Σελ. 126 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 106116121124125126127128131136146 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.876-1.890 από 7763

Θέμα: Speedport Entry 2i

  1. #1876
    Εγγραφή
    18-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα, Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    14
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    250/90
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik LTE12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το έχω για σίγουρη γνώμη, αλλά εδώ άλλα αναφέρει ο κάτοχος.
    150 Mbit έπιανε στο 1ο firmware που είχε βγει, μετά το φτιάξανε

    Αν δεις εδώ στην φωτό θα δεις και τις 2 κεραίες (κάθετη και οριζόντια)
    Επίσης το διαθέτω και κλειδώνει όντως στα 300 Mbit. και μετά από MOD εδώ , βέβαια τις έβγαλα τις κεραίες και δεν το χρησιμοποιώ το ασύρματό του.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NinjaMiltos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζει κανείς αν όντως ισχύει ότι με ανοιχτό το QoS, κάνει Reserve σχεδόν 1 Mbps στο Up και αφήνει "καθαρά" 4 Mbps στην 50ρα; Κάπου είδα ότι κλείνοντας το, σε αφήνει να χρησιμοποιήσει πάλι όλο το Up (~4.75 Mbps καθαρά στην 50ρα) αλλά λόγο του ότι δεν υπάρχει QoS, το VOIP θα έχει θέματα.
    Αν ισχύει, υπάρχουν οι κανόνες και είναι επεξεργάσιμοι ώστε να τους φτιάξω στα μέτρα μου;

    Πραγματικά αυτά τα ~750 Kbps θα είναι χρήσιμα όταν θα γίνεται Video Stream αλλά και θα χρειάζομαι και 100-200 Kbps τουλάχιστον για τα Data των παιχνιδιών.
    Αν δηλαδή υπολογίσουμε 3500 Kbps Video + 128 Kbps Audio + τα spikes του buffer στο Video, πάει κοντά 4000 Kbps (έστω και στιγμιαία).
    Δεν θέλω να μην έχει καβάτζα κάποια Kbps το VOIP, το ακριβώς αντίθετο μάλιστα.
    Έστω 4500 Kbps διαθέσιμα για 'μένα και ότι περισσεύει να μείνει για το VOIP (που και πάλι είναι υπέρ-αρκετά για 1-2 αριθμούς).

    Δεν έχω ακόμα VDSL ή το συγκεκριμένο Modem, αν ισχύει όμως και δεν γίνεται να βάλω χέρι στους κανόνες για το VOIP, θα πρέπει να κοιτάξω για VDSL Modem (ίσως με VOIP μιας και ξεκίνησαν να δίνουν τους κωδικούς και θα πάει μακριά η βαλίτσα...
    Όντως με ανοιχτό το QOS κάνει reserve κάποια Kilobyte της τάξης 10% της σύνδεσής ή και λιγότερο, δεν κάνει reserve απόλυτο νούμερο , πχ στην ADSL στο up κάνει γύρω στα 8 kilobyte.

  2. #1877
    Το Speedport Entry 2i υποστηρίζει το DD-WRT firmware?

  3. #1878
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freedomignht Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Speedport Entry 2i υποστηρίζει το DD-WRT firmware?


    Εδώ δεν υποστηρίζει το δικό του καλά-καλά.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #1879
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αντιστρέφοντας την ερώτηση, εκτός από ένα συγκεκριμένο μοντέλο γνωρίζεις άλλο modem/router που να δουλεύει με OpenWRT ή DD-WRT, ώστε να ρωτάς για το Speedport;

  5. #1880
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.501
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    α) Τι μπορω να κλεισω απο το internet > wan > dsl > dsl modulation parameters για να συγχρονιζει πιο γρηγορα?
    Δεν λεω για να συγχρονιζω πιο ψηλα, μιας και ειμαι σε 10αρι προφιλ και πιανω πλεον 9.9. Θελω απλα να μην κανει 2 χρονια να συγχρονισει και να μπει στο ιντερνετ. Στα προηγουμενα ρουτερ μου, οσα μου δινανε την δυνατοτητα μεσω του ui τους (technicolor td5130, wag200g) ή μεσω telnet (thomson 585v8) ειχα ενεργο μονο το adsl2+ για αυτο το λογο.

    β) Η αναπηρια με το ασυρματο με εχει φερει ως εδω. Δεν το κανει πλεον με το openelec και το κινητο μονο, το κανει με το openelec και οποιαδηποτε ασυρματη συσκευη παρει την .100 ή την .101 και το διαπιστωσα το σ/κ που ενα αλλο κινητο και αργοτερα ενα λαπτοπ πηρε καποια απο αυτες τις ip. Ολα μια χαρα σε ολες τις συσκευες, στο openelec να μην μπορει να συνδεθει καν, παρολο που εχει σταθερη ip (.3)!

    γ) Το κολπο με το αλλο ρουτερ στη γραμμη και το 2i να ειναι μονο για το τηλεφωνο, μπορει να πιασει αν συνδεθουν και τα 2 μεταξυ τους μεσω powerline ή θα εχω προβλημα? Αναγκαστικα θα χρειαστω "ταφ" και για τις 2 πριζες στις οποιες θα μπουν τα powerlines.

    Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να του κανω hard reset και να το στησω απο την αρχη, αλλα ειναι βασανηστιριο να το κανω. Φορ δε ρεκορντ, κανω αυτα
    - κλεισιμο ipv6, παντου
    - αλλαγη ssid, κλειδιου (με τη γνωστη αναπηρια στην πολυπλοκοτητα που ΠΡΕΠΕΙ να εχει) και καναλιου στο wifi
    - 5-6 port forwardings
    - περιορισμος dhcp pool και dhcp binding για το rpi
    - ρυθμιση ddns (noip)
    - κλεισιμο firewall (low), qos, upnp και logs
    και τελος αλλαγη του κωδικου του admin, που πρεπει να εχει την ιδια πολυπλοκοτητα με το κλειδι του ασυρματου.

    Αν κανω export των ρυθμισεων και import μετα το reset, λετε να εχω το ιδιο προβλημα με το ασυρματο?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 23-01-17 στις 10:21.
    ديميتريس

  6. #1881
    Εγγραφή
    23-01-2017
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους πάλι.

    Επαναφέρω το πρόβλημα με το άνοιγμα των PORTs με το συγκεκριμένο router.
    Για λεπτομέρειες δείτε παρακάτω.
    Καταλήγω στο συμπέρασμα ότι δεν φταίει καμία ρύθμιση ή το υλικό, αλλά είναι κάποιο θέμα του Profile που μου έχει σετάρει ο Provider.
    Εξηγώ: Εφτιαξα DynDns και αγόρασα το πακέτο Health Check απο το ίδιο site.
    Εκεί διαπιστώθηκε το εξής.
    1) Οι πόρτες μου ανοίγουν, παραμένουν ανοιχτές για κάποιο χρονικό διάστημα και μετά κλείνουν.
    2) Κάθε φορά που ανοίγουν οι πόρτες ή κλείνουν το HealthCheck της Dyn DNS μου στέλνει e-mail.
    3) Μέρα με την μέρα, οι πόρτες παραμένουν ανοιχτές λίγο περισότερη ώρα απο την προηγούμενη. Πλέον έχουν φτάσει να παραμένουν ανοιχτές για κάμποσες ώρες μέσα στην ημέρα.
    4) έχω κρατήσει όλα τα mail απο το health check για το ιστορικό!
    5) Τα διάφορα site τύπου canyousee me κτλ , αποδείχθηκαν οτι δεν είναι αξιοπιστα. Υπήρχαν φορές που μου έδειχναν τις πόρτες κλειστές, ενώ αυτές έπαιζαν και φορές που τις έδειχναν ανοιχτές ενώ αυτές δεν έπαιζαν. Με το Health Check της DynDns, όποτε έπαιρνα mail οτι οι πόρτες είναι UP, όντως δοκίμαζα με 3G και έβλεπα τις κάμερες.
    6) Δεν έχω κάνει καμία άλλη ρύθμιση στο routeraki. Ουτε PORT TRIGER, ούτε τίποτα. Σκέτο Port Forwarding και οι πόρτες αρχίζουν και παραμένουν ανοιχτές αρκετή ώρα κάθε μέρα.
    7) Δεν έχω βρει ακόμα τον χρόνο να πάρω τηλ τον COSMOTE, να του πώ πόσο !!@@# είναι, αλλά θα το κάνω πολύ σύντομα, γιατί με έκαναν και πήγα και αγόρασα το TP LINK χωρίς λόγο. Τώρα να το λουστώ το TP LINK.
    Για όσους έχουν προβλήματα port forwarding για server ή κάμερες ασφαλείας κτλ, οι πιθανές λύσεις είναι οι παρακάτω.

    Αν χρησιμοποιείτε κάποιες από τις θύρες της αυξημένης προστασίας (TCP: 1 μέχρι και 1023, 1433, 3389 και 5000. UDP:161, 135 μέχρι και 139, και 1434), είτε τις αλλάζετε είτε απενεργοποιείτε την αυξημένη προστασία https://www.cosmote.gr/fixed/help-an...ticle/41638980 Έλεγχος Βαθμού Αυξημένης Προστασίας.

    Σε διαφορετική περίπτωση, μπαίνετε στο 192.168.1.1 και πηγαίνετε Internet, Status, DSL, DSL Connection Status.

    Από το PTM_DSL ή το ATM_DSL βλέπετε το IP Address που θα είναι π.χ. 2.84.47.91 ή 100.64.92.48.

    Μετά μπαίνετε π.χ. στο http://ipecho.net/ και συγκρίνετε τη διεύθυνση που σας βγάζει εκεί με αυτή που είδατε προηγουμένως.

    Αν είναι η ίδια όπως στο πρώτο παράδειγμα παραπάνω 2.84.47.91, τότε ελέγξετε ότι τις ρυθμίσεις σας για τις θύρες στο Internet, Security, Port forwarding.

    Αν δεν είναι η ίδια όπως θα συμβαίνει στο δεύτερο παράδειγμα παραπάνω 100.64.92.48 και το http://ipecho.net/ δείχνει π.χ. 2.84.153.219, τότε παίρνετε τηλέφωνο στο 13888 στην τεχνική υποστήριξη και αναφέρετε το πρόβλημα ότι άλλη IP Address σας βγάζει το Speedport στο Internet, Status, DSL, DSL Connection Status και άλλη βλέπετε στο http://ipecho.net/.

    Η τεχνική υποστήριξη θα ρυθμίσει κατάλληλα το προφίλ της σύνδεσής σας και με μία επανεκκίνηση του Speedport θα βλέπετε την ίδια IP παντού και θα δουλεύει σωστά το port forwarding.

    Αν κάποιος φίλος ξέρει λεπτομέρειες γιατί σε ορισμένες μόνο συνδέσεις συμβαίνει αυτό το Double NAT από πλευράς παρόχου και δεν είναι απλώς λάθος ρυθμίσεις κατά την ενεργοποίηση μίας σύνδεσης Internet, θα έχει ενδιαφέρον από τεχνικής πλευράς να μας ενημέρωνε.

    Αν το κρίνουν σκόπιμο και χρήσιμο οι moderators, ας γίνει sticky εκτός του παρόντος θέματος για να μην χαθεί ανάμεσα στα πολλά μηνύματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος liad8 : 24-01-17 στις 02:04.

  7. #1882
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liad8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κάποιος φίλος ξέρει λεπτομέρειες γιατί σε ορισμένες μόνο συνδέσεις συμβαίνει αυτό το Double NAT από πλευράς παρόχου και δεν είναι απλώς λάθος ρυθμίσεις κατά την ενεργοποίηση μίας σύνδεσης Internet, θα έχει ενδιαφέρον από τεχνικής πλευράς να μας ενημέρωνε.
    Διότι τελειώνουν οι διευθύνσεις IPv4 και ο πάροχος κάνει χρήση Carrier-grade NAT.

  8. #1883
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.756
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    α) Τι μπορω να κλεισω απο το internet > wan > dsl > dsl modulation parameters για να συγχρονιζει πιο γρηγορα?
    Δεν λεω για να συγχρονιζω πιο ψηλα, μιας και ειμαι σε 10αρι προφιλ και πιανω πλεον 9.9. Θελω απλα να μην κανει 2 χρονια να συγχρονισει και να μπει στο ιντερνετ. Στα προηγουμενα ρουτερ μου, οσα μου δινανε την δυνατοτητα μεσω του ui τους (technicolor td5130, wag200g) ή μεσω telnet (thomson 585v8) ειχα ενεργο μονο το adsl2+ για αυτο το λογο.
    Τι εννοεις? το κλεινεις και το ανοιγεις?
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  9. #1884
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.501
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ναι, για οταν το κλεισω και το ανοιξω ή οταν το επανεκκινησω απο το management > system management > device management > reboot.
    Βασικα, το wag200g ειναι το πιο γρηγορο που εχω δει σε αυτο το κομματι. Μεσα σε 30 δευτερα εχει ξεκινησιε, εχει συγχρονισει, εχει συνδεθει στο ιντερνετ και εχει σηκωσει και το τοπικο δικτυο, ενσυρματα και ασυρματα. Ολα τα υπολοιπα που περασαν απο τα χερια μου, σε αυτο το χρονο, δεν ειχανε καν σηκωσει το τοπικο δικτυο...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 24-01-17 στις 08:52.
    ديميتريس

  10. #1885
    Εγγραφή
    23-01-2017
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διότι τελειώνουν οι διευθύνσεις IPv4 και ο πάροχος κάνει χρήση Carrier-grade NAT.
    Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

    Για όσους ενδιαφέρονται, εδώ υπάρχουν περισσότερες λεπτομέρειες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος liad8 : 24-01-17 στις 00:25.

  11. #1886
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.756
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, για οταν το κλεισω και το ανοιξω ή οταν το επανεκκινησω απο το management > system management > device management > reboot.
    Αυτο μια φορα το μηνα, ή μια φορα την ωρα?
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  12. #1887
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.501
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μια φορα στο τοσο που δεν θα με ικανοποιει η ταχυτητα που πιανω ή που θα μου πουνε απο το 13888 να το επανεκκινησω.
    Καμια ιδεα για αυτο με τα powerlines που ρωτησα?
    ديميتريس

  13. #1888
    Εγγραφή
    08-12-2016
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    95000/95000
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Εχει κάποιο ουσιαστικό νόημα να κόψουμε τις IPV6 παντού στις ρυθμίσεις;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Teo1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με το θέμα μου και πάλι, αφού δήλωσα 3η βλάβη στη σειρά μετά το κούμπωμα στη νέα καμπίνα, με βάλανε να αλλάξω ρουτερ, αλλά το αποτέλεσμα είναι μια από τα ίδια. Επιθυμώ λοιπόν να διακόψω το παρόν συμβόλαιο με τον ΟΤΕ, διότι από την πρώτη στιγμή έχω προβλήματα με αποσυνδέσεις, με αποκορύφωμα τις τελευταίες εβδομάδες, χωρίς θετικό αποτέλεσμα. Αυτό που μαθαίνω είναι ότι υπάρχει πρόστιμο διακοπής 110 ευρώ για τη σταθερή γραμμή - ιντερνετ, συν 130 ευρώ για το κοσμοτε τιβι. Το ερώτημα μου είναι, είμαι υποχρεωμένος να τα πληρώσω αυτά, ή το διακόπτω και αγνοώ μελλοντικούς λογαριασμούς κτλ; Υπάρχει νομοθεσία που με προστατεύει σε αυτές τις περιπτώσεις; Αν μιλήσω μαζί τους θα είναι ειλικρινείς, παίζει να βγάλω άκρη, ή πρέπει να συμβουλευτώ μέχρι και δικηγόρο;
    Για να κλείσω την ιστορία μου, να μοιραστώ μαζί σας ότι δόθηκε τελικά λύση στο πρόβλημα μου, κλειδώνοντας με σε 12άρι προφιλ. Δεν παρατηρώ από τότε καμία αποσύνδεση, το μόνο αρνητικό είναι ότι με κατέβασαν περίπου 6 mbps από όσο έπιανα, άρα δεν ξέρω αν πρέπει να αισθάνομαι και ευγνώμων από πάνω. Σε κάθε περίπτωση, δεν έφταιγε το ρουτερ. Και πλεόν μπορώ να έχω τουλάχιστον ένα αξιοπρεπές ιντερνετ μέχρι να λήξει το συμβόλαιο και να τους κόψω.

  14. #1889
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, για οταν το κλεισω και το ανοιξω ή οταν το επανεκκινησω απο το management > system management > device management > reboot.
    Βασικα, το wag200g ειναι το πιο γρηγορο που εχω δει σε αυτο το κομματι. Μεσα σε 30 δευτερα εχει ξεκινησιε, εχει συγχρονισει, εχει συνδεθει στο ιντερνετ και εχει σηκωσει και το τοπικο δικτυο, ενσυρματα και ασυρματα. Ολα τα υπολοιπα που περασαν απο τα χερια μου, σε αυτο το χρονο, δεν ειχανε καν σηκωσει το τοπικο δικτυο...

    δεν νομιζω να καταφερεις και πολλα. η φαση που αναβοσβηνουν ολα τα λαμπακια ειναι το boot και δεν δουλευει ουτε καν το lan- αυτο διαρκει οντως αρκετα λεπτα, αλλα δεν γλυτωνεται. ο συγχρονισμος δεν μπορω να κρινω αν ειναι αργος γιατι πλεον εχω περασει σε vdsl,οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης , αλλα απ ολη τη διαδικασια του reboot ειναι μολις τα 30-40 sec.αν θες να κανεις resync στα γρηγορα μπορεις να βγαλεις το καλωδιο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puffy : 25-01-17 στις 12:33.

  15. #1890
    Εγγραφή
    31-03-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    512/512
    καλημερα σε ολους,

    Εχω γραμμη ADSL ΟΤΕ με speedport entry 2i. To γυρισα σε Bridge mode επειδη εχω δικο μου router Mikrotik οποτε την κληση PPPoE την κανει το Mikrotik.
    To θεμα ειναι οτι εχασα την τηλεφωνια με το που γυρισε σε Bridge mode. Μπορω να κανω και PPPoE κληση για την VoIP τηλεφωνια ?

Σελ. 126 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 106116121124125126127128131136146 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. speedport w 724V σε bridged mode
    Από mogsub στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-15, 17:00
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-15, 10:28
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 11:12
  4. Speedport W724 και Devolo powerlines
    Από jpaudio στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-15, 17:12
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 06:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας