Σελ. 35 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 1525303334353637404555 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 511-525 από 1117
  1. #511
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι μια εταιρεια η inalan που βαζει οπτικες ινες μεχρι το σπιτι μας και εχει ταχυτητα 100mbps download και 100 στο upload.
    Τωρα που είμαι με NOVA και ADSL εχω 10mbps download και 1mbps upload και τα καλωδια είναι τα απαρχαιωμένα του χαλκου από δεν ξερω ποια δεκαετια απομεινάρια...οποτε τι προσφορα να μου πουν δεν εχει συγκριση….
    ημουνα και εγω καποτε υπερ της ιναλαν ΑΛΛΑ μολις εμαθα οτι βαζουνε περιορισμο στην χρηση αμα ξεπερασεις καποιο οριο οχι ευχαριστω προτιμω οτε νοβα wind κτλπ

  2. #512
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.126
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    ημουνα και εγω καποτε υπερ της ιναλαν ΑΛΛΑ μολις εμαθα οτι βαζουνε περιορισμο στην χρηση αμα ξεπερασεις καποιο οριο οχι ευχαριστω προτιμω οτε νοβα wind κτλπ
    Το οριο ειναι 3.5T!!!! οπως εχουν πει ΔΕΝ το εχει ξεπερασει ΠΟΤΕ κανεις!
    εγω δεν πολυκατεβαζω ετσι κι αλλιως οποτε δεν εχω κανενα προβλημα.
    Μιλαμε παντα για οικιακη χρηση.

    Σημερα btw με πηραν παλι τηλ για προσφορα για ανανεωση και την εκοψα την κοπελα, μολις ειπα για οπτικες το εκλεισε με συνοπτικες διαδικασιες...
    στην περιοχη μου τωρα μολις ξεκινησε εργα η wind για καμπινες οποτε θα παρει αρκετους μηνες για να δωσει και επισης η nova ειπαμε δεν δινει απο καμπινες αλλες εκτος απο ΟΤΕ.

  3. #513
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gofy32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα κ απο μενα
    παιδια υπαρχει καλυτερη προσφορα απο την nova (ή εξωτερικος συνεργατης της nova), εμενα μου εχουν κανει την προταση doble play adsl (εως 24mbs, τηλεφωνο αστικα+υπεραστικα + απεριοριστια κινητα, και 2 μηνες δωρω (13ος και 24ος), με 24 μηνες συμβαση με 36.75 ευρω τελη ενεργοποιησης , για νεους πελατες nova(forthnet). ) αυτη την στιγμη βρισκομαι στην wind . ευχαριστω
    Καταρχήν καλώς ήρθες στο ADSLGR. Αν μπορείς να μας πεις σε ποια περιοχή είσαι. Βοηθάει πάρα πολύ για να δούμε τι επιλογές έχεις. Πάντως τα 36,75 και μάλιστα χωρίς τηλεόραση είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ πολλά. Αυτό που περιγράφεις το δίνουν το πολύ με 23€ όπως μπορείς να δεις εδώ. Λογικά αυτή η τιμή πρέπει να είναι με τηλεόραση και πρέπει να είναι αυτό.

  4. #514
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν καλώς ήρθες στο ADSLGR. Αν μπορείς να μας πεις σε ποια περιοχή είσαι. Βοηθάει πάρα πολύ για να δούμε τι επιλογές έχεις. Πάντως τα 36,75 και μάλιστα χωρίς τηλεόραση είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ πολλά. Αυτό που περιγράφεις το δίνουν το πολύ με 23€ όπως μπορείς να δεις εδώ. Λογικά αυτή η τιμή πρέπει να είναι με τηλεόραση και πρέπει να είναι αυτό.
    Το 36,75€ είναι το εφάπαξ τέλος ενεργοποίησης. Το μηνιαίο πάγιο για την προσφορά που περιγράφει ο φίλος είναι 19,90€ τελικό (με 2 μήνες δώρο)
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  5. #515
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.126
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εμενα κατι για 33-34 με full pack και απεριοριστα κινητα μου ειπε αλλα την διεκοψα γιατι ημουν και στην δουλεια αλλα δεν με ενδιεφερε απο την στιγμη που ειναι ADSL.
    θεωρω οτι του φιλου ειναι πολυ καλη τιμη!

  6. #516
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οριο ειναι 3.5T!!!! οπως εχουν πει ΔΕΝ το εχει ξεπερασει ΠΟΤΕ κανεις!
    εγω δεν πολυκατεβαζω ετσι κι αλλιως οποτε δεν εχω κανενα προβλημα.
    Μιλαμε παντα για οικιακη χρηση.

    Σημερα btw με πηραν παλι τηλ για προσφορα για ανανεωση και την εκοψα την κοπελα, μολις ειπα για οπτικες το εκλεισε με συνοπτικες διαδικασιες...
    στην περιοχη μου τωρα μολις ξεκινησε εργα η wind για καμπινες οποτε θα παρει αρκετους μηνες για να δωσει και επισης η nova ειπαμε δεν δινει απο καμπινες αλλες εκτος απο ΟΤΕ.
    ευκολα θα μπορουσε να το περασει καποιος εγω πχ σε 30 ημερες κατεβασα 700GB αλλως μπορει περισσοτερο και αλλος λιγοτερο θελω να πω πως γιατι θα πρεπει να σε περιοριζει στο ποσο να κατεβαζεις ?
    ΥΓ: σορρυ για το οφφ - τοπικ

  7. #517
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.126
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευκολα θα μπορουσε να το περασει καποιος εγω πχ σε 30 ημερες κατεβασα 700GB αλλως μπορει περισσοτερο και αλλος λιγοτερο θελω να πω πως γιατι θα πρεπει να σε περιοριζει στο ποσο να κατεβαζεις ?
    ΥΓ: σορρυ για το οφφ - τοπικ

    καλημέρα, θα σου απαντησω και το κλεινουμε εδώ, είναι τεραστιο το οριο αυτό και συμφωνα με την εταιρεια ΠΟΤΕ δεν το εφτασε κανεις! συμφωνα με τους ιδιους δεν το ειχαν παλια το εκαναν γιατι καποιοι τσαμπα μαγκες πουλαγαν σε τριτα ατομα και εβγαζαν λεφτα….αρα καλα εκανε...προσωπικα εμενα δεν με πειραζει, τοσο μαλιστα που θεωρω ότι δεν εχει οριο. Αυτά...


    Σχετικα με τη nova τωρα ότι προσφορα και να μου δωσει, αφου VDSL δεν μπορει να δωσει μου είναι αχρηστη….
    δλδ να δεσμευτω και μετα που ερχεται η VDSL θα πρεπει να αλλαξω παροχο και μετα αν είναι πριν την ληξη γιατι σου κανουν και 24μηνα συμβολαια τωρα θα πρεπει να πληρωσεις μια ποινη ο κουκος αηδονι…
    όχι ευχαριστω δεν θα παρω….
    γιαυτο τωρα είμαι σε αοριστου χρονου και χωρις συμβολαιο από 1η Νοεμβριου και διακοπτω οποτε θελω εγω.

    - - - Updated - - -

    Καλημέρα, και τώρα μόλις με πήραν, Αντε πάλι να εξηγήσω....

  8. #518
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Nova
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή από τους πωλητές της NOVA ό,τι έχει ιδιώκτιτο δίκτυο οπτικών ινών παντού.
    Και το κακό είναι ότι επιμένουν!!! Τους λες: Μα εδώ έχει καμπίνες η WIND/VODAFONE/OTE και απαντάνε ότι έχουμε και εμείς ξεχωριστό!!!!

    Πάντως έπαιζαν μια ωραία προσφορά πριν 1 μήνα στα 26€ adsl με πακέτο τηλεφωνίας και τηλεόραση το πακέτο με τα αθλητικά! Τ

  9. #519
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.126
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Aπ οσο ξερω εχουν μονο στη Νεα Σμυρνη και σε ένα πολύ μικρο μερος της....
    ναι και εμενα καποια στιγμη κατι τετοιο μου ειπαν και τους ειπα για την inalan ότι φερνει μεχρι το διαμερισμα και τωρα είναι ποιο κατω από τον δικο μου δρομο κτλ και με χαιρετισε μπαμ μπαμ…το θεμα είναι ότι εχω ενημερωσει και στο τηλ και στο support και με εχουν καλεσει και αυτές τις μερες με παιρνουν συνεχεια.
    Οι προσφορες είναι πολύ καλες δεν αντιλεγω καθολου, αλλα τι να το κανω αμα είναι να μεινω μονιμα στην ADSL με τα 10 προβληματικα και με τα 1000 ζορια mbps?
    για καποιον που θελει μονο ADSL (από θεμα γραμμης ιντερνετ) είναι λουκουμακι!!!

    και παιζουν και 50sms τον μηνα μεσω web2sms android app, και από την σελιδα τους φυσικα.
    Εγω τωρα εχω ADSL 10mbps (με SNR down 3-6 οποτε θελει αλλαζει με ιδια ταχυτητα!!!), απεριόριστα αστικα-υπεραστικα, 12 ωρες κινητα, nova cinema family + novacinema ΗD, nova go, video on demand και 50sms web τον μηνα me 38 ευρω. Αυτά τα εχω πετυχει με προσφορες και ανανεωσεις δεν ηταν όλα από την αρχη και ηταν δωρο adsl router, πιατο και εγκατασταση, αλλα την ειχα αυτή.

  10. #520
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    274
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ειμαι σε αλλο παροχο 2 χρονια τωρα και μολις εληξε το συμβολαιο μου και μιας και δεν πηρα καμμια αξιολογη προσφορα για ανανεωση και ημουν και δυσαρεστημενος μιας και ξεκινησα με 18 ευρω διετες συμβολαιο και εφτασα να πληρωνω 24 στον πρωτο χρονο σκεφτομαι να παω προς Nova θελω κατι φθηνο βασικα μονο ιντερνετ χρησιμοποιω καθολου τηλεφωνα ξερουμε αν υπαρχει καμμια καλη προσφορα και χωρις να χρειαζεται να πληρωσω και τελη μεταφορας απο πανω.

  11. #521
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.126
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημερα! Γράψε στο Nova support να σε καλέσουν.

  12. #522
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    274
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    οκ εστειλα μηνυμα ευχαριστω.

  13. #523
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Και εγώ είμαι σε φάση αναζήτησης. Είχα γράψει στο fb και μετά από αρκετές ημέρες με κάλεσαν και μου έδωσαν καταπληκτική τιμή (23.90 - 32 για τα dp - tp-- ίδια με αυτή του σαιτ).
    Η πλάκα είναι ότι πριν κάποιους μήνες με είχε καλεσει μια κοπέλα και της είχα πει πάρε με αρχές του 2019 να το δουμε. Ετυχε και με κάλεσε την αμέσως επόμενη μέρα από την προηγουμενη κλήση (που προήλθε από το φβ.
    Αυτή μου έδωσε καλύτερη τιμη(19.9 για το dp) αλλά το σκέφτομαι. Πάντως μέσω φβ καμία προσφορά δεν είδα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος baskon : 06-01-19 στις 09:55.

  14. #524
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Νομίζω πως γενικά δεν κάνουνε προσφορές εκτός από αυτές του σαιτ που γράφει. Μόνο σε full pack υπάρχει προσφορά με vdsl 48€ το οποίο υποτίθεται είναι προσφορά αλλά υπάρχει εδώ και 2 χρόνια πιθανών και περισσότερο. Κατά τα άλλα σε 3play για family δεν υπάρχει κάτι καλύτερο με την τιμή του σάιτ πέρα το ότι αν τους πεις θέλω 30 λεπτά προς κιν στα βάζουνε. Στο σινεμά μια από τα ίδια για αθλητικά δεν ξέρω

  15. #525
    Εγγραφή
    10-01-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα παιδιά!!! είμαι κάτοχος του nova family pack (26,77€) και θα ήθελα αν ξέρετε πόσο θα κοστίσει να προσθεσω το nova sports 1

Σελ. 35 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 1525303334353637404555 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τηλεφωνο για το τμημα προσφορων;
    Από MANTHES στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-15, 03:12
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 12:58
  3. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-15, 21:25
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-14, 15:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας