Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-30 από 30
  1. #16
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Το σκάψιμο μπορεί να ήταν από την inalan

  2. #17
    Εγγραφή
    11-04-2014
    Περιοχή
    Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote Double Play 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    G-010G-Q/TPLINK C3150/SPP
    18/10/2016 περασα απο τη γεφυρα και απο τον Περισσό και Είδα τα καφαο ειναι σχεδων ετοιμα αυτα εκει οσο για την υπολοιπη φιλαδελφεια δεν ξερω. μπορει να ξεπεράσω και να βγαλω φωτο θα δω.

    Ειναι σριν αρχι τις οδου Κηφισού και στο τελος τις οδου Αλεξάνδρου Παπαναστασίου Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή.jpg 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  198,7 KB 
ID: 175699Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή2.jpg 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  285,8 KB 
ID: 175700

    ειναι απο street vew οκτομβριος 2014. Οσο για μενα μπορο να παρο μεχρι 30mbps, δεν μενω πολυ μακρια απο τιν γεφιρα και απο τον περισσο.Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή.PNG 
Εμφανίσεις:  33 
Μέγεθος:  151,9 KB 
ID: 175701
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jimis2121 : 18-10-16 στις 16:01.

  3. #18
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Καλησπέρα, όλη η Νέα Φιλαδέλφεια αλλά και ο Περισσός είναι έτσι τώρα, σήμερα έσκαβαν στην Αγία Αναστασία στο πλάι για τα καλώδια / οπτική ίνα

  4. #19
    Εγγραφή
    07-01-2009
    Περιοχή
    Ν.Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    matr-x
    ΞΕρουμε ποτε θα εχουμε διαθεσιμοτητα;

  5. #20
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Χριστούγεννα μου είχαν πει

  6. #21
    Εγγραφή
    26-11-2016
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Μένω στο Μαδυτό και έχουν μπει σχεδοόν παντού καινούρια καφάο. Έχω επικοινωνήσει με OTE, Vodafone, Cyta και Wind και μόνο η Wind ισχυρίζεται ότι έχει κάλυψη. Ο ΟΤΕ μου είπε ότι από τη στιγμή που μπαίνουν τα καφάο θέλει περίπου 2 μήνες για να ενεργοποιηθεί η VDSL και οι άλλοι δεν γνώριζαν κάτι. Όταν ρώτησα τον υπάλληλο της Wind πώς γίνεται να μην έχει κάνεις άλλος μου απάντησε ότι "H Wind έχει δικές της κεραίες για VDSL". Φυσικά και όταν ρώτησα τι εννοεί μου είπε να καλέσω το τεχνικό τμήμα γιατί δεν γνωρίζει περισσότερα. Ξέρει κάποιος τι παίζει? Απλά διαφημίζουν ότι έχουν παντου VDSL για να τσιμπήσουν κόσμο και μετά απλά τους έχουν στο περίμενε?

  7. #22
    Εγγραφή
    29-11-2003
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Θέλω να επιβεβαιώσω ότι στην Ν. Μάδυτο έχουμε ενεργές υπηρεσίες VDSL2. Εγώ από Forthnet, συγκεκριμένα λόγω ευνοϊκής απόστασης από KV πέτυχα 50k/5k καθαρό και ένας γείτονας επίσης περίπου αντίστοιχα από ΟΤΕ. Οπότε, όσοι πιστοί σπεύσατε...

  8. #23
    Εγγραφή
    11-04-2014
    Περιοχή
    Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote Double Play 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    G-010G-Q/TPLINK C3150/SPP
    Καλησπέρα έβαλα VDSL 30Mbps και ειμαι καλα βλεπω για δείτε και Εσείς και πειτε μου αν πρεπει να ξερω κατι και αν ξερετε αν εχουν ηλεκτροδοτηθεί ολες οι καμπινες του OTE στην Νέα Φιλαδέλφεια

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή.PNG 
Εμφανίσεις:  44 
Μέγεθος:  51,3 KB 
ID: 184695

    Και επισης ξερουμε ποτε θα αλλαχτει και αυτη η καμπινα?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή.jpg 
Εμφανίσεις:  32 
Μέγεθος:  213,7 KB 
ID: 184696
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jimis2121 : 14-07-17 στις 21:10.

  9. #24
    Εγγραφή
    19-03-2012
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    στη νεα φιλαδελφεια ποτε απο οτι φαινεται το περιμενουμε 4 χρονια τωρα . Μεχρι χθες εκανα πολυ μεγαλη ερευνα ακομα και εσω εβαλα για να μαθω χρονοδιαγραμμα εργασιων που εχει ο οτε kai h vodafone ανα περιοχη για το vdsl και πιο συγκεκριμενα για νεα φιλαδελφεια. Η επισημη απαντηση ειναι οτι δεν υπαρχει χρονοδιαγραμμα και οτι το σιγουρο ειναι οτι μεσα στον επομενο χρονο δεν θα εχει vdsl η νεα φιαλδελφεια. Eπομενως ελπιζουμε απο το 2019 και μετα ισως να εχουμε

    - - - Updated - - -

    παιδοα ακομα και μεχρι σημερα καμμια αναβαθμιση και κανενα εργο δε γινεται στη νεα φιλαδελφεια οσο αφορα το vdsl φυσικα. Εχω επιβαιβωση γραπτη για αυτο.

  10. #25
    Εγγραφή
    29-11-2003
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kaltsodetas Εμφάνιση μηνυμάτων
    στη νεα φιλαδελφεια ποτε απο οτι φαινεται το περιμενουμε 4 χρονια τωρα . Μεχρι χθες εκανα πολυ μεγαλη ερευνα ακομα και εσω εβαλα για να μαθω χρονοδιαγραμμα εργασιων που εχει ο οτε kai h vodafone ανα περιοχη για το vdsl και πιο συγκεκριμενα για νεα φιλαδελφεια. Η επισημη απαντηση ειναι οτι δεν υπαρχει χρονοδιαγραμμα και οτι το σιγουρο ειναι οτι μεσα στον επομενο χρονο δεν θα εχει vdsl η νεα φιαλδελφεια. Eπομενως ελπιζουμε απο το 2019 και μετα ισως να εχουμε

    - - - Updated - - -

    παιδοα ακομα και μεχρι σημερα καμμια αναβαθμιση και κανενα εργο δε γινεται στη νεα φιλαδελφεια οσο αφορα το vdsl φυσικα. Εχω επιβαιβωση γραπτη για αυτο.
    Εντελώς φιλικά, όλα αυτά που γράφεις είναι 99% παραπληροφόρηση. Επειδή μένω Νέα Φιλαδέλφεια, ξέρω και άλλα 10 άτομα φιλαδελφειώτες που μένουν σε διάφορα σημεία οι οποίοι έχουν VDSL με 3 διαφορετικούς παρόχους.
    Πιο χρήσιμο θα ήταν αν έγραφες την περιοχή που μένεις και ισχυρίζεσαι ότι σου τα έδωσαν όλα αυτά και γραπτά, για να δούμε αν στέκουν.

  11. #26
    Εγγραφή
    19-03-2012
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jlian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντελώς φιλικά, όλα αυτά που γράφεις είναι 99% παραπληροφόρηση. Επειδή μένω Νέα Φιλαδέλφεια, ξέρω και άλλα 10 άτομα φιλαδελφειώτες που μένουν σε διάφορα σημεία οι οποίοι έχουν VDSL με 3 διαφορετικούς παρόχους.
    Πιο χρήσιμο θα ήταν αν έγραφες την περιοχή που μένεις και ισχυρίζεσαι ότι σου τα έδωσαν όλα αυτά και γραπτά, για να δούμε αν στέκουν.
    Φιλε καμμια παραπληροφορηση δεν κανω. Δεν υπαρχει αλλωστε και ο λογος αυτη την στιγμη η Nova στο ιντερνετ μου δινει ταχυτητα 3 και στις καλυτερες μερες φθανει τα 6. Καμπινες vdsl στο σημειο που μενω δεν υπαρχουν . Οι παρακατω οδοι ειναι απο το σημειο που μενω Οδυσσεα ανδρπουτσου( σε αυτη ειμαι εγω) , Κολοκοτρωνη , τομπαζη, Λαμπρου Κατσωνη, Παπανικολη και με ταχυδρομικο κωδικο 14342. Vdsl δεν υπαρχει ουτε για δειγμα και οι παροχοι μου ειπαν οτι στην περιοχη της Νεα φιλαδελφειασ δεν υπαρχει vdsl και δεν γωνριζουν ποτε και εαν θα δωσουνβ . Τονιζω δεν υπαρχει κανενας λογος για παραπληροφορηση διοτι δεν εχω καποιο κερδος. Αντι να με κατηγορεις για παραπληροφοσηση Πολυ χρησιμο θα ηταν να μας ενημερωνες και εσυ για το σημειο που μενεις ωστε να επιβαιωθει αυτο που λες. Επιση ακομα πιο χρησιμο θα ηταν να με βοηθησεις οπως ακριβως γραφεις στο προηγουμενο post μου σχετικα με το να βρω την πληροφορια το ποτε θα μπει vdsl στη νεα φιλαδελφεια και απο ποιο παροχο Σε ευχαριστω

  12. #27
    Εγγραφή
    29-11-2003
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kaltsodetas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε καμμια παραπληροφορηση δεν κανω. Δεν υπαρχει αλλωστε και ο λογος αυτη την στιγμη η Nova στο ιντερνετ μου δινει ταχυτητα 3 και στις καλυτερες μερες φθανει τα 6. Καμπινες vdsl στο σημειο που μενω δεν υπαρχουν . Οι παρακατω οδοι ειναι απο το σημειο που μενω Οδυσσεα ανδρπουτσου( σε αυτη ειμαι εγω) , Κολοκοτρωνη , τομπαζη, Λαμπρου Κατσωνη, Παπανικολη και με ταχυδρομικο κωδικο 14342. Vdsl δεν υπαρχει ουτε για δειγμα και οι παροχοι μου ειπαν οτι στην περιοχη της Νεα φιλαδελφειασ δεν υπαρχει vdsl και δεν γωνριζουν ποτε και εαν θα δωσουνβ . Τονιζω δεν υπαρχει κανενας λογος για παραπληροφορηση διοτι δεν εχω καποιο κερδος. Αντι να με κατηγορεις για παραπληροφοσηση Πολυ χρησιμο θα ηταν να μας ενημερωνες και εσυ για το σημειο που μενεις ωστε να επιβαιωθει αυτο που λες. Επιση ακομα πιο χρησιμο θα ηταν να με βοηθησεις οπως ακριβως γραφεις στο προηγουμενο post μου σχετικα με το να βρω την πληροφορια το ποτε θα μπει vdsl στη νεα φιλαδελφεια και απο ποιο παροχο Σε ευχαριστω
    Δεν θα σε ενημερώσω για τίποτα ρε φίλε μου, γιατί κάποιος σου είπε αρλούμπες κι εσύ βγαίνεις και τις αναπαράγεις χωρίς δεύτερη σκέψη. Όποιος κάνει μια βόλτα στη Νέα Φιλαδέλφεια θα διαπιστώσει πως οι δρομοι έχουν γεμίσει καινούργιες καμπίνες. Τι να κάθομαι να συζητάω τώρα; Τις ανοησίες ότι "δεν έχει VDSL η Ν. Φιλαδέλφεια;". Τώρα αν εσύ είσαι στους άτυχους που δεν έχουν βάλει ακόμα στην περιοχή που μένεις, κάνε υπομονή και πήγαινε να ενημερωθείς σωστά. Cosmote, Wind και Forthnet έχουν δώσει VDSL πάνω από ένα χρόνο στην ευρύτερη Φιλαδέλφεια και στην περιοχή Ν. Μάδυτος που μένω, ένα ολοκαίνουργιο KV βρίσκεται στα 30μ από το σπίτι μου. Με Forthnet 50ρι καρφωμένο με το Technicolor που δίνει τζάμπα. Ούτε πανάκριβα Asus ούτε τίποτα.

  13. #28
    Εγγραφή
    19-03-2012
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Καλο θα ηταν οτα σου δινουν τα στοιχεια που ζητας να κοιτας. Εσυ φιλε ου μενεις θεσσαλονικη και οχι αθηνα που αναφερομαι

  14. #29
    Εγγραφή
    29-11-2003
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kaltsodetas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλο θα ηταν οτα σου δινουν τα στοιχεια που ζητας να κοιτας. Εσυ φιλε ου μενεις θεσσαλονικη και οχι αθηνα που αναφερομαι
    Κατάλαβα. Είναι απολύτως προφανές πως είσαι τρόλ. Δεν πας να παίξεις σε κανένα άλλο φόρουμ;

  15. #30
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kaltsodetas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε καμμια παραπληροφορηση δεν κανω. Δεν υπαρχει αλλωστε και ο λογος αυτη την στιγμη η Nova στο ιντερνετ μου δινει ταχυτητα 3 και στις καλυτερες μερες φθανει τα 6. Καμπινες vdsl στο σημειο που μενω δεν υπαρχουν . Οι παρακατω οδοι ειναι απο το σημειο που μενω Οδυσσεα ανδρπουτσου( σε αυτη ειμαι εγω) , Κολοκοτρωνη , τομπαζη, Λαμπρου Κατσωνη, Παπανικολη και με ταχυδρομικο κωδικο 14342. Vdsl δεν υπαρχει ουτε για δειγμα και οι παροχοι μου ειπαν οτι στην περιοχη της Νεα φιλαδελφειασ δεν υπαρχει vdsl και δεν γωνριζουν ποτε και εαν θα δωσουνβ . Τονιζω δεν υπαρχει κανενας λογος για παραπληροφορηση διοτι δεν εχω καποιο κερδος. Αντι να με κατηγορεις για παραπληροφοσηση Πολυ χρησιμο θα ηταν να μας ενημερωνες και εσυ για το σημειο που μενεις ωστε να επιβαιωθει αυτο που λες. Επιση ακομα πιο χρησιμο θα ηταν να με βοηθησεις οπως ακριβως γραφεις στο προηγουμενο post μου σχετικα με το να βρω την πληροφορια το ποτε θα μπει vdsl στη νεα φιλαδελφεια και απο ποιο παροχο Σε ευχαριστω
    Εαν μιλάμε για την Ν.Φιλαδέλφεια Αττικής, έχει αναβαθμιστεί ήδη με καμπίνες σε ποσοστό 86% απο τον ΟΤΕ και σύντομα θα δώσει και Vectoring δες εδώ . Κάνε ένα έλεγχο αν η καμπίνα σου είναι μέσα στο αρχείο της ΕΕΤΤ στο παράρτημα 2 και 3. Αν δεν είναι ατύχησες και περιμένεις τις επόμενες φάσεις. Εχει δίκιο ο jlian, πριν γράψουμε "απόλυτα" πράγματα καλό θα είναι είτε να το ψάχνουμε είτε να βάζουμε και ένα "νομίζω" ή "μάλλον" στον λόγο μας.

    FYI Επειδή την περιοχή την έχει αναλάβει ο ΟΤΕ κατα 86%, μόνο εκεί είναι έγκυρος ο έλεγχος διαθεσιμότητας. Οι υπόλοιποι πάροχοι ίσως αργήσουν να δώσουν ή μπορεί και να μην θέλουν να δώσουν.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στη Λάρισα
    Από gravis στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 3083
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-23, 02:20
  2. VDSL Πεντέλη - Νέα Πεντέλη
    Από giorgisp στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 465
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-21, 12:59
  3. VDSL στη Ρόδο;
    Από alexgrc στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-19, 16:19
  4. VDSL Νεα Ερυθραια
    Από nuttah στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-14, 10:30
  5. VDSL στη Ξάνθη
    Από Κοζανίτης στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-14, 13:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας