Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 32
  1. #1
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Ηδη απο την στιγμή που το SF έγινε "ιδιωτικής" χρήσης, καμπανάκια άρχισαν να χτυπάνε στα αυτιά κάποιων πολύ ευαίσθητων σε θέματα ανοικτού κώδικα κλπ. Δυστυχώς οι χειρότεροι φόβοι επιβεβαιώθηκαν εν καιρώ, όπου όλα τα downloads απο το SF, των υποτίθεται open source εφαρμογών, έχουν ενδοκτισμένα adware ή μπορεί και malware, ή σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να ζητά εγκατάσταση με δικό του installer, και επίσης βρίθει διαφημίσεων καθώς και παραπλανητικών links "DOWNLOAD" που δεν είναι για την κατεξοχήν εφαρμογή.

    Στο διαδίκτυο έχουν αναρτηθεί διαμαρτυρίες απο διάφορες ομάδες ανοικτού κώδικα, που αν και προσπάθησε το SourceForge να τους δελεάσει με ποσά για την δουλειά τους (και να κάνουν τα στραβά μάτια στα επιπλέον "καλούδια") ωστόσο οι περισσότεροι εξ αυτών δεν άντεξαν αυτό που γινόταν. Ειδικότερα οι ομάδες του VLC media player και του GIMP. Δυστυχώς κανείς δεν μπορεί να απαγοράψει στο SourceForge να έχει και να δίνει για download έτοιμα προγράμματα της κοινότητας ανοικτού λογισμικού. Βέβαια εαν αυτά ειναι "τροποποιημένα" θα πρέπει επίσης να δινει και τον πηγαίο κώδικα (GPLv2/GPLv3), κάτι που θα ήταν ένα βαρύ κτύπημα για το SourceForge, αλλά οι κοινότητες του ανοικτού λογισμικού δεν διαθέτουν το οικονομικό υπόβαθρο για μια τέτοια μεγάλη δίκη (που μπορεί να κοστίσει εκατομύρια, απο την άλλη το SourceForge ανήκει στην Slashdot, η οποία με την σειρά της ανήκει σε έναν μεγάλο όμιλο, την Dice Holding Investment Group).

    Eπίσης έγιναν αναφορές, ότι όταν τα μέλη της κοινότητας του VLC προσπάθησαν να έχουν πλέον έναν δικό τους δικτυακό τόπο για να δίνουν εγγυημένα σωστό χωρίς "καλούδια" πρόγραμμα, αμέσως σχεδόν προσβλήθηκε απο DDOS (Distributed Denial Of Service Attack). Μπορεί να μην υπάρχουν στοιχεία, που να αποδεικνύουν τον δράστη, αλλά οι συμπτώσεις παραείναι πολλές. Το ίδιο έγινε και με το GIMP. Υπόψιν ότι αυτές οι δύο εφαρμογές είναι οι πιο διάσημες στο Sourceforge με τον μεγαλύτερο όγκο κατεβασμάτων απο το σύνολο σχεδόν όλων των άλλων μαζί.

    Αποτέλεσμα αυτών; Μην κατεβάζετε τίποτε απο το SourceForge. Αποφύγετέ το όπως ο διάβολος το λιβάνι. Είναι βέβαιο ότι ότι και να κατεβάσετε θα είναι μαμουνιασμένο. Οπότε όσο και να το θέλετε, σκεφτείτε εαν θέλετε να "μαμουνιάσετε" τον υπολογιστή σας, απο adware, μέχρι πχ backrgound bitcoin miners.. Tο τι θα βάλετε μέσα, κανείς δεν ξέρει.... Ηδη πλέον σημείωνει σοβαρή πτώση λόγω αυτών των πρακτικών, και καλό ειναι όλοι εμείς, να δείξουμε με την στάση μας, ότι τέτοια σαιτς, και τέτοια ανάλγητη λογική απο τα αφεντικά τους σημαίνει κλείσιμο. Κανείς δεν είπε να μην προσπαθήσουν να έχουν κάποια έσοδα, απο banners πχ ή διαφημίσεις στις σελίδες τους. Αλλά το να μπουκωνουν και να αλλοιώνουν τις εφαρμογές, και να μην ξέρεις τι έστησες, πάει πολύ...

    Πηγή: http://www.itworld.com/article/29353...urceforge.html

  2. #2
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    πραγματικά αίσχος.

    έχω χρόνια και ζαμάνια να κατεβάσω κάτι από το SF,και τότε θυμάμαι χαρακτηριστικά οτι είχε "καθαρές" σελίδες χωρίς 42342345 ads (που ένας θεός ξέρει που βγάζουνε αν τις κλικάρει κάποιος που δεν ξέρει να προσέχει), και φυσικά όχι "περίεργους installers".

    αυτό όμως που με αφήνει άφωνο είναι τo εξής :

    In 2012, Dice Holdings purchased SourceForge (and Slashdot) from Geeknet. In 2013, SourceForge enabled a feature named “DevShare.” DevShare is an opt-in feature developers can enable for their own projects. If a developer enables this feature, you’ll download their software from SourceForge to find that it’s been wrapped in SourceForge’s own installer, which pushes intrusive junkware onto your system.

    SourceForge and developers make money by foisting this software on you
    they’re now hosting a variety of projects bundled with junkware against the wishes of their developers.

    και αυτο που με εξοργίζει τελείως είναι αυτό :

    In 2015, SourceForge pushed back. Considering the old GIMP account on SourceForge “abandoned,” they took control over it, locking out the original maintainer. They then put GIMP downloads back up on SourceForge, wrapped in SourceForge’s own junkware-filled installer.
    Other developers didn’t actually choose to enable DevShare. GIMP is currently listed as “brought to you by: sf-editor1″ on SourceForge. Click through to sf-editor1’s list of projects and you’ll see quite a few projects hosted by SourceForge itself, from Audacity and OpenOffice to Firefox.

    είναι αισχρά καθάρματα.

    αυτό που θέλει η γούνα τους είναι οι πραγματικοί devs των προγραμμάτων,να τους τραβήξουν όλοι μια ξεγυρισμένη αναφορά στην Google, να τους περάσει σε ειδικό φίλτρο στο search engine που θα λέει στα results κάτι του στυλ "possible adware/malware site", να τους τραβήξει και ένα ξεγυρισμένο μπλοκάρισμα στον Chrome να στρώσουν.

    η Mozilla γιατί ακόμα τους επιτρέπει να έχουν τον Firefox στο site τους? γιατί επιτρέπει καν να ανοίγει το site? μήπως τα έχουνε κάνει πλακάκια? κρίμα.

  3. #3
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχει γίνει μεγάλη σαβούρα το SourceForge.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  4. #4
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    1000 φορές αυτό που κάνει η Adobe, που σου προτείνει να κάνεις install διάφορα και αν δε θες τα ξετικάρεις (που και αυτό μου σπάει τα νεύρα), παρά να μη ξέρεις τι μπαίνει στο PC μαζί με το software που θες.
    Γενικά οι δημοφιλείς εφαρμογές εκφυλίζονται με τον καιρό (μtorrent, KMPlayer, Youtubedownloader κτλ) βάζοντας όλο και περισσότερο άσχετες εφαρμογές, λειτουργίες και διαφημίσεις, αλλά οι τακτικές του SF είναι απαράδεκτες.

    Ειδικά για το VLC που τόσα χρόνια το θεωρώ από τα καλύτερα projects για αναπαραγωγή βίντεο εκεί έξω.
    (Πλέον έχω γυρίσει σε media player classic και custom setup με codecs)
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  5. #5
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Χαμογελάω μ'αυτά που ακούω και βλέπω

    Μην κατεβάζετε εφαρμογές για win, κατεβάστε μόνο εφαρμογές για linux

    Αλλιώς θα φταίνε πολλά, το SourceForge, to vlc kai ... kai ...

    Και όχι, δεν θα το αποφύγω, θα το προτιμάω...

  6. #6
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό που θέλει η γούνα τους είναι οι πραγματικοί devs των προγραμμάτων,να τους τραβήξουν όλοι μια ξεγυρισμένη αναφορά στην Google, να τους περάσει σε ειδικό φίλτρο στο search engine που θα λέει στα results κάτι του στυλ "possible adware/malware site", να τους τραβήξει και ένα ξεγυρισμένο μπλοκάρισμα στον Chrome να στρώσουν.

    η Mozilla γιατί ακόμα τους επιτρέπει να έχουν τον Firefox στο site τους? γιατί επιτρέπει καν να ανοίγει το site? μήπως τα έχουνε κάνει πλακάκια? κρίμα.
    Dυστυχώς πληρώνουν λεφτά και στην Google, για διαφήμιση, και αυτό που εύχεσαι, δεν πιστεύω ότι θα το δείς, αν και πολύ θα το ήθελα και εγώ και πολλοί άλλοι. Οπως είπα, είναι ένας κολλοσός, με πολλά λεφτά, και δεν μπορείς να τον αντιμετωπίσεις με νόμιμα μέσα. Γιατί όπως έχει φανεί πολλάκις, στο Αμέρικα υπάρχει το δίκαιο του ισχυρού, και μόνον.... Ακόμη και εαν έχει άδικο, θα σε σέρνει σε δικαστήρια με οικονομικές υποχρεώσεις που θα ξετίναζαν εκατοντάδες οικογένειες, μέχρι που θα αποσυρθείς ή θα έρθεις σε συμβιβασμο, γιατί θα σε έχουν λειώσει οικονομικά.

  7. #7
    Εγγραφή
    18-06-2015
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Μακρια Παιδες, πολλοι την πατησαν...

  8. #8
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    424
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ρε παιδια εγω κατεβασα και εγκατεστησα το .qbittorent απο εδω http://www.qbittorrent.org/download.php μεσω sourceforge θα εχω προβλημα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostkalaitz : 03-09-15 στις 14:22.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  9. #9
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαμογελάω μ'αυτά που ακούω και βλέπω

    Μην κατεβάζετε εφαρμογές για win, κατεβάστε μόνο εφαρμογές για linux

    Αλλιώς θα φταίνε πολλά, το SourceForge, to vlc kai ... kai ...

    Και όχι, δεν θα το αποφύγω, θα το προτιμάω...
    συμφωνω απολυτως, το sourceforce ειναι ολα τα λεφτα, δεν φταιει αυτο, το λειτουργικο φταιει.....open source εφαρμογες εχει ελεος δλδ....αν ειναι δυνατον τι διαβαζω!!!!
    ειναι απλα μια απο τις αγαπημενες μου σελιδες : http://sourceforge.net/ εγω προσωπικα δεν της ριχνω κανενα απολυτως φταιξιμο.
    παντως σε μερικα μηχανηματα με XP ακομα δεν συναντησαμε προβληματα, τωρα δεν μπορω και να τσεκαρω κατι, αν εχει κανεις να δειξει κατι ας δωσει ενα συγκεκριμενο link να το δουμε, αλλα προφανως εμφανιζονται μονο σε win.
    btw καλο ειναι να διορθωθει ο τιτλος σε αποφευγετε το sourceforge για windows downloads για αποφυγη παρεξηγησεων...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostkalaitz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια εγω κατεβασα και εγκατεστησα το .qbittorent απο εδω http://www.qbittorrent.org/download.php μεσω sourceforge θα εχω προβλημα;
    φανταζομαι μιλας σε windows, αν στον installer δεν εβγαλε τπτ προσθετα περιεργα .exe ασχετα με το προγραμμα τοτε λογικα οχι δεν εχεις, το ιδιο προγραμμα δουλευω και εγω αλλα υπηρχε στα επισημα repos της διανομης μου.
    απο την επισημη σελιδα το κατεβασες? ή απο το sourceforge? καλο ειναι οσα προγραμματα εχουνε επισημες σελιδες να προτιμαμε απο εκει παντως. Αν το κατεβασες απο την επισημη δεν υπαρχει σιγουρα κανενα προβλημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 03-09-15 στις 17:55.

  10. #10
    Εγγραφή
    05-09-2012
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    Κρίμα αλλά πολύ απλά τρώει μάυρο και τέλος.
    Κάτι αντίστοιχο με το παλιό sourceforge έχουμε?
    Greek Statistics black belt. https://www.r-project.org/

  11. #11
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    424
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαμογελάω μ'αυτά που ακούω και βλέπω

    Μην κατεβάζετε εφαρμογές για win, κατεβάστε μόνο εφαρμογές για linux

    Αλλιώς θα φταίνε πολλά, το SourceForge, to vlc kai ... kai ...

    Και όχι, δεν θα το αποφύγω, θα το προτιμάω...
    συμφωνω απολυτως, το sourceforce ειναι ολα τα λεφτα, δεν φταιει αυτο, το λειτουργικο φταιει.....open source εφαρμογες εχει ελεος δλδ....αν ειναι δυνατον τι διαβαζω!!!!
    ειναι απλα μια απο τις αγαπημενες μου σελιδες : http://sourceforge.net/ εγω προσωπικα δεν της ριχνω κανενα απολυτως φταιξιμο.
    παντως σε μερικα μηχανηματα με XP ακομα δεν συναντησαμε προβληματα, τωρα δεν μπορω και να τσεκαρω κατι, αν εχει κανεις να δειξει κατι ας δωσει ενα συγκεκριμενο link να το δουμε, αλλα προφανως εμφανιζονται μονο σε win.
    btw καλο ειναι να διορθωθει ο τιτλος σε αποφευγετε το sourceforge για windows downloads για αποφυγη παρεξηγησεων...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostkalaitz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια εγω κατεβασα και εγκατεστησα το .qbittorent απο εδω http://www.qbittorrent.org/download.php μεσω sourceforge θα εχω προβλημα;
    φανταζομαι μιλας σε windows, αν στον installer δεν εβγαλε τπτ προσθετα περιεργα .exe ασχετα με το προγραμμα τοτε λογικα οχι δεν εχεις, το ιδιο προγραμμα δουλευω και εγω αλλα υπηρχε στα επισημα repos της διανομης μου.
    απο την επισημη σελιδα το κατεβασες? ή απο το sourceforge? καλο ειναι οσα προγραμματα εχουνε επισημες σελιδες να προτιμαμε απο εκει παντως. Αν το κατεβασες απο την επισημη δεν υπαρχε
    ι σιγουρα κανενα προβλημα.
    Ειμαι προβληματισμενος τωρα. Ειχα κανει recovery dvd windows 7 σε εναν φιλο πριν κανεναν μηνα. Και μαζι με ολα τα προγραμματα του κατεβασα και εγκατεστησα το qbittorent απο εδω http://www.qbittorrent.org/download.php μεσω sourgeforge. Δεν θυμαμαι αν ειχε εγκαταστησει μαζι με τον installer και κατι αλλο. Τι να κανω τωρα; να ξαναπερασω το recovery dvd ; να απεγκαταστησω το qbittorent και να κανω scan το laptop; η να περιμενω αν εμφανιστει κατι;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostkalaitz : 04-09-15 στις 02:20.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  12. #12
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostkalaitz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι προβληματισμενος τωρα. Ειχα κανει recovery dvd windows 7 σε εναν φιλο πριν κανεναν μηνα. Και μαζι με ολα τα προγραμματα του κατεβασα και εγκατεστησα το qbittorent απο εδω http://www.qbittorrent.org/download.php μεσω sourgeforge. Δεν θυμαμαι αν ειχε εγκαταστησει μαζι με τον installer και κατι αλλο. Τι να κανω τωρα; να ξαναπερασω το recovery dvd ; να απεγκαταστησω το qbittorent και να κανω scan το laptop; η να περιμενω αν εμφανιστει κατι;
    Καλημέρα, αν δεν εισαι σιγουρος θα ελεγα να το βγαλεις καλυτερα, δες αν εχει εγκατασταθει κατι αλλο απο το control panel προσθαφαιρεση προγραμματων και βαλτο ξανα μετα. Τελικα το εψαξα στο pc του αδερφου μου με xp πχ το filezilla μου εβαζε κατι βλακειες μαζι και ηταν απο αλλη σελιδα ομως οχι απο το sourcefourge, απο την επισημη σελιδα του ομως ηταν οκ.
    Αμα βλεπετε αλλα προσθετα αρχεια ή βγαζει αλλους συνδεσμους θελει πολυ προσοχη ειδικα στα XP που πλεον ειναι ποιο ευαλωτα λογω οτι δεν παιρνουν αναβαθμισεις ασφαλειας και πολλοι ακομα τα εχουν. Και στην δουλεια εχω 3 PCs με win xp.
    Απο εδω κατεβαζει κανονικα χωρις προσθετα : http://www.fosshub.com/qBittorrent.html αυτο το Link βγηκε απο την επισημη σελιδα, υπαρχει η επιλογη εδω: http://www.qbittorrent.org/download.php εχει και το sourceforge, βγαλτο και βαλε το αλλο να εισαι σιγουρος!

  13. #13
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    424
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostkalaitz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι προβληματισμενος τωρα. Ειχα κανει recovery dvd windows 7 σε εναν φιλο πριν κανεναν μηνα. Και μαζι με ολα τα προγραμματα του κατεβασα και εγκατεστησα το qbittorent απο εδω http://www.qbittorrent.org/download.php μεσω sourgeforge. Δεν θυμαμαι αν ειχε εγκαταστησει μαζι με τον installer και κατι αλλο. Τι να κανω τωρα; να ξαναπερασω το recovery dvd ; να απεγκαταστησω το qbittorent και να κανω scan το laptop; η να περιμενω αν εμφανιστει κατι;
    Καλημέρα, αν δεν εισαι σιγουρος θα ελεγα να το βγαλεις καλυτερα, δες αν εχει εγκατασταθει κατι αλλο απο το control panel προσθαφαιρεση προγραμματων και βαλτο ξανα μετα. Τελικα το εψαξα στο pc του αδερφου μου με xp πχ το filezilla μου εβαζε κατι βλακειες μαζι και ηταν απο αλλη σελιδα ομως οχι απο το sourcefourge, απο την επισημη σελιδα του ομως ηταν οκ.
    Αμα βλεπετε αλλα προσθετα αρχεια ή βγαζει αλλους συνδεσμους θελει πολυ προσοχη ειδικα στα XP που πλεον ειναι ποιο ευαλωτα λογω οτι δεν παιρνουν αναβαθμισεις ασφαλειας και πολλοι ακομα τα εχουν. Και στην δουλεια εχω 3 PCs με win xp.
    Απο εδω κατεβαζει κανονικα χωρις προσθετα : http://www.fosshub.com/qBittorrent.html αυτο το Link βγηκε απο την επισημη σελιδα, υπαρχει η επιλογη εδω: http://www.qbittorrent.org/download.php εχει και το sourceforge, βγαλτο και βαλε το αλλο να εισαι σιγουρος!

    Καλημερα το θεμα ειναι μην μπηκε καμια μολυνση χωρις να το παρω χαμπαρι κατι κρυφο ειτε μαζι με την εγκατασταση του qbittorent ειτε απο το site του soureforge. Θα απεγκαταστησω το qbittorent και αν βρω και τιποτα αλλο και θα του κανω και ενα scan του λαπτοπ. Το θεμα ειναι μην κανω scan χωρις λογο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostkalaitz : 04-09-15 στις 11:47.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  14. #14
    Εγγραφή
    01-10-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    742
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Box 7590
    AntiAdware user script και καθαρίζει (και) το SourceForge.

  15. #15
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ κατεβάζω αρκετά συχνά από το Sourceforge και δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι. Ούτε spyware, ούτε περίεργους download managers, ούτε τροποποιήσεις, τίποτα.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δεν δουλεύει το πληκτρολόγιο για είσοδο στο BIOS
    Από ELZIN στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-14, 15:09
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-14, 08:27
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-14, 03:21
  4. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-14, 21:42
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-14, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας