Εγώ πάντως την προτιμώ έτσι όπως είναι, γιατί δεν νιώθω την κοροϊδία στα μούτρα που μου δίνουν οι μεγάλοι.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  9. #17814
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν τα επαγγελματικά της Inalan έχουν ίδιο uptime με τα οικιακά, τότε είναι μπομπολια επαγγελματικά πακέτα.
    Και ομως οπως το λεω ειναι.

    Ξερω απο 2 φιλους με γραφεια στο κεντρο της Θεσ/νικης που οταν προκυπτει θεμα

    και αφου μιλησουν μεταξυ τους μετα παντα με καλουν.

  10. #17815
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ομως οπως το λεω ειναι.

    Ξερω απο 2 φιλους με γραφεια στο κεντρο της Θεσ/νικης που οταν προκυπτει θεμα

    και αφου μιλησουν μεταξυ τους μετα παντα με καλουν.
    Ναι αλλά έτσι μιλάτε.. αν δεν έπεφτε το ίντερνετ δεν θα μιλάγατε κοινωνικό έργο λέγεται αυτό και μπράβο στην Ιναλάν ααααα να τα λέμε όλα γιατί έχουμε αποβλακωθεί όλοι πίσω από μια οθόνη.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #17816
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά έτσι μιλάτε.. αν δεν έπεφτε το ίντερνετ δεν θα μιλάγατε
    Κλαιω....με τους συγκεκριμενους ανα 10 μερες κανουμε μια κασα μπυρες για πλακα.

    χαχαχα

  12. #17817
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πλούσιοι άνθρωποι που δουλεύουν πληρώνουν και για SLAs.

    fixed for you

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά έτσι μιλάτε.. αν δεν έπεφτε το ίντερνετ δεν θα μιλάγατε κοινωνικό έργο λέγεται αυτό και μπράβο στην Ιναλάν ααααα να τα λέμε όλα γιατί έχουμε αποβλακωθεί όλοι πίσω από μια οθόνη.
    BlueChris, κεντάς σήμερα απ' ότι βλέπω!!!



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει ενα πλεονεκτημα μονο κι αυτο ειναι το Upload κι αυτο μεχρι να δουμε τους "μεγάλους" τι θα κανουν.
    Κοντεύει δεκαετία που το έχει αυτό το πλεονέκτημα και δεν είναι το μόνο πλεονέκτημα, εκτός κι αν το εννοείς αυστηρά ως υποδομή και υπηρεσία. Ακόμη περιμένουμε να δούμε τι θα κάνουν οι μεγάλοι μ' αυτό και το πιο πιθανό είναι να κάνουν αυτό που κάνουν πάντα, δηλαδή ΤΙΠΟΤΑ!!! Απ' τη στιγμή που σαν εταιρεία τους κλ@...εις ως προς τη σύμπραξη και χωρίς κρατική χρηματοδότηση/bonus προς τους χρήστες για να προμοτάρουν το όλο εγχείρημα, πας μόνη και αναπτύσσεσαι μ' αυτό το ρυθμό που τελικά προσελκύεις και επένδυση από παίκτη "κλειδί" στο χώρο, μάλλον μια χαρά τα πας και μόνο ο κακός σου εαυτός μπορεί να σε βουλιάξει.

    Από τότε που έκλεισε η NetOne είχα να βρω πάροχο που να είμαι ευχαριστημένος στο σύνολο σα πακέτο, διότι από μικροπροβλήματα εδώ κι εκεί, όλοι λίγο-πολύ έχουν και η INALAN πιστεύω τα λιγότερα και ακόμη και γι' αυτά της τα έχουμε σούρει εδώ αρκετές φορές.
    Εκτός αυτών που δουλεύουν, όπου σοφά έχουν δεύτερη και τρίτη σύνδεση όπως εσύ, αν είναι πρόβλημα σε οικιακή χρήση τα πέντε λεπτά downtime (δες τις ώρες των μηνυμάτων 09:29 με 09:34) που ούτε τουαλέτα δε προλαβαίνεις να πας, τότε είναι κατάντια η εξάρτηση αυτή.

    Όσο για τα άλλα θετικά, ας μη τα πιάσουμε πάλι, είναι βαρετό πια να επαναλαμβάνεται αυτή η συζήτηση και να γεμίζουμε άσκοπα το νήμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος deanoh7 : 30-01-24 στις 20:04.

  13. #17818
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Τα προβλήματα κατα 99% που εχουν γραφτει απο τον Ιουνιο μεχρι σημερα αφορουν κυριως τη Θεσσαλονικη.

    Απο τα γνωστα σκαψιματα αλλων, τα Ουκρανικα subnets, τις διακοπες, τα πανω κατω του δικτυου, τις δρομολογησεις του εξωτερικου αλλα και εντος Ελλάδος.

    Πριν λιγο διαβασα στο Telegram στο καναλι τους ενα εξαιρετικο σχολιο.

    Μονο αυτο μας ελειπε θα πω... και δε σε βουλιαζει μονο ο κακος σου εαυτος οταν μπαινουν στο παιχνιδι γεωπολτικες εξελίξεις και συμφεροντα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  telegΚαταγραφή.JPG 
Εμφανίσεις:  70 
Μέγεθος:  242,3 KB 
ID: 253668

    Δειτε και το σημερινο χαλι που συνεχιζεται προς τους δημοφιλεις προορισμους.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  grinternetΚαταγραφή.JPG 
Εμφανίσεις:  55 
Μέγεθος:  311,7 KB 
ID: 253669
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BillyVan : 30-01-24 στις 20:36.

  14. #17819
    Εγγραφή
    31-03-2023
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα προβλήματα κατα 99% που εχουν γραφτει απο τον Ιουνιο μεχρι σημερα αφορουν κυριως τη Θεσσαλονικη.

    Απο τα γνωστα σκαψιματα αλλων, τα Ουκρανικα subnets, τις διακοπες, τα πανω κατω του δικτυου, τις δρομολογησεις του εξωτερικου αλλα και εντος Ελλάδος.

    Πριν λιγο διαβασα στο Telegram στο καναλι τους ενα εξαιρετικο σχολιο.

    Μονο αυτο μας ελειπε θα πω... και δε σε βουλιαζει μονο ο κακος σου εαυτος οταν μπαινουν στο παιχνιδι γεωπολτικες εξελίξεις και συμφεροντα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  telegΚαταγραφή.JPG 
Εμφανίσεις:  70 
Μέγεθος:  242,3 KB 
ID: 253668

    Δειτε και το σημερινο χαλι που συνεχιζεται προς τους δημοφιλεις προορισμους.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  grinternetΚαταγραφή.JPG 
Εμφανίσεις:  55 
Μέγεθος:  311,7 KB 
ID: 253669
    Πολύ εξαιρετικό σχόλιο....

  15. #17820
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα προβλήματα κατα 99% που εχουν γραφτει απο τον Ιουνιο μεχρι σημερα αφορουν κυριως τη Θεσσαλονικη.
    Και λοιπόν? Θέλεις να το εξηγήσεις αυτό περί Θεσσαλονίκης? Δε καταλαβαίνω που κολλάει στην όλη κουβέντα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο τα γνωστα σκαψιματα αλλων, τα Ουκρανικα subnets, τις διακοπες, τα πανω κατω του δικτυου, τις δρομολογησεις του εξωτερικου αλλα και εντος Ελλάδος.
    Επίσης, και λοιπόν? ...και άλλα τόσα κακά μπορεί να έχουν και άλλα τόσα καλά (όπως κι όλοι οι άλλοι όπως έγραψα). Σ' εμένα σαν συνολικό πακέτο δεν επηρεάζουν τη δουλειά μου και σίγουρα δε φρικάρω επειδή έπεσε το δίκτυο για πέντε λεπτά. Δε φρίκαρα με τη Βρωμοφόν και το Κοτε μ' αυτά που μου έκαναν και μ' άφησαν με ανάπηρο στο σπίτι χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνα (VoIP) για μέρες. Όταν έχεις πρόβλημα, κάνεις ότι πρέπει να κάνεις. Αν αυτά σου κάνουν κακό επαγγελματικά ή για τη συνολική εμπειρία, γιατί έχεις συμβόλαιο με την INALAN?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λιγο διαβασα στο Telegram στο καναλι τους ενα εξαιρετικο σχολιο.

    Μονο αυτο μας ελειπε θα πω... και δε σε βουλιαζει μονο ο κακος σου εαυτος οταν μπαινουν στο παιχνιδι γεωπολτικες εξελίξεις και συμφεροντα.
    Όντως εξαιρετικό σχόλιο!!! Το "Motherland" που τους λέει, αν εννοεί τη Ρωσία, γίνονται δρομολογήσεις του ίντερνετ που μας δίνει η INALAN μέσω Ρωσίας και δε το ξέρουμε? Φαντάζομαι όμως ότι αφορά την Ουκρανία οπότε, το αγγλομαθές εξυπνοπούλι, μπορεί να μας υποδείξει (μιας και δεν έχω telegram και facebook για να τον ρωτήσω ο ίδιος) που διάβασε για κυρώσεις προς την Ουκρανία απ' τον Ιούνιο του 2024?

    Τέλος, για το χάλι στον τελευταίο πίνακα τον οποίο δε ξέρω να τον ερμηνεύσω και άρα μιλάω υποθετικά. Από τον χρήστη της INALAN και μέχρι αυτούς τους δημοφιλείς προορισμούς, το δίκτυο και όλη η διαχείριση είναι της INALAN μόνο ή εμπλέκονται και άλλοι? Γιατί πραγματικά είναι αξιοπερίεργο που ακόμη μετά από τόσα χρόνια και σε όλα τα θέματα, γίνονται ξανά και ξανά θεωρητικά και αποστειρωμένα σχόλια για τους υπολογιστές και το διαδίκτυο, των οποίων οι ονομαστικές τιμές για τα πάντα είναι ενδεικτικές και στο περίπου και ανά πάσα στιγμή οτιδήποτε μπορεί να επηρεάσει το οτιδήποτε και μόλις πεντακόσιες σελίδες πίσω, αλλά και μετά, τρώγαμε την ώρα μας επί εβδομάδες να ψάχνουμε που και γιατί χάθηκε ένα millisecond εδώ και ένα millisecond εκεί και κάποιου δε πετυχαίνει το βόλι για να βγάλει τη πίστα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος deanoh7 : 30-01-24 στις 23:30.

Σελ. 1188 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 11681178118311861187118811891190119311981208 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας