Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 46
  1. #16
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι το kodi δεν μπορεις να το δουλεψεις με οτι αρχεια εχεις στην συσκευη σου χωρις να ειναι online?
    μονο εγω το κανω αυτο στο raspberry?
    Κι εγώ αυτό κάνω αλλά όχι σε raspberry :P

  2. #17
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ αυτό κάνω αλλά όχι σε raspberry :P
    καλημερα! και εγω το κανω σε ενα ταμπλετ 8" επειδη εχει εξοδο HDMI και το βαζω σε οθονη κτλ, τωρα θα μπαινει και στο αμαξι συντομα με ανταπτορα απο hdmi to rca....
    οποτε και παλι xbmc θα παιζει (αυτο ειναι 4,1 και δεν παιζει το kodi απο google play).

    Υπάρχει περίπτωση αλήθεια η δικαστική απόφαση όταν βγει να μπορέσει να απαγορεύσει το kodi και απο την σελίδα του? δλδ να απαγορεύεται εντελώς εννοώ? αν και δε νομίζω ότι είναι δυνατόν κάτι τέτοιο.
    Αν έχουν πρόβλημα ας βρουν το πρόβλημα και οχι ποναει κεφαλι, κοψε κεφαλι.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 14-10-15 στις 08:57.

  3. #18
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει περίπτωση αλήθεια η δικαστική απόφαση όταν βγει να μπορέσει να απαγορεύσει το kodi και απο την σελίδα του? δλδ να απαγορεύεται εντελώς εννοώ? αν και δε νομίζω ότι είναι δυνατόν κάτι τέτοιο.
    Αν έχουν πρόβλημα ας βρουν το πρόβλημα και οχι ποναει κεφαλι, κοψε κεφαλι.....
    To πρόβλημα δεν είναι το Kodi, είναι οι κινέζοι που φορτώνουν τα μηχανάκια τους με ό,τι παράνομο πρόσθετο βρουν (μερικά δεν τα ξέρω ούτε εγώ :lol )
    Η είδηση δεν γράφει για απαγόρευση του Kodi, για απαγόρευση εισαγωγής "πειραγμένων" εκδόσεων γράφει.

    Έτσι κι αλλιώς, με την αλλαγή του ονόματος έσφιξαν τα λουριά. Δεν επιτρέπεται πλέον ούτε απλή αναφορά παράνομων πρόσθετων στο forum του Kodi.

  4. #19
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Ναι το ξέρω ότι δεν είναι το πρόβλημα το kodi, ούτε φυσικα φταιει αυτο, αλλα με τα δικαστηρια ποτε δεν ξερεις....γιαυτο το λεω!
    για συσκευες streaming ετοιμες με κινεζικα κολπα κτλ πραγματικα δεν εχω ιδεα....δεν τις παρακολουθω καθολου. Το kodi το ξερω απο το raspberry, σε android και το εχω βαλει και στο desktop pc μου γιατι ειναι μεγαλη ευκολια με το ασυρματο μινι κιμπορντ που εχω (το ιδιο δουλευω και στο rasp και στο ταμπλετ).
    Τωρα για το forum του kodi ουτε αυτο παρακολουθω.

  5. #20
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    "Out of the box" ή μάλλον "straight after the downloading", το Kodi είναι ένας απλός media player που σου δίνει τη δυνατότητα να παίξεις video μέσω Youtube. Από εκεί και πέρα υπάρχουν τα plugins. O media player με καθαρή εγκατάσταση kodi δεν βλέπω να έχει κάτι μεμπτό. Tο τι κάνει ο χρήστης-κάτοχος του player είναι κάτι διαφορετικό.

  6. #21
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το ξέρω ότι δεν είναι το πρόβλημα το kodi, ούτε φυσικα φταιει αυτο, αλλα με τα δικαστηρια ποτε δεν ξερεις....γιαυτο το λεω!
    για συσκευες streaming ετοιμες με κινεζικα κολπα κτλ πραγματικα δεν εχω ιδεα....δεν τις παρακολουθω καθολου. Το kodi το ξερω απο το raspberry, σε android και το εχω βαλει και στο desktop pc μου γιατι ειναι μεγαλη ευκολια με το ασυρματο μινι κιμπορντ που εχω (το ιδιο δουλευω και στο rasp και στο ταμπλετ).
    Τωρα για το forum του kodi ουτε αυτο παρακολουθω.
    Έχω πάρει δύο όμοια android media players, με διαφορά 8 μηνών. Το πρώτο ήρθε με καθαρό XBMC. Το δεύτερο ήρθε με Kodi φορτωμένο πρόσθετα για παράνομο streaming. Κάτι έχει αλλάξει τον τελευταίο καιρό φαίνεται.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Out of the box" ή μάλλον "straight after the downloading", το Kodi είναι ένας απλός media player που σου δίνει τη δυνατότητα να παίξεις video μέσω Youtube. Από εκεί και πέρα υπάρχουν τα plugins. O media player με καθαρή εγκατάσταση kodi δεν βλέπω να έχει κάτι μεμπτό. Tο τι κάνει ο χρήστης-κάτοχος του player είναι κάτι διαφορετικό.
    Το Kodi μόνο απλός media player δεν είναι. Πλήρες Media Center είναι.
    Το κακό με το Kodi είναι η ευκολία που κάνει streaming. Οι άλλοι media players θέλουν δουλειά για να το καταφέρεις

  7. #22
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως ακριβώς το δουλεύεις;
    Βλέπω αρχεία που ήδη υπάρχουν σε κάρτες DVD ή ότι άλλο .... Βλέπω ταινίες..... σε DVD !

    ΤΟ παράξενο που είναι ...

    Media Center ολοκληρωμένο είναι γενικώς....όχι streaming player

  8. #23
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το kodi δεν υπάρχει χωρίς τα repo, το ξέρουν, το ξέρεις
    Αν θέλεις να κάνουμε σύγκριση, δεν είναι μαχαίρι chef αλλά ποιο πολύ MK47
    Δε συμφωνώ ούτε με την προηγούμενη εκτίμηση ότι το 99.9% θέλουν το Kodi για πειρατεία, ούτε με τον αφορισμό ότι το Kodi ζει εξαιτίας των δυνατοτήτων streaming. Γνωρίζω (χωρίς υπερβολή) δεκάδες ανθρώπων που το χρησιμοποιούν ως γενικής χρήσης media player σε αποθηκευμένα αρχεία, DVD, BD, youtube, κλπ.
    Προφανώς αυτός που πουλάει Kodi player με έτοιμες ρυθμίσεις για streaming είναι υπόλογος, αλλά αυτό δεν κάνει το Kodi "πειρατικό". Είναι σα να λέμε ότι αν κάποιος πουλάει υπολογιστή με ρυθμισμένο torrent client για κατέβασμα, τότε φταίνε τα Windows / το Linux κλπ.

  9. #24
    Εγγραφή
    05-02-2006
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε συμφωνώ ούτε με την προηγούμενη εκτίμηση ότι το 99.9% θέλουν το Kodi για πειρατεία, ούτε με τον αφορισμό ότι το Kodi ζει εξαιτίας των δυνατοτήτων streaming. Γνωρίζω (χωρίς υπερβολή) δεκάδες ανθρώπων που το χρησιμοποιούν ως γενικής χρήσης media player σε αποθηκευμένα αρχεία, DVD, BD, youtube, κλπ.
    Προφανώς αυτός που πουλάει Kodi player με έτοιμες ρυθμίσεις για streaming είναι υπόλογος, αλλά αυτό δεν κάνει το Kodi "πειρατικό". Είναι σα να λέμε ότι αν κάποιος πουλάει υπολογιστή με ρυθμισμένο torrent client για κατέβασμα, τότε φταίνε τα Windows / το Linux κλπ.
    Αυτό. Το Kodi είναι το καλύτερο media player για το τοπικό δίκτυο. Τα repo που λένε εδώ ούτε τα γνωρίζω, ούτε με ενδιαφέρουν.

  10. #25
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Αγνούσα εντελώς την ύπαρξη του Kodi. Ευχαριστώ το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο για την ενημέρωση

  11. #26
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Disconnected Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό. Το Kodi είναι το καλύτερο media player για το τοπικό δίκτυο. Τα repo που λένε εδώ ούτε τα γνωρίζω, ούτε με ενδιαφέρουν.
    Πείιτε τα πείτε τα γιατί κάποιοι νομίζουν ότι είναι για piracy streaming !
    skdirrrrrrrrrr !

  12. #27
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Η αλήθεια είναι ότι με το ξέσπασμα των επίμαχων addons η βάση χρηστών του kodi πολλαπλασιάστηκε τα τελευταία 2 χρόνια, αλλά δεν συμφωνώ πως χωρίς αυτά δεν θα υπήρχε. Ήταν ήδη ένα υψηλά ενεργό project με μεγάλη βάση developers, και η συγκεκριμένη μόδα αυτών των addons λίγα έχει προσφέρει στην ανάπτυξη του core του kodi καθαυτού.

  13. #28
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πείιτε τα πείτε τα γιατί κάποιοι νομίζουν ότι είναι για piracy streaming !
    skdirrrrrrrrrr !
    Το Καλό με το internet, είναι οτι τα γραπτά μένουν
    Οπότε Please ας μην δουλευόμαστε μεταξύ μας

  14. #29
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Καλό με το internet, είναι οτι τα γραπτά μένουν
    Οπότε Please ας μην δουλευόμαστε μεταξύ μας


    Μα εγώ δεν σου είπα ποτέ δεν δουλεύω streaming ! Η αλήθεια είναι ότι απλά το χρησιμοποιώ για ότι κάτσει .... Pics,Streaming,διάφορα ! Το ένα δεν αναιρεί το άλλο !



    Τέσπα ... Το kodi κάνει τα πάντα για μένα και είναι ότι ζητάω από ένα media center ....
    Πάντως και να το κόψουν κάπως θα βρεθεί άλλο ...Αυτά δεν τελειώνουν ποτέ !

  15. #30
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα κινδύνου του kodi, απ'ό,τι κατάλαβα απ'την μετάφραση του εγγράφου στοχοποιούν κάποιους που πουλάνε "fully loaded" boxes, με εγκατεστημένες τροποποιημένες εκδόσεις kodi, και ίσως και τα streaming sites. Φαίνεται να έχουν καταλάβει τον διαχωρισμό του kodi από αυτά και την neutral φύση του.
    Και οι περισσότεροι browsers είναι ικανοί να αναπαράγουν copyrighted υλικό, και μάλιστα χωρίς την ανάγκη εγκατάστασης πρόσθετων απ'τον χρήστη.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-15, 16:24
  2. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-15, 19:00
  3. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 19:00
  4. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-15, 22:47
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-14, 05:23

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας