Σελ. 1069 από 1252 ΠρώτηΠρώτη ... 10491059106410671068106910701071107410791089 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.021-16.035 από 18778

Θέμα: Inalan

  1. #16021
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.156
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    για το telegram ομως λετε εδω μεσα οτι ειναι το ποιο αμεσο....γιαυτο το λεω.

  2. #16022
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.834
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι, φαίνεται να είναι πιο άμεσο και να γράφουν περισσότεροι.

    Εγώ το έχω βάλει στο Tablet που δεν έχει καν σύνδεση κινητής.
    Απλά το συνδέεις με έναν αριθμό κινητής που έχεις.

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 16-07-23 στις 21:00.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  3. #16023
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.615
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Θα το ξαναπω. Δεν εχω τελεγκραμ και ουτε θελω να αποκτήσω.

    εχω πάγια εντολή και λαμβάνω κάθε μηνα στο viber (1) ότι πρέπει να πληρώσω και (2) για να δηλώσω συμμετοχή για μπάσκετ (3 μηνύματα) , βόλεϊ (2 μηνύματα), κτλ

    ένα μήνυμα στους συνδρομητές των επηρεαζόμενων περιοχών δεν μπορούν να στείλουν ?

    αφού ξέρουν οτι θα καλέσουν όλοι και θα πέσει το τηλεφωνικό τους κέντρο.

    πλέον αν καλεις και δεν βγαζεις γραμμη ξέρεις οτι ειναι γενικο το πρόβλημα και όχι κατι σε εσενα.

  4. #16024
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote FTTH
    Router
    Speedport Smart
    Περιοχή , Ριζούπολη χωρίς υπηρεσίες εδώ και 2 ώρες περίπου.
    Ανάβει κόκκινο το LOS

    edit ——

    Έχει κοπεί κεντρικός κορμός στην Ν.Ιωνια
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ancogsxr : 17-07-23 στις 15:10.

  5. #16025
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.156
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπερα, θα συμφωνησω με τον k.m γιατι να βαλω μια εφαρμογη ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ!!!! κανεναν δεν ξερω να το χρησιμοποιει!
    πως στελνουν λογαριασμους στο viber? τοσο δυσκολο ειναι να ενημερωνουν εκει αντι το τελεγκραμ? ΕΛΕΟΣ απλα...
    και στην τελικη πιστευω οτι αυτοι που εχουν viber σιγουρα ειναι παρα παρα παρα παααααααρρααααα πολλοι περισσοτεροι απο τους τελεγκραμερς.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, φαίνεται να είναι πιο άμεσο και να γράφουν περισσότεροι.

    Εγώ το έχω βάλει στο Tablet που δεν έχει καν σύνδεση κινητής.
    Απλά το συνδέεις με έναν αριθμό κινητής που έχεις.

    για εναν μονο δεν το βαζω οτι εγραψα πριν απλα ειναι περιττη καταναλωση πορων στον κινητο μου και δεν βλεπω καποιον λογο, βλεπω δουλευει με αλλον τροπο δεν ειναι σαν το viber οποτε δεν ξερεις αν εκει ειναι περισσοτεροι.

    Για να εχουμε σωστη ενημερωση εχουμε τελικα καταληξει απλα να διαβαζουμε στο φορουμ εδω...και η ενημερωση συνηθως δεν ειναι και απο την ΙΝΑΛΑΝ.

  6. #16026
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Το telegram παίζει και από browser (για όποιον τον ενδιαφέρει).
    Τα defaults καθορίζουν τον κόσμο.

  7. #16027
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    5.763
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το telegram παίζει και από browser (για όποιον τον ενδιαφέρει).
    Οπως επισης τα bot ειναι απιστευτα χρησιμα σε αυτοματισμους και smart home .
    Γενικοτερα το telegram κανει πολυ περισσοτερα απο οτι γνωριζει ο κοσμος .

    The gr81 .

  8. #16028
    Εγγραφή
    24-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koala_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω θα κάνουν όλη την Ηλιούπολη. Μέχρι τώρα έχουν περάσει στην Ελευθερίου Βενιζέλου τουλάχιστον από την πλατεία και προς τα κάτω και είδα ότι έχουν βάλει κορδέλες και στην Σοφοκλή Βενιζέλου και στα στα στενά γύρω γύρω.
    Ταυτόχρονα ο δήμος ασφαλτοστρώνει κάποιες άλλες οδούς, οπότε έχουμε γεμίσει κορδέλες!!!
    Ήμουν στο χωριό όταν έκανα το πόστ, γυρνάω σήμερα Ηλιούπολη και έχουν σκάψει και στο σπιτι μου απέξω. Έχω και φωτογραφίες από τις εργασίες αλλά δεν θέλω να doxxαρω τελείως τον εαυτό μου Οπότε φαίνεται έχουν πάρει μπρος για τα καλά.

  9. #16029
    Εγγραφή
    22-06-2005
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά ενδιαφέρθηκα και γω να βάλω ιναλαν. Η οπτική είχε περάσει πριν χρόνια στο δρόμο μου και είχα δει δαιφημιστικά της εταιρείας. Στο χάρτη διαθεσιμότητας είμαι στο γαλάζιο. Εκανα λοιπόν την αίτηση ενδιαφέροντος, αλλά μου έκοψε τα φτερά το τηλεφώνημα της εταιρείας. Είμαι λέει εντός του δικτυου, αλλά δεν υπάρχει ακόμα "κουτί" στην περιοχή. Τι θα πει αυτό? Ή είμαι στο δίκτυο ή δεν είμαι. Και φυσικά όταν ρώτησα τι σημαίνει αυτό χρονικά, η κοπέλα δεν ήξερε ούτε κατά προσέγγιση. Θα δω να διαβάσω το thread να μάθω περισσότερα, αλλά στο μεταξύ αν έχει κάποιος εμπειρία να μου πει τι και πως, ευχαριστώ εκ των προτέρων

  10. #16030
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.834
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Απλά μερικές φορές σε κάποιον δρόμο ενός τετραγώνου μπορεί να μην υπάρχει κουτί για σύνδεση,
    και για κάποιον λόγο μπορεί και να μην μπορούν να τραβήξουν επέκταση από το πιο κοντινό κουτί για να σε συνδέσουν.

    Υπάρχει κάποιος περιορισμός στα πόσα κουτιά μπορείς να βάζεις στην σειρά για επεκτάσεις.

    Παράδειγμα η περίπτωση του γείτονα μου που ήθελε σύνδεση, (εντός μπλε περιοχής)
    αλλά δεν μπορούσαν να του την δώσουν άμεσα ή και σύντομα.

    Το πιο κοντινό κουτί ήταν στον δρόμο μας ακριβώς στην γωνία του τετραγώνου μας,
    απόσταση γύρω στα 70 μέτρα.

    Τελικά μετά από 1 χρόνο περίπου τράβηξαν μία νέα επέκταση από το πιο κοντινό σημείο που περνούσαν
    κάποιες κεντρικές γραμμές και έβαλαν νέα κουτιά και στο τετράγωνο μας.
    Αλλά πλέον είχε έρθει η VDSL της Wind!

    Για να λες ότι έχεις πλήρη κάλυψη σε μία περιοχή, και να δίνεις γρήγορα νέες συνδέσεις,
    χρειάζεσαι τουλάχιστον 1 κουτί για συνδέσεις, σε κάθε τετράγωνο θα έλεγα, σε γενικές γραμμές.

    ....

    Παλιά όταν έφτιαχνε το δίκτυο στην περιοχή μας η Inalan όπως κατάλαβα είχε και την τεχνική..
    βάζε κουτιά σε κάποια σημεία, και άστα για όποτε ζητήσει συνδέσεις κάποιος.
    Απλά δεν μπόρεσαν να καλύψουν κάθε τετράγωνο έτσι.

    Αυτό είχε πει και ο τεχνικός που είχε έρθει..
    είναι περίεργο που δεν υπάρχει ούτε ένα κουτί στο τετράγωνο σας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 21-07-23 στις 18:41.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  11. #16031
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Draytek 2865ac
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimkasta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ενδιαφέρθηκα και γω να βάλω ιναλαν. Η οπτική είχε περάσει πριν χρόνια στο δρόμο μου και είχα δει δαιφημιστικά της εταιρείας. Στο χάρτη διαθεσιμότητας είμαι στο γαλάζιο. Εκανα λοιπόν την αίτηση ενδιαφέροντος, αλλά μου έκοψε τα φτερά το τηλεφώνημα της εταιρείας. Είμαι λέει εντός του δικτυου, αλλά δεν υπάρχει ακόμα "κουτί" στην περιοχή. Τι θα πει αυτό? Ή είμαι στο δίκτυο ή δεν είμαι. Και φυσικά όταν ρώτησα τι σημαίνει αυτό χρονικά, η κοπέλα δεν ήξερε ούτε κατά προσέγγιση. Θα δω να διαβάσω το thread να μάθω περισσότερα, αλλά στο μεταξύ αν έχει κάποιος εμπειρία να μου πει τι και πως, ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Δεν το εχουν με τις πωλησεις. Τους προσφερα εταιρεια σαν πελατη ετοιμη να υπογραψει και ακουγα εκπληκτος τις ιδιες ιστοριες!! Με το ζορι δεν γινεται..
    Network, Software & Hardware Solutions

  12. #16032
    Εγγραφή
    06-12-2021
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fotis_Greece Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το εχουν με τις πωλησεις. Τους προσφερα εταιρεια σαν πελατη ετοιμη να υπογραψει και ακουγα εκπληκτος τις ιδιες ιστοριες!! Με το ζορι δεν γινεται..
    Έτσι ακριβώς είναι, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι είναι οι χειρότεροι. Ας πρόσεχαν...

  13. #16033
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Inalan
    DSLAM
    Forthnet - ΡΟΣΤΑΝ
    Προσφατος συνδρομητης Ιναλαν κι εγω, γενικα ευχαριστημενος.
    Ενα περιεργο πραγμα ομως, απο τοτε που συνδεθηκα το Primevideo βλεπει και καλα οτι ειμαι συνδεδεμενος με VPN (δεν ειμαι) και δεν παιζει.
    Το μονο που μενει και που αλλαξε στην τελικη ειναι η Ιναλαν, ειναι δυνατον να ειναι δικο τους το θεμα?

  14. #16034
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Draytek 2865ac
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeole Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι ακριβώς είναι, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι είναι οι χειρότεροι. Ας πρόσεχαν...
    Ευτυχως οι τεχνικοι τους γενικα ειναι καλοι και εξυπηρετικοι.
    Ο ουκρανος πρεπει να δωσει λιγο βαρος στις πωλησεις, εχω τραγικα περιστατικα,το παραδειγμα εταιρειας ετοιμη να υπογραψει εταιρικο συμβολαιο εντος δικτυου και δεν βρισκαν εαν εχουν κουτι και ουτε με πηρανε πισω τηλεφωνο (περιοχη Αμπελοκηποι) καθως και ενα αλλο τραγελαφικο: στην πολυκατοικια ειμαι διαχειριστης, ηρθε η wind και μου ζητησε υπογραφη να βαλει οπτικη σε ολο το κτιριο. Εστειλα μηνυμα στην Inalan ελατε βαλτε εσεις πρωτα (εχουν κουτι απ' εξω) ωστε να εχετε πελατεια ολο το κτιριο. Μου απαντησαν μετα απο δυο εβδομαδες οτι θα το εξετασουν (η wind προλαβε και εκανε εγκατασταση σε 3 ημερες). Μετα απο ενα μηνα με πηραν τηλεφωνο να μου κανουν μια προσφορα να συστησω ενα γειτονα να παρω καποιο bonus.....tragic.
    Δεν το εχουν ..τελος..

    https://www.newmoney.gr/roh/palmos-o...tous-kanadous/
    Network, Software & Hardware Solutions

  15. #16035
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fotis_Greece Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχως οι τεχνικοι τους γενικα ειναι καλοι και εξυπηρετικοι.
    Ο ουκρανος πρεπει να δωσει λιγο βαρος στις πωλησεις, εχω τραγικα περιστατικα,το παραδειγμα εταιρειας ετοιμη να υπογραψει εταιρικο συμβολαιο εντος δικτυου και δεν βρισκαν εαν εχουν κουτι και ουτε με πηρανε πισω τηλεφωνο (περιοχη Αμπελοκηποι) καθως και ενα αλλο τραγελαφικο: στην πολυκατοικια ειμαι διαχειριστης, ηρθε η wind και μου ζητησε υπογραφη να βαλει οπτικη σε ολο το κτιριο. Εστειλα μηνυμα στην Inalan ελατε βαλτε εσεις πρωτα (εχουν κουτι απ' εξω) ωστε να εχετε πελατεια ολο το κτιριο. Μου απαντησαν μετα απο δυο εβδομαδες οτι θα το εξετασουν (η wind προλαβε και εκανε εγκατασταση σε 3 ημερες). Μετα απο ενα μηνα με πηραν τηλεφωνο να μου κανουν μια προσφορα να συστησω ενα γειτονα να παρω καποιο bonus.....tragic.
    Δεν το εχουν ..τελος..

    https://www.newmoney.gr/roh/palmos-o...tous-kanadous/
    Το λεω και το ξαναλεω αλλα μαλλον εκει στην Inalan δεν θελουν να το καταλαβουν.
    Πρεπει να πιασουν περιοχες που δεν υπαρχει καλυψη απο αλλο παροχο .
    Η στρατηγικη τους που πηγαινουν σε περιοχες που εχουν καλυψη ηδη ειναι λαθος. (πχ Ζωγραφου)
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

Σελ. 1069 από 1252 ΠρώτηΠρώτη ... 10491059106410671068106910701071107410791089 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας