Σελ. 269 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 249259264267268269270271274279289 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.021-4.035 από 19519
  1. #4021
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.639
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρομαι σε μια επιλογή με το όνομα PalmCheck, SmartSense ή PalmTracking. Για την ίδια λέμε;

    Εναλλακτικά, βλέπω ότι τα 10 έχουν αντίστοιχη λειτουργία στις ρυθμίσεις > συσκευές > ποντίκι και touchpad:
    Συνημμένο Αρχείο 168430
    Δεν λέω αυτό, αυτή υπήρχε και στα 7. Ηταν μία που συγκεκριμένα έλεγε disable touchpad when usb mouse is connected. Μπορεί να κάνει και αυτό, προσωρινά το έχω απενεργοποιημένο από κάτι κουμπιά αφής που έχει ο φορητός επάνω.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  2. #4022
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    καλησπερα βρηκα αυτο

    «Έχετε επιλογές», απαντά η MS
    H Microsoft αρνείται ότι επιβάλλει πλαγίως την αναβάθμιση στα Windows 10

    http://tech.in.gr/news/article/?aid=1500065678

  3. #4023
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.363
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Ε... τι θα έλεγε;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #4024
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Το GWX Control Panel ίσως είναι αποτελεσματικό
    στην αποτροπή της αναβάθμισης στα W10.

  5. #4025
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Το σύστημα μου δεν μπορεί να πάρει την 1511 μέσω Media Creation Tool με error code Error code: 0x800704DD - 0x90016. Έχω ψάξει σχετικά στο google αλλά λύση δεν έχω βρει.
    Αναγκάστηκα λοιπόν να θέσω ερώτημα στην ms, όπου κλασσικά κωλυσιεργούν.
    Επειδή με ρώτησα στο thread, παραθέτω μια περίληψη των απαντήσεων που έχω δώσει.
    Η εγκατάσταση έγινε πάνω από Win8.1 pro μέσω Media Creation Tool στις 7/8/2015.
    Antivirus έχω avira και στο παρελθόν έχω τρέξει τα script που απενεργοποιούν τα tracking services των windows.
    Αυτά είναι τα σημαντικά κατά την γνώμη μου.

    Σε περίπτωση που κάποιος έχει παραπλήσιο πρόβλημα μπορεί να απευθυνθεί στο ίδιο λίνκ. Αν κάποιος έχει ήδη δει άσπρη μέρα με ενημερώνει.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #4026
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εγκατάσταση έγινε πάνω από Win8.1 pro μέσω Media Creation Tool στις 7/8/2015.
    Κάτι δεν καταλαβαίνω. Στην ερώτηση
    You did a clean install of Win8.1 Pro using the Media Creation
    Tool in May or June of 2015, is that correct?
    απάντησες ΝΑΙ. Είναι σωστό αυτό;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι δεν καταλαβαίνω. Στην ερώτηση

    απάντησες ΝΑΙ. Είναι σωστό αυτό;
    Εντάξει, σωστό είναι. Εγκατάστησες τα 8.1
    Μάιο ή Ιούνιο 15 και αναβάθμισες σε 10 τον
    Αύγουστο 15

  7. #4027
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPIROS1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα βρηκα αυτο

    «Έχετε επιλογές», απαντά η MS
    H Microsoft αρνείται ότι επιβάλλει πλαγίως την αναβάθμιση στα Windows 10

    http://tech.in.gr/news/article/?aid=1500065678
    Σαφώς και υπάρχουν επιλογές. Σε μένα γιατί δεν κάνει την αναβάθμιση αυτόματα.
    Φταίνε οι χρήστες που δεν ρυθμίσαν το GWX ή δεν το απενεργοποίησαν.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  8. #4028
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.495
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Εκανε ενας αδερφος μου upgrade 7 σε 10 και επειδη δεν δουλευαν καποια περιφερειακα εκανε επαναφορα στα 7 , αλλα δεν μπαινει στα 7 .
    Τι προτεινετε για επιδιορθωση εκκινησης .
    Το cd των win 7 δεν μπορει να κανει επιδιορθωση . Δεν ειχε δημιουργησει καποιο ειδωλο - αντιγραφο ασφαλειας και το cd δεν βρισκει καποιο αυτοματο σημειο επαναφορας.

    Σε προηγουμενες σελιδες ειχαμε ξανασυζητησει καποιες εντολες .

    Ευτυχως ειχε ενα μικροτερο ssd με τα win και ολες τις εφαρμογες του και τον εβαλα πανω και ετσι εχει λειτουργικο να δουλεψει αυριο , που το χρειαζεται αμεσα .
    Απο αυτον ειχε το ειδωλο στον νεο μεγαλυτερο ssd που παρουσιασε το προβλημα μετα την αναβαθμιση στα 10 και την επιστροφη στα 7.

    Δοκιμασα διαφορες λυσεις για επιδιορθωση εκκινησης.
    Βρηκα τις εντολες εδω http://www.adslgr.com/forum/threads/...28-%29/page247
    και τις ετρεξα με επιτυχια μεσα απο το cmd του cd αποκαταταστασης του win , αλλα στα win δεν εμπαινε , εβγαζε μπλε οθονη , που δεν προλαβαινα να διαβασω .

    Εκανα και new entry με το easybcd επιτυχως οπως εδω http://www.adslgr.com/forum/threads/...71#post5380171 , αφου πρωτα εκανα delete την προβληματικη entry , αλλα παλι δεν εμπαινε.

    Μπαινει σε ασφαλη λειτουργια , αλλα δεν δουλευει πληκτρολογιο και ποντικι , που πριν την ασφαλη λειτουργια δουλευουν μια χαρα .
    Εκανα δοκιμες με 5 διαφορετικα ποντικια.

    Δεν ξερω αν θα μπορουσε να κανει τιποτε το easyreprofessional 10 https://depositfiles.com/files/4l5hyv41w?redirect και δεν το δοκιμασα γιατι δεν εμαθα ακομα την χρηση του.

    Διαπιστωνω crashwin και δεν βλεπω λυση και μαλλον θα του κανω ειδωλο απο τον παλιο μικρο ssd στον καινουργιο μεγαλυτερο , οπως ειχε κανει πριν πεντε μηνες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gba : 21-03-16 στις 03:53.
    :scratch dualboot win 7pro 64b -win 10 pro 64b ,AMD Phenom II X6 1055T , M4A89GTD-PRO/USB3 (AM3) , 12,0GB Dual-Channel DDR3 @ 535MHz (8-8-8-20) , crossfire 2x ATI AMD Radeon HD 5850 Series (Sapphire/PCPartner) , 119GB SAMSUNG SSD 830 Series SATA Disk Device (SSD),
    111GB SanDisk SDSSDX120GG25 SATA Disk Device (SSD) , 931GB Western Digital WDC WD10 02FAEX-00Z3A0 SATA Disk Device (SATA) ,lg W2486

  9. #4029
    Εγγραφή
    08-01-2006
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    79
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    19300 /1020 Kbps
    ISP
    micen
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    ZTE H108L
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαφώς και υπάρχουν επιλογές. Σε μένα γιατί δεν κάνει την αναβάθμιση αυτόματα.
    Φταίνε οι χρήστες που δεν ρυθμίσαν το GWX ή δεν το απενεργοποίησαν.
    ΣΩΣΤΟΣ......

  10. #4030
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαινει σε ασφαλη λειτουργια , αλλα δεν δουλευει πληκτρολογιο και ποντικι , που πριν την ασφαλη λειτουργια δουλευουν μια χαρα .
    Εκανα δοκιμες με 5 διαφορετικα ποντικια.

    Δεν ξερω αν θα μπορουσε να κανει τιποτε το easyreprofessional 10 https://depositfiles.com/files/4l5hyv41w?redirect και δεν το δοκιμασα γιατι δεν εμαθα ακομα την χρηση του.

    Διαπιστωνω crashwin και δεν βλεπω λυση και μαλλον θα του κανω ειδωλο απο τον παλιο μικρο ssd στον καινουργιο μεγαλυτερο , οπως ειχε κανει πριν πεντε μηνες.
    Έχεις πρόβλημα με τα Win 7, το easyreprofessional 10 το ξεχνάς γιατί είναι για τα 10, το λέει και στην ονομασία. Επίσης αφού ξεκινάνε τα Windows δεν έχεις πρόβλημα εκκίνησης αλλά με κάποιο Driver/διεργασία που σου βγάζει και την μπλέ οθόνη. Tρέξε ένα sfc/scannow από το DVD/USB μήπως και γίνει κάτι.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #4031
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.495
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις πρόβλημα με τα Win 7, το easyreprofessional 10 το ξεχνάς γιατί είναι για τα 10, το λέει και στην ονομασία. Επίσης αφού ξεκινάνε τα Windows δεν έχεις πρόβλημα εκκίνησης αλλά με κάποιο Driver/διεργασία που σου βγάζει και την μπλέ οθόνη. Tρέξε ένα sfc/scannow από το DVD/USB μήπως και γίνει κάτι.
    Eυχαριστω sweet dreams . Νομιζα οτι το easyreprofessional 10 κανει και για ολες τις προηγουμενες εκδοσεις win.

    Με την λιγη εμπειρια που διαθετω , αυτο του ειπα και εγω οτι καποιος driver προκαλεσε το wincrash.
    Θα τρεξω αυτα που λες και θα ενημερωσω.

    Παιζει να γινει διορθωση αν φορτωσω ολα τα drivers για το pc μεσα απο usb , στην εκκινηση αποκαταστασης απο το cd των win 7 ;
    :scratch dualboot win 7pro 64b -win 10 pro 64b ,AMD Phenom II X6 1055T , M4A89GTD-PRO/USB3 (AM3) , 12,0GB Dual-Channel DDR3 @ 535MHz (8-8-8-20) , crossfire 2x ATI AMD Radeon HD 5850 Series (Sapphire/PCPartner) , 119GB SAMSUNG SSD 830 Series SATA Disk Device (SSD),
    111GB SanDisk SDSSDX120GG25 SATA Disk Device (SSD) , 931GB Western Digital WDC WD10 02FAEX-00Z3A0 SATA Disk Device (SATA) ,lg W2486

  12. #4032
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eυχαριστω sweet dreams . Νομιζα οτι το easyreprofessional 10 κανει και για ολες τις προηγουμενες εκδοσεις win.

    Με την λιγη εμπειρια που διαθετω , αυτο του ειπα και εγω οτι καποιος driver προκαλεσε το wincrash.
    Θα τρεξω αυτα που λες και θα ενημερωσω.

    Παιζει να γινει διορθωση αν φορτωσω ολα τα drivers για το pc μεσα απο usb , στην εκκινηση αποκαταστασης απο το cd των win 7 ;
    Το Easy Recovery Essentials είναι χωριστά για κάθε έκδοση.
    Αφού θα κάνεις την διαδικασία τρέξε προληπτικά και μια επιδιόρθωση του σκληρού.
    Αυτό που λες με τους drivers, πως θα τους φορτώσεις στο λειτουργικό από το DVD/USB εγκατάστασης/αποκατάστασης;



    Έλεγχος και επιδιόρθωση σκληρού δίσκου μέσω CMD και από DVD/USB εγκατάστασης/αποκατάστασης

    Spoiler:
    Έλεγχος και επιδιόρθωση σκληρού δίσκου μέσω CMD και από DVD/USB εγκατάστασης/αποκατάστασης
    Aνοίγουμε την γραμμή εντολών σαν administrator >> γράφουμε chkdsk /f/r και πατάμε Enter.
    Aν ο δίσκος είναι ο C: θα μας βγάλει:"Δεν είναι δυνατή................το σύστημα;" (N/O).
    Πατάμε Ν(Ναι) και κάνουμε επανεκκίνηση για να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

    Έλεγχος και επιδιόρθωση σκληρού δίσκου από DVD/USB εγκατάστασης/αποκατάστασης
    Κάνουμε Boot από το DVD/USB εγκατάστασης/αποκατάστασης >> Επόμενο >> Επιδιόρθωση του υπολογιστή σας >> Αντιμετώπιση >> Επιλογές για προχωρημένους >> Γραμμή εντολών.
    Για να τρέξουμε τον έλεγχο από εδώ, θα πρέπει να γράψουμε απαραίτητα και το γράμμα που έχει ο δίσκος(π.χ. C: ) chkdsk C: /f/r

    ΠPOΣΟΧΗ!!!
    Στο C: θα βάλουμε το γράμμα του δίσκου ή του partition που θέλουμε να γίνει ο έλεγχος αλλά όπως φαίνεται μέσα από το DVD εγκατάστασης/αποκατάστασης, γιατί μπορεί να του έχει δώσει διαφορετικό γράμμα από αυτό που έχει κατά την λειτουργία των Windows.
    Για σιγουριά μπορούμε να δούμε τι γράμμα έχει πάρει μέσω του DISKPART.
    Γράφουμε DiskPart και πατάμε Εnter. Περιμένουμε να ανοίξει και να γράψει: DISKPART και τότε γράφουμε >> list volume και πατάμε πάλι Εnter για να μας εμφανίσει τα partitions.
    Σημειώνουμε τα γράμματα από όλα τα partitions που θέλουμε να ελέγξουμε, γράφουμε "exit" και Enter για να βγούμε από το DiskPart και να συνεχίσουμε την διαδικασία του ελέγχου.

    ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    Αν δεν βάλουμε γράμμα δίσκου η ειδοποίηση που θα μας βγάλει θα λέει ότι ο δίσκος έχει προστασία εγγραφής.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #4033
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Καλησπέρα,

    Τις περισσότερες φορές. όταν σκανάρω ένα αρχείο με τον Windows Defender στα Windows 10 (πχ. JPEG, PDF, κτλ.)

    Μου λέει ότι: "Η σάρωση ολοκληρώθηκε σε 2 στοιχεία", στην ουσία όμως έχω επιλέξει μονάχα ένα...γιατί συμβαίνει αυτό;

  14. #4034
    Εγγραφή
    12-11-2015
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παιδια μολις πηρα καινουριο υπολογιστη περασα τα win 10 pro 64αρια και οταν παω στον υπολογιστη μου μου δειχνει μονο τον ssd που εχω τα windows και τον hdd δεν τον εμφανιζει.. Επισης στο boot του bios οταν σου λεει να επιλεξεις απο πιο μεσο θα κανεις instal τα windows τον hdd μου τον ειχε σαν επιλογη και τωρα που θελω να περασω κατι αρχεια στον hdd δεν μπορω να τον βρω πουθενα. Να πω οτι εχω κατεβασει ολα τα drivers της μητρικης κλπ

  15. #4035
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leo123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... οταν παω στον υπολογιστη μου μου δειχνει μονο τον ssd που εχω τα windows και τον hdd δεν τον εμφανιζει.. Επισης στο boot του bios οταν σου λεει να επιλεξεις απο πιο μεσο θα κανεις instal τα windows τον hdd μου τον ειχε σαν επιλογη και τωρα που θελω να περασω κατι αρχεια στον hdd δεν μπορω να τον βρω πουθενα.
    Kατα πάσα πιθανότητα, ο μηχανικός δίσκος θέλει φορματ.
    Αλλιώς, δεν μπορούν να τον δούν να Windows.

    Αυτό μπορείς να το κάνεις απο την Διαχείριση δίσκων.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

Σελ. 269 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 249259264267268269270271274279289 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας