Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποια είναι η πρόθεση για την ψήφο σας;

Ψήφισαν
103. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    1 0,97%
  • Ένωση Κεντρώων

    8 7,77%
  • ΚΚΕ

    8 7,77%
  • Λαϊκή Ενότητα

    17 16,50%
  • Νέα Δημοκρατία

    7 6,80%
  • ΠΑΣΟΚ

    2 1,94%
  • Ποτάμι

    3 2,91%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    15 14,56%
  • Χρυσή Αυγή

    4 3,88%
  • Άλλο Κόμμα

    23 22,33%
  • Αποχή

    15 14,56%
Σελ. 810 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 790800805808809810811812815820830 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.136-12.150 από 20561
  1. #12136
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από περιέργεια έψαξα το άρθρο και δεν λέει πουθενά πως θα στοιχίσει 1.5 τρις στην Ελλάδα. Στην ΕΕ λέει πως θα στοιχίσει 1.5 τρις.
    Σωστο κι αυτο. Για την Ελλαδα αυτο που λεει ή εστω υπονοει, ειναι οτι περιπου θα εξαφανιστει ως οντοτητα. Αν και δεν θα ενδειαφερει και κανεναν. Το ζητουμενο βεβαια ειναι τι ξερει κι αν ξερει αυτος που τα γραφει τα οσα γραφει. Ξερει λοιπον ή κανει εκτιμησεις; Και σε ποιες βασεις;

  2. #12137
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Αλήθεια υπάρχει κανείς στο forum που πιστεύει ότι αν γίνει Grexit θα μας συλλαμβάνουν στα σύνορα;
    Πείτε το, μην ντρέπεστε.

  3. #12138
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια υπάρχει κανείς στο forum που πιστεύει ότι αν γίνει Grexit θα μας συλλαμβάνουν στα σύνορα;
    Πείτε το, μην ντρέπεστε.
    Oχι μονο θα μας συλλαμβάνουν, αλλά θα πουλούν και τα όργανά μας ώστε να αποπληρώνετε το χρέος που οι δραχμολάγνοι αποποιούνται... αμ πώς...

  4. #12139
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από περιέργεια έψαξα το άρθρο και δεν λέει πουθενά πως θα στοιχίσει 1.5 τρις στην Ελλάδα. Στην ΕΕ λέει πως θα στοιχίσει 1.5 τρις.
    Ε ναι μονο ετσι βγαινει - τιποτα αλλο δεν υπαρχει αφου αυτα τα νουμερα γενικα δε παιζουν για την ελλαδα ως χωρα (170 δις αεπ, 330 δις χρεος, 1 τρις περιουσιες κτλ). Θα πρεπει να εξαϋλωθει η χωρα και παλι να βαλουμε απ'τη τσεπη μας

  5. #12140
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια υπάρχει κανείς στο forum που πιστεύει ότι αν γίνει Grexit θα μας συλλαμβάνουν στα σύνορα;
    Η Βενεζουέλα επιτρέπει στους πολίτες της την έξοδο από τη χώρα;
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  6. #12141
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Βενεζουέλα επιτρέπει στους πολίτες της την έξοδο από τη χώρα;
    https://www.quora.com/Venezuela-How-...is-her-country

    There are no legal restrictions for leaving the country.

  7. #12142
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια υπάρχει κανείς στο forum που πιστεύει ότι αν γίνει Grexit θα μας συλλαμβάνουν στα σύνορα;
    Πείτε το, μην ντρέπεστε.
    Μπορείς να εγγυηθείς πως στο Grexit θα μείνουμε στην Ευρωπαϊκή Ένωση; Αν δεν μείνουμε, θα πρέπει να γίνουν νέες διμερής συμφωνίες και φυσικά, αφού πλέον δεν θα είμαστε στην κοινή αγορά, θα χρειαζόμαστε work visa για να εργαστούμε στην Ευρώπη.
    Υπάρχουν παραδείγματα που μπαίνουν άνθρωποι στην Ευρώπη από μεγάλες χώρες (πχ ΗΠΑ) για να μιλήσουν ακόμη και δωρεάν σε ένα συνέδριο ανοιχτού λογισμικού και τους στέλνουν πίσω όπως ήρθαν γιατί δεν έβγαλαν work visa.

    Εν τω μεταξύ, ήδη πχ στο Ηνωμένο Βασίλειο, στο αεροδρόμιο μας κάνουν περισσότερη φασαρία από όσο πρέπει, παρόλο που μπαίνουμε μέσω Σένγκεν. Φαντάσου να έχουμε βγει και από ΕΕ και να έχουμε βαρέσει και ένα κανόνι.

    Οπότε ναι, δεν θα μας συλλαμβάνουν στα Ελληνικά σύνορα αλλά μην παρουσιάζουμε τα πάντα ως ιδανικά και όμορφα.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  8. #12143
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να εγγυηθείς πως στο Grexit θα μείνουμε στην Ευρωπαϊκή Ένωση; Αν δεν μείνουμε, θα πρέπει να γίνουν νέες διμερής συμφωνίες και φυσικά, αφού πλέον δεν θα είμαστε στην κοινή αγορά, θα χρειαζόμαστε work visa για να εργαστούμε στην Ευρώπη.
    Υπάρχουν παραδείγματα που μπαίνουν άνθρωποι στην Ευρώπη από μεγάλες χώρες (πχ ΗΠΑ) για να μιλήσουν ακόμη και δωρεάν σε ένα συνέδριο ανοιχτού λογισμικού και τους στέλνουν πίσω όπως ήρθαν γιατί δεν έβγαλαν work visa.

    Εν τω μεταξύ, ήδη πχ στο Ηνωμένο Βασίλειο, στο αεροδρόμιο μας κάνουν περισσότερη φασαρία από όσο πρέπει, παρόλο που μπαίνουμε μέσω Σένγκεν. Φαντάσου να έχουμε βγει και από ΕΕ και να έχουμε βαρέσει και ένα κανόνι.

    Οπότε ναι, δεν θα μας συλλαμβάνουν στα Ελληνικά σύνορα αλλά μην παρουσιάζουμε τα πάντα ως ιδανικά και όμορφα.
    Ένα λεπτό... Αν και οι θέσεις μου περί EuroGrexit είναι σαφείς, επιτέλους μπορεί κανείς να μου εξηγήσει, πώς, γιατί, και - το κυριότερο - με ποιον θεσμικό τρόπο μπορεί ένα EuroGrexit να προκαλέσει αυτοδικαίως αποβολή της Ελλάδας από την ΕΕ;;

    Δεν μπορεί βρε παιδιά, έχετε πάρει χαμπάρι τι γίνεται με Brexit και τι μακροχρόνια θεσμική διαδικασία αυτό ενέχει, πώς και γιατί κανείς θα πει ότι η Ελλάδα με Eurogrexit θα κάνει και το Grexit; Και, αν το κάνει, πώς; Μόνη της; Εθελούσια; Με θεσμικό κανόνι που ούτε στο ΗΒ δεν προτείνεται (πλην κάτι αρρωστημένων Τόρηδων και alt-right του UKIP; )

    Επειδή τα κοινοτικά είναι η δουλειά μου, ακόμα κάποιος να μου το εξηγήσει με τρόπο που τουλάχιστον εγώ τον καταλαβαίνω.....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #12144
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα λεπτό... Αν και οι θέσεις μου περί EuroGrexit είναι σαφείς, επιτέλους μπορεί κανείς να μου εξηγήσει, πώς, γιατί, και - το κυριότερο - με ποιον θεσμικό τρόπο μπορεί ένα EuroGrexit να προκαλέσει αυτοδικαίως αποβολή της Ελλάδας από την ΕΕ;;

    Δεν μπορεί βρε παιδιά, έχετε πάρει χαμπάρι τι γίνεται με Brexit και τι μακροχρόνια θεσμική διαδικασία αυτό ενέχει, πώς και γιατί κανείς θα πει ότι η Ελλάδα με Eurogrexit θα κάνει και το Grexit; Και, αν το κάνει, πώς; Μόνη της; Εθελούσια; Με θεσμικό κανόνι που ούτε στο ΗΒ δεν προτείνεται (πλην κάτι αρρωστημένων Τόρηδων και alt-right του UKIP; )

    Επειδή τα κοινοτικά είναι η δουλειά μου, ακόμα κάποιος να μου το εξηγήσει με τρόπο που τουλάχιστον εγώ τον καταλαβαίνω.....
    Oι προφητειες αποτελουν αναποσπαστα κομματια των δογματων και καλυπτονται πληρως απο το "πιστευε και μη ερευνα" !

  10. #12145
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oι προφητειες αποτελουν αναποσπαστα κομματια των δογματων και καλυπτονται πληρως απο το "πιστευε και μη ερευνα" !
    Στο μεταξύ κανείς εδώ στα νήματα δεν έχει πάρει χαμπάρι ότι έτσι και έχουμε Λεπέν πρόεδρο (μη πιθανό αλλά όχι εντελώς απίθανο) τότε όχι Grexit, όχι Eurozone, αλλά γενικό game over με τρόπο που φοβάμαι ότι σε μία δεκαετία θα ζούμε καταστάσεις των παπούδων μας τη δεκαετία 30 και λίγο πιο μέσα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #12146
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    μήπως υπερβάλεις λίγο Pop;
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  12. #12147
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα λεπτό... Αν και οι θέσεις μου περί EuroGrexit είναι σαφείς, επιτέλους μπορεί κανείς να μου εξηγήσει, πώς, γιατί, και - το κυριότερο - με ποιον θεσμικό τρόπο μπορεί ένα EuroGrexit να προκαλέσει αυτοδικαίως αποβολή της Ελλάδας από την ΕΕ;;

    Δεν μπορεί βρε παιδιά, έχετε πάρει χαμπάρι τι γίνεται με Brexit και τι μακροχρόνια θεσμική διαδικασία αυτό ενέχει, πώς και γιατί κανείς θα πει ότι η Ελλάδα με Eurogrexit θα κάνει και το Grexit; Και, αν το κάνει, πώς; Μόνη της; Εθελούσια; Με θεσμικό κανόνι που ούτε στο ΗΒ δεν προτείνεται (πλην κάτι αρρωστημένων Τόρηδων και alt-right του UKIP; )

    Επειδή τα κοινοτικά είναι η δουλειά μου, ακόμα κάποιος να μου το εξηγήσει με τρόπο που τουλάχιστον εγώ τον καταλαβαίνω.....
    Όπως και τις άλλες φορές, δεν διαφωνώ, αλλά πάλι, είμαστε σίγουροι πως δεν θα γίνει; Δεδομένου πως υπάρχει ήδη θέμα με το προσφυγικό (άρα τους συμφέρει να κλείσουν τελείως τα σύνορα με την Ελλάδα) και πως δεν ξέρουμε τις ορέξεις της Γερμανίας —η Ελλάδα θα γίνει παράδειγμα προς αποφυγή ή παράδειγμα προς μίμηση για να ξεφορτωθούν όποιον δεν θέλουν στην ευρωζώνη.

    Όταν μιλάμε για κάτι τόσο σοβαρό, δεν μπορούμε να αφήνουμε πράγματα στην τύχη. Ναι, κατά πάσα πιθανότητα δεν μας διώξουν αλλά προσωπικά δεν μου αρκεί σαν εγγύηση.

    ---

    Και κάτι άσχετο, αλλά όταν έλεγα πως έξοδος από το ευρώ θα είναι για να γίνουμε αγρότες και σερβιτόροι κάποιοι γελούσαν. Μετά όμως κουνούσαν το κείμενο του Λαπαβίτσα, ο οποίος, για όσους το διάβασαν, το έλεγε ξεκάθαρα: έχουμε πόρους, έχουμε και ανέργους, θα τους βάλουμε να δουλέψουν στα χωράφια για να έχουμε να φάμε.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  13. #12148
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κλειδι στο συγκεκριμενο αρθρο, αλλα και στα υπολοιπα, ειναι η λεξη "θα". Προκειται δηλαδη για ......προφητεια !! Και νομιζω ως τετοια πρεπει να αξιολογειται ( αληθεια πως αξιολογεις μια προφητεια; ) καθως ολοι οι σοβαροι οικονομολογοι και ασχετως της θεσης και των αποψεων τους, αρκουνται σε ενα "κανεις δεν μπορει να υπολογισει ενα τετοιο ενδεχομενο, μιας και θα ειναι πρωτοφανες και χωρις παρομοιο ιστορικο".
    Δεν υπάρχουν προφητείες, στις μέρες μας υπάρχουν προβλέψεις και αποκλήσεις και σκοπιμότητες και ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι άσχετο, αλλά όταν έλεγα πως έξοδος από το ευρώ θα είναι για να γίνουμε αγρότες και σερβιτόροι κάποιοι γελούσαν. Μετά όμως κουνούσαν το κείμενο του Λαπαβίτσα, ο οποίος, για όσους το διάβασαν, το έλεγε ξεκάθαρα: έχουμε πόρους, έχουμε και ανέργους, θα τους βάλουμε να δουλέψουν στα χωράφια για να έχουμε να φάμε.
    Ενώ αν μείνουμε Ευρώπη δεν θα γίνουμε σερβιτόροι!!!!
    Αγρότες χλωμό το βλέπω με την "νέα" αγροτική πολιτική.
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  14. #12149
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα λεπτό... Αν και οι θέσεις μου περί EuroGrexit είναι σαφείς, επιτέλους μπορεί κανείς να μου εξηγήσει, πώς, γιατί, και - το κυριότερο - με ποιον θεσμικό τρόπο μπορεί ένα EuroGrexit να προκαλέσει αυτοδικαίως αποβολή της Ελλάδας από την ΕΕ;;

    Δεν μπορεί βρε παιδιά, έχετε πάρει χαμπάρι τι γίνεται με Brexit και τι μακροχρόνια θεσμική διαδικασία αυτό ενέχει, πώς και γιατί κανείς θα πει ότι η Ελλάδα με Eurogrexit θα κάνει και το Grexit; Και, αν το κάνει, πώς; Μόνη της; Εθελούσια; Με θεσμικό κανόνι που ούτε στο ΗΒ δεν προτείνεται (πλην κάτι αρρωστημένων Τόρηδων και alt-right του UKIP; )

    Επειδή τα κοινοτικά είναι η δουλειά μου, ακόμα κάποιος να μου το εξηγήσει με τρόπο που τουλάχιστον εγώ τον καταλαβαίνω.....
    Εσυ δεν ξέρεις.... Ξέρει ο Μπάμπης ο σουγιάς...
    Αυτός είπε, Grexit = Εξοδος και απο την ΕΕ... Τέλος...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι άσχετο, αλλά όταν έλεγα πως έξοδος από το ευρώ θα είναι για να γίνουμε αγρότες και σερβιτόροι κάποιοι γελούσαν. Μετά όμως κουνούσαν το κείμενο του Λαπαβίτσα, ο οποίος, για όσους το διάβασαν, το έλεγε ξεκάθαρα: έχουμε πόρους, έχουμε και ανέργους, θα τους βάλουμε να δουλέψουν στα χωράφια για να έχουμε να φάμε.
    Είτε μέσα, είτε έξω απο ευρώ (ή και ΕΕ), υπάρχει άλλο μέλλον; Ελα τώρα, κακά τα ψέμματα, τι μπορεί να προσφέρει η χώρα; Ποιές οι δυνατότητες; Δηλαδή κακό ειναι πχ στην Μάλτα, μια χώρα μικρότερη και απο την νήσο Κέρκυρα παρακαλώ, και έχει 3 εκατομύρια τουρίστες τον χρόνο (δηλαδή, όλοι τους άμεσα ή έμμεσα δουλεύουν απο τον τουρισμό)....
    Περιμένετε βιομηχανίες;;;;
    Η μόνη περίπτωση αξιοποίησης μεγάλου ποσοστού ανθρώπινου δυναμικού, ειδικά στην περίπτωση μας, με ενάμισυ εκατομύριο ανέργους τουλάχιστον, είναι στον χώρο του τουρισμού, άμεσα ή έμμεσα.
    Ολα τα άλλα αυτοματοποίηθηκαν ή έχουν αυτοματοποιηθεί σε μεγάλο ποσοστό, οι δε περιπτώσεις που λένε με κάτι σταρταπς ανήκουν στον χώρο της βλακείας (όσον αφορά ότι θα λύσουν το πρόβλημα της ανεργίας).

  15. #12150
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Βενεζουέλα επιτρέπει στους πολίτες της την έξοδο από τη χώρα;
    Εσένα θα σε αφήσουν, μην αγχώνεσαι.

Σελ. 810 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 790800805808809810811812815820830 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας