Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 130
  1. #91
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    446
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    24.320/1.021
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 11.5(dB)
    Το να το δέχομαι για 1 χρόνο από νέους με κάνει μαλ...α;;;

    Τότε όλοι που είχαμε τον "καλο" πια ΟΤΕ 20 χρόνια να μας τα κάνει επι τρία τι είμαστε; Η μήπως έπρεπε και ο πατεράς μου αλλά και εγώ να μην βάλουμε καθόλου ΟΤΕ σπίτι μας τις τελυταίες δεκαετίες και να τους τρέχουμε στα δικαστήρια να βρούμε το δίκιο μας;

    Δεν λέω δίκιο έχεται με τη κατάντια των ενναλακτικών και συγκεκριμένα της Vivo αλλα μην τα ισοπεδώνουμε όλα και βγάζουμε και τον ΟΤΕ λάδι για "καλή" συμπεριφορά ενός χρόνου και αν!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος netlich : 26-04-07 στις 10:55. Αιτία: rectifie

  2. #92
    Εγγραφή
    29-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παντως εμενα με εσωσε ο ο.τ.ε. Αφου ειχα μεινει χωρις ιντερνετ 2 + μηνες εχοντας κανει αιτηση ο ανοητος στους γνωστους απατεωνες της βιβοντι, δεν αντεξα και εκανα αιτηση στην δευτερη γραμμη μου για conn-x. Μεσα σε 5 μερες ειχα συνδεθει, αψογη εξυπηρετηση και η γραμμη ειναι ο.κ απο ταχυτητα. Εκτοτε εχει περασει αλλος 1 1/2 μηνας ακομα και στην βιβοντι "δεν εχουμε τιποτα νεωτερο". Οταν δε ρωτησα την υπαλληλο αν μεχρι τα χριστουγεννα βλεπει να ενεργοποιειται το κυκλωμα, αυτη αρχισε τα "ναι ναι δεν σας ακουω, ναι με ακουτε ναι ναι, τουτ τουτ τουτ". αιτηση διακοπης δεν εχω κανει γιατι εχω τωρα το conn x για 4 1/2 μηνες ακομα, οποτε ετσι οπως τα βλεπω τα πραγματα σε κανενα 4 μηνο ισως με ενεργοποιησει και η βιβοντι. το κλου της βραδιας ειναι οτι το αμεσως προηγουμενο διαστημα μου τηλεφωνησαν στο τηλεφωνο που εχω το conn x, απο την βιβοντι για να με ρωτησουν αν ηθελα να εχω τηλεφωνο και adsl απο αυτους. Αυτο θα πει ΘΡΑΣΟΣ.
    Για αυτο λοιπον φιλοι προσοχη μην μπλεξετε με βιβοντι και στο τελος δεν εχετε ουτε ιντερνετ ουτε τηλεφωνο για κανενα χρονο
    υγ1¨ αστικο κεντρο αρης περιοχη κυψελης
    υγ2¨αντε τωρα να μπει ο γνωστος υπαλληλος της βιβοντι και να προσπαθει να δικαιολογησει τα ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ λεγοντας μας οτι για την 4 μηνη καθυστερηση φταει ο οτε. ντροπη λεμε

  3. #93
    Εγγραφή
    12-12-2005
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.299
    Downloads
    139
    Uploads
    7
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5248/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    11(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι, ευτυχώς που υπάρχει και ο σωτήρας των Ελληνικών επικοινωνιών. Ο οτε.
    Άντε, του χρόνου την άνοιξη να τον σταυρώσουμε κιόλας...
    ...But regardless of what weapons they try to use to effect silence, words will always retain their power. Words are the means to meaning, and for some, the annunciation of truth. And the truth is, there is something terribly wrong with this country.
    V

  4. #94
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    446
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    24.320/1.021
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 11.5(dB)
    Δνε πειράζει αw πάνε όλοι στον καλό πΟΤΕ μπας και ξεπιτάρουν τα πραγματα και δούμε και εμείς οι (5-10 ) πελάτες της βιβο και κανα ονομαστικό download!!!!! :-D

  5. #95
    Εγγραφή
    26-04-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    παιδια εχω σύνδεση vivodi full llu εδώ και μια βδομάδα 20/4/07 εγινε η σύνδεση...είχα κάνει αίτηση
    5/11/06 !!!!! τωρα πψς μπορω να ελένξω την ταχύτητα 2048/256 εχω(ετσι λενε τα χαρτι)δυτικα προάστια μένω....

  6. #96
    Εγγραφή
    16-04-2007
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Παιδιά για Γαλάτσι γνωρίζουμε τίποτα? Θα μας αναγκάσουν οι μ@λ@κες να γυρίσουμε στον Ποτε πάλι? Φίλος μου στην περιοχή του Νέου Κόσμου μέσα σε 3 μέρες είχε το Conn-x. 768 από τη μία αλλά 3 μέρες από την άλλη...

  7. #97
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως εμενα με εσωσε ο ο.τ.ε. Αφου ειχα μεινει χωρις ιντερνετ 2 + μηνες εχοντας κανει αιτηση ο ανοητος στους γνωστους απατεωνες της βιβοντι, δεν αντεξα και εκανα αιτηση στην δευτερη γραμμη μου για conn-x. Μεσα σε 5 μερες ειχα συνδεθει, αψογη εξυπηρετηση και η γραμμη ειναι ο.κ απο ταχυτητα. Εκτοτε εχει περασει αλλος 1 1/2 μηνας ακομα και στην βιβοντι "δεν εχουμε τιποτα νεωτερο". Οταν δε ρωτησα την υπαλληλο αν μεχρι τα χριστουγεννα βλεπει να ενεργοποιειται το κυκλωμα, αυτη αρχισε τα "ναι ναι δεν σας ακουω, ναι με ακουτε ναι ναι, τουτ τουτ τουτ". αιτηση διακοπης δεν εχω κανει γιατι εχω τωρα το conn x για 4 1/2 μηνες ακομα, οποτε ετσι οπως τα βλεπω τα πραγματα σε κανενα 4 μηνο ισως με ενεργοποιησει και η βιβοντι. το κλου της βραδιας ειναι οτι το αμεσως προηγουμενο διαστημα μου τηλεφωνησαν στο τηλεφωνο που εχω το conn x, απο την βιβοντι για να με ρωτησουν αν ηθελα να εχω τηλεφωνο και adsl απο αυτους. Αυτο θα πει ΘΡΑΣΟΣ.
    Για αυτο λοιπον φιλοι προσοχη μην μπλεξετε με βιβοντι και στο τελος δεν εχετε ουτε ιντερνετ ουτε τηλεφωνο για κανενα χρονο
    υγ1¨ αστικο κεντρο αρης περιοχη κυψελης
    υγ2¨αντε τωρα να μπει ο γνωστος υπαλληλος της βιβοντι και να προσπαθει να δικαιολογησει τα ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ λεγοντας μας οτι για την 4 μηνη καθυστερηση φταει ο οτε. ντροπη λεμε
    +10 μερες σε μενα για telefonet+, επισης περιοχη κυψελη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hetfield : 02-05-07 στις 19:35.

  8. #98
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Dallas
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.223
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    940 Mbps/940 Mbps
    ISP
    Astound Broadband
    Έλα ρε, Κυψέλη? Δικός μας και συ! Κυψέλη rulez. Γι'αυτό κάνουμε 3-4 μήνες να συνδεθούμε.

  9. #99
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Πολλές αργίες αυτή η vivodi.... Από τα Χριστούγεννα, αύριο θα έρθουν να βάλουν τη γραμμή! Άργησαν, αλλά πέρασαν αυτές οι 30 εργάσιμες!

    Κάτι ίσως off topic: Είπαν ότι δεν μπορείς να συνδέσεις 2 τηλεφωνικές συσκευές και εγώ λέω ότι λένε μ... αηδίες. Είναι ποτέ δυνατόν;;;

  10. #100
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Άργησα να βρω το θέμα αυτό. Προσθέστε στη λίστα και το Ν. Ηράκλειο (αναμονή από 26/12 για cube, μέχρι πριν κανα 2μηνο που είχα κοιτάξει έγραφε ακόμα κανονικά κάλυψη, τώρα δεν ξέρω)

  11. #101
    Εγγραφή
    10-02-2006
    Περιοχή
    Αμπελογκάρντεν
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    Sagem Fast 1540WG
    SNR / Attn
    21(dB) / 17(dB)
    Ενημερωτικά, η Αλεξάνδρας παραμένει ΕΚΤΟΣ παρά τον απατεώνα wizard στο site τους. Σε 3 e-mail που τους έχω στείλει μέχρι στιγμής κάνουν τον Αλέκο. Δεδομένου λοιπόν ότι δίνουν εικονική κάλυψη στο συγκεκριμένο Α/Κ εδώ και 5 μήνες ήδη, θα πρέπει να θεωρήσουμε τη Vivodi ως την πλέον αναξιόπιστη εταιρία.

    Μόλις με το καλό τελείωσει ο προπληρωμένος χρόνος μου, αναχωρώ με σφαιράτα πηδηματάκια.
    Η ζωή είναι δύσκολη;; Σε σχέση με τί;;;

  12. #102
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άργησα να βρω το θέμα αυτό. Προσθέστε στη λίστα και το Ν. Ηράκλειο (αναμονή από 26/12 για cube, μέχρι πριν κανα 2μηνο που είχα κοιτάξει έγραφε ακόμα κανονικά κάλυψη, τώρα δεν ξέρω)
    Στείλε μου κανένα τηλέφωνό σου να σε ειδοποιήσω μόλις φύγω να πάρεις την πόρτα μου που θα ελευθερωθεί γείτονα!
    Χαρά στο κουράγιο σου αν περιμένεις ακόμα Μάη μήνα (στολισμένη απ΄τα χριστούγεννα βιτρίνα) να δεήσει η βιβόντι να σε συνδέσει.
    Πέρα από την πλάκα, η συμβουλή μου είναι να ακυρώσεις την αίτηση σου και να μην ξανασχοληθείς με τη βιβόντι (ειδικά εφόσον μένεις Ν.Ηράκλειο).Εδώ και 2 χρόνια έχει πρόβλημα το dslam τους στο Ηράκλειο -δεν ξέρω αν άλλαξε κάι τελευταία- και δεν έκαναν τίποτα για αυτό.Από την πρώτη μέρα πριν 22 μήνες που συνδεθηκα, κάθε 10 μέρες είχα προβλήματα με το ρουτερ να μη συγχρονίζει για διάστημα λίγων ωρών έως 1-2 μέρες.Έχω λιώσει στην αναμονή στο 13880.Πολύ πρόσφατα δε στο παρα πέντε θα έκοβα τη σύνδεση και θα τους έστελνα στο διαόλο γιατί επί 2 εβδομάδες είχα φτάσει να έχω μέγιστο down 55ΚΒ/sec σε 2Μbit γραμμη...Το έσωσαν βέβαια τελευταία στιγμή.Στην επόμενη στραβή που θα κάνουν έχω πάει στα γραφεία τους (γιατί από φαξ,e-mail και τέτοια δε χαμπαριάζουν) και τους αναγκάζω να ελευθερώσουν τη γραμμή μου την ίδια στιγμή.

  13. #103
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Χα! Γεια σου γείτονα! Ευχαριστώ για την προσφορά σου! Το cube είναι για μια ξαδέρφη μου που μένει κι αυτή Νέο Ηράκλειο και είχα τη φαεινή ιδέα τα Χριστούγεννα να της προτείνω να βάλει Vivodi γιατί μου φαινόταν η καλύτερη προσφορά για τότε. Πού να ήξερα...
    (Άσε που έχω αναλάβει εγώ την επικοινωνία με τη Vivodi φυσικά και ρίχνω κάτι ωραίες αναμονές με γερή χρέωση... ευτυχώς τουλάχιστον που ανέφερε κάποιος εδώ στο forum το 210 τηλέφωνο της Vivodi και δεν χρεώνομαι πολύ πλέον)

    Η πλάκα είναι ότι αν δεν μου τύχαιναν 3 δωρεάν μήνες Forthnet (από αγορά laptop) θα είχα πάρει ένα cube και για μένα και θα είχα το ίδιο πρόβλημα τώρα...
    Άσε που το σκεφτόμουν μέχρι και to 2ετές πακέτο να έπαιρνα επειδή το είχε πολύ φτηνά... (τότε είχε 24+6=30 μήνες στα 4096 με 299 Ευρώ)

    Δόξα τω Θεώ! Πολύ φτηνά τη γλίτωσα!!!

  14. #104
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Ποιός είναι ο καλός άνθρωπος που ελευθέρωσε μία πόρτα στο κέντρο Κωλέττη και την πήρα εγώ (η αδερφή μου δηλαδή, εγώ είμαι λίγο πιο μακριά...); Κεράστε τον ένα ποτηράκι απο μένα! Η μήπως άρχισε να υπάρχει διαθεσιμότητα, πιθανότατα μετά από κάποια αναβάθμιση; Άλλες εμπειρίες από το ίδιο κέντρο;

  15. #105
    Εγγραφή
    15-05-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Εγώ και ένας κολλητός δε συνδεθήκαμε ΠΟΤΕ (210 9581 + 210 9525)

    Το ίδιο έχει συμβεί με ένα συνάδελφο από τη Βάρκιζα (δεν ξέρω σταθερό)

    ΥΓ. Εγώ το ακύρωσα την Παρασκευή (18/5)
    Μεγαλοφυϊα είναι κάποιος που σε μία παραλία γυμνιστών, μπορεί να θυμάται φάτσες!

Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-07, 21:35
  2. Η καραμέλα από τους τεχνικούς της vivodi
    Από dragonfighter στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-07, 16:25
  3. Η ΛΗΞΗ ΤΗΣ Vivodi ΤΕΛΟΣ....ΔΕΝ ΕΧΕΙ
    Από karasarinis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-06, 10:04
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-06, 21:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας