Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 41
  1. #16
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο αφορα την αντοχη τους, δεν ειμαι ηλεκτρονικος για να ξερω (ουτε ηλεκτρολογος εστω) αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι η γρηγορη φορτιση τις χαλαει, οπως και οι αστατες φορτισεις και ας ειναι λιθιου. Προσωπικα εχω δει στην πραξη ολα τα κινητα των φιλων οι οποιοι φορτιζαν εντελως απροσεχτα, δηλαδη 10 λεπτακια πριν παμε για καφε κτλ κτλ, στο χρονο πανω οι μπαταριες τους να πεφτουν, ειδικα σε αι φον που εχουν μικρη αυτονομια.
    Μάλλον ισχύει, είμαι από αυτούς που συστηματικά φορτίζω την μπαταρία κάτι 5λεπτα και δεκάλεπτα πριν φύγω για την δουλειά ή σε άλλες φάσεις και έχω ιδία εμπειρία.

  2. #17
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον ισχύει, είμαι από αυτούς που συστηματικά φορτίζω την μπαταρία κάτι 5λεπτα και δεκάλεπτα πριν φύγω για την δουλειά ή σε άλλες φάσεις και έχω ιδία εμπειρία.
    Εγώ θα έλεγα ακριβώς το αντίθετο. Οι σύγχρονες μπαταρίες θέλουν μικρές και πολλές φορτίσεις. Η μέθοδος του full charge - full discharge ίσως και να μειώνει την διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

    Προσωπικά το φορτίζω πάντα όταν φτάσει στο 50% και πολλές φορές τυχαίνει να μην το αφήνω να γεμίσει μέχρι το 100%. Όταν ξεφορτίζεται εντελώς το κλείνω και το φορτίζω πλήρως, εάν έχω αυτή τη δυνατότητα.

    Charge Quickly, Charge Often

    There are, of course, some rules that apply to lithium-ion batteries to aid their longevity. A full discharge isn’t necessary and is among the worst things you can do. According to Battery University, lithium-ion batteries will last longer if you perform more frequent shallow charges. Similar to human health, it’s better to run a few miles a day than it is to rest up all month, jump out of bed, and run a marathon.
    http://www.tabletpcreview.com/featur...ipad-or-phone/
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  3. #18
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mouse Potato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα έλεγα ακριβώς το αντίθετο. Οι σύγχρονες μπαταρίες θέλουν μικρές και πολλές φορτίσεις. Η μέθοδος του full charge - full discharge ίσως και να μειώνει την διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

    Προσωπικά το φορτίζω πάντα όταν φτάσει στο 50% και πολλές φορές τυχαίνει να μην το αφήνω να γεμίσει μέχρι το 100%. Όταν ξεφορτίζεται εντελώς το κλείνω και το φορτίζω πλήρως, εάν έχω αυτή τη δυνατότητα.



    http://www.tabletpcreview.com/featur...ipad-or-phone/
    μάλλον δεν λέμε ακριβώς το αντίθετο γιατί εγώ βλέπω πως θέλει λίγο να κλείσει την φορτίζω λίγο, μετά ξανά τα ίδια κοκ.
    Θα μου πεις γιατί το κάνω; Γιατί ξεχνάω να το φορτίσω και μετά το χρειάζομαι

  4. #19
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.027
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ανακοίνωση της Qualcomm άλλα λέει.


    Available now, Quick Charge 3.0 will be featured as an option on select Qualcomm® Snapdragon™ processors, including Snapdragon 820, 620, 618, 617 and 430, and is anticipated to appear in mobile devices launched next year. Qualcomm Snapdragon processors are products of Qualcomm Technologies, Inc.
    Βασικά πρώτα κοίταξα το site της Qualcomm και μονο αυτούς που έγραψα Snapdragon 820, 617, και 430 έχει με Quick Charge 3.0 οι άλλοι είναι με Quick Charge 2.0

    ιδού και link

    https://www.qualcomm.com/products/sn...processors/620
    Quick Charge Quick Charge 2.0

    https://www.qualcomm.com/products/sn...processors/618
    Quick Charge Quick Charge 2.0

  5. #20
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά πρώτα κοίταξα το site της Qualcomm και μονο αυτούς που έγραψα Snapdragon 820, 617, και 430 έχει με Quick Charge 3.0 οι άλλοι είναι με Quick Charge 2.0

    ιδού και link

    https://www.qualcomm.com/products/sn...processors/620
    Quick Charge Quick Charge 2.0

    https://www.qualcomm.com/products/sn...processors/618
    Quick Charge Quick Charge 2.0

    Η ανακοίνωση της Qualcomm είναι εδώ
    https://www.qualcomm.com/news/releas...y-quick-charge

    Πιθανόν να βγάλουν revision των SoC ή να αναβαθμίσουν κάτι και να παίζουν με 3.0
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #21
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον ισχύει, είμαι από αυτούς που συστηματικά φορτίζω την μπαταρία κάτι 5λεπτα και δεκάλεπτα πριν φύγω για την δουλειά ή σε άλλες φάσεις και έχω ιδία εμπειρία.
    εχεις δει δηλαδη πτωση στην αποδοση?
    εγω με τετοια χρηση απο φιλους και την αδερφη μου εχω δει τρομερη πτωση, οχι απλα πτωση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mouse Potato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα έλεγα ακριβώς το αντίθετο. Οι σύγχρονες μπαταρίες θέλουν μικρές και πολλές φορτίσεις. Η μέθοδος του full charge - full discharge ίσως και να μειώνει την διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

    Προσωπικά το φορτίζω πάντα όταν φτάσει στο 50% και πολλές φορές τυχαίνει να μην το αφήνω να γεμίσει μέχρι το 100%. Όταν ξεφορτίζεται εντελώς το κλείνω και το φορτίζω πλήρως, εάν έχω αυτή τη δυνατότητα.



    http://www.tabletpcreview.com/featur...ipad-or-phone/
    φιλε μου το εχω ξανα ακουσει αυτο που λες, αλλα στην πραξη εχω δει να πεφτουν πολυ οι μπαταριες κινητων που τους γινονται αστατες φορτισεις. Δε σου λεω απο το 40 να το πας 80% συστηματικα. μιλαω για αστατες.
    Απο εκει και περα, αυτο που προτεινεις ειναι λιγο ακραιο γιατι απλα γινεσαι και δουλος του κινητου. Αν δηλαδη εγω που εχω ενα xperia Z3 με αυτονομια 2 ημερες, καθομαι και το ψυριζω θα πρεπει να φορτιζω καθε μιση μερα..τι να πει ενας με ενα αι φον που θα πιανει το 80-40 σε μερικες ωρες??
    Ολα τα κινητα που εχω εδω και 10 χρονια τα φορτιζω με τον ιδιο τροπο και ακομα οι μπαταριες τους κρατανε τρομερα, εχω κ750 που η μπαταρια του εβγαζε 3-4 ημερες οταν το χρειαστηκα περισυ. αν ειχε προβλημα με αυτες τις φορτισεις δε θα εβγαζε ουτε ωρες μετα απο τοσα χρονια.
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  7. #22
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου το εχω ξανα ακουσει αυτο που λες, αλλα στην πραξη εχω δει να πεφτουν πολυ οι μπαταριες κινητων που τους γινονται αστατες φορτισεις. Δε σου λεω απο το 40 να το πας 80% συστηματικα. μιλαω για αστατες.
    Απο εκει και περα, αυτο που προτεινεις ειναι λιγο ακραιο γιατι απλα γινεσαι και δουλος του κινητου. Αν δηλαδη εγω που εχω ενα xperia Z3 με αυτονομια 2 ημερες, καθομαι και το ψυριζω θα πρεπει να φορτιζω καθε μιση μερα..τι να πει ενας με ενα αι φον που θα πιανει το 80-40 σε μερικες ωρες??
    Ολα τα κινητα που εχω εδω και 10 χρονια τα φορτιζω με τον ιδιο τροπο και ακομα οι μπαταριες τους κρατανε τρομερα, εχω κ750 που η μπαταρια του εβγαζε 3-4 ημερες οταν το χρειαστηκα περισυ. αν ειχε προβλημα με αυτες τις φορτισεις δε θα εβγαζε ουτε ωρες μετα απο τοσα χρονια.
    Με 3100mah μπαταρία και ένα σωστά στημένο android δεν γίνεσαι καθόλου δούλος με αυτόν τον τρόπο με νορμάλ χρήση. Έτσι συντηρώ τις μπαταρίες στις συσκευές μου. Μάλιστα όταν έχω την δυνατότητα το φορτίζω μέσω usb υπολογιστή αργά και βασανιστικά με το πολύ χαμηλό ρεύμα.
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  8. #23
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mouse Potato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 3100mah μπαταρία και ένα σωστά στημένο android δεν γίνεσαι καθόλου δούλος με αυτόν τον τρόπο με νορμάλ χρήση. Έτσι συντηρώ τις μπαταρίες στις συσκευές μου. Μάλιστα όταν έχω την δυνατότητα το φορτίζω μέσω usb υπολογιστή αργά και βασανιστικά με το πολύ χαμηλό ρεύμα.
    και παλι εχω δει διαφορα με το usb. Και εγω φορτιζω με εναν φορτιστη 750αρη απο τον 1500αρη που εδωσε η σονυ, και κανει 6 ωρες να φορτισει, αλλα με το usb εχω δει προβλημα στην μπαταρια παλιοτερα και το εκοψα.
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  9. #24
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Αν η γρήγορη φόρτιση μπορεί να γίνεται επιλεκτικά τότε κανένα πρόβλημα. Αν αυτό το πράγμα γίνεται κάθε μερα η μπαταρία σύντομα θα χαλάσει.

  10. #25
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    στο mi3 κάνω άστατες φορτίσεις και 1 χρόνο τώρα δεν έχω δει κάποια πτώση στην απόδοση της μπαταρίας
    δεν χρησιμοποιώ στάνταρ φορτιστή κάποιες φορες το φορτίζω με τον δικό του 1A κάποιες φορες με του αλλου κινητού πάλι τις xiaomi που είναι 2A, στην δουλειά χρησιμοποιώ έναν 3Α που έχω πάρει από το ebay και μερικές φορες με powerbank

    μπορεί να το φορτίσω από το 10 στο 100 και να το ξεχάσω συνδεμένο ώρες μπορεί να το φορτίσω από 40 στο 60 δεν έχω στάνταρ ποτε
    Η μονη διαφορα που έχω δει είναι ότι όταν το φορτίζω με το powerbank αποφορτίζεται πιο αργά η μπαταρία αντέχει περισσότερο


  11. #26
    Εγγραφή
    05-03-2008
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    43000/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    Router
    TL-WR1043ND / OpenWRT
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 14.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, δεν είναι μισή. Είναι 80%. Το υπόλοιπο 20% της είδησης θα έρθει αργότερα.
    Αρκεί να δημοσιεύτηκε μέσα στα 35 λεπτά...

  12. #27
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Göteborg, Sweden
    Μηνύματα
    1.925
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10 Mbit
    ISP
    Comhem
    Path Level
    Fastpath
    Ο λόγος που γίνεται μέχρι το 80% είναι γιατί μέχρι εκεί συνήθως είναι η CC περιοχή φόρτισης και μετά μπαίνουμε σε CV για να μην καταστρέψουμε τα κελιά από overvoltage. Φυσικά και οι μπαταρίες έχουν BMS και ξεχωριστο DC/DC converter , αλίμονο αν αφήναμε τους φορτιστές να τις φορτίζουν χωρίς ακριβέστατο έλεγχο από την BMS.

    Μπορούμε να μιλάμε για ώρες για μπαταρίες, αλλά γενικά για τις lithium ion και lithium polymer το σωστό εύρος λειτουργίας είναι 20-80% για μεγαλύτερη διάρκει ζωής. Αν πέσει κάτω από 20% η εσωτερική αντίσταση της μπαταρίας ανεβαίνει αρκετά οπότε υπάρχει αρκετή φθορά και σε μεγαλύτερο απο 80% το διηλετρικό ανάμεσα στην άνοδο και κάθοδο καταστρέφεται πιο γρήγορα. Και αυτή η ανάλυση αφορά εμπειρικά μοντέλα για την μπαταρία που χρησιμοποιούνται για development. Και πάλι όλα αυτά εξαρτώνται από τα χημικά στοιχεία της ανόδου, της καθόδου, του διηλεκτρικού που θα χρησιμοποιηθούν. Υπάρχουν δεκάδες συνδιασμοί για της li-ion και τις li-po.

    Υπάρχουν και χημικοί λόγοι που τα εξηγούν λεπτομερέστατα αλλά δεν έχω το υπόβαθρο γι αυτές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος odys2008 : 16-09-15 στις 14:07. Αιτία: Αλλαγή στα ελληνικά

  13. #28
    Εγγραφή
    14-01-2004
    Περιοχή
    Deutschland
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250000/42460
    ISP
    Telekom.de
    Router
    Fritz7530/ASUS RT-AC86U
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Υπόψη οτι τα όρια 20-80% είναι επι της πραγματικής χωρητικότητας της μπαταρίας, όχι αυτά που αναφέρει το κινητό. Το 0% του κινητού όπως και το 100% δεν είναι τα πραγματικά της μπαταρίας, οι κατασκευαστές τα έχουν ρυθμίσει να σταματούν την φόρτιση πριν το μέγιστο όριο και επίσης να σταματούν την λειτουργία της συσκευής πριν κατέβει στα επικίνδυνα όρια η χωρητικότητα της μπαταρίας.

  14. #29
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deus Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο mi3 κάνω άστατες φορτίσεις και 1 χρόνο τώρα δεν έχω δει κάποια πτώση στην απόδοση της μπαταρίας
    δεν χρησιμοποιώ στάνταρ φορτιστή κάποιες φορες το φορτίζω με τον δικό του 1A κάποιες φορες με του αλλου κινητού πάλι τις xiaomi που είναι 2A, στην δουλειά χρησιμοποιώ έναν 3Α που έχω πάρει από το ebay και μερικές φορες με powerbank

    μπορεί να το φορτίσω από το 10 στο 100 και να το ξεχάσω συνδεμένο ώρες μπορεί να το φορτίσω από 40 στο 60 δεν έχω στάνταρ ποτε
    Η μονη διαφορα που έχω δει είναι ότι όταν το φορτίζω με το powerbank αποφορτίζεται πιο αργά η μπαταρία αντέχει περισσότερο
    Καθε smartphone εχει τις δικες του ρυθμισεις-ορια στα ρευματα φορτισης, δηλαδη το οτι το φορτιζεις με φορτιστη 2Α ή 3Α δεν σημαινει απαραιτητα οτι φορτιζεται το κινητο με αυτα τα ρευματα. Αναλογα το smartphone. Μπορει για παραδειγμα να εχει περιοριστη στο 1Α ή ακομα και λιγοτερο. Απο την αλλη εκτος απο τα ορια του smartphone παιζει ρολο ακομα και το καλωδιο στο να επιτρεπει τετοια ρευματα.

    Μετα απο χρηση ενος ετους ειναι φυσιολογικο να εχει καποια πτωση η μπαταρια. Τωρα το κατα ποσο γινεται αντιληπτη, σιγουρα παιζει ρολο το ποσοστο πτωσης αλλα και ο ανθρωπος.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odys2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λόγος που γίνεται μέχρι το 80% είναι γιατί μέχρι εκεί συνήθως είναι η CC περιοχή φόρτισης και μετά μπαίνουμε σε CV για να μην καταστρέψουμε τα κελιά από overvoltage. Φυσικά και οι μπαταρίες έχουν BMS και ξεχωριστο DC/DC converter , αλίμονο αν αφήναμε τους φορτιστές να τις φορτίζουν χωρίς ακριβέστατο έλεγχο από την BMS.

    Μπορούμε να μιλάμε για ώρες για μπαταρίες, αλλά γενικά για τις lithium ion και lithium polymer το σωστό εύρος λειτουργίας είναι 20-80% για μεγαλύτερο lifespan. Αν πέσει κάτω από 20% η internal resistance της μπαταρίας ανεβαίνει αρκετά οπότε υπάρχει αρκετή φθορά και σε μεγαλύτερο απο 80% το διηλετρικό ανάμεσα στην anode και kathode καταστρέφεται πιο γρήγορα. Και αυτή η ανάλυση αφορά εμπειρικά μοντέλα για την μπαταρία που χρησιμοποιούνται για development. Και πάλι όλα αυτά εξαρτώνται από τα χημικά στοιχεία της ανόδου, της καθόδου, του διηλεκτρικού που θα χρησιμοποιηθούν. Υπάρχουν δεκάδες συνδιασμοί για της li-ion και τις li-po.

    Υπάρχουν και χημικοί λόγοι που τα εξηγούν λεπτομερέστατα αλλά δεν έχω το υπόβαθρο γι αυτές.
    lifespan, internal resistance, anode,kathode κ.α. Σε δυσκολευει η ελληνικη γλωσσα; Ή το να γραφουμε τις μισες λεξεις στα αγγλικα δινει αλλο κυρος στο κειμενο μας;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος runner70 : 16-09-15 στις 13:55.

  15. #30
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Göteborg, Sweden
    Μηνύματα
    1.925
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10 Mbit
    ISP
    Comhem
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    lifespan, internal resistance, anode,kathode κ.α. Σε δυσκολευει η ελληνικη γλωσσα; Ή το να γραφουμε τις μισες λεξεις στα αγγλικα δινει αλλο κυρος στο κειμενο μας;
    Με συγχωρείς που η γλώσσα που χρησιμοποιούμε στην δουλειά είναι στα αγγλικά. Όταν χρησιμοποιείς τις ορολογίες 100 φορές την μέρα στα αγγλικά σου έρχονται φυσικά και κάποιες τις έχω ξεχάσει στα ελληνικά. Μπορεί να σε ξενίζει αλλά δεν έχω μόνο εγώ αυτό το πρόβλημα. Ελπίζω να σε κάλυψα, δεν υπάρχει λόγος να μου επιτίθεσαι.Και άλλαξα και το κείμενο

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με το κινητό.
    Από Nikos Theodosiou στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-15, 14:05
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-15, 13:54
  3. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-15, 15:05
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-14, 22:38
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-14, 12:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας