Σελ. 9 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 762
  1. #121
    Εγγραφή
    15-08-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    pirelli
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Johanvil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνωμη αλλα ρωταω επειδη δεν ξερω. Πες οτι παω HOL και κραταω το router της Vivodi που ειχα (speedtouch). Θα πρεπει να κανω hard reset ή ολες οι θυρες που ειχα ανοιξει, η σελιδα διευθυνσης (192.ταδε ταδε) και οι κωδικοι της, θα παραμεινουν ιδιοι?
    Γαυτο το ρουτερ πρεπει να δωθει απο ττην χωλ,οχι να εχουμε και ενοια αν θα λειτουργει το πιρελλι,και να ειναι δωρεαν,οπως και τα τελη ενεργοποιησης-φορητοτητας
    γ αυτα τα δυο περιμενουμε αρχικα απο τι καταλαβαινω απαντηση,και οτι καλυτερο κανουν απο κει και περα συμφερον και για αυτους και για μας-εκτος αν εχουν πολλους πελατες και δε θελουν αλλους! Προσωπιακα δε εχω υπογραψει πουθενα ακομη και περιμενω να δουμε τι θα γινει

  2. #122
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Γιατί να το κανεις Hard Reset? Άστο όπως είναι. Δεν έχεις δικές σου ρυθμίσεις μέσα?
    Άστο όπως είναι και αν δεν δουλέψει και καταλαβαίνεις πως είναι το ρούτερ, τότε κάνε Hard Reset.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως εάν εξακριβωθεί η προσφορά της Wind πρέπει να ζητήσεις εάν έχεις άλλο το κουράγιo από την HOL να κάνει αντίστοιχη προσφορά με αυτή της Wind για έναν αριθμό δηλαδή...
    Έχω το κουράγιο και αν δεν γίνει κάτι με την προσφορά της HOL μπορώ να το κάνω,
    γιατί την WIND την έχω σίγουρη για την δεύτερη γραμμή μου, οπότε θα τους στείλω το δικό μου συμβόλαιο.

  3. #123
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13326/1023
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα σε όλους . Σήμερα το μεσημέρι δεν άντεξα και άφησα το τηλ μου στην σελίδα της Hol . Μετά από μια ώρα με πήραν τηλ . Ρώτησα αν έχουν κάποια ειδική προσφορά για τους πελάτες της ΟΝ και μου είπαν τα κλασικά τους με 23 ευρώ και δώρο το τέλος ενεργοποίησης . Ζήτησα να με συνδέσουν με το τμήμα πωλήσεων και απάντησε ο κύριος Γκ....ας . Του είπα ότι είμαι μέλος του φόρουμ και στην ουσία επιβεβαίωσα αυτά που έχει γράψει ο Σάκης αυτές τις 2 μέρες . Του είπα ότι δεν ζητάμε κάτι παράλογο αφού πουλάτε και με 18 ευρώ να μας δώσετε με 20 ευρώ το μήνα δωρεάν τέλος ενεργοποίησης και ένα ρουτερακι γιατί στην ΟΝ έχουμε υπογράψει με χρήση δανείου. Η απάντηση του ήταν ότι δεν έχουν αποφασίσει κάτι ΑΚΟΜΑ και ΟΤΑΝ θα έχουν κάτι νεότερο θα επικοινωνήσουν με το μέλος που είχαν αρχική επικοινωνία .
    Γενικά η αδιαφορία αυτής της εταιρίας για καινούριους πελάτες και να μην έχουν πάρει μια απόφαση μετά από 2 μέρες για μια μεγάλη λίστα πελατών προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου . Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές κύριοι της Hol .
    Η πλάκα είναι ότι με ξαναπήραν από το τηλεφωνικό τους κέντρο στις 7 η ώρα και μου έλεγαν ξανά τα κλασικά .
    Εντέλει θα πάω στην Wind που μου έκανε την καλύτερη προσφορά .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rasputin : 04-06-15 στις 21:04.

  4. #124
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Αν αντέχεις πάντως, εμένα με βλέπεις πως αντέχω (για το καλό όλων το κάνω) να δούμε τι θα γίνει και αύριο. Γενικά είναι κρίμα όλο αυτό που γίνεται, αλλά... στα κομμάτια.

  5. #125
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    HOL εμένα δεν με ενδιαφέρει καθόλου να πάω. Συμφαίρει όμως όσους έχουν σύνδεση κινητής Vodafone εάν κάνουν δώρο και την ενεργοποίηση. Mε κάλεσαν και εμένα από HOL και μου έκαναν την ίδια προσφορά με το site της στα 23€ το μήνα και τα τέλη δωρεάν μόνο εάν συμφωνούσα επιτόπου.

    Όλοι μας περιπαίζουν αλλά η HOL δεν έπρεπε ξεκινήσει κάτι τέτοιο τόσο αόριστα.

    Τα router της ΟΝ θα παίζουν αλλά μερικά χαρακτηριστικά που είναι κλειδωμένα π.χ. στο ΖΤΕ της δεν θα μπορεί ο νέος πάροχος να μπαίνει απομακρυσμένα σε αυτά και να λύνει μερικά συγκεκριμένα προβλήματα με ρυθμίσεις σε κλειδωμένα χαρακτηριστικά.
    Δεν ξέρω επίσης εάν ίσως και σε μερικές περιπτώσεις HOL αλλά και Wind που δεν δίνουν δωρεάν router το επικαλούνται και σαν δικαιολογία ότι φταίει το router μας σε περιπτώσεις προβλήματος αλλά αυτό είναι υποθετικό.
    Εγώ έχω δικό μου router και δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.
    Η ΟΝ δεν ξέρουμε σίγουρα αλλά θεωρώ δύσκολο να ζητήσει πίσω τα router της πλέον γιατί είναι εξαιρετικά δύσκολο να βγεί κέρδος από κάτι τέτοιο.

    Από Forthnet καμία προσφορά πάντως, κρίμα.

    Wind μου τα γυρνάνε τώρα για 15€ ενεργοποίηση αντί δωρεάν.
    Εχεις ακούσει ποτέ για reset ή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

  6. #126
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13326/1023
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αντέχεις πάντως, εμένα με βλέπεις πως αντέχω (για το καλό όλων το κάνω) να δούμε τι θα γίνει και αύριο. Γενικά είναι κρίμα όλο αυτό που γίνεται, αλλά... στα κομμάτια.
    Σε καταλαβαίνω Σάκη αλλά το στιλ του βαρύ πεπόνι δεν το μπορώ . Τα ίδια σκατά είναι όλοι τους . Σαν καταναλωτής θα πάω εκεί που έχω καλύτερη προσφορά .

  7. #127
    Εγγραφή
    02-06-2015
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 28.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να το κανεις Hard Reset? Άστο όπως είναι. Δεν έχεις δικές σου ρυθμίσεις μέσα?
    Άστο όπως είναι και αν δεν δουλέψει και καταλαβαίνεις πως είναι το ρούτερ, τότε κάνε Hard Reset.
    Eπειδη αλλαζω παροχο γι'αυτο. Αν δεν χρειαστει ν'αλλαξω τιποτα, καλυτερα για μενα.

  8. #128
    Εγγραφή
    03-06-2015
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Μόνο εμένα δεν κάλεσαν δηλαδή σήμερα που τους ζάλισα τον έρωτα απλά για να πάρω την προσφορά που αφειδώς μοιράζουν(έχω και VODAFONE οπότε με συμφέρει)...στο τέλος θα πάω Forthnet που δε διαπραγματεύονται καν έτσι από σπάσιμο.

  9. #129
    Εγγραφή
    08-11-2007
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    9421/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    (dB) / 40(dB)
    01 sedix
    02 sedix (και δεύτερη συνδρομή)
    03 marimo
    04 marimo (και δεύτερη συνδρομή)
    05 marimo (και τρίτη συνδρομή)
    06 aroutis
    07 sakis.kom
    08 nkar
    09 argi_mix
    10 Atallos
    11 intech
    12 messinia3
    13 dimigar
    14 dimigar (και δεύτερη συνδρομή)
    15 vegg
    16 dreamer25
    17 dreamer25 (και δεύτερη συνδρομή)
    18 spyrakos81
    19 rasputin
    20 aventoyris
    21 harris1
    22 whitehat
    23 deliol
    24 deliol (και δεύτερη συνδρομή)
    25 Simos
    26 nyannaco
    27 gfevran
    28 vagsai
    29 frankid
    30 stelios71
    31 restos
    32 ioannapi
    33 lazaris
    34 dimstas
    35 spyragian
    36 onoff10

  10. #130
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις ακούσει ποτέ για reset ή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?
    Εσύ μάλλον δεν κατάλαβες καλά, π.χ. στο ΖΤΕ εάν θυμάμαι καλά ούτε port δεν μπορείς να ανοίξεις. Είναι κλειδωμένο. Ο πάροχος ΟΝ έχει αλλους κωδικούς από το admin admin π.χ. ή αυτό που βάζουμε εμείς αλλάζοντας το, οι οποίοι κωδικοί τους είναι με δικαιώματα administrator/superuser και μπορούν να επέμβουν στις όποιες κλειδωμένες ρυθμίσεις. Δες ανάλογα θέματα σε άλλους παρόχους όπως μερικά ΖΤΕ π.χ. τα ξεκλειδώνουν. Ξεκλείδωμα σε router της ΟΝ δεν έχω δεί. Εάν έχει κανείς τους κωδικούς ας τους δώσει αν θέλει.

    Κατά τα άλλα τα router της ΟΝ θα λειτουργήσουν - συγχρονίσουν κανονικά και με τους άλλους παρόχους αφού στις βασικές ρυθμίσεις μόνο username/password θα ήθελε διαφορετικό που πλέον νομίζω κανείς πάροχος εκτός ΟΤΕ δεν θέλει τέτοιο authentication. Και άσε που νομίζω αυτά τα πεδία είναι ξεκλείδωτα και στα router της ΟΝ.

  11. #131
    Εγγραφή
    24-05-2003
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXHN H288A
    Η προσφορά αυτή είναι μόνο για 24άρι adsl ; γιατί εγώ ενδιαφέρομαι για 50άρι vdsl από KV από την HOL, θα μπορέσω να μπω στην προσφορά αυτή να αποφύγω τα τέλη ενεργοποίησης;

  12. #132
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Johanvil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνωμη αλλα ρωταω επειδη δεν ξερω. Πες οτι παω HOL και κραταω το router της Vivodi που ειχα (speedtouch). Θα πρεπει να κανω hard reset ή ολες οι θυρες που ειχα ανοιξει, η σελιδα διευθυνσης (192.ταδε ταδε) και οι κωδικοι της, θα παραμεινουν ιδιοι?
    Άστο όπως είναι γιατί να χάσεις το σετάρισμα σου χωρίς να χρειάζεται. Εάν υπάρξουν θέματα μετά ψάχνεσαι με το router.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Z€r0 : 04-06-15 στις 23:02.

  13. #133
    Εγγραφή
    03-06-2015
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Ναι εγγράψου κανονικά.Αν δώσουν επισημά δωρεάν τα τέλη ενεργοποίησης θα ισχύει σαφέστατα και για το vdsl.

  14. #134
    Εγγραφή
    03-09-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ρε παιδια εγω οταν μιλησα με τη κοπελα απο τη hol μου ειπε οτι δε μπορω να πληρωνω μεσω myhol!Δε ξερω αν καταλαβα καλα για αυτο και κραταω μια επιφυλαξη.Το σιγουρο ειναι οτι αν παμε στη hol δεν εχουμε εκπτωση 1Ε αν πληρωνουμε μεσω καρτας.Δηλαδη ειμαι υποχρεωμενος να πηγαινω καθε μηνα σε καταστημα vodafone?Και οταν ειπα για το ευελικτο 300 γιατι δε το πολυχρησιμοπουουμε το σταθερο που ειναι στα 20Ε μου ειπε οτι μονο το πακετο με τα 23 ευρω δινουν!!Προφανως με δωρεαν τα τελη,διαφορετικα αν Θελω το αλλο προγραμμα πρεπει να τα πληρωσω!!!Οτι να ναι...

  15. #135
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από messinia3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι εγγράψου κανονικά.Αν δώσουν επισημά δωρεάν τα τέλη ενεργοποίησης θα ισχύει σαφέστατα και για το vdsl.
    Συμφωνώ.

Σελ. 9 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1172
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 00:47
  2. Μηνύματα: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-15, 18:08
  3. Μηνύματα: 87
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-14, 17:29
  4. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-14, 16:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας