Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποια είναι η πρόθεση για την ψήφο σας;

Ψήφισαν
103. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    1 0,97%
  • Ένωση Κεντρώων

    8 7,77%
  • ΚΚΕ

    8 7,77%
  • Λαϊκή Ενότητα

    17 16,50%
  • Νέα Δημοκρατία

    7 6,80%
  • ΠΑΣΟΚ

    2 1,94%
  • Ποτάμι

    3 2,91%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    15 14,56%
  • Χρυσή Αυγή

    4 3,88%
  • Άλλο Κόμμα

    23 22,33%
  • Αποχή

    15 14,56%
Σελ. 737 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 717727732735736737738739742747757 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.041-11.055 από 20561
  1. #11041
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ότι δεν θα έχουν δικαίωμα να πάνε να εργαστούν σε 3η χώρα χωρίς ανάλογη βίζα.
    Το παραδοξο: Tο πλεονεκτημα παραμονης στην ΕΕ ειναι οτι αφου η ΕΕ ισοπεδωσει τη χωρα μας ("we will crush them" - οπως ειπαν και οι ευρωπαιοι), εμεις θα μπορουμε να παμε στην ΕΕ ως μεταναστες για να εργαστουμε

    Το θεμα ειναι η χωρα να μην καταστρεφεται ωστε οι ελληνες να μην εχουν αναγκη να φευγουν εξω. Τα υπολοιπα στα @@ μας. Λες και κανουμε τις τρελες εξαγωγες προϊοντων ή υπηρεσιων (περισσοτερες απ'τα προϊοντα βεβαια). Σχεδον το bulk των υπηρεσιων μας δεν επηρεαζονται αφου ναυτιλια ειναι διεθνης και τουρισμος παρεχεται εγχωρια.

  2. #11042
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός αν έχεις στο μυαλό σου το ότι θα βγεις απο το ευρώ αλλά θα μείνεις Ευρώπη, κάτι που δεν γίνεται
    Αυτό έχω στο μυαλό μου, το έχω γράψει άπειρες φορές.
    Επομένως το υπόλοιπο κατεβατό σου περί δασμών είναι άκυρο.

    Εσύ λες ότι δε γίνεται, ο Σόιμπλε λέει ότι γίνεται, ποιος από τους δύο να έχει δίκιο;

  3. #11043
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό έχω στο μυαλό μου, το έχω γράψει άπειρες φορές.
    Επομένως το υπόλοιπο κατεβατό σου περί δασμών είναι άκυρο.

    Εσύ λες ότι δε γίνεται, ο Σόιμπλε λέει ότι γίνεται, ποιος από τους δύο να έχει δίκιο;
    Δεν έχει πει ο Σόιμπλε κάτι για έξω απο το ευρώ μέσα στην ΕΕ, είπε απλά έξω.
    Εσύ απο πότε άρχισες να ακολουθείς τον Σόιμπλε; εκτός αν απλά είναι μόνο οταν σε βολεύει

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παραδοξο: Tο πλεονεκτημα παραμονης στην ΕΕ ειναι οτι αφου η ΕΕ ισοπεδωσει τη χωρα μας ("we will crush them" - οπως ειπαν και οι ευρωπαιοι), εμεις θα μπορουμε να παμε στην ΕΕ ως μεταναστες για να εργαστουμε

    Το θεμα ειναι η χωρα να μην καταστρεφεται ωστε οι ελληνες να μην εχουν αναγκη να φευγουν εξω. Τα υπολοιπα στα @@ μας. Λες και κανουμε τις τρελες εξαγωγες προϊοντων ή υπηρεσιων (περισσοτερες απ'τα προϊοντα βεβαια). Σχεδον το bulk των υπηρεσιων μας δεν επηρεαζονται αφου ναυτιλια ειναι διεθνης και τουρισμος παρεχεται εγχωρια.
    Δεν απαντούσα σε εσένα, εσυ είπαμε δραχμή για πασα νοσο

  4. #11044
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Ο Σόιμπλε λέει έξω απο €Ζ έξω από ΕΕ. Αντε να πει και έξω απο νατο να τον βάλει το κκ στα ψηφοδέλτια.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  5. #11045
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ έγραψες πρώτος ότι αν βγούμε από το € θα γίνουμε οι μισοί αγρότες και οι άλλοι μισοί γκαρσόνια. Εγώ απλά συνέχισα την κουβέντα από αυτό το χαμηλό επίπεδο όπου εσύ την έριξες.
    Προσωπικά βλέπω εκτός από τον τουρισμό και την αγροτική παραγωγή και άλλους τομείς που θα οφεληθούν από την έξοδο της Ελλάδας από το ευρώ. Για παράδειγμα ο τομέας του ΙΤ, όπου ελληνικές εταιρίες θα μπορούν να χτυπήσουν έργα Consulting από όλη την Ευρώπη πληρώνοντας το προσωπικό τους στην Ελλάδα εξαιρετικούς μισθούς για τα ελληνικά δεδομένα και παράλληλα χάρη στην χαμηλή ισοτιμία του νέου εθνικού νομίσματος να είναι με διαφορά φθηνότερες οι προσφορές τους και να παίρνουν τα έργα πολύ εύκολα. Εκτός από ΙΤ το ίδιο μπορούν να κάνουν και αρχιτεκτονικά γραφεία, πολιτικοί μηχανικοί κλπ.
    Μας κάνεις πλάκα! Ήδη στην Ελλάδα ένας καλός IT πληρώνεται το 1/4 ή και λιγότερο από τον ομόλογό του στο εξωτερικό. Τι είναι για σένα ο εξαιρετικός μισθός; Το 1/10 του γερμανού; Ή μήπως νομίζεις χωρίς πρόσβαση στις τελευταίες τεχνολογίες (είτε hardware, είτε services) ο Έλληνας IT θα παραμείνει καλός;

    Έχουμε ήδη εταιρείες ΙΤ που χτυπάνε έργα στο εξωτερικό αλλά είναι ελάχιστες και αυτό προσπαθώ να σου εξηγήσω. Οι παθογένειες της ελληνικής οικονομικής ζωής έχουν οδηγήσει τους κακούς επιχειρηματίες ψηλά και έχουν ρίξει χαμηλά τους σωστούς. Η επιστροφή στη δραχμή που προτείνεις χωρίς κανένα άλλο σχέδιο διατηρεί αυτή την αρρωστημένη κατάσταση. Οι ξένοι δεν εμπιστεύονται τις ελληνικές εταιρείες γιατί έχουν φάει τα μούτρα τους. Έχουν δίκιο, αυτά που βλέπουμε οι επαγγελματίες στις ελληνικές ΙΤ μόνο για ανέκδοτο¹ κάνουν και δεν φταίει το προσωπικό αλλά η διοίκηση.

    Νομίζεις πως οι ΙΤ θα ξεφυτρώσουν σαν τα μανιτάρια στην δραχμή; Υπάρχει μεγάλο κόστος για να εξοπλίσεις μια εταιρεία και να φτιάξεις το προϊόν σου.

    Spoiler:
    1. Ένα μικρό παράδειγμα. Σε ελληνική ΙΤ, ο προϊστάμενος, ο οποίος έχει bachelor και MSc στην πληροφορική από αγγλικό πανεπιστήμιο (αλλά δεν μιλά Αγγλικά ), απαγόρευσε στους προγραμματιστές να χρησιμοποιούν το if γιατί είναι πολύ πολύπλοκο.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  6. #11046
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Σόιμπλε λέει έξω απο €Ζ έξω από ΕΕ. Αντε να πει και έξω απο νατο να τον βάλει το κκ στα ψηφοδέλτια.

  7. #11047
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει πει ο Σόιμπλε κάτι για έξω απο το ευρώ μέσα στην ΕΕ, είπε απλά έξω.
    Εσύ απο πότε άρχισες να ακολουθείς τον Σόιμπλε; εκτός αν απλά είναι μόνο οταν σε βολεύει
    Δεν παρακολουθώ συγκεκριμένα τον Σόιμπλε, παρακολουθώ γενικές τις εξελίξεις. Ο Σόιμπλε λοιπόν είπε:
    Speaking before a key Bundestag vote on Friday, Mr Schäuble said voluntary departure from the eurozone “could perhaps be a better way” for Greece than a proposed €86bn bailout package, which was painfully assembled at a marathon eurozone summit in Brussels over the weekend.
    Not from the EU.
    Link: https://www.ft.com/content/4bb34e4e-...3-e7aedbb7bdb7

    Σειρά σου τώρα. Έγραψες ότι ο Σόιμπλε είπε απλά εξώ (και από το € και από την ΕΕ).
    Περιμένω να μου δείξεις που το είπε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Σόιμπλε λέει έξω απο €Ζ έξω από ΕΕ. Αντε να πει και έξω απο νατο να τον βάλει το κκ στα ψηφοδέλτια.
    Που το είπε;
    Περιμένω link και από εσένα.

  8. #11048
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ αντίθετα θεωρώ ότι η διάλυση της €ζώνης είναι ό,τι καλύτερο μπορεί να συμβεί για τις ευρωπαϊκές οικονομίες στο σύνολό τους.

    Αυτή τη στιγμή η €ζώνη τελικά αποδείχθηκε ανεπαρκέστατη καθώς όσες μεταρρυθμίσεις και να γίνουν προς βελτίωση της παραγωγικότητας είναι εμφανές ότι δεν αποδίδουν τελικά. Και δεν μιλώ (μόνο) για Ελλάδα αλλά συνολικά. Το Balassa-Samuelson effect της €ζώνης καλά κρατεί, όπου δλδ στις νότιες οικονομίες έχει πλέον αναπτυχθεί ο μη εμπορεύσιμος τομέας (κυβέρνηση, οικοδομές, υπηρεσίες) χωρίς θετικό αντίκτυπο στον εμπορεύσιμο.

    Ακόμα και στην Ελλάδα όπου δια της "βίας" περικοπών επιβάλλεται η αύξηση της παραγωγικότητας και δεν την βλέπουμε, ούτε βλέπουμε καμία μεγάλη στροφή προς τον εμπορεύσιμο κλάδο. Και πώς θα μπορούσε άλλωστε σε περιβάλλον ενδοευρωπαϊκού εμπορίου. Τα ίδια λίγο-πολύ τα βλέπουμε παντού στον Νότο. Ακόμα και χώρες που πέρασαν λιγότερο επώδυνα μνημόνια (με σαφώς όμως λιγότερες επιβεβλημένες περικοπές και εσωτερικές υποτιμήσεις) και πάλι παραπαίουν οικονομικά.

    Επίσης, παρεκτός και αν κανείς είναι βλάκας, τα γερμανικά φληναφλήματα για €ζώνη κανόνων αιωνίας λιτότητας όπου όλοι εξάγουν (πώς; ) σιγά μην γίνονται, ενώ ίσως (και συμφωνώ με τον Ρέμπελο σε παλιότερο ποστ) οι γερμανοί αυτοκτονικά να νομίζουν ότι βγάζοντας μία-μία τις χώρες-βαρίδια στο τέλος θα κρατήσουν μία €ζωνη των ικανών. Μπορμπότσαλα αλλά πότε ιστορικά οι Γερμανοί είχαν κάποια μακροπρόθεσμη στρατηγική που δεν ήταν αυτοκτονική και δεν ήταν κολλημένη σε εμμονές;

    Φυσικά για στροφή προς μία κανονική νομισματική ένωση με δημοσιονομικές ροές a la fiscal federalism ούτε λόγος καθώς αυτό θα σημάνει ότι όντως το χέρι θα πρέπει να μπει στην τσέπη και ο Γερμανικός λαός έχει μάθει στην λογική να έχουν και την πίτα γεμάτη (να μην πληρώσουν) και τον σκύλο χορτάτο (μνημόνια και λιτότητα σαν λύση για τους άλλους ενώ οι ίδιοι κερδίζουν τα μάλλα οικονομικά). Δεν είναι κάτι εναντίον των Γερμανών, είναι απλά η πραγματικότητα.

    Συνεπώς, τη σήμερον, ΙΜΟ η Ελλάδα θα πρέπει να στηρίξει - αν μπορούσε - την πλήρη διάλυση αυτής της €ζώνης. Δυστυχώς οι μόνοι κύρηκες αυτής είναι η Λεπέν και κάποιοι άλλοι της ακροδεξιάς συνομωταξίας - ενδεικτικό των θυέλλων που έρχονται.

    Μία έξοδος τώρα πλέον της Ελλάδας από την €ζώνη θα είχε νόημα στον βαθμό που θα υπήρχε ηγεσία να την υλοποιήσει και να αναλάβει τα ηνία για παρακάτω. Θα πρέπει να είναι ηγεσία που πάλι μνημόνια θα εφαρμόσει (μνημόνια εσωτερικά) αλλά και όλες τις σωστές μεταρρυθμίσεις.

    Πόνος θα υπάρξει αλλά όπως και να έχει πόνος θα υπάρξει με τα ίδια αποτελέσματα είτε εντός ή εκτός €. Συνεπώς αν υπήρχαν εκείνοι οι ηγέτες που θα έδιναν το δεύτερο θα ήταν σαφώς προτιμότεροι. Αλλά, γενικά σήμερα σωτηρία δεν υπάρχει. Είτε θα σας (μας) τα απομυζήσει ο Κούλης για λογαριασμό του Σόϋμπλε ή η Ζωή για λογαριασμό της γενικής παράνοιας.

    Περί Αλέξη Τσίπρα, δυστυχώς ούτε λόγος καθώς αποδείχτηκε και αποδεικνύεται όχι μόνο ανεπαρκέστατος αλλά και της ιδίας κοπής ελλήνων "ηγετών". Ίσως, ας του το αναγνωρίσω, θέλοντας να φορά ένα αριστερό πρόσημο αλλά αυτό για την Αυγή να έχει να γράφει
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #11049
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων

    Όταν βγείτε από το € θα το σκεφτώ. Η απόφαση δεν εξαρτάται μόνο από εμένα.

    Όσο είστε στο € και αποικία της Γερμανίας, προσωπικά δεν έχω κανένα λόγο να έρθω να ζήσω στην αποικία. Ζω στη μητρόπολη.
    Συμβάλλω στην ελληνική οικονομία πληρώνοντας τους φόρους μου εδώ, τους οποίους στη συνέχεια ο Σόιμπλε στέλνει στην Ελλάδα για να πληρωθούν μισθοί και συντάξεις.
    Το ποσό που σου αντιστοιχεί σε αυτά που αναφέρεις είναι πολύ μικρότερο απο τη ζημία που προτίνεις να πάθουν οι υπόλοιπο αναλογικά.
    Αλλά φυσικα ακριβώς αυτό περίμενα να πεις, ας φάνε όλοι πρώτα σκ*τα και μετά να έρθεις με τα ευρουλάκια.

    Ετσι ξέρω και γώ !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει πει ο Σόιμπλε κάτι για έξω απο το ευρώ μέσα στην ΕΕ, είπε απλά έξω.
    Εσύ απο πότε άρχισες να ακολουθείς τον Σόιμπλε; εκτός αν απλά είναι μόνο οταν σε βολεύει
    Τώρα το πήρες χαμπάρι;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  10. #11050
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.757
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ποσό που σου αντιστοιχεί σε αυτά που αναφέρεις είναι πολύ μικρότερο απο τη ζημία που προτίνεις να πάθουν οι υπόλοιπο αναλογικά.
    Αλλά φυσικα ακριβώς αυτό περίμενα να πεις, ας φάνε όλοι πρώτα σκ*τα και μετά να έρθεις με τα ευρουλάκια.

    Ετσι ξέρω και γώ !

    - - - Updated - - -


    Τώρα το πήρες χαμπάρι;
    Όπως έχουμε ξαναγράψει, από την ασφάλεια του ο καθένας, γράφει ότι θέλει. Αγαπητέ lewton κάτσε εκεί που είσαι και μην γυρίζεις, εμείς θα το παλέψουμε μέχρι να ψοφήσουμε.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #11051
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ lewton κάτσε εκεί που είσαι και μην γυρίζεις, εμείς θα το παλέψουμε μέχρι να ψοφήσουμε.
    Δεν έχω πρόβλημα, ας σας πάρει όσο καιρό χρειαστεί.
    Νομίζω ότι το έγραψα ήδη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει πει ο Σόιμπλε κάτι για έξω απο το ευρώ μέσα στην ΕΕ, είπε απλά έξω.
    Εσύ απο πότε άρχισες να ακολουθείς τον Σόιμπλε; εκτός αν απλά είναι μόνο οταν σε βολεύει
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα το πήρες χαμπάρι;
    Τρίτος που ισχυρίζεται ότι ο Σόιμπλε θέλει να μας πετάξει από την ΕΕ.
    Κανά link ρε παιδιά;

  12. #11052
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων

    Συνεπώς, τη σήμερον, ΙΜΟ η Ελλάδα θα πρέπει να στηρίξει - αν μπορούσε - την πλήρη διάλυση αυτής της €ζώνης. Δυστυχώς οι μόνοι κύρηκες αυτής είναι η Λεπέν και κάποιοι άλλοι της ακροδεξιάς συνομωταξίας - ενδεικτικό των θυέλλων που έρχονται.
    Δυστυχως, αυτό είναι μεγαλο πρόβλημα, γιατί δείχνει ότι έχουμε κατάρρευση (για τον κόσμο) του κλασικού φιλελευθερισμού και μιλάμε πλέον για σύγκρουση μονεταρισμού-globalist καπιταλιστικού φιλελευθερισμού με μια τάση antiglobalism η οποία εκφράζεται από την ακροδεξιά, καθαρά και μόνο γιατί ταιριάζει με τον εθνικισμό που αποτελεί στοιχείο της.

    Εδώ μιλάμε (από φέτος ειδικά) για πλήρη εξαφάνιση από οτιδήποτε βρίσκεται από το κέντρο και αριστερότερα, σε παγκόσμιο επίπεδο. Η μεγαλυτερη ήττα της αριστεράς αποτελεί καθαρά η δικιά μας κυβέρνηση, η οποία έκανε την μεγαλύτερη αλλαγή πολιτικών και οικονομικών επιδιώξεων που έχει συμβεί μάλλον στα χρονικά. Μην ξεχνάμε ότι μεχρι πριν λίγα χρόνια θεωρείτο σχεδόν (??) ακροαριστερός ο ΣΥΡΙΖΑ, όσο ακόμα αποτελούσε συνονθύλευμα από συνιστώσες. Με εξαίρεση τους αρτηριοσκληρωτικούς των καφενείων (πραγματικών ή digital, βλ. liberal ή skai) που νομιζουν οτι εχουμε μαρξιστική κυβερνηση, μιλάμε για ένα shift προς κέντρο.


    Περί Αλέξη Τσίπρα, δυστυχώς ούτε λόγος καθώς αποδείχτηκε και αποδεικνύεται όχι μόνο ανεπαρκέστατος αλλά και της ιδίας κοπής ελλήνων "ηγετών". Ίσως, ας του το αναγνωρίσω, θέλοντας να φορά ένα αριστερό πρόσημο αλλά αυτό για την Αυγή να έχει να γράφει
    Οι κινήσεις του Τσίπρα μου θυμίζουν επακριβώς ότι έκανε ο Σαμαράς με διαφορά λίγων χρόνων. Τόσο οι πολιτικές όσο και οι κινήσεις "κοπωσης" που δείχνει (λογικό βεβαια και για τους δυο).
    Ο Σαμαράς ίσως να'χε μεινει στην εξουσία αν δεν ειχε φάει ήττες από τις ενδιαμεσες εκλογικές αναμετρήσεις (οποτε και θα μπορούσε να περνούσε μέτρα 4,5% για περισυ και φέτος).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω πρόβλημα, ας σας πάρει όσο καιρό χρειαστεί.
    Νομίζω ότι το έγραψα ήδη.

    - - - Updated - - -




    Τρίτος που ισχυρίζεται ότι ο Σόιμπλε θέλει να μας πετάξει από την ΕΕ.
    Κανά link ρε παιδιά;
    Από EZ ήθελε. Μάιο με Ιούλιο του '15 το plan b (το δικο τους) ήταν αποχωρηση απο ευρω σε νεο νόμισμα και φυσικά νέο Μνημόνιο με το νεο νόμισμα. Ενα προχειρο (αλλα οχι αντιπροσωπευτικο λινκ ) ειναι αυτο.

    Προσφατα εκανε δηλωσεις ο Σοιμπλε και δηλωσε οτι η Ελλαδα τελικα επελεξε τον ΔΥΣΚΟΛΟ δρομο του ευρώ. (λινκ προς δικο μου ποστ που το ανεφερα).
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  13. #11053
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως έχουμε ξαναγράψει, από την ασφάλεια του ο καθένας, γράφει ότι θέλει.
    Είπα να μην απαντήσω σε αυτό αλλά τελικά θα απαντήσω.
    Όσο γράφω εγώ από την ασφάλειά μου άλλο τόσο γράφεις και εσύ.
    Απλά για κάποιο λόγο η δική μου "ασφάλεια" της Γερμανίας θεωρείται μη αποδεκτή (δηλαδή δε μου επιτρέπει να γράφω τη γνώμη), ενώ η δική σου ασφάλεια του να έχεις κομπόδεμα για να τρως ενώ γύρω σου παιδιά λιποθυμούν από την πείνα θεωρείται αποδεκτή.

  14. #11054
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπα να μην απαντήσω σε αυτό αλλά τελικά θα απαντήσω.
    Όσο γράφω εγώ από την ασφάλειά μου άλλο τόσο γράφεις και εσύ.
    Απλά για κάποιο λόγο η δική μου "ασφάλεια" της Γερμανίας θεωρείται μη αποδεκτή (δηλαδή δε μου επιτρέπει να γράφω τη γνώμη), ενώ η δική σου ασφάλεια του να έχεις κομπόδεμα για να τρως ενώ γύρω σου παιδιά λιποθυμούν από την πείνα θεωρείται αποδεκτή.
    Αποστομωτικός

  15. #11055
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.757
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπα να μην απαντήσω σε αυτό αλλά τελικά θα απαντήσω.
    Όσο γράφω εγώ από την ασφάλειά μου άλλο τόσο γράφεις και εσύ.
    Απλά για κάποιο λόγο η δική μου "ασφάλεια" της Γερμανίας θεωρείται μη αποδεκτή (δηλαδή δε μου επιτρέπει να γράφω τη γνώμη), ενώ η δική σου ασφάλεια του να έχεις κομπόδεμα για να τρως ενώ γύρω σου παιδιά λιποθυμούν από την πείνα θεωρείται αποδεκτή.
    Δεν έχω κανένα κομπόδεμα, ούτε είμαι βολεμένος. Αυτό όμως δεν με κάνει να μην βλέπω πέρα από την μύτη και τον εαυτούλη μου.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 737 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 717727732735736737738739742747757 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας