Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 68
  1. #31
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioannis32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λυπάμαι για το ύφος που θα χρησιμοποιήσω.



    2 Απριλίου 2007 μετά Χριστόν, στην περιοχή Χολαργός και είμαι 14 ημέρες χωρίς τηλέφωνο. Και δεν είναι πρωταπριλιάτικο "αστείο"... ΑΙΣΧΟΣ!
    Βρε IOANNIS32, τώρα μας πληροφορείς τα νέα? Γιαυτό σε ρώταγα για τηλεφωνική σύνδεση και ποιότητα στον ΧΟΛΑΡΓΟ γιατί μόνο από εσένα θα μπορούσα να καταλάβω αν έχουν ενεργοποιηθεί τα links στο DSLAM Χολαργού της ON ... προφανώς εκεί τα links είναι ακόμα νεκρά...

    και το χειρότερο, παρέλαβα και εγώ εξοπλισμό γιατί είχα μάθει από ΟΤΕ ότι η ημερομηνία φορητότητας είναι ορισμένη από εκείνους για 4/4 ... και νάταααααα...
    τηλεφωνώ σήμερα στο σπίτι από την δουλειά κομμένο το τηλέφωνο (...Η ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ...) ... τηλεφωνώ στην ΟΝ και φυσικά δεν ξέρουν τίποτα, για ενεργοποίηση ούτε λόγος ... δεν βλέπω την ώρα να πάω σπίτι να δω με την γραμμή τί γίνεται αν και με την περίπτωσή σου ... μάλλον είμαι στην χειρότερη μοίρα ... δηλαδή ο ΟΤΕ με διέκοψε και στο DSLAM ΧΟΛΑΡΓΟΥ δεν έχει link η ΟΝ ...

    Ποιος ξέρει πόσο θα μου στοιχίσουν τα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ το Πάσχα !!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostolisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    παίδες καλησπέρα και απο μένα. Είμαι απο 28/03/2007 χωίς τηλέφωνο εξαιτίας του (Π)ΟΤΕ, ο οποίος έκοψε το τηλέφωνο χωρίς να ειδοποιήσει την ΟΝ. Σήμερα μετά απο νέα επικοινωνία με την ΟΝ με ενημέρωσαν ότι υπάρχει γενικό πρόβλημα στα τηλεφωνα επειδή ο (Π)ΟΤΕ έκανε λάθος συνδέσείς στ α καλώδια. Απο τότε περιμένω........................................
    Και αυτό που λες apostolisp είναι πέρα για πέρα ΨΕΥΔΕΣ ...

    Από την εμπειρία μου γνωρίζω πολύ καλά ότι ο ΟΤΕ απαντάει με ημερομηνίες ενεργοποίησης φορητότητας στην ΟΝ και η ΟΝ τις ξέρει ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ .,... απλά όταν έρθει η ημερομηνία εκείνη ο ΟΤΕ σε κόβει και το θέμα είναι αν η ΟΝ μπορεί να σε συνδέσει ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apok : 04-04-07 στις 16:48. Αιτία: Συγχώνευση 2 μηνυμάτων από 1 θέματα σε 1 forums.

  2. #32
    Το avatar του μέλους apostolisp
    apostolisp Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_gerax Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια και εγω μια απο τα ιδια. Απο τις 28/03 μου κοπηκε εντελως το τηλ. Απο τοτε εχω μιλησει απειρες φορες με ΟΝ, τους αναφερω συνεχως το προβλημα και παντα λενε θα το προωθησουμε στο καταλληλο τμημα. Αλλα καμμια βελτιωση. Χθες ζητησα εντονα να μιλησω με καποιο προισταμενο και μου ειπε οτι αντιμετωπιζουν σοβαρα προβληματα με τη φορητοτητα απο τον ΟΤΕ και οτι η ολη διαδικασια πλεον γινεται maunally. Εγω αυτο που ξερω εινια οτι οι αθλιοι μας εχουν αφησει βδομαδα (και αλλους περισσοτερο) χωρις τηλ. και ουτε ενα συγνωμη δεν εχουν πει.
    Φίλε gerax.
    Προτέινω λόγω εορτών να στείλουμε τις ευχές μας με σήματα καπνού!!!!
    Αφού δεν έχουμε τηλέφωνα, να γυρίσουμε στον παλιό τηλέγραφο και να μιλάμε με σήματα μόρς. Αλήθεια τα γνωρίζει κανείς τα σήματα μόρς?

    φίλε cms δεν λέω ψέματα. Απλά είπα ότι μου είπαν απο ΟΝ και (Π)ΟΤΕ. δεν γνωρίζω τις ακριβείς διαδικασίες που ακολουθούν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apostolisp : 04-04-07 στις 21:30.

  3. #33
    Εγγραφή
    25-01-2005
    Περιοχή
    Γλυκά Νερά
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Huawei Echolife HG520
    Μετά από τα πάμπολλα τηλεφωνήματα στο Customer Support, το fax-καταγγελία, την αποστολή email στα γνωστά addresses και την επικοινωνία με διάφορους υπαλλήλους από το Τμήμα της Τεχνικής Εξυπηρέτησης, σήμερα επέμενα και ζήτησα ένα διαφορετικό email address της ΟΝ.

    Το νέο αναλυτικό email έφυγε στις 16:15. Το έστειλα όχι γιατί περίμενα ειλικρινά κάποια αντίδραση (άλλωστε μετά από 16 ημέρες χωρίς τηλέφωνο και χωρίς ενημέρωση η όλη κατάσταση έχει γίνει σουρρεαλιστική), αλλά για να μπορώ να τεκμηριώσω επόμενες νομικές κινήσεις μου.

    Η έκπληξή μου ήταν δεδομένη λοιπόν όταν στις 17:02 έλαβα απάντηση από τον κ. Κάρολο Γκίκα, Γενικό Διευθυντή Λειτουργιών. Μου ανέφερε ότι θα επικοινωνούσε στο κινητό μου (είπαμε, σταθερό γιοκ) μετά τις 19:00 σήμερα και ότι λυπόταν για την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί.

    Πράγματι στις 19:30 δέχθηκα το τηλεφώνημα του κ. Γκίκα, το οποίο διήρκεσε ~10 λεπτά.

    Η ουσία των όσων ελέχθησαν από μεριάς του:

    - Εξέφρασε τη λύπη του για την ταλαιπωρία μου και ζήτησε συγγνώμη εκ μέρους της εταιρείας
    - Αποδέχθηκε ότι η εταιρεία ευθύνεται σε δύο θέματα: 1) Μετά την εγκατάσταση της γραμμής στις 20 Μαρτίου δεν έγινε το followup για κάποιο τεχνικό θέμα ελέγχου του θορύβου της τηλεφωνικής γραμμής και 2) Μετά τις 29 Μαρτίου όπου ολοκληρώθηκε η φορητότητα από τον ΟΤΕ δεν εστάλη το απαραίτητο σήμα αποδοχής της φορητότητας από την ΟΝ.
    - Ανέφερε ότι το πρόβλημα καταστροφής μίας βάσης δεδομένων πελατών που τηρούσε η ΕΕΤΤ (εάν κατάλαβα καλά) δημιούργησε μπάχαλο σε ότι αφορά εκκρεμείς αιτήσεις, σειρά προτεραιότητας κλπ και επέτεινε την ούτως ή άλλως όχι ιδανική απόκριση μεταξύ ΟΤΕ και ΟΝ.
    - Δεσμεύθηκε ότι η ολοκλήρωση της φορητότητας θα γίνει μέχρι αύριο, με νεώτερη επικοινωνία μας για την επαλήθευση το απόγευμα της Μεγάλης Πέμπτης (ημέρα των Παθών).
    - Επισήμανε ότι για λόγους τεχνικής ασυμβατότητας που προσπαθούν να επιλύσουν, ενδέχεται η δυνατότητα πραγματοποίησης των εξερχόμενων κλήσεων να είναι προβληματική με tone signal και με παρακάλεσε εάν μπορώ να δοκιμάσω συσκευή με pulse signal.
    - Θεώρησε δίκαιο το επιχείρημά μου ότι δεν είναι δυνατόν να θεωρείται ότι είμαι ενεργός συνδρομητής από τις 28 Μαρτίου (ημέρα που φαίνεται στο σύστημα ότι ξεκίνησε η χρέωση) και ότι θα αποκατασταθεί αυτό το λάθος με πίστωση μονάδων (credits) για πραγματοποίηση τηλεφωνικών κλήσεων. Η περίπτωση αυτή θα καλύψει και όλους βεβαίως τους χρήστες που αντιμετώπισαν παρόμοιο πρόβλημα.
    - Η εταιρεία βασίζει πολλά στην ύπαρξη καλών σχέσεων με τους πελάτες της και στην επίτευξη μακροχρόνης παροχής υπηρεσιών προς αυτούς.

    Η δική μου άποψη στη συζήτηση συνοψίζεται στα εξής:

    - Είναι σαφέστατα πολύ θετικό να υπάρχει απόκριση στο σημαντικό πρόβλημα ενός χρήστη από τον Γενικό Διευθυντή Λειτουργιών ΑΛΛΑ
    - Είναι δείγμα σημαντικότατων αδυναμιών στη δομή της εταιρείας και το προσωπικό της, το πρόβλημα αυτό να μην έχει λυθεί αλλά ούτε κάν χειρισθεί σωστά από τους αρμόδιους υπαλλήλους της προτού φτάσει στο επίπεδο του Γενικού Διευθυντή
    - Αναμένω τις αυριανές εξελίξεις, διατηρώντας πάντοτε ανοικτές τις επιλογές νομικής αντιμετώπισης του θέματος.
    - Θεωρώ ότι το όποιο θέμα με tone/pulse signal πρέπει να λυθεί άμεσα από την ΟΝ, αλλά είμαι διατεθειμένος να περιμένω για τη ρύθμιση αυτή
    - Θεωρώ τέλος δεδομένη την πρόθεση της εταιρείας για πίστωση της εταιρείας προς τους λογαριασμούς των πελατών με credits και αναμένω την επίσημη ανακοίνωση.
    - Η αγορά των τηλεπικοινωνιών ειναι εξαιρετικά ρευστή και ανταγωνιστική, όπου τέτοιες κινήσεις έχουν ήδη κοστίσει και θα κοστίσουν περισσότερο. Η αντίδραση της εταιρείας στα προβλήματα θα βοηθήσει λίγο ή πολύ ανάλογα με την τελική της μορφή.

    Ελπίζω να φανούν αυτά χρήσιμα και σε άλλους χρήστες. Για νεώτερα από αύριο...

    ΥΓ. Δεν έκανα καμμία αναφορά σε θέματα router, ports κλπ.

  4. #34
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι πραγματικά απίστευτη η ταλαιπωρία σου από όλη αυτή την κατάσταση φίλε ioannis. Είναι ξεκάθαρο ότι η εταιρία αντιμετωπίζει τεράστιο πρόβλημα συντονισμού και οργάνωσης. Δεν έχω να πω τίποτε άλλο, εύχομαι να λυθεί το πρόβλημα που υπάρχει στη σύνδεσή σου το συντομότερο δυνατό.
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  5. #35
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioannis32 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Η δική μου άποψη στη συζήτηση συνοψίζεται στα εξής:

    - Είναι σαφέστατα πολύ θετικό να υπάρχει απόκριση στο σημαντικό πρόβλημα ενός χρήστη από τον Γενικό Διευθυντή Λειτουργιών ΑΛΛΑ
    - Είναι δείγμα σημαντικότατων αδυναμιών στη δομή της εταιρείας και το προσωπικό της, το πρόβλημα αυτό να μην έχει λυθεί αλλά ούτε κάν χειρισθεί σωστά από τους αρμόδιους υπαλλήλους της προτού φτάσει στο επίπεδο του Γενικού Διευθυντή
    - Αναμένω τις αυριανές εξελίξεις, διατηρώντας πάντοτε ανοικτές τις επιλογές νομικής αντιμετώπισης του θέματος.
    - Θεωρώ ότι το όποιο θέμα με tone/pulse signal πρέπει να λυθεί άμεσα από την ΟΝ, αλλά είμαι διατεθειμένος να περιμένω για τη ρύθμιση αυτή
    - Θεωρώ τέλος δεδομένη την πρόθεση της εταιρείας για πίστωση της εταιρείας προς τους λογαριασμούς των πελατών με credits και αναμένω την επίσημη ανακοίνωση.
    - Η αγορά των τηλεπικοινωνιών ειναι εξαιρετικά ρευστή και ανταγωνιστική, όπου τέτοιες κινήσεις έχουν ήδη κοστίσει και θα κοστίσουν περισσότερο. Η αντίδραση της εταιρείας στα προβλήματα θα βοηθήσει λίγο ή πολύ ανάλογα με την τελική της μορφή.

    Ελπίζω να φανούν αυτά χρήσιμα και σε άλλους χρήστες. Για νεώτερα από αύριο...

    ΥΓ. Δεν έκανα καμμία αναφορά σε θέματα router, ports κλπ.
    ioannis32 , εγώ θα πρέπει να αναιρέσω εκείνα που είπα παραπάνω ...

    Συγκεκριμένα ... χτες μου κόπηκε το τηλέφωνο ... εξοπλισμό είχα παραλάβει την Δευτέρα ...

    γύρισα μεσάνυχτα σπίτι μου γιατί είχα δουλειά στην εταιρεία μου ... και λέω για να δω μήπως έχει συμβεί το θαύμα ...

    πετάω το NETMODE του ΟΤΕ για την ISDN που είχα ... τραβάω γρήγορα συνδέσεις (ούτε τα κουτιά δεν είχα ανοίξει ο φουκαράς από την πολλή δουλειά των τελευταίων ημερών) με splitter, router, SAGEM (είχα πάρει 10μετρο UTP μόνος μου γιατί τα 5 μέτρα δεν φτάνανε ούτε για ζήτω) και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟΟ ...

    το τηλέφωνο να λειτουργεί κανονικά μέσω ON - PSTN ...

    η τηλεόραση ON σε πλήρη λειτουργία (καταχάρηκε η γυναίκα μου έστω και στις 1 το βράδυ)

    όμως ήμουνα ψόφιος για να ελέγξω ADSL στο laptop ... αρκέστηκα να βλέπω τα πράσινα λαμπάκια στο router ADSL, online κτλ ... υποθέτω ότι αφού κατεβάζει τα MB στον SAGEM και τα λαμπάκια είναι πράσινα δεν θα έχω πρόβλημα ... τώρα από ταχύτητες δεν ξέρω , θα δούμε ...

    το τηλέφωνο παρατήρησα ότι δέχεται όλες τις εισερχόμενες αλλά μόνο μερικές φορές κατάφερα να καλέσω VODAFONE, COSMOTE, OTE ... μετά δεν μπορούσα να καλέσω τίποτα ...

    Συνεπώς εγώ δεν δικαιούμαι να παραπονιέμαι ... διότι αυθημερόν με την διακοπή του τηλεφώνου (ενεργοποίηση φορητότητας που είχα ελέγξει από ΟΤΕ και ΟΝ για τις 4/4) ήμουνα ΟΝ ... και το απίστευτο , με καλέσανε δύο φορές σήμερα το πρωί χωρίς να τους ζητήσω για να μου πουν ότι με έχουνε ενεργοποιήσει και αν έχω κάποια παρατήρηση ...

    Μακάρι να πάνε όλα καλά ... με το ADSL τί παρατήρησες ? όλα εντάξει γιατί εγώ ο φουκαράς φεύγω για Πάσχα και λόγω δουλειάς δεν με βλέπω ούτε να προλαβαίνω να ανοίγω το computeraki μου ... ποτέ δεν περίμενα ότι πρώτα από όλα θα έβλεπε τηλεόραση ON η γυναίκα μου και μετά θα είχα ADSL αλλά τέλος πάντων ...

    Καλή τύχη σε όλους τους synforumites στην ενεργοποίηση ... Εγώ μέχρι στιγμής μόνο καλά λόγια έχω να πώ ... Οταν δεήσω να ανοίξω computer θα αρχίσω και την μάχη για username, password , port forwarding κτλ. Εκεί τα βλέπω πιο σκούρα τα πράγματα ...

  6. #36
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostolisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε gerax.
    φίλε cms δεν λέω ψέματα. Απλά είπα ότι μου είπαν απο ΟΝ και (Π)ΟΤΕ. δεν γνωρίζω τις ακριβείς διαδικασίες που ακολουθούν.
    ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ... Δεν είπα φίλε apostolisp ότι είπες ψέμματα ... απλά ότι είναι ψευδές αυτό που σου είπανε ότι η ΟΝ και ο ΟΤΕ δεν ξέρουν τί κάνει ο ένας και ο άλλος ...

    για το πρόβλημα με τις εξερχόμενες κλήσεις ioannis32 μάλλον είναι θέμα ρυθμίσεων timelags των links στα DSLAM ειδικά μάλιστα όταν άμα περιμένεις λίγο με το σήμα η γραμμή που καλείς μπορεί και να βγει ... δεν είναι δυνατόν την μια να καλώ και την άλλη να μην μπορώ να καλέσω ...

    Κατά τα άλλα όταν κάλεσα κάποιον με αναγνώρισε μετά από πολύ καιρό αφού με προεπιλογή TELLAS πάνω στην ISDN του ΟΤΕ δεν με αναγνωρίζανε ...

    Μακάρι να πάει καλά η ON ..

    μεγάλη δουλειά που δεν θα ξαναδώ μπροστά μου κ...χαρτα τιμολόγια από ΤΕΛΛΑΣ και ΟΤΕ ... απεξάρτηση τώρα ... αρκετά με πρήξανε ...

  7. #37
    Εγγραφή
    25-01-2005
    Περιοχή
    Γλυκά Νερά
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Huawei Echolife HG520
    Σε συνέχεια της χθεσινής συζήτησης με τον κ. Γκίκα, και τη δέσμευσή του για αποκατάσταση της τηλεφωνικής επικοινωνίας έως σήμερα το πρωί, είμαι στην ευχάριστη θέση να αναφέρω ότι

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!



    Νιώθω σαν τον διψασμένο στην έρημο που βρήκε όαση με νερό

    Αφού καλώ από το χώρο εργασίας μου στο σπίτι μου, αν και ξέρω ότι τώρα δεν είναι κανείς, μόνο και μόνο για να ακούω τον ήχο...

    Σε ότι αφορά το θέμα με το τονικό και το παλμικό σύστημα, θα δοκιμάσω σήμερα με μία συσκευή που δουλεύει με το παλμικό να δω πώς θα τα πάει.

    Πάω να ψήσω αρνί.... Εμ πώς η Ανάσταση έγινε

  8. #38
    Εγγραφή
    17-03-2007
    Περιοχή
    ΠΑΤΜΟΣ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    579
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΜΟΣ
    Router
    ZXV10 H108L
    SNR / Attn
    6(dB) / 31(dB)
    Path Level
    Interleaved
    σημερα μου εδωσαν και εμενα νουμερο και το καλεσα και καλει παρολο που δεν εχω ενεργοποιηθει ακομα. τι παιζει??

  9. #39
    Εγγραφή
    03-12-2004
    Περιοχή
    City 17
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    0/0
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Speedtouch 585 v6
    SNR / Attn
    5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioannis32 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Σε ότι αφορά το θέμα με το τονικό και το παλμικό σύστημα, θα δοκιμάσω σήμερα με μία συσκευή που δουλεύει με το παλμικό να δω πώς θα τα πάει.

    Πάω να ψήσω αρνί.... Εμ πώς η Ανάσταση έγινε
    Άμα δε βρίσκεις συσκευή να σου δανείσω μια τέτοια....
    http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Telefon04_2.jpg
    ΕΛΕΟΣ!! εν έτει 2007 και η ον προτείνει pulse dialing

  10. #40
    Εγγραφή
    14-12-2005
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παιδια δε θελω να σας στεναχωρησω αλλα και εγω οταν παιρνω το νουμερο μου ακουω να καλει. Αλλα η κληση δεν παει πουθενα γιατι το τηλ σπιτι δε χτυπαει!!! Και εννοειται οτι ακομα η γραμμη ειναι νεκρη..

  11. #41
    Εγγραφή
    11-12-2005
    Περιοχή
    Μεταμόρφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    9(dB) / 41(dB)
    Μία από τα ίδια και εγώ. Παίρνω κανονικά τηλέφωνο στο σπίτι, το ακούω να χτυπάει αλλά μάλλον η κλήση πάει στο υπερπέραν αφού η συσκευή είναι ΝΕΚΡΗ!!!
    Μήπως υπάρχει κανείς να μου στείλει με PM το τηλέφωνο κάποιου υπευθύνου να συνεννοηθώ μπας και βρω καμιά άκρη; Γιατί μετά από καθημερινά τηλέφωνα στο CS τις τελευταίες 5 ημέρες, συνέχεια το αίτημα μου προωθείται σε κάποιον τεχνικό ο οποίος και θα επικοινωνήσει μαζί μου αλλά φυσικά ΤΙ - ΠΟ - ΤΑ!!! Με έχουν γραμμένο κανονικότατα!!!
    http://www.xartziliki.gr
    Τι μπορώ να κάνω για μερικά Ευρώ

  12. #42
    Εγγραφή
    25-01-2005
    Περιοχή
    Γλυκά Νερά
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Huawei Echolife HG520
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freeman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα δε βρίσκεις συσκευή να σου δανείσω μια τέτοια....
    http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Telefon04_2.jpg
    ΕΛΕΟΣ!! εν έτει 2007 και η ον προτείνει pulse dialing

    Η αλήθεια είναι ότι με το τονικό έχω ποσοστό επιτυχίας στις κλήσεις από 10~50%. Με το παλμικό θα δούμε.... Πάντως γνωρίζουνε το πρόβλημα, ξέρουνε ότι και από αυτό έχουνε δεχθεί αρνητική δημοσιότητα και προσπαθούν να το βελτιώσουν....

    Μέχρι τότε, αυτό το μοντέλο πώς σου φαίνεται;


  13. #43
    Εγγραφή
    14-12-2005
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ktas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία από τα ίδια και εγώ. Παίρνω κανονικά τηλέφωνο στο σπίτι, το ακούω να χτυπάει αλλά μάλλον η κλήση πάει στο υπερπέραν αφού η συσκευή είναι ΝΕΚΡΗ!!!
    Μήπως υπάρχει κανείς να μου στείλει με PM το τηλέφωνο κάποιου υπευθύνου να συνεννοηθώ μπας και βρω καμιά άκρη; Γιατί μετά από καθημερινά τηλέφωνα στο CS τις τελευταίες 5 ημέρες, συνέχεια το αίτημα μου προωθείται σε κάποιον τεχνικό ο οποίος και θα επικοινωνήσει μαζί μου αλλά φυσικά ΤΙ - ΠΟ - ΤΑ!!! Με έχουν γραμμένο κανονικότατα!!!
    Φιλε μου μη το ψαχνεις. Και να βρεις υπευθυνο δε θα βγαλεις ακρη. Προχτες μιλησα με ενα προισταμενο, του εξηγησα οτι επειδη ειμαι μηχανικος δικτυων και κανω support πελατες μου εχουν δημιουργησει τρελο προβλημα που δεν εχω ουτε dialup access και το μονο που ελεγε ηταν οτι προσπαθουν να φτιαξουν το προβλημα. Ας το παρουμε χαμπαρι, ειμαστε στο ελεος των ΑΝΙΚΑΝΩΝ.

  14. #44
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pirelli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ktas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως υπάρχει κανείς να μου στείλει με PM το τηλέφωνο κάποιου υπευθύνου να συνεννοηθώ μπας και βρω καμιά άκρη; Γιατί μετά από καθημερινά τηλέφωνα στο CS τις τελευταίες 5 ημέρες, συνέχεια το αίτημα μου προωθείται σε κάποιον τεχνικό ο οποίος και θα επικοινωνήσει μαζί μου αλλά φυσικά ΤΙ - ΠΟ - ΤΑ!!! Με έχουν γραμμένο κανονικότατα!!!
    Μπορω να'χω και γω παρακαλω;

  15. #45
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpamparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορω να'χω και γω παρακαλω;
    και εγώ

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-08, 01:11
  2. νέκρα isdn
    Από ela002 στο φόρουμ Isdn - Pstn
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-08, 00:39
  3. Έφηβος ανασταίνει "νεκρά PC" και τα δίνει σε φτωχούς
    Από asfalis στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-07, 16:04
  4. Τηλεφωνα Forthnet...Τι γινεται με αυτα;
    Από Sakoulas στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-07, 09:12
  5. Νεκρά Download links
    Από RASTAVIPER στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-07, 10:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας