Σελ. 294 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 274284289292293294295296299304314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.396-4.410 από 19519
  1. #4396
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα
    Σε μένα εδώ και πολύ καιρο δεν περνάει πουθενά η 1511.
    Ούτε laptop (Sony Vaio 5 ετων) ούτε tablet 8" ψιλό noname.
    Λόγω Drivers error μου λέει !!
    Εχεις κανεις ιδέα πως μπορώ να δω ποια συσκευή φταίει ;;
    Υπαρχει κάπου log file ;;;
    Ευχαριστώ.
    υπάρχει ένα θέμα ασυμβατότητας συσκευών με την 1511
    τι error αναφέρει ακριβώς ?
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  2. #4397
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Πήγαινε στο μπαταρία και δες τις ρυθμίσεις. Και εγώ το είχα πάθει. Όταν είχα συνδεμενο το φορτιστή του λαπτοπ και είχαμε και την μπαταρία άνοιγε μόνο του μετά από τερματισμό
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  3. #4398
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπάρχει ένα θέμα ασυμβατότητας συσκευών με την 1511
    τι error αναφέρει ακριβώς ?
    Δεν μπορώ να βρω κάτι συγκεκριμένο...
    Κολλάει στο 86% και μετά απο 2 ώρες κάνει restart μόνο του.
    Όταν πάω στο Windows Update μου λέει κάτι του τύπου
    "Δεν μπορέσαμε να εγκαταστήσουμε αυτή την ενημέρωση λόγω λαθών σε κάποιο driver, θα δοκιμάσουμε ξανά αργότερα"
    Λογικά κάτι με την κάρτα γραφικών θα είναι γιατί το αναφέρει και η SONY που αρχικά πρότεινε να ΜΗΝ αναβαθμίσω σε Windows 10 που τελικά τα πρώτα μπήκαν μια χαρά σε όλα τα ...μηχανάκια μου
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  4. #4399
    Εγγραφή
    25-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12.366 / 990
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Net Faster
    SNR / Attn
    11(dB) / 27,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχουν κολλήσει τα 7 και δεν μπουτάρουν με τίποτα. Σκεφτόμουν (επειδή θα το έκανα έτσι και αλλιώς) να περάσω τα δεκάρια τώρα, αλλά κατευθείαν με boot χωρίς να είμαι μέσα στα windows θα μου κάνει clean install σωστά; Δεν θέλω όμως διότι θέλω να κρατήσω τα προγράμματα και τα αρχεία που είναι μέσα. Επίσης φοβάμαι μήπως δεν μου δώσει κλειδι με κατευθείαν clean install.

  5. #4400
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsiouficto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν κολλήσει τα 7 και δεν μπουτάρουν με τίποτα. Σκεφτόμουν (επειδή θα το έκανα έτσι και αλλιώς) να περάσω τα δεκάρια τώρα, αλλά κατευθείαν με boot χωρίς να είμαι μέσα στα windows θα μου κάνει clean install σωστά; Δεν θέλω όμως διότι θέλω να κρατήσω τα προγράμματα και τα αρχεία που είναι μέσα. Επίσης φοβάμαι μήπως δεν μου δώσει κλειδι με κατευθείαν clean install.
    Tα λες λίγο μπερδεμένα, αν κάνεις clean install βάζεις τον κωδικό των 7 και είσαι εντάξει, στο clean install όμως θα σβηστούν όλα ότι υπάρχουν μέσα που δεν το θέλεις........

    Παίρνεις τα αρχεία που έχεις μέσα, κάνεις clean install, εγκαταστάσεις προγραμμάτων, ενημερώσεις, ρυθμίσεις, κ.λ.π. Image στο τέλος για ασφάλεια και τελείωσες, λίγος κόπος παραπάνω αλλά σωστή και ασφαλής διαδικασία.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #4401
    Εγγραφή
    25-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12.366 / 990
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Net Faster
    SNR / Attn
    11(dB) / 27,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά ξεκόλλησε... το πρόβλημά μου ήταν το εξής.

    Άν βρίσκεσαι μέσα στα windows, τότε τρέχεις το update στα 10άρια, και πάνω στην διαδικασία σου βγάζει ερώτηση αν θες να κρατήσεις τα αρχεία και τα προγράμματα που υπάρχουν ήδη εγκατεστημένα. Εμένα όμως τα windows δεν μπουταραν, άρα θα κατέβαζα το iso σε άλλον υπολογιστή, και θα έκανα boot με το installation των windows 10. Σε αυτή την περίπτωση σε αφήνει να επιλέξεις αν θα κρατήσεις αυτά που έχουν μέσα τα windows 7 ή σε πάει μόνο σε clean install;

    Ελπίζω να έγινα πιο κατανοητός.

  7. #4402
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsiouficto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά ξεκόλλησε... το πρόβλημά μου ήταν το εξής.

    Άν βρίσκεσαι μέσα στα windows, τότε τρέχεις το update στα 10άρια, και πάνω στην διαδικασία σου βγάζει ερώτηση αν θες να κρατήσεις τα αρχεία και τα προγράμματα που υπάρχουν ήδη εγκατεστημένα. Εμένα όμως τα windows δεν μπουταραν, άρα θα κατέβαζα το iso σε άλλον υπολογιστή, και θα έκανα boot με το installation των windows 10. Σε αυτή την περίπτωση σε αφήνει να επιλέξεις αν θα κρατήσεις αυτά που έχουν μέσα τα windows 7 ή σε πάει μόνο σε clean install;

    Ελπίζω να έγινα πιο κατανοητός.
    Αν το λειτουργικό έχει πρόβλημα πως θα μπορέσουν να πάρουν αρχεία, προγράμματα, κ.λ.π. τα 10;;; οπότε δεν μπορεί να ισχύσει αυτό που λες, θα πρέπει να είναι εντάξει το λειτουργικό για να γίνει το Upgrade.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #4403
    Το avatar του μέλους parkost
    parkost Guest
    καλησπέρα εχω ένα θεματακι εδώ και 1 μηνα περιπου με ένα συγκεκριμενο update στα win 10. μου βγαζει αυτή την ενημερωση "Συγκεντρωτική ενημέρωση για Windows 10 Version 1511 για συστήματα που βασίζονται σε x64 (KB3156421)" και προσπαθει να την εγκαταστησει αλλα αποτυγχανει συνεχως..ενώ την ιδια στιγμη εγκαθιστα κανονικα άλλες ενημερωσεις.εχω σχεδόν από την αρχη την δωρεαν αναβαθμιση στα win.10 ..η εγκατασταση είναι καθαρη εκανα πρωτα τη δωρεαν μεσω net και μετα clean install από το iso που κατεβασα από την ms.αν μπορει καποιος φιλος να μου δωσει τα φωτα του?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsiouficto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν κολλήσει τα 7 και δεν μπουτάρουν με τίποτα. Σκεφτόμουν (επειδή θα το έκανα έτσι και αλλιώς) να περάσω τα δεκάρια τώρα, αλλά κατευθείαν με boot χωρίς να είμαι μέσα στα windows θα μου κάνει clean install σωστά; Δεν θέλω όμως διότι θέλω να κρατήσω τα προγράμματα και τα αρχεία που είναι μέσα. Επίσης φοβάμαι μήπως δεν μου δώσει κλειδι με κατευθείαν clean install.
    αν τα 7αρια σου είναι γνησια τοτε θα δουλεψει το κλειδι τους αν όχι θα εχεις θεμα.δες αν μπορεις να επαναφέρεις το pc από τις επιλογες στην εκκινηση..δεν τα θυμαμαι τα 7αρια αλλα στα 8-8.1 υπηρχε τροπος να γινει αυτό.αν το καταφερεις κανε on line τη δωρεαν και κατεβασε από την ms το iso των win.10 και με το rufus κανε boot usb για να το εχεις για το pc σου.με αυτό μπορεις να κανεις clean install,format κ.α. .

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το λειτουργικό έχει πρόβλημα πως θα μπορέσουν να πάρουν αρχεία, προγράμματα, κ.λ.π. τα 10;;; οπότε δεν μπορεί να ισχύσει αυτό που λες, θα πρέπει να είναι εντάξει το λειτουργικό για να γίνει το Upgrade.
    μπορει να τα παρει αργοτερα αν εγκαταστησει τα win 10 σε άλλο διαμερισμα στου σκληρου και όχι στον C που εχει τα win 7 .ισως γι'αυτο να θελει να κανει clean install..

  9. #4404
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από parkost Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορει να τα παρει αργοτερα αν εγκαταστησει τα win 10 σε άλλο διαμερισμα στου σκληρου και όχι στον C που εχει τα win 7 .
    Ξαναδιάβασε προσεκτικά γιατί πράγμα μιλάμε, να γίνει Upgrade σε λειτουργικό που δεν Bootαρει και να μεταφερθούν προγράμματα, ρυθμίσεις, κ.λ.π. στο καινούργιο λειτουργικό.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #4405
    Το avatar του μέλους parkost
    parkost Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναδιάβασε προσεκτικά γιατί πράγμα μιλάμε, να γίνει Upgrade σε λειτουργικό που δεν Bootαρει και να μεταφερθούν προγράμματα, ρυθμίσεις, κ.λ.π. στο καινούργιο λειτουργικό.
    το διαβασα φιλε μου..και σου λεω αν εχει δυο η τρια διαμερίσματα στο σκληρο του τοτε με clean install μπορει να παρει τα αρχεια του αν κανει την εγκατασταση των win 10 σε άλλο διαμερισμα από αυτό που εχει τα αρχεια του.τωρα αν θελει να αναβαθμισει τα 7αρια σε 10αρια του ειπα τι να προσεξει.παντως σε κάθε περιπτωση αν δεν μπορει να εκκινησει κανονικα με τα 7αρια και εχει αλλα διαμερίσματα στο σκληρο να κανει setup οποια win θελει για να παρει τα αρχεια του και μετα ασχολείται με το αν τα 10αρια δεχτουν η όχι το κλειδι των 7. το γνησιο cd των 7 το εχει? αν το εχει τοτε δεν εχει θεμα...τα αρχεια του να παρει και τα υπολοιπα είναι πανεύκολα

  11. #4406
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν το διάβασες.......... μιλάμε για προγράμματα και ρυθμίσεις και όχι για αρχεία, αυτά δεν μεταφέρονται με Copy/Paste.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #4407
    Το avatar του μέλους parkost
    parkost Guest
    ok τις ρυθμισεις τις ξανακανει και στα 10αρια οσο για τα προγραμματα εχεις δικιο..απλα υπεθεσα πως όπως εγω τα εχω και μεσα στο pc σε άλλο διαμερισμα του σκληρου ισως να τα εχει και ο φιλος..τεσ πα ας δει να κανει επαναφορα τα 7αρια κατά την εκκινηση η με το cd των 7 επιδιορθωση και μετα όλα τα υπολοιπα.

    - - - Updated - - -

    για την αποτυχια εγκαταστασης της ενημερωσης "Συγκεντρωτική ενημέρωση για Windows 10 Version 1511 για συστήματα που βασίζονται σε x64 (KB3156421)" εχεις καποια λυση η ξερεις το αιτιο της αποτυχίας?

  13. #4408
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από parkost Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok τις ρυθμισεις τις ξανακανει και στα 10αρια οσο για τα προγραμματα εχεις δικιο..απλα υπεθεσα πως όπως εγω τα εχω και μεσα στο pc σε άλλο διαμερισμα του σκληρου ισως να τα εχει και ο φιλος..τεσ πα ας δει να κανει επαναφορα τα 7αρια κατά την εκκινηση η με το cd των 7 επιδιορθωση και μετα όλα τα υπολοιπα.

    - - - Updated - - -

    για την αποτυχια εγκαταστασης της ενημερωσης "Συγκεντρωτική ενημέρωση για Windows 10 Version 1511 για συστήματα που βασίζονται σε x64 (KB3156421)" εχεις καποια λυση η ξερεις το αιτιο της αποτυχίας?
    Το κάθε πρόγραμμα που κάνεις εγκατάσταση δεν υπάρχει απλώς σε κάποιο φάκελο μέσα στον υπολογιστή αλλά για να μπορεί να τρέξει κάνει και εγγραφές μέσα στο μητρώο του λειτουργικού, αυτές οι εγγραφές δεν μεταφέρονται με Copy/Paste. Δεν έχει σημασία αν εσύ έχεις επιλέξει άλλον δίσκο εγκατάστασης των προγραμμάτων, αν τα μεταφέρεις από εκεί σε άλλο λειτουργικό με αντιγραφή θα δουλέψουν;;; αυτό λέμε ποιο πάνω.

    Για το Windows Update κοίταξε πρώτα αν γίνει κάτι με το Fix it, αλλιώς μετά κοίταξε και τις λύσεις από εδώ.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #4409
    Το avatar του μέλους parkost
    parkost Guest
    το κάθε πρόγραμμα που τρεχει σε ένα υπολογιστη φιλε μου εχει το setup αυτά ενοω αν τα εχει σε άλλο διαμερισμα του σκληρου. ορισμενα πραγματα τα θεωρω αυτονόητα σε μια κουβεντα ανθρωπων που ξερουν τα βασικα..παντα φιλικα το fix it το ειχα δοκιμασει από την αρχη που μου παρουσιαστηκε το ζητημα..παω να δω το άλλο που μου προτείνεις..ευχαριστω τα εκανα κι'αυτα που γραφουν στην σελιδα της ms αλλα τιποτα.. παντως σ'ευχαριστω που ασχολήθηκες με το ζητημα μου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος parkost : 11-05-16 στις 22:20.

  15. #4410
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το Setup είναι για να το κάνεις εγκατάσταση, τι δουλειά έχει με αυτό που λέμε;;; μήπως τα έχεις μπερδέψει λίγο;;;; αν είναι να τα εγκαταστήσει από την αρχή για ποια μεταφορά από το ένα λειτουργικό στο άλλο συζητάμε χωρίς να γίνει από την αρχή εγκατάσταση;;;;

    Γι' αυτό είπα ξαναδιάβασε προσεκτικά τι γράφουμε........
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 294 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 274284289292293294295296299304314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας