Σελ. 1 από 9 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 129
  1. #1
    Εγγραφή
    02-04-2007
    Περιοχή
    αθηνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΟΛΟΣ
    Router
    USR 9112
    Thumbs down
    Το πρωι του Σαββατο στις 31 μαρτιου 2007 πριν καν ετοιμασω τον πρωινο καφε μου ετσι οπως πραττει καθε γνησιος κομπιουτερακιας ανοιξα τον υπολογιστη μου πρωτα..

    το pc φορτωνει κανονικοτατα φορτωνω winamp,mp3s και καλυμερα κοσμε παω να φτιαξω καφε στην κουζινα..

    το κακο που με περιμενε κανεις δεν το φανταζοταν...



    γυρνωντας με τον καφε στο χερι βλεπω το μονιτορ out of signal!!
    Ρε παιδια τι εγινε εδω???
    reset...tipota...το τροφοδοτικο δειχνει να λειτουργει αλλα ουτε μπιπ ουτε εικονα στο μονιτορ....

    εδω ας κανουμε μια παρενθεση....
    (το pc μου εχει ηδη παραδοση αλλη μια φορα ζωη και σηγκεκριμενα το M/B... το οποιο ηταν αγορασμενο απο Γραμμη Computers και οι ανθρωποι ευγενεστατοι μου το αλλαξαν μεσα σε 2 μολις μερες!!!ε ειχα υποθεσει και εγω οτι ετυχε ελλατωματικο Μ/Β...)

    οταν ομως εχεις εναν επεξεργαστη αξιας ~1000 ευρω (QX6700) δεν αισθανεσαι και τοσο ανετα βλεπωντας την καταραμενη μαυρη οθονη..

    οι απεγνωσμενες προσπαθειες να επανελθει το PC δεν αποδωσαν τιποτα..

    αγαναχτησμενος λοιπον και καταριοντας την GIGABYTE και το DS4 που πηγα και πηρα περνω τηλεφωνο την Γραμμη Computers και τους εξηγω...

    μου λεει το παλικαρι απο το τεχνικο τμημα παλι ρε φιλε!, κατι αλλο φταιει και στο καιει το ΜΒ..του εξηγω και εγω την ολη συνθεση του PC μου και οτι δεν ξερω τι μπορει να ευθυνετε και πως το τροφοδοτικο ειναι καινουριο.

    τελος παντων ευγενεστατος και παλι ο τεχνικος μου λεει να το παω απο εκει την τεταρτη να μου το αλλαξει χερι με χερι κατι που δεν το περιμενα!!!

    αρχιζω λοιπον και εγω τα ξεμονταρω το PC να βγαλω το ΜΒ να το εχω ετοιμο να το παω την τεταρτη...
    ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΜΩΣ οτι το τετραπινο ΑΤΧ12 φισ δεν βγαινει πανω απο το ΜΒ.. εκει ειναι που τρελαθηκα...

    καθως βγηκε με πολυ προσπαθεια βλεπω τα πλαστικα που περιβαλλουν τα 2 απο τα 4 πιν λειωμενα-καμενα-μαυρισμενα (προφανως ηταν τα 2 πιν των 12V-ΚΙΤΡΙΝΑ).


    Τελικα το τροδοτικο ειχε κανει τη Μ@λ@κι@... το τροφοδοτικο αγορασμενο απο Cosmodata( ) στις 24-2-07 μαρκας JSP 550W συμβατο με ΑΤΧ 2.03ΑΑΑ.

    Κοινως μαυρο φιδι που με εφαγε....

    καθως ολα τα κακα Σαββατο συμβαινουν τρεχω μεσημεριατικα γυρω στις 13:00 για cosmodata με το τροφοδοτικο παραμασχαλα.

    μπαινοντας λοιπον ακολουθησε ο εξεις διαλογος.

    πωλητης Α: γεια σας τι θα θελατε?
    εγω:να σας δειξω ενα λεπτο....(βγαζοντας το τροφοδοτικο απο την τσαντα και δειχνωντας του το φισ)
    το κοιτα ο πωλητης και γουρλωνει τα ματια!
    πωλητης Α:καικε?
    εγω:μαλλον ναι,εσεις τι λετε?πιθανων μου εκανε ζημια 1000Ε και....ποτε μπορω να εχω αντικατασταση?
    πωλητης Β(Μεγαλος σε ηλικια και οπως αποδειχτηκε ιδιοκτητης Cosmodata):τι εγινε εδω(ρωτα μπαινοντας στη συζητηση και διωχνοντας προφανως τον πωλητη Α)
    εγω:οριστε, καικε το τροφοδοτικο και θελω αντικατασταση πριν ενα μηνα το αγορασα...
    πωλητης Β(Νικος Οικ***** λεγετε ο κυριος..):κυριε μου δεν μπορω να σας το αντικαταστησω (μου λεει λες και ειναι το προφανες..)
    εγω:Οριστε?
    Ν.Οικ*****: Τα τροφοδοτικα δεν εχουν εγγυηση..(κοιταζοντας αριστερα και δεξια Ψαχνωντας τον επομενο πελατη προφανως...)
    εγω:Για μισο λεπτο τι λετε τωρα?τι δεν εχει εγγυηση ακριβως? κατι που αγορασα πριν ενα μηνα και καικε?κατι που εχει καψει 2 Μ/Β και δεν ξερω και εγω τι αλλο?
    Ν.Οικ*****:Μα κυριε σας εξηγησα κανενας κατακευαστης τροφοδοτικων δεν δινει εγγυηση δεν μπορω να σας το αλλαξω....(κοιταζωντας το τροφοδοτικο στα χερια μου)... τι επαθε ακριβως με ρωτα και καλα με ενδιαφερον?
    εγω:του εξηγω και του δειχνω το φισ ελπιζωντας για κατανοηση..
    Ν.Οικ*****:εκτος αυτου το τροφοδοτικο δουλευει?
    εγω: τι να δουλευει!? το οτι γυρναει το ανεμιστηρακι σημαινει οτι λειτουργει θελετε να μου πειτε?
    Ν.Οικ*****:εαν θελετε μου λεει το αφηνετε εδω και το κοιταει ενας τεχνικος την δευτερα και εαν δουλευει σας αλλαζει ενα φισ και το περνετε.
    εγω (ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΣ): και εαν το δει ο τεχνικος και δεν δουλευει θα μου το αντικαταστισετε?
    Ν.Οικ*****:μα σας ειπα κανενα τροφοδοτικο δεν εχει εγγυηση.

    εγω:δηλαδη για να ανακαιφαλαιοσουμε στην καλυτερη το περιπτωσεων θα μου αλλαξετε το φισ και στην χειροτερη θα το παρω χαλασμενο,και ισως σας πληρωση και την εργασια????

    Ν.Οικ*****:οχι εργασια δεν θα πληρωσετε.
    εγω:Α! μαλιστα μου κανετε και χαρη δηλαδη.

    Ν.Οικ*****:θα το πω μια φορα ακομα αλλα δεν λετε να το καταλαβετε τα τροφοδοτικα δεν εχουν εγγυηση.δεν ξερω πως καικε και προφανως ευθηνετε το Μ/Β και δεν ξερω εσεις τι κανατε με το τροφοδοτικο αυτο...

    εγω:τι λες να εκανα δηλαδη να το εκαψα μονος μου?και στο κατω κατω σου ξαναλεω ειναι το 2 Μ/Β που μου καιει αυτη η μ@λ@κι@.

    Ν.Οικ*****:καταρχην μην υψωνεις τον τονο της φωνης σου και αν θες να ξερεις για να ισχυει η εγγυηση ενος τροφοδοτικου πρεπει να λειτουργει σε 18c θερμοκρασια και να ειναι υπο UPS!

    εγω:ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ!?? Μηπως πρεπει να τραβαγα και βιντεο την
    ωρα που σκαει το τροφοδοτικο κρατωντας ενα θερμομετρο στο χερι??? φυσικα και εχω UPS.εαν εισασταν εσεις στη θεση μου και σας αλλαζαν ενα φις θα ρισκαρατε να το βαλετε παλι σε λειτουργεια?και στο κατω κατω απο εσενα το αγορασα το τροφοδοτικο και εσυ ησουν που μου το πουλησες και ειπες πως εχει εγγυηση!και ακομα ο προμηθευτης να μην δινει εγγυηση(που δεν γινεται αυτο) εσυ σας μαγαζι τι κανεις για τους πελατες σου?

    Ν.Οικ*****:Μα σας ειπα οτι κανενα τροφοδοτικο δεν εχει εγγυηση.ρωτηστε οπου θελετε!(ενω πριν μου ελεγε τους ορους υπο τους οποιους ισχυει μια εγγυηση τροφοδοτικου)..

    εγω:καλως μπορω να εχω το ονοματεπωνυμο σας?
    Ν.Οικ*****:παρτε μια καρτα..


    τελειωνοντας λοιπον τον γολγοθα μου να σας πω οτι

    1ον πηρα τροφοδοτικο ζαλμαν απο πλαισιο με 3 χρονια εγγυηση.

    2ον ελπιζω να μου αλλαξουν το Μ/Β στη Γραμμη και να ειναι καλα οι ανθρωποι.

    3ον και κυριοτερον!!!!! σημερα το πρωι 2-4-07 πηρα τηλεφωνο στο καταστημα της Cosmodata στο περιστερι και ρωτωντας -δηθεν πως ενδιαφερομαι για το τροφοδοτικο JSP 550W - εαν εχει εγγυηση μου ειπαν φυσικα εχει 1 ΧΡΟΝΟ ΕΓΓΥΗΣΗ!!!!! και απο τον προμηθευτη ΜΑΛΙΣΤΑ Συγκεκριμενα!!!!!

    τα συμπερασματα δικα σας και μην ξεχνατε.... ΤΑ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΑ ΣΤΗΝ COSMODATA ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΓΓΥΗΣΗ!!!
    (στο καταστημα του περιστεριου ισως εχουν.....τι να πω...Ξεφτιλα)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 02-04-07 στις 14:42. Αιτία: προσαωπικά δεδομένα τρίτων

  2. #2
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    1. Όλα τα περιφερειακά έχουν εγγύηση τουλάχιστον ίση με την εγγύηση του κατασκευαστή. Μπορείς να κάνεις καταγγελία στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή (1520) εφόσον επιμένουν.
    2. Υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα/πάτημα όμως: Εσύ οφείλεις να έχεις λάβει όλα τα απαραίτητα μέτρα ώστε το ρεύμα που παίρνει το τροφοδοτικό να είναι σωστό. Συνεπώς πρέπει να έχεις UPS ή σταθεροποιητή πριν το τροφοδοτικό.
    3. Απαγορεύεται η δημοσίευση προσωπικών δεδομένων τρίτων χωρίς την συγκατάθεσή τους όπως ρητά αναφέρεται στους Όρους Χρήσης- έγιναν τα απαραίτητα edits
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  3. #3
    Το avatar του μέλους mach
    mach Guest
    Εάν είναι ακριβώς όπως τα λες, κάνε άμεσα καταγγελία στο ΙΝΚΑ για εξαπάτηση. Έχεις όλο το δίκιο με το μέρος σου.
    Πάντως θα πω την κακία μου, όταν παίρνεις επεξεργαστή 1000€ δεν δίνεις 60€ για τροφοδοτικό μάρκας JSP (Αυτό με τα λαμπάκια είναι; Έχει τσουρουφλίσει πολύ κόσμο και πολλές μητρικές αυτό το πράγμα.)

  4. #4
    Εγγραφή
    02-04-2007
    Περιοχή
    αθηνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΟΛΟΣ
    Router
    USR 9112
    1ον εχω UPS
    2ον Συγνωμη και τηανχ για το edit

  5. #5
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Aν έχεις UPS πάρτους τηλέφωνο ή πήγαινε ξανά από εκεί και αν συνεχίσουν τα περί μη ύπαρξης εγγύσης ζήτα τους ευγενικά αν μπορείς να κάνεις ένα τηλεφώνημα... στη ΓΓΚ (ή το INKA που ανέφερε ο mach)
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  6. #6
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Ξέρω πως δουλεύουν εκεί. Όχι εκ των έσω, αλλά ήμουν πελάτης χρόνια μέχρι να επιβεβαιώσω το πως δουλεύανε.
    Οι τύποι είναι ΕΝΤΕΛΩΣ τυχάρπαστοι παρτάκηδες.
    Ξέρουν οτι αυτά που δίνουν είναι χαμηλής ποιότητας και γενικώς στις αλλαγές είναι εύκολοι. Το οτι κόλλησες εσύ μου φαίνεται λίγο περίεργο.
    Το σίγουρο είναι πάντως οτι μπαίνοντας εκεί, δεν περιμένεις ούτε ποιότητα ούτε εξυπηρέτηση.
    Να ξαναπάρεις στο κατάστημα περιστερίου και να πάρεις το όνομα και αυτού που θα σου απαντήσει στο τηλέφωνο ΚΑΙ από κάποιον υπεύθυνο εκεί.

    ΟΜΩΣ

    ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΛΑ:

    Μην πάρεις με ύφος που ζητάει τα ρέστα. Πάρε σαν ένθερμος πελάτης που ερωτεύτηκε το κατάστημα και θέλει να τους κάνει τηλεφωνική καντάδα.
    Επίσης, εάν θέλεις, μπορείς να πας στο κατάστημα με ένα φίλο σου, να τον στείλεις μέσα να ρωτήσει για την εγγύηση και μόλις βγεί και σου πεί "1 χρόνο" ο φίλος σου, να μπείτε παρεούλα μέσα και να του πεις να κάνεις το τηλέφωνο απ'το κινητό σου μπροστά του.

    ΜΗΝ υψώσεις τη φωνή σου, ΜΗΝ τσαντιστείς. Θα χάσεις.
    Το παιχνίδι είναι δικό σου

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  7. #7
    Εγγραφή
    06-07-2004
    Μηνύματα
    369
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    χαχαχα τέλειο!!! άκου δεν έχουν εγγύηση τα τροφοδοτικά !!!!

    βλακεία σου που έφυγες με το κεφάλι κάτω, έπρεπε να πάρεις αμέσως ΙΝΚΑ, ΓΓΚ και ότι άλλο υπάρχει και να το πει σε αυτούς ότι δεν υπάρχει εγγύηση να δουμε μετα

  8. #8
    Εγγραφή
    11-11-2005
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    +1 απο εμένα

    Χρόνια πελάτης κι εγώ παλιότερα (μέχρι πριν 5-6 χρόνια δηλαδή) κυρίως γιατι τότε (τώρα δεν ξέρω) είχανε αρκετα χαμηλές τιμές σε σχέση με άλλους. Πάντα όμως κάνανε τις "μαμουνιές" τούς.

    Ζήταγα δηλαδή π.χ. ενα pc με συγκεκριμένα parts και αυτοί έβαζαν ότι ήθελαν μέσα, στην τιμή φυσικά που θα είχε με τα parts που ζήτησα. Οπότε απο ενα σημείο και μετά ζήταγα ξεχωριστά το κάθε τι και μετά απλώς σταμάτησα να πηγαίνω καν. Αυτά όλα βέβαια στο κατάστημα στη Στουρνάρη, δεν ξέρω για άλλα... Κυνήγα το όμως, μην τους αφήσεις έτσι.
    Και γενικά όλα τα καταστήματα μόλις ακούσουνε για ΙΝΚΑ και καταγγελία, αλλάζουνε αμέσως στάση.

  9. #9
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    1) Αν ημουν στην θεση της Cosmodata :

    - Θα ειμουν ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να παραλαβω το προιον , αφου ενημερωθω απο τον χρηστη για το προβλημα που παρουσιαζει, προς ελεγχο. Ο ελεγχος πρεπει να γινει εντος ΕΥΛΟΓΟΥ ΧΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ( οι 2 μερες που ανεφεραν ειναι γρηγορα ).

    - Μαζι με το προιον προς ελεγχο ζητω ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ και την ΑΠΟΔΕΙΞΗ - ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ αγορας. Αν δεν υπαρχει ΔΕΝ εχω υποχρεωση παραλαβης.

    - Ειμαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να παραδωσω το προιον σε κατασταση ΑΨΟΓΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ μετα την ενδεχομενη επισκευη του.

    - ΔΕΝ ειμαι υποχρεωμενος να το επισκευασω - αντικαταστησω σε περιπτωση που η τυχον βλαβη οφειλεται σε εσφαλμενη χρηση του. Αυτο ομως πρεπει να το ΑΠΟΔΕΙΞΩ

    - ΟΛΑ τα προιοντα, συνοδευονται απο τουλαχιστον ενα ( 1 ) ετος εγγυησης. Αν δεν υπαρχει ειδικη γραπτη εγγυηση, ως τετοια λαμβανεται η ΑΠΟΔΕΙΞΗ - ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΑΓΟΡΑΣ

    2) Αν ειμουν στην θεση της Γραμμης :

    - Δεν θα σου αλλαζα, αντικαταστουσα η χωρις χρεωση επισκευαζα εξοπλισμο - προιον το οποιο ναι μεν ειχε αγοραστει απο εμενα αλλα που θα ειχε χαλασει - βλαφτει απο κακη χρηση. Και σαν τετοια μπορει ασφαλως να θεωρηθει η κακη λειτουργια ΑΛΛΟΥ εξαρτηματος που ΔΕΝ πουλησα αρα ειμαι και υπευθυνος εγω ως καταστημα.


    Ελπιζω να καταλαβες και εγω να βοηθησα

  10. #10
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μόνο μια αντίρρηση στο παραπάνω που γράφει ο 29gk
    Σύμφωνα με Οδηγία της ΕΕ που νομίζω ότι έχει ενσωματωθεί στην Ελληνική νομοθεσία ο ελάχιστος χρόνος εγγύησης είναι τα 2 έτη.
    Ξέρω ότι πάρα πολλοί και σε πάρα πολλά είδη δίνουν ένα έτος αλλά αν το ψάξεις πολύ...
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  11. #11
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    χαχαχαχαχαχα!
    Απιθανος ο Μακης!
    Παντα μαιμουδιες εκανε.
    Θυμαμαι πριν πολλά χρονια... πουλαγε τους 486dx2/66 σαν 80αριδες!
    Απορω που υπάρχει ακόμα. Προσφατα που ειχα περασει με το μηχανακι , ειδα το ειχε κανει εντελως γιουσιουρουμ.
    Τα εχει βγάλει όλα στο πεζοδρόμιο χυμαριο και ξεπουλαγε....
    Πηγαινε καμια βολτα ξανα απο εκει και μιλα του χυμα και σταρατα... ή τράβα ενα τηλεφωνο μπροστα του στον Ινκα και θα στο αλλαξει.
    Σιγα μην κατσει να ασχοληθει για ενα τροφοδοτικο.

  12. #12
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Δυστυχώς αρκετά καταστήματα θεωρούν ότι ο τρόπος για να βγάλεις κέρδος είναι να κλέψεις και να εξαπατήσεις τον πελάτη όπως μπορείς.
    Λίγα είναι αυτά που λειτουργούν με σεβασμό προς τον πελάτη, ώστε να κερδίσουν έτσι την εμπιστοσύνη του και την προτίμησή του.
    Τουλάχιστον το πιο απλό που μπορούμε να κάνουμε σαν καταναλωτές είναι απλά να μην ψωνίζουμε όσο μπορούμε (καθόλου αν γίνεται) από τα πρώτα.
    Τους αξίζει μια cosmofapa μπας και αλλάξουν νοοτροπία.

  13. #13
    Εγγραφή
    20-07-2006
    Μηνύματα
    658
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    SpeedTouch 585i
    SNR / Attn
    10(dB) / 14(dB)
    εγω θα εκανα αυτο!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlindG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, εάν θέλεις, μπορείς να πας στο κατάστημα με ένα φίλο σου, να τον στείλεις μέσα να ρωτήσει για την εγγύηση και μόλις βγεί και σου πεί "1 χρόνο" ο φίλος σου, να μπείτε παρεούλα μέσα και να του πεις για την εγγυηση!
    επισης αν γινεται να ηχογραφει ο φιλος σου την συνομιλια που θα εχει μεσα με τον τυπο θα ειναι σουπερ!

    στην αναγκη ζητα απο τον ευαγγελατο μια κρυφη καμερα!

  14. #14
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    @yiapap
    Σωστα ειναι 2 ετη. Αλλα δεν το εγραψα γιατι α) δεν ξερω αν εχει ενσωματωθει στους δικους μας νομους και απο ποτε και β) τελικα για τον φιλο δεν εχει πρακτικη σημασια. Βλεπεις καθε τι ΕΧΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΓΓΥΗΣΗ και ας ισχυριζεται ο οποιοσδηποτε οτι θελει.

    Και ενα τελευταιο, ΑΡΝΗΣΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΗ με οποιαδηποτε μορφη ( πωληση, αλλαγη, επισκευη κτλ ) δεν εχει δικαιωμα να κανει ΚΑΜΙΑ επιχειρηση. Εφοσον ο πελατης ειναι στα πλαισια που οριζουν οι νομοι πρωτα αλλα και ο κανονισμοι του καταστηματος η επιχειρηση ΟΦΕΙΛΕΙ να τον εξυπηρετησει.

    Το γραφω αυτο γιατι αν παραδειγμα πιαστω στα χερια η βρισω η προβω σε αλλη ΠΑΡΑΝΟΜΗ ενεργεια ( ηχογραφηση, βιντεοσκοπηση ) ενανια στον καταστηματαρχη τοτε αυτοματως οχι μονο χανω τα δικαιωματα μου αλλα τοτε γυρναει μπουμεραγκ αστικα αλλα και ποινικα εναντιον μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 29gk : 02-04-07 στις 19:03.

  15. #15
    Εγγραφή
    26-05-2005
    Περιοχή
    παντού
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    812
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    11995/1023
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    10(dB) / 27(dB)
    Γραπτή καταγγελία στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή, με κοινοποίηση στην COSMODATA.
    Θα αναφέρεις το περιστατικό όπως έγινε με ημερομηνίες και μετά θα σε πάρει μόνος του ο πωλητής, τηλέφωνο.

Σελ. 1 από 9 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εγγύηση κάρτας γραφικών Asus και ..Cosmodata
    Από gtzam στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-07, 13:23
  2. Δεν εχουν το θεο τους!
    Από k_gerax στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-07, 23:09
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-07, 00:28
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-06, 09:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας