Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 39
  1. #16
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Λοιπον εκανα αιτηση στη Forthnet με 24.90 το μηνα.
    Σε δυο ωρες ακριβως με πηραν απο hοl, ο πιτσιρικας που μου μιλησε πηγε να το παιξει εξυπνος, του το εκλεισα την πρωτη φορα αφου του τα ειπα χυμα περι καρτελ κλπ και δεν τον αφησα καν να κανει αντιπροσφορα. Ξαναπηρε και αφου με ρωτησε του ειπα οτι στην Forthnet πηγα με 19 ευρω και μολις πηγε να μιλησει του το ξανακλεισα αποφασισμενος να παιξω μεχρι οπου παει.
    Ξαναπηρε και πρωτου με αφησει να μιλησω μου εκανε προταση στα 15 ευρω. Ψιλοεκανα τον δυσκολο, του ζητησα τα στοιχεια του, του ζητησα επισης να ηχογραφηθει η συζητηση και οτι θα ηθελα να την ακουσω οταν χρειαστει, επαναλαμβανα συνεχως το ονομα του, το ονομα της εταιριας και την τιμη και τελικα ειπα το οκ.

  2. #17
    Εγγραφή
    19-06-2004
    Περιοχή
    Ελλαδα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    351
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1020/6500
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson 585 v8
    SNR / Attn
    9(dB) / 38(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gf030 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον εκανα αιτηση στη Forthnet με 24.90 το μηνα.
    Σε δυο ωρες ακριβως με πηραν απο hοl, ο πιτσιρικας που μου μιλησε πηγε να το παιξει εξυπνος, του το εκλεισα την πρωτη φορα αφου του τα ειπα χυμα περι καρτελ κλπ και δεν τον αφησα καν να κανει αντιπροσφορα. Ξαναπηρε και αφου με ρωτησε του ειπα οτι στην Forthnet πηγα με 19 ευρω και μολις πηγε να μιλησει του το ξανακλεισα αποφασισμενος να παιξω μεχρι οπου παει.
    Ξαναπηρε και πρωτου με αφησει να μιλησω μου εκανε προταση στα 15 ευρω. Ψιλοεκανα τον δυσκολο, του ζητησα τα στοιχεια του, του ζητησα επισης να ηχογραφηθει η συζητηση και οτι θα ηθελα να την ακουσω οταν χρειαστει, επαναλαμβανα συνεχως το ονομα του, το ονομα της εταιριας και την τιμη και τελικα ειπα το οκ.
    Καλημερα,μπορεις να μας πεις τι πακετο εχεις;

  3. #18
    Εγγραφή
    13-05-2009
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    43000/5118
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    ZTE ZXHN H367N
    SNR / Attn
    9(dB) / 17.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χωρίς να θέλω να μπω σε αντιπαράθεση με κανέναν, τι στο καλό μισθό θα δώσουν στον υπάλληλο του χ ψ παρόχου όταν εμείς οι ίδιοι εκμαιεύουμε τη χαμηλότερη πιθανά τιμή που μπορούμε; Στο τέλος δε θα πληγεί και η ποιότητα των υπηρεσιών τους; Έτσι τα βλέπω εγώ. Προσπαθώ και εγώ να πιάνω καλές τιμές αλλά δεν ακολουθώ τις παραπάνω πρακτικές. Αν σφάλω στη συλλογιστική μου, συγχωρέστε με. Thus spoke... Balk Καλό ΣΚ

  4. #19
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Balk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να θέλω να μπω σε αντιπαράθεση με κανέναν, τι στο καλό μισθό θα δώσουν στον υπάλληλο του χ ψ παρόχου όταν εμείς οι ίδιοι εκμαιεύουμε τη χαμηλότερη πιθανά τιμή που μπορούμε; Στο τέλος δε θα πληγεί και η ποιότητα των υπηρεσιών τους; Έτσι τα βλέπω εγώ. Προσπαθώ και εγώ να πιάνω καλές τιμές αλλά δεν ακολουθώ τις παραπάνω πρακτικές. Αν σφάλω στη συλλογιστική μου, συγχωρέστε με. Thus spoke... Balk Καλό ΣΚ
    Η άποψή μου είναι ότι στον υπάλληλο που λές θα δώσουν τον ελάχιστο μισθό που μπορούν, είτε μπαίνουν μέσα, είτε βγάζουν τεράστια κέρδη.
    Τα επιπλέον κέρδη θα πάνε στους μανατζερ και τους μετόχους.

  5. #20
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Μηνύματα
    2.030
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Πότε Πάνω / Πό
    ISP
    Wind
    Router
    NetFaster IAD
    Για να μην ανοίγω νέο θέμα.

    Αν διακόψω πρόωρα κατά ένα χρόνο από 24μηνο το συμβόλαιο hol τι πληρώνω;
    Sent From My Computer Using Firefox

  6. #21
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ότι γράφει το συμβόλαιο. Τα σημερινά αναφέρουν 120€ για ADSL και 160€ για VDSL.
    Οι αντίστοιχες τιμές για 12μηνο, είναι 72,30€ και 110€.

  7. #22
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Μηνύματα
    2.030
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Πότε Πάνω / Πό
    ISP
    Wind
    Router
    NetFaster IAD
    120 για μένα. double play 24
    Sent From My Computer Using Firefox

  8. #23
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    FRITZ!BOX 7590
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Balk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να θέλω να μπω σε αντιπαράθεση με κανέναν, τι στο καλό μισθό θα δώσουν στον υπάλληλο του χ ψ παρόχου όταν εμείς οι ίδιοι εκμαιεύουμε τη χαμηλότερη πιθανά τιμή που μπορούμε; Στο τέλος δε θα πληγεί και η ποιότητα των υπηρεσιών τους; Έτσι τα βλέπω εγώ. Προσπαθώ και εγώ να πιάνω καλές τιμές αλλά δεν ακολουθώ τις παραπάνω πρακτικές. Αν σφάλω στη συλλογιστική μου, συγχωρέστε με. Thus spoke... Balk Καλό ΣΚ
    Δε νομίζω ότι η μισθολογική εξέλιξη ενός υπαλλήλου σε μια εταιρία αυτού του είδους εξαρτάται από το αν θα καταφέρει να πείσει τον πελάτη να πληρώσει περισσότερα για το ίδιο είδος υπηρεσιών.
    Κι εγώ ακολούθησα παρόμοια διαδικασία πριν από ένα χρόνο φεύγοντας από τη Forthnet και πηγαίνοντας στη HOL που είμαι τώρα με15,80€/μήνα για 2 χρόνια (μείον ακόμη 1€ λόγω ηλεκτρονικής πληρωμής).
    Φυσικά από τη Forthnet δε μπορούσε κανείς να μου εξηγήσει γιατί ρισκάρουν να χάσουν ένα πελάτη 8 χρόνων, απόλυτα συνεπή στις οικονομικές υποχρεώσεις του, δίνοντας παράλληλα κίνητρα για την προσέγγιση νέων πελατών, άγνωστης αξιοπιστίας.
    Case: Cooler Master Silencio 650 Pure - Τροφοδοτικό: Thermaltake TR2 QFan 500W - CPU: Intel Core i3-10100 - RAM: 2X8GB - GPU: Intel HD Graphics - M/B: Gigabyte B560M DS3H (rev. 1.0) - SSD: SanDisk SDSSDXPS240G - KINGSTON SKC2500M8250G - HDD: WDC WD10EADS-00L5B1 - DVD-RW: Samsung DVD-RW SH-224BB - Monitor: Dell U2412M - Λειτουργικό: Windows: 11 Pro X64.

  9. #24
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Τι προσφορές κάνει η hol μετά απο φορητότητα αυτή τη περίοδο; Μου έκαναν 50% στο πάγιο άλλα δε δέχονται να πάρω δωρεάν τη τηλεόραση. Υπάρχει τέτοια περίπτωση λέτε;

  10. #25
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Απαντώ στον εαυτό μου! Μετά από πολύ διαπραγμάτευση (τη 1η φορά που θα σας πάρουν μην συμφωνήσετε θα ξαναπάρουν!) , καταλήξαμε double play GR + 1 ώρα κινητά + hol tv στα 17,50€!

  11. #26
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    552
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    mi router 3
    Path Level
    Interleaved
    Μετά από διαπραγμάτευση: Double Play 24 + 4 ώρες κινητά + Vodafone TV στα 17,50 για 12 μήνες με 1 πάγιο δώρο!

  12. #27
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    χαχα... ουτε οι υπάλληλοι έχουν τέτοιες εκπτωσεις. Φοβερη τιμή!

  13. #28
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από διαπραγμάτευση: Double Play 24 + 4 ώρες κινητά + Vodafone TV στα 17,50 για 12 μήνες με 1 πάγιο δώρο!
    Φίλε το τερμάτισες!!! Πάλευα με νύχια και με δόντια από το 30 άρι που πλήρωνα να πέσω στα 17 με tv και εν τέλει κατάφερα να πάω στα 23- ebill, στα 22. με τις ίδιες παροχές με εσένα. Βέβαια, σήμερα με πήραν από Wind και μου έδωσαν απεριόστα σταθερά, κινητά 10 ώρες, tablet 4πύρηνο, 1 σιμ με 1gb ιντερνετ, διεθνής κλήσεις με 20,90 οπότε το ψήνω

  14. #29
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    552
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    mi router 3
    Path Level
    Interleaved
    Για όσους αναρωτιούνται τι έκανα:
    1) Τηλεφώνησα ενώ είχε λήξει η δέσμευση που είχα, και τους είπα αν μπορούν να μου κάνουν κάποια καλή τιμή. Μου απάντησαν με τιμές στα 28 ευρώ και μου είπανε ότι οι τιμές που έχουν στο site είναι για νέους πελάτες.
    2) Μετά τη σύγχυση που έφαγα, κάνω αίτημα για μεταφορά στη wind στα 20 ευρώ (μεσοσταθμικά 22,5 για 2ετές συμβόλαιο)
    3) Υπογράφω και μετά με καλεί η HOL με ύφος μάλιστα. Πολύ σκληρόπετση η κυρία. Μου λέει ένα σωρό αρνητικά για τη wind και ότι ο συνάδελφος της που μου έκανε την προσφορά HOL όταν τηλεφώνησα εγώ, δεν εκτίμησε την παλαιότητά μου και τέλος μου πρόσφερε αυτά που περιέγραψα με HOL TV, DP24, 4 ώρες κινητά και 1 μήνα δώρο στα 20 ευρώ. Απαντώ ότι είμαι πολύ εκνευρισμένος μετά απο την πρώτη αντιμετώπιση και ότι γνωρίζω ανθρώπους που το έχουν πάρει στα 17μισι ευρώ. Λέω ότι θα φύγω έτσι κι αλλιώς εκτός αν το πάρω σε αυτή την τιμή. Μου λέει ότι θα καλέσει ξανά αργότερα.
    4) Με καλεί μετά από μισή ώρα και μου είπε ότι θα το κάνουν και τέλος επιβεβαιώσαμε όλη τη συμφωνία

  15. #30
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Βασικά είναι πως θα πέσεις. Εμένα τον Σεπτέμβριο του 2014, και ενώ είχα ακόμη 2 μήνες για να λήξει η δέσμευση του ενός χρόνου, με πήραν από μόνοι τους τηλέφωνο για να μου κάνουν προσφορά και να ανανεώσω για 2 χρόνια το συμβόλαιό μου. Η προσφορά τους ήταν χειρότερη από το υπάρχον πακέτο μου, και πραγματικά γέλασα στα μούτρα της τηλεφωνήτριας. Εν τέλη ανανέωσα το πακέτο που ήδη είχα (24mbps με 300 λεπτά προς όλους), μιας και δεν μιλάω στο σταθερό οπότε δε μου χρειαζόταν μεγαλύτερο πρόγραμμα, στα 16,40 ευρώ περίπου. -1 ευρώ λόγω e-bill, και αφαιρώντας 1500 bonus πόντους απ'την κάρτα της Alpha Bank κέρδισα και άλλα 8 ευρώ μείωση στο λογαριασμό μου. Τελική τιμή περίπου 8,40€ / μήνα.

    Οι τηλεπικοινωνίες είναι υπηρεσίες, είναι παροχή υπηρεσίας, όχι υλικά αγαθά. Και 5 ευρώ το μήνα να λαμβάνουν, πάλι κέρδος βγάζουν οι εταιρίες. Όπως είπαν και παραπάνω, τα μεγαλύτερα κέρδη θα τα επωμιστούν τα μεγάλα κεφάλια, όχι οι απλοί υπάλληλοι.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-15, 09:09
  2. Η NCsoft κοροιδεψε χιλιαδες παικτες με το νεο παιχνιδι Aion
    Από Lord Basil στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-14, 17:07
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-14, 10:41
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-14, 01:10
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-14, 19:06

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας