Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 54
  1. #16
    Εγγραφή
    06-09-2013
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    ενα τετοιο μου ειχε ερθει πριν απο δεκα χρονια!!!
    Απο τους πρωτους να ημουνα;
    Και εστειλα πισω sms: "λαθος κανατε"

  2. #17
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    'Ετσι είναι αυτά. Μη δώσεις σε γυναίκα κινητό, ή πιστωτική κάρτα, θα τα χρησιμοποιήσει μέχρι να λιώσουν τα πλαστικά

  3. #18
    Εγγραφή
    31-05-2014
    Περιοχή
    Αγία Βαρβάρα - Αττική
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κι αυτοί ονόματα που επιλέγουν... Εβίτα...Ντέπυ.... Βάλτε ρε Μαρία και Ιωάννα/Άννα κτλ...

  4. #19
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΖΑΝΗ
    Ποιος θέλει ρε συ να γνωρίσει μια Μαρία, μια Ιωάννα/Άννα. Ενώ μια Ντέπυ και μια Εβίτα κάνουν πιο ωραία ... ατμόσφαιρα

  5. #20
    Εγγραφή
    18-05-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Fritz7581
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης από εφαρμογές που πουλάνε τα δεδομένα σου. Το +19 είναι από Αυστραλία απ' ότι βλέπω.
    Το +1 είναι ΗΠΑ και Καναδάς, πιο συγκεκριμένα +1 973 ΧΧΧ ΧΧΧΧ είναι από την πολιτεία του New Jersey. Η Αυστραλία έχει +61.

  6. #21
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τσαμπα εβρισα την πρωην οτι μου εκανε πλακα

  7. #22
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DrNo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενα τετοιο μου ειχε ερθει πριν απο δεκα χρονια!!!
    Απο τους πρωτους να ημουνα;
    Και εστειλα πισω sms: "λαθος κανατε"
    Και σε εμένα έχει έρθει πριν 10 χρόνια αλλά με άλλο τρόπο. Δεν ήταν το συγκεκριμένο μήνυμα, αλλά γενικά σου πετάνε μέσα ένα γυναικείο όνομα και σε παραπέμπουν να καλέσεις πίσω ή να μπεις σε ιστοσελίδα για να δεις τις τάδε φωτογραφίες μιας κοπέλας και καλά για να σε ψαρώσουν, ειδικά κάτι έφηβοι ή φοιτητές κτλ την πατάνε....

  8. #23
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απευθύνεται σε τρελά λιγούρια (άκου Ντέπυ!)

  9. #24
    Εγγραφή
    06-09-2013
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε εμένα έχει έρθει πριν 10 χρόνια αλλά με άλλο τρόπο. Δεν ήταν το συγκεκριμένο μήνυμα, αλλά γενικά σου πετάνε μέσα ένα γυναικείο όνομα και σε παραπέμπουν να καλέσεις πίσω ή να μπεις σε ιστοσελίδα για να δεις τις τάδε φωτογραφίες μιας κοπέλας και καλά για να σε ψαρώσουν, ειδικά κάτι έφηβοι ή φοιτητές κτλ την πατάνε....
    Καρμπον ητανε το μνμ και στο δικο μου με διαφορετικα ονοματα και γι'αυτο μου κανει εντυπωση
    ...Βρε λες εκεινο να ητανε αληθινο;
    Παντως εγω εστειλα πισω μνμ και ουτε ενα ευχαριστω (οκ δεν ητανε αναγκη αλλα κατι λεει και αυτο)...
    -Τοτε δεν ημασταν υποψιασμενοι και ουτε ειχα ακουσει να εχει συμβει και σε κανεναν αλλο

    - - - Updated - - -

    αν -για εγκυκλοπαιδικους λογους και μονο το λεω- :ρ μπορει να κανω λαθος και τα ονοματα να ηταν τα ιδια
    ...Το θυμαμαι ακομα γιατι ειχα κατι φιλους τοτε Γαλλια και καναμε πλακα ...Το ειχαμε συνδεσει τοτε με διαφορετικες και ασχετες καταστασεις...

  10. #25
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Ακόμη στέλνουν τέτοιου είδους μηνύματα;! Εμένα, πριν από περίπου δύο χρόνια, μου είχαν στείλει το κλασικό: ''Ειρήνη μου τι κάνεις;...''.

  11. #26
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μου ειχε ερθει κι εμενα αυτο το SMS πριν κανα 6μηνο!(Δεν εχω Vodafone)

  12. #27
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    καθηστε ρε παιδια γιατι θα με κανετε να βγαλω τον καφε που πινω τωρα το πρωι απο την μυτη.

    το νουμερο του αποστολεα ανηκει σε καποια εταιρεια/δικτυο

    το νουμερο του αποστολεα του μηνυματος ανηκει σε καποιον ανθρωπο

    ας τον καλεσουν να δωσει εξηγησεις η ας του το κλειδωσουν μεχρι να γινει αυτο

    ολα τα νουμερα κινητων τηλεφωνων ειναι δηλωμενα και οι εταιρειες ανα πασα στιγμη ξερουν σε ποιο/ια ανηκει το καθε νουμερο

    μην τρελαθουμε και ξεχασουμε αυτα που ξερουμε...

  13. #28
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    καθηστε ρε παιδια γιατι θα με κανετε να βγαλω τον καφε που πινω τωρα το πρωι απο την μυτη.

    το νουμερο του αποστολεα ανηκει σε καποια εταιρεια/δικτυο

    το νουμερο του αποστολεα του μηνυματος ανηκει σε καποιον ανθρωπο

    ας τον καλεσουν να δωσει εξηγησεις η ας του το κλειδωσουν μεχρι να γινει αυτο

    ολα τα νουμερα κινητων τηλεφωνων ειναι δηλωμενα και οι εταιρειες ανα πασα στιγμη ξερουν σε ποιο/ια ανηκει το καθε νουμερο

    μην τρελαθουμε και ξεχασουμε αυτα που ξερουμε...
    Είπε κανείς το αντίθετο;

    Εδώ συζητάμε και λέμε οτι αν λάβεις τέτοια μηνύματα να μην απαντήσεις ούτε να τους στέιλεις μήνυμα πίσω γιατί μπορεί να είναι απάτη και κάτι παίζεται. Θα έχεις ακούσει για κάποιες περιπτώσεις που μπορεί να σου κάνουν κάτι στο τηλέφωνο και να σε χρεώνεσαι μετά.

    Δεν είναι πρώτη φορά που γίνονται τέτοια, σου στέλνουν μήνυμα οτι και καλά είναι η τάδε γυναίκα και είχαμε πει να συναντηθούμε εκεί ή μπες στο τάδε site να δεις φώτος μου, που εν το μεταξύ στο τάδε site αν μπεις θα κολλήσεις ιο και ο υπολογιστής σου θα γίνει botnet.

    Όποιος δει τέτοιο μήνυμα, λάθος ξελάθος απλά δεν ασχολείται και τελείωσε το θέμα.

  14. #29
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπε κανείς το αντίθετο;

    Εδώ συζητάμε και λέμε οτι αν λάβεις τέτοια μηνύματα να μην απαντήσεις ούτε να τους στέιλεις μήνυμα πίσω γιατί μπορεί να είναι απάτη και κάτι παίζεται. Θα έχεις ακούσει για κάποιες περιπτώσεις που μπορεί να σου κάνουν κάτι στο τηλέφωνο και να σε χρεώνεσαι μετά.

    Δεν είναι πρώτη φορά που γίνονται τέτοια, σου στέλνουν μήνυμα οτι και καλά είναι η τάδε γυναίκα και είχαμε πει να συναντηθούμε εκεί ή μπες στο τάδε site να δεις φώτος μου, που εν το μεταξύ στο τάδε site αν μπεις θα κολλήσεις ιο και ο υπολογιστής σου θα γίνει botnet.

    Όποιος δει τέτοιο μήνυμα, λάθος ξελάθος απλά δεν ασχολείται και τελείωσε το θέμα.
    καλα κανετε και συζητατε τετοια πραγματα για να μην την πατησει καποιος αδαης/ασχετος
    το προβλημα ειναι ομως οτι ο αδαης/ασχετος με το αντικειμενο δεν θα μπει σε τεχνολογικο φορουμ οπως ειναι το ADSLgr.com
    αρα ειναι ασκοπη η ενημερωση της VODAFONE (και οποιαδηποτε εταιρειας) αν δεν την κανει πρωτα σε ολους/ες τους συνδρομητες της

    συγνωμη αλλα δεν με πειθουν οτι με ενα μηνυμα κειμενου (SMS) μπορουν να μου αλλαξουν τις ρυθμισεις και να εχω υψηλη χρεωση ισως να γινεται κατι τετοιο αλλα προσωπικα εχω καρτοκινητη οχι συμβολαιο αρα αν τελειωσει ο χρονος/λεπτα ομιλιας/sms/internet απλα τελειωσε και η ιστορια.

    προωθηση κτλ ειναι απενεργοποιημενες (ουτε καν τηλεφωνητη δεν εχω)

    προσωπικα δεν απανταω σε κλησεις αγνωστες / απο απορρητο αριθμο και μηνυματα

    θα το ξαναπω γιατι μαλλον δεν το καταλαβες φιλε βασιλη

    το νουμερο του αποστολεα ανηκει σε καποιο δικτυο (εταιρεια)

    το νουμερο του αποστολεα εχει γραφτει σε καποιου το ονομα/επωνυμο για να ανηκει σε καποιο δικτυο (εταιρεια)

    αρα που ειναι το δυσκολο για μια εταιρεια δικτυου οπως π.χ η VODAFONE / WIND / COSMOTE σε συνεργασια με τις αρμοδιες δικαστικες/αστυνομικες αρχες να θεσουν τελος στην απατη οπως ισχυριζονται

    ακομα και να μην ειναι ελλαδα θα ειναι σε χωρα της ευρωπης παλι ειναι υποχρεωτικα καποια πραγματα αρα παλι θα τον βρουν.

  15. #30
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Δυσκολία δεν υπάρχει σε αυτό. Απλά μέχρι να μαζευτούν οι καταγγελίες και να το εξετάσουν και να βγει στην δημοσιότητα αρκετοί την έχουν πατήσει.

    Περιστατικά υπάρχουν, τώρα δεν έχω χρόνο να γουγκλάρω γιατί έχω ναπ άω κάπου αλλά ψάξε στο google θα βρεις παλαιότερες υποθέσεις που λένε τι γινόταν και αποκτούσαν πρόσβαση σε κινητά τηλέφωνα ή κέρδιζαν χρήματα.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Vodafone: Ενημέρωση για spam sms - Μάιος 2015
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-15, 16:15
  2. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-15, 20:38
  3. Vodafone: Ενημέρωση για spam SMS
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-14, 09:32
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-14, 19:24
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-14, 01:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας