Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-77 από 77
  1. #76
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.495
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Για την ωρα εκανα αναβαθμιση στα 10 και δεν ασχοληθηκα . Περιμενα οτι στα 10 θα δουλευει το bluetooth , αλλα για την ωρα δεν δουλευει .
    Θεωρω οτι μετα απο μερικα update ισως δουλεψει.

    δουλεψε και το bluetooth , χωρις να κανω τιποτε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gba : 15-08-15 στις 15:25.
    :scratch dualboot win 7pro 64b -win 10 pro 64b ,AMD Phenom II X6 1055T , M4A89GTD-PRO/USB3 (AM3) , 12,0GB Dual-Channel DDR3 @ 535MHz (8-8-8-20) , crossfire 2x ATI AMD Radeon HD 5850 Series (Sapphire/PCPartner) , 119GB SAMSUNG SSD 830 Series SATA Disk Device (SSD),
    111GB SanDisk SDSSDX120GG25 SATA Disk Device (SSD) , 931GB Western Digital WDC WD10 02FAEX-00Z3A0 SATA Disk Device (SATA) ,lg W2486

  2. #77
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.495
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    μιας και το καλοκαιρι δεν προλαβα να τελειωσω καποιες εκκρεμμοτητες στο λαπτοπ της κορης μου , γιατι ελειπε η κορη μου ,
    ηρθε η στιγμη να τις τελειωσω ή να τελειωσω το λαπτοπ

    1η εκκρεμοτητα : update bios μιας και το καλοκαιρι ειχα φαει το μηνυμα : << τα bios δεν εγκατασταθηκαν σωστα >>
    εξ ου και το θεμα.

    μετα απο δυο αποτυχιες , που ειχα για update bios , μεσα απο τα win με το εργαλειο της asus ,
    στο εξης update bios μονο μεσα απο τα bios .

    2η εκκρεμοτητα : Παρολο την 1η εκκρεμοτητα , το λαπτοπ δουλεψε και μαλιστα εκανα και update στα win 10 ,
    αλλα δεν ενεργοποιηθηκαν .

    Εβγαλα τον ssd που ειχα βαλει πανω τα win 7 home 64b , που ειχα κατεβασει με torrent ,
    θα κανω επαναφορα στην εργοστασιακη κατασταση και μετα θα αναβαθμισω σε 10.
    Το περιεργο ειναι οτι για την ωρα ο hdd απο την μανα του δεν κανει εκκινηση και επαναφορα .
    Μετα απο λιγους μηνες απο την εγκατασταση των win 7 στον ssd , σταματησε μονο το <<dualboot>> , που ειχα κανει
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...84%CE%BF%CF%80
    Αλλα τα win 7 στον ssd , ειχαν ενεργοποιηθει κανονικα με το κλειδι win του λαπτοπ.

    Ειχα προνοησει και ειχα φτιαξει dvd επαναφορας , oταν αγορασα το λαπτοπ , οποτε θεωρω οτι δεν θα εχω προβλημα επαναφορας στον hdd.

    Ιδωμεν την συνεχεια.

    1η εκκρεμοτητα : δεν κανει διορθωση update bios , μιας και ειναι το ιδιο και οχι νεωτερο . Μου πεταει το μηνυμα : the version is too old .
    Αρα την αλλη φορα το update bios ειχε ολοκληρωθει και αδικα πηρα την τρομαρα , απο το μηνυμα : http://postimg.org/image/ibeeeky0l/
    Λεω να μην το διακινδυνεψω να βαλω προηγουμενη εκδοση 233 και μετα παλι την 234 , μιας και ολα φαινονται ενταξει ,
    γιατι με τα update bios σε αυτο το laptop , εχω παρει δυο τρομαρες , την 1η καηκε η μητρικη και την 2η το παραπανω μηνυμα χωρις ευτυχως συνεπειες.
    Βεβαια meta thn 1η οταν μου επεστρεψαν το λαπτοπ απο την asus , δεν πτοηθηκα και εκανα κατευθειαν update χωρις προβλημα.

    2η εκκρεμοτητα : απο το καλοκαιρι μεχρι τωρα καποια στιγμη ενεργοποιηθηκαν τα win 10 ,ενω για αρκετο καιρο ελεγαν οτι αυτο το κλειδι ειναι μπλοκαρισμενο
    Συνεχιζω την διαδικασια επαναφορας ομως
    επειδη θελω να καθαρισει ο hdd απο 3,5 χρονια αρχεια που δεν χρειαζεται και
    επιπλεον θα βαλω στην κορη μου ενα ssd ocz arc100 240gb , που ειχα για μενα και θα κρατησω εγω τον samsung 120 gb 3,5 χρονων που ειχα σε αυτη .

    Χωρις τον ssd με το λειτουργικο και τα αρχεια εκκινησης , δεν δουλευε ο hdd απο την μανα του για επαναφορα απο τα αρχεια αποκαταστασης , που εχει .
    Κατι εχασε στην πορεια μαλλον , οταν σταματησε και το <<dualboot>>.
    Μπορει να οφειλεται σε αυτο , το παραπανω μηνυμα στο update bios ;
    Δηλαδη αποτυχια γιατι δεν εβρισκε το partition αποκαταστασης ;

    Παλι πανω ο ssd με το λειτουργικο και τα αρχεια εκκινησης και η διαδικασια επαναφορας στην αρχικη εργοστασιακη κατασταση ξεκινα ,
    φορτωνει windows files
    και στο τελος μου λεει να βγαλω τον ssd για να ξεκινησει η διαδικασια επαναφορας.

    Βγαζω τον ssd και το συστημα μπορουσε τωρα και ξεκινησε την διαδικασια επαναφορας .

    Επανεφερα το λαπτοπ στα εργοστασιακα win 7 home 64 gr και επελεξα εγκατασταση σε ολο τον δισκο hdd χωρις να δημιουργηθει το partition επαναφορας 25 gb,
    ωστε οταν δημιουργησω τον κλωνο , να μην κουβαλα και το partition επαναφορας 25 gb.

    Για την αναβαθμιση στα win 10 θα αναφερθω στο αντιστοιχο θεμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gba : 03-01-16 στις 03:41.
    :scratch dualboot win 7pro 64b -win 10 pro 64b ,AMD Phenom II X6 1055T , M4A89GTD-PRO/USB3 (AM3) , 12,0GB Dual-Channel DDR3 @ 535MHz (8-8-8-20) , crossfire 2x ATI AMD Radeon HD 5850 Series (Sapphire/PCPartner) , 119GB SAMSUNG SSD 830 Series SATA Disk Device (SSD),
    111GB SanDisk SDSSDX120GG25 SATA Disk Device (SSD) , 931GB Western Digital WDC WD10 02FAEX-00Z3A0 SATA Disk Device (SATA) ,lg W2486

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια Θέματα

  1. Βοηθεια,οδηγίες για BIOS update σε asus P5S800-VM
    Από kritikost στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-14, 23:27
  2. UEFI / BIOS και ρυθμίσεις σε ASUS P8H77-M LE
    Από 21706 στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-14, 17:13
  3. Vigor 2700VG Annex A update sos
    Από SpirosA στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-14, 12:19

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας