Σελ. 1136 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 11161126113111341135113611371138114111461156 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 17.026-17.040 από 18565

Θέμα: Inalan

  1. #17026
    Εγγραφή
    08-11-2023
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    16
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να υπήρχαν θέματα με το σταθερό συγκεκριμένα; Τηλεφωνία δίνει από άλλους παρόχους η Inalan. Απλώς Internet να έχεις και παίζει κανονικά.



    Θα σου τα δώσει ο συνεργαζόμενος πάροχος (Inter Telecom, Yuboto ή Modulus) τον οποίο έχεις επιλέξει.
    Ευχαριστώ πάρα πολύ σε όλους που μου λύσατε τις απορίες! Καλή συνέχεια

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Thanasakis11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ακούγεται καθόλου παλαβό. Ακριβώς για αυτό τον λόγο ήθελα και εγώ ONT καθώς και για να μπορώ να τρέχω ρούτερ και ONT μαζί από ένα καλώδιο στο ίδιο mini UPS (το ONT είναι μόνο 0,5A).
    Συμφωνώ απόλυτα. Το ONT είναι πραγματικά χρήσιμο για αυτόν τον λόγο. Δεν έχεις εκείνο το router μπακατέλα που σου δίνουν και έχεις παραπάνω ελευθερία γενικώς.

  2. #17027
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jeb47 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Εάν όμως το router που θα πάρω έχει δυνατότητες VoIP γίνεται να δουλέψει ή θα χρειαστεί να μου δώσουν τίποτα στοιχεία για το τηλέφωνο;
    Ο καθε παροχος VOIP μας δινει οτι χρειαζεται για να μπορει να δουλεψει οπου θελουμε ακομα και σε Asterisk software τηλεφωνικο κεντρο.

  3. #17028
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα παιδιά.

    Ενδιαφέρομαι να βάλω 1gbps με άπειρα λεπτά ομιλίας.

    Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει η δυνατότηταεσω κάποιας εφαρμογής να μπορώ να εκμεταλλευομαι τον χρόνο ομιλίας στο κινητό μου μέσω δεδομένων μιας και η τηλεφωνία είναι voip. Και εάν ναι ποια είναι η διαδικασία;

  4. #17029
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosr88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά.

    Ενδιαφέρομαι να βάλω 1gbps με άπειρα λεπτά ομιλίας.

    Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει η δυνατότηταεσω κάποιας εφαρμογής να μπορώ να εκμεταλλευομαι τον χρόνο ομιλίας στο κινητό μου μέσω δεδομένων μιας και η τηλεφωνία είναι voip. Και εάν ναι ποια είναι η διαδικασία;
    Ναι. Βάζεις στο κινητό σου μία εφαρμογή όπως το zoiper (free). Παίρνεις τηλέφωνο στην Inter Telecom και το πολύ σε 10 λεπτά στο ενεργοποιούν/ρυθμίζουν αυτοί. Πολυ χρήσιμο όχι μόνο για να εκμεταλευτείς τα φρι τηλέφωνα από το κινητό σου, αλλά και για να εκμεταλευτείς και το 2ο κανάλι φωνής (ακόμα και όταν είσαι στον χώρο σου).

  5. #17030
    Εγγραφή
    24-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από linkinpark Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέψου ότι θέλω να σπάσω το συμβόλαιο στην Cote γιατί εδώ και 12 ημέρες δεν έχω internet/τηλ σε γραμμή FTTH! Και δεν υπάρχει καν εκτιμώμενη ημερομηνία επίλυσης. Κανείς, δεν ξέρει τίποτα. Οπότε σαν λύση, σκέφτηκα την Inalan που είδα ότι έχει σκάψει στην περιοχή αλλά δυστυχώς τζίφος. Και δεν σου κρύβω ότι με προβλημάτισε πολύ αυτό που είπες για το πατρικό σου...
    Εγώ πήγα και έκανα τελικά με Cosmote σήμερα για 24 μήνες γιατί δεν γινόταν λέει για 18 (πιστεύω δεν θέλαν να μου κανουν). Στην χειρότερη θα το κόψω σε κανα χρόνο αν έρθει ποτέ η Inalan και θα πληρώσω το πρόστιμο.

  6. #17031
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GSF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πήγα και έκανα τελικά με Cosmote σήμερα για 24 μήνες γιατί δεν γινόταν λέει για 18 (πιστεύω δεν θέλαν να μου κανουν). Στην χειρότερη θα το κόψω σε κανα χρόνο αν έρθει ποτέ η Inalan και θα πληρώσω το πρόστιμο.
    Καλησπέρα.
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

    Ο αριθμός του σταθερού τηλεφώνου φαίνεται κανονικά στο άτομο που κάνεις;

    Αυτό ισχύει και για τις άλλες δύο εταιρείες που συνεργάζεται η inalan;

    H ποιότητα της κλήσης πως είναι μέσω αυτής της εφαρμογής; επιπέδου viber out, επιπέδου skype ή επιπέδου κανονικών κλήσεων;

  7. #17032
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosr88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

    Ο αριθμός του σταθερού τηλεφώνου φαίνεται κανονικά στο άτομο που κάνεις;

    Αυτό ισχύει και για τις άλλες δύο εταιρείες που συνεργάζεται η inalan;

    H ποιότητα της κλήσης πως είναι μέσω αυτής της εφαρμογής; επιπέδου viber out, επιπέδου skype ή επιπέδου κανονικών κλήσεων;
    Έχω Intertelecom και είχα και Modulus, χωρίς να έχω INALAN. Με αυτές τις 2 συνεργάζεται η INALAN για τηλεφωνία.

    1) Φαίνεται κανονικά ο αριθμός σου σε όλες τις εξερχόμενες κλήσεις

    2) Η ποιότητα της κλήσης είναι σαν μία κανονική κλήση μέσω σταθερού. Εξαρτάται από το πόσο καλό σήμα 4G/5G ή WiFi έχεις. Και στην περίπτωση του 4G/5G, εξαρτάται επιπλέον από το αν είναι υπερφορτωμένη ή όχι η κεραία κινητής που συνδέεσαι.

    Εγώ πάντως δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα στις κλήσεις με 4G/5G μέσω Intertelecom και Modulus, είτε στην Ελλάδα, είτε εκτός Ελλάδας. Ειδικά στις ΗΠΑ που έχω πάει 2 φορές, με έσωσαν.

  8. #17033
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εχει και Yuboto η ιναλαν εκτος αυτες τις 2.

    - - - Updated - - -

    https://inalan.gr/phone-packages/

  9. #17034
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ερώτηση, μπορείς να διαλέξεις πάροχο? Hands down θέλω modulus εγώ.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #17035
    Εβαλα και εγώ inalan λογω συχνων αποσυνδεσεων στο VDSL.
    Μου δώσανε το ZTE F670L που ενσωματωνει το ONT και δέχεται οπτική ίνα. Θα προτιμούσα να έχω ξεχωριστό ONT επειδή η οπτικη ίνα σταματάει στο μπαλκόνι.
    Με ξεχωριστό ΟΝΤ θα μπορουσα να αφησω το ONT στο μπαλκονι και να βαλω τον ρουτερ εκει που ειναι τωρα ο παλιος, στο κεντρο του σπιτιου, εκει που καταληγουν τα διαφορα καλωδια δικτυου και τηλεφωνου. Ζητησα να μου κανουν αν μπορουν αλλαγη εξοπλισμου και περιμενω.

    Ενημερώνω οτι στον F670L, με το απλό user account που δίνουν, δεν φαίνεται να υπάρχουν οι παρακάτω δυνατότητες:
    - save / load configuration
    - δεν είδα κάπου IPv6
    - δεν ειδα WPA3 αλλα για αυτο μαλλον δεν ευθυνεται ο περιορισμενος user account
    - WiFi power management settings (στο προηγούμενο router το είχα στο 60%)
    - guest WiFi με απομόνωση απο το υπολοιπο δικτυο. (iισως γινεται με τα πολλαπλα SSIDs αλλα δε το εψαξα ακόμη)

    Σε σχεση με τη VDSL:
    Με τη VDSL ειχα το ρουτερ εκει που ήθελα, μπορουσα να χρησιμοποιησω και τις 4 gbit θηρες στο LAN και 2 θυρες τηλεφωνου.
    Με την οπτικη, αν παρω ONT, θα βαλω το ρουτερ εκει που ήθελα, αλλα πλεον θα εχει μονο με 3 ελευθερες θυρες LAN. Η μια θα συνδεεται με το ONT. Επισης θα έχω 2 συδκευες που παιρνουν ρευμα αντι για μια που ειχα στη VDSL.
    Αν δε παρω το ONT, θα πρεπει να αφησω τον F670L στο μπαλκονι με κλειστο wifi (για χρηση σαν ONT) και να κρατησω αλλο ρουτερ εντος του σπιτιου ως switch + WiFi. Και επιπλεον ενα ATA για να μου δωσει βυσmατα POTS για τη τηλεφωνια (συνολικα 3 συσκευες πλεον). Τωρα με το ΑΤΑ στο ρουτερ θα μεινουν 2 θυρες LAN ελευθερες.
    Τα γραφω γιατι ισως να επηρεασουν τις αποφασεις VDSL VS Optical για καποιους που η ινα δε μπορει να φτασει μεσα στο σπιτι σε βολικο σημειο.

    Διορθωστε με αν καπου κανω λαθος καθως ειναι η πρωτη μου εγκατασταση με οπτικη.

    edit για διευκρινησεις για την απαντηση του spsomas
    Ευχαριστω spsomas. Ξεχασα να διευκρινησω οτι το σπιτι προσφατα ανακαινιστηκε και υπαρχει ετοιμη καλωδιωση που φτανει με ενα καλωδιο και ως το μπαλκονι. Δε θελω να ανοιξω νεες τρυπες και να απλωσω νεα καλωδια, ουτε να βγαλω τα "μπουατ" στους τοιχους (και να πεσουν οι μπογιες) για να περασω επιπλεον καλωδιο μεσα απο τα καναλια.
    Αν δε μου δωσουν ΟΝΤ ισως να παρω τα spliters που κανουν πολυπλεξη LAN (σε 100mbit μονο, καθως το 1GBit χρειαζεται και τα 8 καλωδιακια) με τηλεφωνικο για να περασω απο το ιδιο καλωδιο το ιντερνετ και τη εξοδο τηλεφωνου απο το ρουτερ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mioan : 12-11-23 στις 12:03. Αιτία: edit για διευκρινησεις

  11. #17036
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εβαλα και εγώ inalan λογω συχνων αποσυνδεσεων στο VDSL.
    Μου δώσανε το ZTE F670L που ενσωματωνει το ONT και δέχεται οπτική ίνα. Θα προτιμούσα να έχω ξεχωριστό ONT επειδή η οπτικη ίνα σταματάει στο μπαλκόνι.
    Με ξεχωριστό ΟΝΤ θα μπορουσα να αφησω το ONT στο μπαλκονι και να βαλω τον ρουτερ εκει που ειναι τωρα ο παλιος, στο κεντρο του σπιτιου, εκει που καταληγουν τα διαφορα καλωδια δικτυου και τηλεφωνου. Ζητησα να μου κανουν αν μπορουν αλλαγη εξοπλισμου και περιμενω.

    Ενημερώνω οτι στον F670L, με το απλό user account που δίνουν, δεν φαίνεται να υπάρχουν οι παρακάτω δυνατότητες:
    - save / load configuration
    - δεν είδα κάπου IPv6
    - δεν ειδα WPA3 αλλα για αυτο μαλλον δεν ευθυνεται ο περιορισμενος user account
    - WiFi power management settings (στο προηγούμενο router το είχα στο 60%)
    - guest WiFi με απομόνωση απο το υπολοιπο δικτυο. (iισως γινεται με τα πολλαπλα SSIDs αλλα δε το εψαξα ακόμη)

    Σε σχεση με τη VDSL:
    Με τη VDSL ειχα το ρουτερ εκει που ήθελα, μπορουσα να χρησιμοποιησω και τις 4 gbit θηρες στο LAN και 2 θυρες τηλεφωνου.
    Με την οπτικη, αν παρω ONT, θα βαλω το ρουτερ εκει που ήθελα, αλλα πλεον θα εχει μονο με 3 ελευθερες θυρες LAN. Η μια θα συνδεεται με το ONT. Επισης θα έχω 2 συδκευες που παιρνουν ρευμα αντι για μια που ειχα στη VDSL.
    Αν δε παρω το ONT, θα πρεπει να αφησω τον F670L στο μπαλκονι με κλειστο wifi (για χρηση σαν ONT) και να κρατησω αλλο ρουτερ εντος του σπιτιου ως switch + WiFi. Και επιπλεον ενα ATA για να μου δωσει βυσmατα POTS για τη τηλεφωνια (συνολικα 3 συσκευες πλεον). Τωρα με το ΑΤΑ στο ρουτερ θα μεινουν 2 θυρες LAN ελευθερες.
    Τα γραφω γιατι ισως να επηρεασουν τις αποφασεις VDSL VS Optical για καποιους που η ινα δε μπορει να φτασει μεσα στο σπιτι σε βολικο σημειο.

    Διορθωστε με αν καπου κανω λαθος καθως ειναι η πρωτη μου εγκατασταση με οπτικη.
    Εγώ απορώ σε αυτό που λες. Φτάνει η ίνα στο μπαλκόνι και το ρούτερ είναι έξω; Και μέσα πως μπήκες; Από τρύπα στον τοίχο προφανώς. Γιατί δεν μπήκε η ίνα μέσα και να είναι και ο εξοπλισμός σου μέσα. Επίσης έχει ειπωθεί από άλλα παιδιά ότι πάνε την ίνα εκεί που θα τους πεις, εκτός αν πρόκειται να κάνουν τρύπες τους ενδιάμεσους τοίχους 4-5 π.χ όπου εκεί μπορεί και να πουν κάτι αλλά γενικά δεν έχει ακουστεί το αντίθετο. Εδώ περνάνε την ίνα από την μία πλευρά της ταράτσας στην άλλη πόσο μάλλον μέσα στο σπίτι. Αλλά πάντως το ρούτερ έξω από το σπίτι δεν το έχω ακούσει ξανά. Ακόμη και ο ΟΤΕ που δίνει ΟΝΤ το βάζει ΩΠΟΣΔΗΠΟΤΕ μέσα στο σπίτι δεν το αφήνει έξω. Στη θέση σου θα ζητούσα εκ νέου εγκατάσταση και να πάει εκεί που θες ή όσο πιο βολικά για σένα γίνεται και επ' ουδενί έξω από το σπίτι. Δηλαδή αν θες να κάνεις restart στο ρούτερ θα βγαίνεις στο μπαλκόνι; Εκτιθεμένο σε κρύο, ζέστη και γενικά στα καιρικά φαινόμενα;!!! Πάρτους ξανά και πες αυτά είναι απαράδεκτα πράγματα. Αν θες ανέβασε και καμία φωτό εδώ να δούμε τι μ....κιες έχουν κάνει, έτσι να βλέπουν και οι μελλοντικοί συνδρομητές τι να αποφεύγουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εβαλα και εγώ inalan λογω συχνων αποσυνδεσεων στο VDSL.
    Μου δώσανε το ZTE F670L που ενσωματωνει το ONT και δέχεται οπτική ίνα. Θα προτιμούσα να έχω ξεχωριστό ONT επειδή η οπτικη ίνα σταματάει στο μπαλκόνι.
    Με ξεχωριστό ΟΝΤ θα μπορουσα να αφησω το ONT στο μπαλκονι και να βαλω τον ρουτερ εκει που ειναι τωρα ο παλιος, στο κεντρο του σπιτιου, εκει που καταληγουν τα διαφορα καλωδια δικτυου και τηλεφωνου. Ζητησα να μου κανουν αν μπορουν αλλαγη εξοπλισμου και περιμενω.

    Ενημερώνω οτι στον F670L, με το απλό user account που δίνουν, δεν φαίνεται να υπάρχουν οι παρακάτω δυνατότητες:
    - save / load configuration
    - δεν είδα κάπου IPv6
    - δεν ειδα WPA3 αλλα για αυτο μαλλον δεν ευθυνεται ο περιορισμενος user account
    - WiFi power management settings (στο προηγούμενο router το είχα στο 60%)
    - guest WiFi με απομόνωση απο το υπολοιπο δικτυο. (iισως γινεται με τα πολλαπλα SSIDs αλλα δε το εψαξα ακόμη)

    Σε σχεση με τη VDSL:
    Με τη VDSL ειχα το ρουτερ εκει που ήθελα, μπορουσα να χρησιμοποιησω και τις 4 gbit θηρες στο LAN και 2 θυρες τηλεφωνου.
    Με την οπτικη, αν παρω ONT, θα βαλω το ρουτερ εκει που ήθελα, αλλα πλεον θα εχει μονο με 3 ελευθερες θυρες LAN. Η μια θα συνδεεται με το ONT. Επισης θα έχω 2 συδκευες που παιρνουν ρευμα αντι για μια που ειχα στη VDSL.
    Αν δε παρω το ONT, θα πρεπει να αφησω τον F670L στο μπαλκονι με κλειστο wifi (για χρηση σαν ONT) και να κρατησω αλλο ρουτερ εντος του σπιτιου ως switch + WiFi. Και επιπλεον ενα ATA για να μου δωσει βυσmατα POTS για τη τηλεφωνια (συνολικα 3 συσκευες πλεον). Τωρα με το ΑΤΑ στο ρουτερ θα μεινουν 2 θυρες LAN ελευθερες.
    Τα γραφω γιατι ισως να επηρεασουν τις αποφασεις VDSL VS Optical για καποιους που η ινα δε μπορει να φτασει μεσα στο σπιτι σε βολικο σημειο.

    Διορθωστε με αν καπου κανω λαθος καθως ειναι η πρωτη μου εγκατασταση με οπτικη.
    Εγώ απορώ σε αυτό που λες. Φτάνει η ίνα στο μπαλκόνι και το ρούτερ είναι έξω; Και μέσα πως μπήκες; Από τρύπα στον τοίχο προφανώς. Γιατί δεν μπήκε η ίνα μέσα και να είναι και ο εξοπλισμός σου μέσα. Επίσης έχει ειπωθεί από άλλα παιδιά ότι πάνε την ίνα εκεί που θα τους πεις, εκτός αν πρόκειται να κάνουν τρύπες τους ενδιάμεσους τοίχους 4-5 π.χ όπου εκεί μπορεί και να πουν κάτι αλλά γενικά δεν έχει ακουστεί το αντίθετο. Εδώ περνάνε την ίνα από την μία πλευρά της ταράτσας στην άλλη πόσο μάλλον μέσα στο σπίτι. Αλλά πάντως το ρούτερ έξω από το σπίτι δεν το έχω ακούσει ξανά. Ακόμη και ο ΟΤΕ που δίνει ΟΝΤ το βάζει ΩΠΟΣΔΗΠΟΤΕ μέσα στο σπίτι δεν το αφήνει έξω. Στη θέση σου θα ζητούσα εκ νέου εγκατάσταση και να πάει εκεί που θες ή όσο πιο βολικά για σένα γίνεται και επ' ουδενί έξω από το σπίτι. Δηλαδή αν θες να κάνεις restart στο ρούτερ θα βγαίνεις στο μπαλκόνι; Εκτιθεμένο σε κρύο, ζέστη και γενικά στα καιρικά φαινόμενα;!!! Πάρτους ξανά και πες αυτά είναι απαράδεκτα πράγματα. Αν θες ανέβασε και καμία φωτό εδώ να δούμε τι μ....κιες έχουν κάνει, έτσι να βλέπουν και οι μελλοντικοί συνδρομητές τι να αποφεύγουν.

  12. #17037
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Να συμπληρώσω στα σωστά που ειπώθηκαν απ' το συμφορουμίτη μου spsomas, για να είμαστε λίγο πιο ακριβείς στο παρακάτω:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...εκτός αν πρόκειται να κάνουν τρύπες τους ενδιάμεσους τοίχους 4-5 π.χ όπου εκεί μπορεί και να πουν κάτι...
    Έστω και μια τρύπα παραπάνω μετά από το κουτί στο δρόμο και πέρα από αυτή την οποία χρειάζεται για να μπει η ίνα μέσα στο σπίτι, σημαίνει έξτρα χρέωση, πάνω απ' την εκάστοτε που υπάρχει σε κάθε νέο συμβόλαιο/σύνδεση ήδη.

    Αν μέσα στο σπίτι δεν έχει πρόβλημα ο πελάτης να του γυρνάνε την ίνα γύρω από σοβατεπιά καρφωμένη με ρόκες, για να πάει σε όποιο δωμάτιο βολεύει τον πελάτη, τότε ναι, φαντάζομαι ότι οι εγκαταστάτες της Inalan δε θα έχουν θέμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος deanoh7 : 12-11-23 στις 08:56.

  13. #17038
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση, μπορείς να διαλέξεις πάροχο? Hands down θέλω modulus εγώ.
    Για ποιο λόγο να πάρεις τηλεφωνία από την inalan με τους παρόχους της και δεν πας απευθείας εκεί που θέλεις ? Στην μεταφορά του αριθμού από ΟΤΕ σε modulus την έκανα απευθείας μόνος μου και όχι μέσω της inalan. Για την διατήρηση του αριθμού δίνω 15€ ανά έτος.

  14. #17039
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από etheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο λόγο να πάρεις τηλεφωνία από την inalan με τους παρόχους της και δεν πας απευθείας εκεί που θέλεις ? Στην μεταφορά του αριθμού από ΟΤΕ σε modulus την έκανα απευθείας μόνος μου και όχι μέσω της inalan. Για την διατήρηση του αριθμού δίνω 15€ ανά έτος.
    Αν δεν έχεις σταθερό τηλέφωνο και αποκτήσεις μέσω της inalan μπορείς μετά να το γυρίσεις πχ σε ΟΤΕ;

    Επισης μπορούν δύο άτομα ταυτόχρονα να κάνουν εξερχόμενες κλήσεις ταυτόχροναεσω της voip εφαρμογής;

  15. #17040
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz 7590
    Αριθμοδοτηση δεν κάνει η inalan , για αυτό συνεργάζεται με άλλες εταιρείες , πχ modulus.
    Δεν το γνωρίζω αν μπορείς να γυρίσεις από modulus σε ΟΤΕ, έκανα το ανάποδο.
    Δεν το δοκίμασα, αλλά συγκεκριμένα η modulus σου δίνει 3 username / pass για να τα χρησιμοποιείς όπου θέλεις.

Σελ. 1136 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 11161126113111341135113611371138114111461156 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας