Σελ. 1130 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 11101120112511281129113011311132113511401150 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.936-16.950 από 18565

Θέμα: Inalan

  1. #16936
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτες που εχω (hikvision) όχι γιατι συνδεονται σε cloud service (free) και μεσω αυτου παιρνεις το LINK. Επίσης το cloud service σε ενημερωνει αν χασει επαφη με τις καμερες (στελνει οτι ειναι εκτος)
    Ναι σαν τις srihome ip cams που δουλευω εγω, εχει cloud και το cctv dvr μου, καποιες αλλες που δεν εχουν τιποτα τετοιο και πρεπει να ανοιξεις πορτες εκεινες μονο δεν παιζουν πισω απο ΝΑΤ αλλα πλεον μου εχω μονο μια και την αφησα και στην ακρη.

    Οποτε το προβλημα μου ειναι σε υπηρεσιες μονο ειδικα ο Mail server θελει και static ip και φυσικα τα vpn's που σημαινει ουτε συνδεση με εξοχικο, ουτε σταθερο απο εκει, ουτε αστερισκ, οποτε εγω μονο με παγια συνδεση κινητης θα μπορουσα να κανω δουλεια και παλι με τον mail server εκτος, ευτυχως δεν εχω θεμα με διακοπες ιναλαν, παλι καλα δλδ!!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περιοχή μου που κοίταξα τριγύρω στα οικοδομικά τετράγωνα το έχουν κάνει αυτό σε πολλά πεζοδρόμια. Αν ο Δήμος στο μέλλον ξηλώσει τα πλακάκια για να βάλει καινούργια τι θα γίνει με αυτό το δίκτυο;
    Εχει τυχει σε δρομο να αλλαξουν ασφαλτο και απο το ξυρισμα παει κεντρικος κορμος! και εγω για τα πλακακια τα ιδια σκεφτομουν, ειναι πολλα ρημαδια σε γειτονες αμα τα αλλάξουν παει η οπτικη ινα και οπου κοπει ολοι μετα μενουν εκτος! δλδ λεμε παλι καλα που δεν τα αλλαζουν!

    Θα επρεπε οι οπτικες να ειναι ποιο ενισχυμενου τυπου και οχι αυτες που ειναι για εσωτερικη χρηση (τα λευκα εννοω που βαζουν για τα σπιτια) και να ειναι σε σωστο βαθος και οχι ισα ισα να μην φαινονται.

  2. #16937
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει τυχει σε δρομο να αλλαξουν ασφαλτο και απο το ξυρισμα παει κεντρικος κορμος! και εγω για τα πλακακια τα ιδια σκεφτομουν, ειναι πολλα ρημαδια σε γειτονες αμα τα αλλάξουν παει η οπτικη ινα και οπου κοπει ολοι μετα μενουν εκτος! δλδ λεμε παλι καλα που δεν τα αλλαζουν!
    Άστα να πάνε, εμείς στην πολυκατοικία μου έχουμε μπλέξει γιατί και τα καλώδια του χαλκού του ΟΤΕ πάνε ψηλά (στα 5 εκατοστά βάθος) μέχρι κάτω στο καφάο. Αν ξυρίσουν τον δρόμο πάει όλος ο χαλκός.

    Αυτό πάθαμε με την Inalan, με τον τροχό που βάλανε κόψαν τον χαλκό και μείναμε 16 ημερολογιακές μέρες χωρίς ιντερνετ. Μολις χθες το έφτιαξε ο ΟΤΕ, είχε χαθεί το θέμα στην γραφειοκρατία

  3. #16938
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άστα να πάνε, εμείς στην πολυκατοικία μου έχουμε μπλέξει γιατί και τα καλώδια του χαλκού του ΟΤΕ πάνε ψηλά (στα 5 εκατοστά βάθος) μέχρι κάτω στο καφάο. Αν ξυρίσουν τον δρόμο πάει όλος ο χαλκός.

    Αυτό πάθαμε με την Inalan, με τον τροχό που βάλανε κόψαν τον χαλκό και μείναμε 16 ημερολογιακές μέρες χωρίς ιντερνετ. Μολις χθες το έφτιαξε ο ΟΤΕ, είχε χαθεί το θέμα στην γραφειοκρατία
    Εμενα οταν μου εβαλαν φυσικο αεριο εκοψαν ολη την πλεξουδα της πολυκατοικιας και μειναμε ΟΛΟΙ εκτος για ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ!!!!! και ουτε σταθερο φυσικα αφου ηταν pstn, ειχα τοτε nova adsl ειχα τρελαθει! ευτυχως η τηλεοραση τοτε ηταν δορυφορικη γιατι τωρα εχω eon tv και παιζει με ιναλαν φυσικα.

  4. #16939
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι θέμα ασφάλειας νικηφορε. Κόβουν την ίνα και ανεβαίνουν στο σπίτι. Πως θα στείλει ο συναγερμός σήμα?

    Και αυτός δεν θέλει Αντίστροφη πρόσβαση. Το ίδιο και οι κάμερες.
    Γενικά όποιος θέλει να πει πως έχει ασφάλεια στο σπίτι του ή έχει συναγερμό που έχει και sim ή κάμερες που έχουν backup 4g sim κλπ ή έχει internet backup με sim και dual wan.. άλλη λύση δεν υπάρχει και είτε είσαι Inalan είτε Cosmote, πάντα ο κλέφτης μπορεί να κόψει και το χαλκό της Cosmote που έρχεται χύμα στο κύμα και πάει απλά σε ένα εξωτερικό τοίχο του κτιρίου. Επίσης UPS σε οποιοδήποτε από τα παραπάνω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς λόγω κόστους στρώνει έτσι το δίκτυό της. Είναι της λογικής όσους πάρουμε και η αποκατάσταση θα γίνεται άμεσα όταν σκάσει η βλάβη. Η αλήθεια είναι ότι όπου έχει κοπεί το τεχνικό συνεργείο είναι άμεσα εκεί για την αποκατάστασή της. Βέβαια το να κάνεις τόσο προχειροδουλειά μπορεί και κάθε μέρα να σου την κόβουν και άσχετα αν η αποκατάσταση είναι άμεση δεν παύει να εκνευρίζει ειδικά όσους δουλεύουν από το σπίτι. Αυτό όμως (συνήθως) το γνωρίζεις για την Inalan και τα βάζεις κάτω και επιλέγεις. Εγώ που δεν έχω άλλη εναλλακτική σε οπτική και ο χαλκός έχει και αυτός τα θεματάκια του, προτιμώ την Inalan και ας κόβεται. Έχω βέβαια το κινητό καβάτζα για δεδομένα εφόσον χρειαστεί αλλά ΕΜΕΝΑ με καλύπτει και έτσι. Όχι ότι δεν θα προτιμούσα να είναι καλύτερη η κατασκευή και να μην υπήρχαν προβλήματα αλλά και έτσι κερδισμένος είμαι. Απλά περιμένω την μέρα που θα έχει και άλλη μια διαδρομή η ίνα έτσι ώστε όταν κόβεται στην Μεταμόρφωση να μην πέφτει ΟΛΗ η Αθήνα.
    Η Inalan απλά έχει πολύ γρήγορη επισκευή για αυτό το λόγο

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  InalanDragster.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  47,8 KB 
ID: 251861

    Οπότε όλα καλά
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #16940
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε spsomas στην Κυψέλη αν γνωρίζεις η vodafone περνάει οπτική ίνα, έτσι δεν είναι; Για οπτική ίνα μέχρι το σπίτι πρέπει η Vodafone να βάλει νέες καμπίνες και να περασει νέα καλώδια; Ή τα καλώδια είναι ήδη περασμένα με τις εργασίες που είχαν γίνει πριν λίγα χρόνια; Θα ξανασκάψουνε πάλι τους δρόμους; Επίσης στο μέλλον η Vodafone θα κάνει τις εργασίες για να βάλει καλώδια μέχρι πάνω στις πολυκατοικίες; Η πολυκατοικία στο μέλλον σε ποιόν πάροχο θα απευθυνθει;
    Όπως είπε και ο φίλος Nikiforos τη μισή έχει η Voda και την άλλη μισή η Nόβα (πλέον). Εκεί που είμαι την έχει η Νόβα οπότε οπτικές κάποτε στο μέλλον. Έχει VDSL μέχρι 100/10 και τέλος. Αφού έχω την Inalan με 1000 και η χρήση που κάνω με καλύπτει με τις όποιες διακοπές προφανώς και μένω Inalan. Αν η ανάγκη μου ήταν ΑΠΟΛΥΤΗ σταθερότητα τότε θα διάλεγα στην Νόβα έστω και στα 100. Είπαμε πάντα κοιτάμε προς τα εκεί που πληρούνται οι ανάγκες μας. Αυτές καθορίζουν τί και πώς και στο πού θα συνδεθούμε.

  6. #16941
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως είπε και ο φίλος Nikiforos τη μισή έχει η Voda και την άλλη μισή η Nόβα (πλέον). Εκεί που είμαι την έχει η Νόβα οπότε οπτικές κάποτε στο μέλλον. Έχει VDSL μέχρι 100/10 και τέλος. Αφού έχω την Inalan με 1000 και η χρήση που κάνω με καλύπτει με τις όποιες διακοπές προφανώς και μένω Inalan. Αν η ανάγκη μου ήταν ΑΠΟΛΥΤΗ σταθερότητα τότε θα διάλεγα στην Νόβα έστω και στα 100. Είπαμε πάντα κοιτάμε προς τα εκεί που πληρούνται οι ανάγκες μας. Αυτές καθορίζουν τί και πώς και στο πού θα συνδεθούμε.
    Θα συμφωνησω σε ολα εκτος την σταθεροτητα, χαλκος και σταθεροτητα μαζι δεν πανε, στην δουλεια εχω cote 200αρα και οι αποσυνδεσεις πανε βροχη!!! και δεν το φτιαχνουν κιολας.
    και οταν ειχα nova τα ειδαμε και τα χαλια της, ο χαλκος ομως εφταιγε οχι καθαρα η ιδια.
    Στο εξοχικο που εχω cote adsl με εναερια δικτυα χαλκου εκει εχει καλη σταθεροτητα δεν εχω δει ποτε διακοπες οχι οτι μπορει να μην εχουν γινει, δεν ετυχε να δω ομως, ειδικα οταν ειμαι εκει.
    Kαι τονιζω οτι χρησιμοποιω ΠΑΝΤΟΥ το εκει σταθερο μου (επειδη εχει απεριοριστα θελω δεν θελω) μεσω wireguard!!! γιαυτο εκοψα το πακετο modulus μεσω ιναλάν και δεν ετυχε καμια φορα να μην μου δουλευει το σταθερο! ΦΤΟΥΥ με πολλαααα σαλια μην το ματιαξω....

    Δεν μπορεις γενικα να πεις ομως οτι εχει περισσοτερη σταθεροτητα ενα δικτυο χαλκου απαρχαιωμενο ποσων χρονων απο οπτικη σπιτι πιστευω, αλλα παντα μα παντα ειναι και αναλογα τις περιπτωσεις, μπορει καποιος να εχει ενα πολυ καλο δικτυο χαλκου και η οπτικη του να πεσει σε σημεια με εργα και να του την κοβουν.

    Και εμενα ετυχε μια φορα ο γειτονας απο πανω να σερνει στον τοιχο σωληνες για τεντα και την πηρε παραμαζωμα και εγινε ενα με τους σοβαδες οποτε αντιο ιναλαν....αλλα την αλλη μερα την εφτιαξαν! αλλαγη ολη απο κατανεμητη μεχρι σπιτι!

  7. #16942
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @VasP: Σχετικά με τις υπόλοιπες απορίες σου:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για οπτική ίνα μέχρι το σπίτι πρέπει η Vodafone να βάλει νέες καμπίνες και να περασει νέα καλώδια;
    Αν το κομμάτι το δικό σου είναι της vodafone, ναι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή τα καλώδια είναι ήδη περασμένα με τις εργασίες που είχαν γίνει πριν λίγα χρόνια;
    Αν μιλάς για τις εργασίες που έκαναν για το VDSL, όχι οι εργασίες είναι διαφορετικές για το FTTH
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ξανασκάψουνε πάλι τους δρόμους;
    Ναι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης στο μέλλον η Vodafone θα κάνει τις εργασίες για να βάλει καλώδια μέχρι πάνω στις πολυκατοικίες;
    Αν, όπως είπαμε είναι όντως της Vodafone η περιοχή σου, ναι. Θα φτιάξουν την κάθετη στην πολυκατοικία βάζοντας κουτιά σε κάθε όροφο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πολυκατοικία στο μέλλον σε ποιόν πάροχο θα απευθυνθει;
    Ο κάθε ένοικος σε όποιον θέλει (εκτός Ιναλάν)
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  8. #16943
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνησω σε ολα εκτος την σταθεροτητα, χαλκος και σταθεροτητα μαζι δεν πανε, στην δουλεια εχω cote 200αρα και οι αποσυνδεσεις πανε βροχη!!! και δεν το φτιαχνουν κιολας.
    και οταν ειχα nova τα ειδαμε και τα χαλια της, ο χαλκος ομως εφταιγε οχι καθαρα η ιδια.
    Στο εξοχικο που εχω cote adsl με εναερια δικτυα χαλκου εκει εχει καλη σταθεροτητα δεν εχω δει ποτε διακοπες οχι οτι μπορει να μην εχουν γινει, δεν ετυχε να δω ομως, ειδικα οταν ειμαι εκει.
    Kαι τονιζω οτι χρησιμοποιω ΠΑΝΤΟΥ το εκει σταθερο μου (επειδη εχει απεριοριστα θελω δεν θελω) μεσω wireguard!!! γιαυτο εκοψα το πακετο modulus μεσω ιναλάν και δεν ετυχε καμια φορα να μην μου δουλευει το σταθερο! ΦΤΟΥΥ με πολλαααα σαλια μην το ματιαξω....

    Δεν μπορεις γενικα να πεις ομως οτι εχει περισσοτερη σταθεροτητα ενα δικτυο χαλκου απαρχαιωμενο ποσων χρονων απο οπτικη σπιτι πιστευω, αλλα παντα μα παντα ειναι και αναλογα τις περιπτωσεις, μπορει καποιος να εχει ενα πολυ καλο δικτυο χαλκου και η οπτικη του να πεσει σε σημεια με εργα και να του την κοβουν.

    Και εμενα ετυχε μια φορα ο γειτονας απο πανω να σερνει στον τοιχο σωληνες για τεντα και την πηρε παραμαζωμα και εγινε ενα με τους σοβαδες οποτε αντιο ιναλαν....αλλα την αλλη μερα την εφτιαξαν! αλλαγη ολη απο κατανεμητη μεχρι σπιτι!
    Είναι θέμα τύχης. Εγώ ποτέ δεν είχα θέμα με την ADSL. Είναι καθαρά θέμα σε ποιο καλώδιο θα πέσεις. Είχα πάντα την μέγιστη ταχύτητα ακόμα και από άλλους που ήταν σε ΟΤΕ και εγώ σε Νόβα. Επίσης και στο πατρικό μου ποτέ καμία αποσύνδεση ή λόγω του χαλκού. Οπότε ο χαλκός είναι τζόκερ και σε αρκετούς κάθεται καλά.

  9. #16944
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    [Ο κάθε ένοικος σε όποιον θέλει (εκτός Ιναλάν)
    Διευκρίνηση: Ο κάθε ένοικος σε όποιον θέλει, σημαίνει πως μέσω της δομής που θα περάσει η Vodafone, μπορούν να συνδεθούν Vodafone, Nova και Cosmote.
    Ο ένοικος μπορεί να συνδεθεί και με Inalan/HCN αλλά θα πρέπει να μπει νέα εγκατάσταση, που συνήθως είναι ένα κουτί εξωτερικά της οικοδομής και από εκεί μια ίνα σε κάθε διαμέρισμα μέσα από μπαλκόνι/παράθυρο.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  10. #16945
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι θέμα τύχης. Εγώ ποτέ δεν είχα θέμα με την ADSL. Είναι καθαρά θέμα σε ποιο καλώδιο θα πέσεις. Είχα πάντα την μέγιστη ταχύτητα ακόμα και από άλλους που ήταν σε ΟΤΕ και εγώ σε Νόβα. Επίσης και στο πατρικό μου ποτέ καμία αποσύνδεση ή λόγω του χαλκού. Οπότε ο χαλκός είναι τζόκερ και σε αρκετούς κάθεται καλά.
    ναι συμφωνω, εμενα παντα ειχε προβληματα και δεν μπορουσε να αλλαχτει για τεχνικους λογους, με τα εναερια δεν ειχα ποτε θεμα χρονια τωρα.

    Σχετικα με την ιναλαν εχω μετρησει 5 κουτια πριν απο εμενα εχω δει οταν τα εβαζαν και ξερω πως πανε απο τον κεντρικο κορμο.
    Οποτε υποθετω οτι αμα κοπει στον πρωτο που παιρνει απο τον κεντρικο κορμο η ινα ολοι οι επομενοι μενουν εκτος σωστα?

  11. #16946
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι συμφωνω, εμενα παντα ειχε προβληματα και δεν μπορουσε να αλλαχτει για τεχνικους λογους, με τα εναερια δεν ειχα ποτε θεμα χρονια τωρα.

    Σχετικα με την ιναλαν εχω μετρησει 5 κουτια πριν απο εμενα εχω δει οταν τα εβαζαν και ξερω πως πανε απο τον κεντρικο κορμο.
    Οποτε υποθετω οτι αμα κοπει στον πρωτο που παιρνει απο τον κεντρικο κορμο η ινα ολοι οι επομενοι μενουν εκτος σωστα?
    Δυστυχώς έχει γραμμική επέκταση το δίκτυο. Αν κοπεί στην αρχή κόβεται όλη η διαδρομή. Αυτό έγινε και εχτές. Κόπηκε στην Μεταμόρφωση και η υπόλοιπη Αθήνα καπούτ. Δεν ξέρω τι γίνεται στο Ζωγράφου αν έχουν περάσει από αλλού.

  12. #16947
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς έχει γραμμική επέκταση το δίκτυο. Αν κοπεί στην αρχή κόβεται όλη η διαδρομή. Αυτό έγινε και εχτές. Κόπηκε στην Μεταμόρφωση και η υπόλοιπη Αθήνα καπούτ. Δεν ξέρω τι γίνεται στο Ζωγράφου αν έχουν περάσει από αλλού.
    αυτη η διακοπη τι ωρα εγινε, γιατι δεν το εχω καταλαβει.

    - - - Updated - - -

    Και για ποση ωρα επισης.

  13. #16948
    Εγγραφή
    07-04-2020
    Περιοχή
    Κυπριάδου
    Μηνύματα
    453
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓226 Mbps / ↑194 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    AVM Fritz!Box 4060
    7:51 έπεσε και 9:36 επανήλθε σε εμένα σύμφωνα με ένα monitor που έχω στήσει εκτός σπιτιού.
    My Speedtest:
    Spoiler:

  14. #16949
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Thanasakis11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    7:51 έπεσε και 9:36 επανήλθε σε εμένα σύμφωνα με ένα monitor που έχω στήσει εκτός σπιτιού.
    πως το ελεγχεις? ειναι ωρα που ελειπα και μαλλον ετυχε κανεις να μην το καταλαβει υποθετω αν εγινε και σε μενα.

    - - - Updated - - -

    νεα προσφορα αυτη ????? Autumn offer.... -30% στο 1gbps με συμβολαιο.


    https://inalan.gr/autumn-offer-form-...8pIL1UxrXi-iS8

  15. #16950
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Η προσφορά παίζει ήδη ένα μήνα μέσω fb. Ήδη έχει κάνει ο Φιλόσοφος και έχει συνδεθεί. Εγώ είμαι για το τέλος αυτού του μήνα. Με μόλις 3,60€ 5πλασιαζω ταχύτητα συν την τηλεφωνία. Για μένα είναι ΝΑΙ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spsomas : 03-11-23 στις 18:59.

Σελ. 1130 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 11101120112511281129113011311132113511401150 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας